صفحه 149 از 755 نخستنخست ... 49 99 139 145 146 147 148 149 150 151 152 153 159 199 249 649 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

فرساد جان
    با توجه به اينكه شما در شاخه تبليغاتي فعاليت مي كنيد، اگر هدف شما دوربين (در دست سوژه) بوده،بايد عرض كنم چشم به سمت دوربين جذب نمي شه...هم رنگي با لباس و نبود نورپردازي مجزا براي دوربين.
    ولي به عنوان يك پرتره...شخصا نقشي براي دوربين در دست سوژه احساس نمي كنم...چون مثل يك پرتغال در دست گرفته شده:biggrin:
    با اين ژست سوژه، فكر مي كنم بد نبود يك پشتي قرمز سنتي هم پشتش قرار مي گرفت:cool:
    البته اين نظرات تا حدي مي تونه سليقه اي تلقي بشه
    فعلا...
    Simaei، farsad، Farshad Afshari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها

ممنون میشم ایرادات رو تذکر بدین
    با سلام
    من معمولا با نقد عکس موافق نيستم البته منظور اين است که خودم اين کار رو معمولا انجام نميدونم اما شايد گفتن اين نکات بتونه کمکتون کنه و فرض کنيد من يک بيننده هستم نه منتقد .
    1-دست راست مدل طور اي قرار گرفته که گويا حس اي در درون دست نيست و از پلستيک سخته شده .
    2-با نگاه اول به عکس حالتی در ذهن تصور ميشه که انگار از کمر به پايين مدل مال خودش نيست و اين ناشی از فيگور قير معقول مدل هست .
    3-در صورت مدل نوعی حس ديده ميشه که بيننده احساس ميکنه که مدل شما نفسش رو حبس کرده .
    4-مدل با لنز دوربين شما ارتباطی بر قرار نکرده که اين خودش اصلی ترين بخش يک عکس پرتره هست .
    5-با توجه به ضمينه مشکی،لباس مشکی و دوربين مشکی تنها چيزی که ديده ميشه کروات مدل هست نه دوربين .
    6-من شخصا نور پردازی به اين سبک رو نميپسندم چرا که نوع نور پردازی شما يک فضای تخت و بدون بعد رو در ذهن تدايی ميکنه .
    و سخن اخر :
    من هميشه يک ضرب المثل رو تو ذهنم دارم و اون اينه :
    کسی که دنبال 2 تا خرگوش ميدود هيچ کدام رو نميتواند بگيردد

اگه شما تصميم گرفتيد در رشته پرتره کار کنيد سعی کنيد تمرکزتون رو تو همين رشته بزاريد .مقالات رو بخونيد در مورد نور،اناتومی بدن ،شناخت فورمهای صورت و.... تحقيق کنيد و در آخر فراموش نکنيد که اگه بهترين عکاسی دنيا از نظر نکات فنی باشيد ولی عکس شما حس لازم رو نداشته باشه نتونستيد نتيجه کافی رو از زحمت هاتون بگيريد .من در مقام نقد نيستم فقط چيز های که بلد بودم به شما منتقل کردم .
    اميدوارم مفيد بوده باشه .
    پی نوشت : اگه تو متن مشکل املا ميبينيد ناشی از کم سوادی من نيست .چون با برنامه en2fa type ميکنم هنوز بعضی از کلمات رو اشتباه مينويسه.
    Amir Mohebi، Simaei، farsad و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

Amir Mohebi، A_Maddah، yasin-m و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

A_Maddah، comando2705، Kaveh Ghobadi و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

ادریس عزیز سلام .. در صورت امکان میخواهم بدانم پست 1485 را روی چه فوکال لنتی گرفته اید؟
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    84

