صفحه 99 از 755 نخستنخست ... 49 89 95 96 97 98 99 100 101 102 103 109 149 199 599 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 981 تا 990 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

سلام

Nader Kohansal، Simaei، Soha.T و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

عکس دخترم اوا
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    FARID و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوست عزیزم GAM

عکاسانی که پرتره می گیرند اکثرا به روتوش اعتقاد دارند و عکس بدون روتوش را غیر قابل نمایش می دانند.

شاید عده ای روتوش زیاد را صحیح نمی دانند و عده ای به آن اعتقاد دارند اما اکثر آنها وجود رتوش را لازم و مهم می دانند.

بنده شخصا اعتقاد دارم که عکس هایی که در محیط بسته و آتلیه و استودیو گرفته می شود را بهتر است بیشتر و بهتر روتوش کرد و عکس هایی که در محیط باز ( البته باز هم با استفاده از ابزار و تجهیزات پرتره گرافی مثل رفلکتور و ... ) گرفته می شود را می توان کمتر روتوش کرد ( نظر کاملا شخصی )اما پرتره بدون رتوش را غیر قابل نمایش می دانم.

متاسفانه در دنیای دیجیتال با به دلایلی اکثر دوستان و عکاسان یک مرحله از کار را که همان ظهور است را فراموش می کنند و گاهی دیده ام که عکس را از دوربین گرفته و مستقیما چاپ می کنند!

درست است که دنیای دیجیتال ابزار ها را تا حدود زیادی برای ما آسان تر و در دسترس تر کرده است اما نمی توان از یک مرحله جهش کرد چرا که نتیجه کار یقینا مطلوب نخواهد بود.

در عکسی که شما قرار دادید کوچکترین اثری از ویرایش و روتوش دیده نمی شود.حتی ساده ترین و ابتدایی ترین ویرایش های یک فایل دیجیتال مثل تنظیم وایت بالانس .

یک بار جناب محبی تذکر دادند که هر عکس پرتره نیست و هر عکاسی از چهره ای را نمی توان پرتره نامید.

به نظرم باید هم در ویرایش و هم در کادربندی و ظهور کارتان تجدید نظر کنید.(و هم در مکان نمایش آن )

اما به هر حال تلاش شایسته ای است....

در این مورد بنده نیز با ایشان هم نظرم و به نظرم یک پرتره یک حداقل هایی دارد که در بسیاری از عکس هایی که در این تاپیک قرار داده می شود دیده نمی شود.
    rezakh، Simaei، A_Maddah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

GAM
    GAM آنلاین نیست
    كاربر همراه GAM آواتار ها
    تشکر کرده
    266

جناب مداح از لطف و نظر شما متشکرم. در مورد وایت بالانس حق با شماست و دلیل ان کالیبره نبودن و نامناسب بودن مونیتور مورد استفاده من است . نگاه سوزه کنجکاو بود ولی حق با شماست اینجا بطور کامل معلوم نیست اما در مورد روتوش عکس که یکی دیگر از دوستان گفتند لازم است. من نظرم این نیست و بسیاری مواقع چهره بدون روتوش و پوست خشن را ترجیح میدم و در عین حال ان را پرتره میدونم.در مورد کادر هم دلیلی نمیبینم که هر عکس که از کادر کلاسیک پرتره تبعیت نکند پرتره نیست همانطور که مثلا عکسهای اخیر جناب ارین یک پرتره کلاسیک نیست در عین حال زیباست
    متشکرم

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

تو عكاسي پرتره و فشن و اصول نورپردازي اون بحث زياد شده و حتي گفته شده كه اين اصول وحي منزل نيست و ميشه ازشون عدول هم كرد اما من تا به حال تا اين حد آزادي كار نديده بودم قبلا تابش نور فلاش از پشت سوژه و يا حتي از گودي گردن رو ديده بودم اما تعدد اونو نديده بودم ميتونيد به لينك هاي زير مراجعه كنيد و ببينيد هدف فقط خلق زيباييه به هر شكل كه بشه

کد:
    http://www.mariansell.com/htm/fas.htm
    کد:
    http://www.andrewfashion.com/index.php?c=30
    حتي تو بعضي عكسها فوكوس رو از سوژه اصلي برداشتن و در عين تاكيد رو سوژه سوژه فوكوس نيست
    rezakh، A_Maddah، M.vatandoost و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    تو عكاسي پرتره و فشن و اصول نورپردازي اون بحث زياد شده و حتي گفته شده كه اين اصول وحي منزل نيست و ميشه ازشون عدول هم كرد اما من تا به حال تا اين حد آزادي كار نديده بودم قبلا تابش نور فلاش از پشت سوژه و يا حتي از گودي گردن رو ديده بودم اما تعدد اونو نديده بودم ميتونيد به لينك هاي زير مراجعه كنيد و ببينيد هدف فقط خلق زيباييه به هر شكل كه بشه

کد:
    http://www.mariansell.com/htm/fas.htm
    کد:
    http://www.andrewfashion.com/index.php?c=30
    حتي تو بعضي عكسها فوكوس رو از سوژه اصلي برداشتن و در عين تاكيد رو سوژه سوژه فوكوس نيست
    و اين دقيقا همون چيزی هست که من همشه روش تأکيد ميکنيم : ساختار شکنی !!! فقط در اين صورت ميشه آثار اي متفاوت خلق کرد وگر نه راه هايی که ديگران هميشه رفتن تازگی نداره .
    babakdin543، M.vatandoost، FARID و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

[IMG]http://i31.*******.com/2q3oguf.jpg[/IMG]
    Soha.T، ajjadesa، mse1445 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    و اين دقيقا همون چيزی هست که من همشه روش تأکيد ميکنيم : ساختار شکنی !!! فقط در اين صورت ميشه آثار اي متفاوت خلق کرد وگر نه راه هايی که ديگران هميشه رفتن تازگی نداره .
    والا من تو پرتره بيشتر از اونايي كه نورهاي سخت توشون بكار رفته بيشتر خوشم مياد ميدونم كار كردن با نورهاي سخت خيلي مشكلتره اما به نظرم ارزش داره چون احساسات رو بهتر ميشه با هاش بيان كرد
    شايد فكر كنيد كه نظرم اشتباهه اما من اينجوريم ديگه از ديدن كارهاي متفاوت خيلي خوشم مياد
    ben163s تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_ نمایش پست ها
    ائینه های قصه گو

پ ن. از دوستان کارشناس تقاضا میشود ارائه نظر نمایند

امید جان بعید میدونم دوستان اینجا روعکسهایی که واسه خود آعضا نباشه نظر بدهند! مدتی قبل توافق شده بود در این تاپیک فقط عکس هایی گذاشته شود که عکاس خود شخص باشد. البته اگر نظری داده شود من هم مثل شما از راهنمایی های دوستان استفاده خواهم برد....

ارادتمند شما دوست خوب
    Amir Mohebi، Simaei و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

امید عزیز، شاید شما خبر نداشته باشید، اما همان‌طور که افشین عزیز گفتند، چند وقت پیش با نظرخواهی از دوستان قرار شد اینجا تنها کارهای پرتره اعضا آپلود شود. برای عکس‌های زیبایی که می‌یابید و می‌خواهید با ما به اشتراک بگذارید، تاپیکی داریم به نام: بهترین عکس هایی که در طول روز و یا هفته می بینیم!

ممنون از همکاری شما.
    Nader Kohansal، Simaei، Persian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]