سلام 180mm البته فاصله کمی با مدل نداشتم .در صورت داشتن فاصله کم با مدل و فوکال 180 به طور حتماً صورت دفرمه ميشه .
    QashQai و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    ادريس عزيز
    با شناختي كه از شما و سطح كارتون دارم، در مورد اين عكس چند نكته به نظرم مي رسه:
    1- به نظر من از اين سوژه با اين فرم بيني، نبايد عكس نيم رخ (تقريبا نيم رخ) گرفت!
    2- ترجيح مي دادم نور پر كننده اي در سمت ديگر بدن و صورت سوژه وجود مي داشت كه سرشانه و سمت ديگر عينك رو برجسته كنه (كه فكر مي كنم سوژه اصلي عينك بوده)
    3- نمي دونم بدليل ويرايش بوده يا نه...ولي دست سوژه مثل دستهاي مومي شده و به نظر من مي تونست فرم لطيف تري داشته باشه.
    در مورد عكس پست قبليتون...باز هم از نظر من، كادر جاي كار داشته...شخصا كادر بسته تر از گوشه پايين چپ رو ترجيح مي دم.
    ضمنا...چند وقت پيش از ديدن نمونه كار شما روي بيلبوردي در اتوبان مدرس تهران خوشحال شدم...موفق باشيد
    فعلا...
    Amir Mohebi، Simaei، yasin-m و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    ادريس عزيز
    با شناختي كه از شما و سطح كارتون دارم، در مورد اين عكس چند نكته به نظرم مي رسه:
    1- به نظر من از اين سوژه با اين فرم بيني، نبايد عكس نيم رخ (تقريبا نيم رخ) گرفت!
    2- ترجيح مي دادم نور پر كننده اي در سمت ديگر بدن و صورت سوژه وجود مي داشت كه سرشانه و سمت ديگر عينك رو برجسته كنه (كه فكر مي كنم سوژه اصلي عينك بوده)
    3- نمي دونم بدليل ويرايش بوده يا نه...ولي دست سوژه مثل دستهاي مومي شده و به نظر من مي تونست فرم لطيف تري داشته باشه.
    در مورد عكس پست قبليتون...باز هم از نظر من، كادر جاي كار داشته...شخصا كادر بسته تر از گوشه پايين چپ رو ترجيح مي دم.
    ضمنا...چند وقت پيش از ديدن نمونه كار شما روي بيلبوردي در اتوبان مدرس تهران خوشحال شدم...موفق باشيد
    فعلا...
    سلام دوست عزيز
    ممنون از کامنت:
    1-اين عکس نيم رخ نيست و تقريبا 3 رخ هست .در ضمن چون تاکيد عکس روی عينک بود نميتونستم از مدلی با بينی کوچيک استفاده کنم چون تعريف زيبايی در اينجا با ايران خودمون يک کم فرق ميکنه .اينجا همه چيز رو natural ميپسندنّد.
    2-در اين مورد موافقم ميتونست همچين حالتی هم باشه ولی اين يک مقدار سليقه اي هست و هم سليق نيستم در اين مورد باهاتن.
    3-منظورتون از مومی رو متوجه نشدم .
    4-در اون عکس منظور من نشان دادن سفيدی بود که فضای منفی سفيد رو بيشتر نشون دادم .در صورت بسته بودن بيشتر کادر تاکيد روی صورت ميشه که من دنبال اون نبودم .منظور من نشان دادن صورت اي پنهان در پشت سفيدی بود .
    با تشکر
    Amir Mohebi، Saeed.gh.sh و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

با سلام
    من معمولا با نقد عکس موافق نيستم البته منظور اين است که خودم اين کار رو معمولا انجام نميدونم اما شايد گفتن اين نکات بتونه کمکتون کنه و فرض کنيد من يک بيننده هستم نه منتقد .
    1-دست راست مدل طور اي قرار گرفته که گويا حس اي در درون دست نيست و از پلستيک سخته شده .
    2-با نگاه اول به عکس حالتی در ذهن تصور ميشه که انگار از کمر به پايين مدل مال خودش نيست و اين ناشی از فيگور قير معقول مدل هست .
    3-در صورت مدل نوعی حس ديده ميشه که بيننده احساس ميکنه که مدل شما نفسش رو حبس کرده .
    4-مدل با لنز دوربين شما ارتباطی بر قرار نکرده که اين خودش اصلی ترين بخش يک عکس پرتره هست .
    5-با توجه به ضمينه مشکی،لباس مشکی و دوربين مشکی تنها چيزی که ديده ميشه کروات مدل هست نه دوربين .
    6-من شخصا نور پردازی به اين سبک رو نميپسندم چرا که نوع نور پردازی شما يک فضای تخت و بدون بعد رو در ذهن تدايی ميکنه .
    و سخن اخر :
    من هميشه يک ضرب المثل رو تو ذهنم دارم و اون اينه :
    کسی که دنبال 2 تا خرگوش ميدود هيچ کدام رو نميتواند بگيردد

اگه شما تصميم گرفتيد در رشته پرتره کار کنيد سعی کنيد تمرکزتون رو تو همين رشته بزاريد .مقالات رو بخونيد در مورد نور،اناتومی بدن ،شناخت فورمهای صورت و.... تحقيق کنيد و در آخر فراموش نکنيد که اگه بهترين عکاسی دنيا از نظر نکات فنی باشيد ولی عکس شما حس لازم رو نداشته باشه نتونستيد نتيجه کافی رو از زحمت هاتون بگيريد .من در مقام نقد نيستم فقط چيز های که بلد بودم به شما منتقل کردم .
    اميدوارم مفيد بوده باشه .
    پی نوشت : اگه تو متن مشکل املا ميبينيد ناشی از کم سوادی من نيست .چون با برنامه en2fa type ميکنم هنوز بعضی از کلمات رو اشتباه مينويسه.

خیلی ممنون از پاسخ شما و کیوان عزیز
    من هم کاملا قبول دارم که الان اونقدر رشته ها گسترش پیدا کرده که آدم باید یکیش رو انتخاب کنه تا بتونه اون رو به صورت حرفه این دنبال کنه. ولی خب این دلیل نمیشه که رشته های دیگه رو تجربه نکنه. من شغل اصلیم اصلا عکاسی نیست ولی چون به عکاسی علاقه دارم عکاسی صنعتی و تبلیغاتی رو هم در زمانهای آزادم انجام دادم و فکر کنم که پیشرفت بدی هم نداشتم. ولی خب وقتی من به عکاسی پرتره هم علاقه دارم باید چکار کنم؟ اصلا این کار رو انجام ندم؟ بهتر نیست وقتی که شرایطش پیش میاد و یکی پیدا میشه که حاضره بیاد جلوی دوربین من ناشی عکس پرتره هم بگیرم و این کار رو هم تجربه کرده و با استفاده از کمک و راهنمایی دوستان خوبی مثل شما به ایرادهای عکسهام پی ببرم و سعی کنم اونها رو در عکسهای بعدی رفع کنم؟
    در مورد نظراتتون راجع به عکس هم همه رو قبول دارم و میدونم که اصلا عکس خوبی نگرفتم. فقط نکته ای رو که در مورد نورپردازی ذکر کردید برام کاملا نامفهومه و اصلا منظورتون رو درک نمی‌کنم. (البته به علت سواد کم من در عکاسی پرتره) اگه میشه لطف کنید و در مورد اون توضیح بدین .
    ممنون از وقتی که میگذارید
    Amir Mohebi و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

تشکر کرده
    4984

سلام دوست عزيز
    ممنون از کامنت:
    1-اين عکس نيم رخ نيست و تقريبا 3 رخ هست .در ضمن چون تاکيد عکس روی عينک بود نميتونستم از مدلی با بينی کوچيک استفاده کنم چون تعريف زيبايی در اينجا با ايران خودمون يک کم فرق ميکنه .اينجا همه چيز رو natural ميپسندنّد.
    2-در اين مورد موافقم ميتونست همچين حالتی هم باشه ولی اين يک مقدار سليقه اي هست و هم سليق نيستم در اين مورد باهاتن.
    3-منظورتون از مومی رو متوجه نشدم .
    4-در اون عکس منظور من نشان دادن سفيدی بود که فضای منفی سفيد رو بيشتر نشون دادم .در صورت بسته بودن بيشتر کادر تاکيد روی صورت ميشه که من دنبال اون نبودم .منظور من نشان دادن صورت اي پنهان در پشت سفيدی بود .
    با تشکر
    خوب...براي اينكه ترتيب موارد رعايت بشه، باز هم به همون شماره ها جواب مي دم:
    1- من عرض كردم تقريبا نيم رخ، شما هم فرموديد تقريبا سه رخ...به هر حال، با وجود طبيعي بودن سوژه، به نظر من بهتر بود زاويه مناسب تري براي اين بيني پيدا مي شد...من شخصا با عمل زيبايي بيني مخالفم:biggrin:
    2- قبول
    3- منظور از مومي، اينكه مثل دستهاي مجسمه هاي مومي به نظر مي ياد...ولي موضوع مهمتر همون فرم انگشتهاست...كمي نامنظم و خميده هستند و كاملا چشم رو منحرف مي كنند...فكر مي كنم مي شد فرم بهتري بهشون داد.
    4- باز هم به نظر من، عكستون در انتقال مفهوم فضاي منفي و ... كمي ناموفق بوده...شايد هم سليقه اي باشه
    فعلا...
    yasin-m، Farzam53، masoudhzb و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من