صفحه 496 از 755 نخستنخست ... 396 446 486 492 493 494 495 496 497 498 499 500 506 546 596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,951 تا 4,960 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    پرتره خوب خوبه. پرتره یعنی نمایش احساسات و عواطف انسانی، عکس زبان مشترک همه آدمهای دنیاست، عکسی که حرفی نداره حرف مفته، عکس باید مفهوم و حس داشته باشه.
    به نظرت پرتره زیر بهتره یا پرتره یه عروس
    فایل پیوست 61655
    عکاس: خانم آمال علوی فر
    مدل: خودم
    به نظر کدومش بهتره؟ من میگم پرتره عروس !..چون می تونه یک حس شاد بودن یک حس خاص از یک انسان خاص که یک واقعه خاص رو تجربه می کنه نشون بده ...در عوض عکس شما از لحاظ حسی به شدت گنگه حداقل برای من ! ببینید حرف شما شاید از اساس درست باشه ولی به بدترین شکل ممکن و با خورد کردن یه سری عکس و عکاس دارید سعی می کنید اونو نشون بدید ... تمام اون عکسایی که شما چیپ فرض می کنید ! تلاشهایی هستند از عکاس هایی بی تجربه ( شایدم با تجربه) که سعی در نشان دادن زیبایی یه شخص دارند ! اینم میتونه یک هدف باشه ! ... آیا نشان دادن زیبایی و لذت بردن از اون جز عواطف انسانی محسوب نمیشه ؟!... و این اصرار جالب شما که فقط 20 تا کلا ست نورپردازی داریمو و ژست بازم جالبه ؟ میشه دقیقا این 20 تا ژست رو معرفی کنید که اینجوری پرونده عکاسی فشن و گلامور و کلی شاخه دیگرو بستید !...و با توجه به لحنتون و چند بار تاکید کردنتون حس میکنم کلا شما با زیبا بودن دختر پسر و نور آتلیه مشکل دارید ( فقط با توجه به چند بار ذکر کردنتون میگم)! . ژست و نور پردازی وسایلی هستند که باهاش این زیبایی ثبت می شه حالا اینکه کسی تونسته یا نتونسته اون رو به نحو احسنت ثبت کنه چیزی از ارزش اون کار یا اون حس کم نمیکنه... بر خلاف نظر شما ثبت صحیح زیبا بودن یک شخص کار بسیار! سختیه!
    K_NMT، Amir Tavakoli، Fereidoon و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

آقای تاجیک روراست باشید! مشکل شما نه نبودن عواطف و احساسات در پرتره است و نه مفهوم و حس در عکس، بلکه مشکل شما صرفا خود سوژه و حضور یک خانم بدون پوششِ دلخواه شما است...

اینکه اساس و مبنای نقد عکسی عقاید و افکار شخصی باشه - آن هم به شکلی که شما با اون الفاط به آن تاختید- نه خوشایند است و نه ذره ای ارزش خواهد داشت.
    Fereidoon، Mehrdad-PL، Digital Lover و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاویان کریمی Instagram

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    مثاله جالبیه !
    موضوع از چیپ ترین نوع عکاسیه پرتره دختر شروع شد و حالا بین ژیان و لامبورگینی داره مقایسه میشه .

مگه ژیان درزمان خودش ماشین نبود , اونم برای خودش بروبیایی داشت .

الان هم خیلیها دارن از دخترا ( لامبورگینی ) عکاسی میکنن چون جذابیت بیشتری دارند مخاطب بیشتری دارن .

اگه منظورتون اینکه این کار راحته درمقایسه با عکاسی از جنس مذکر , بهتره خودتون تجربه کنید و نظرتون رو بیان کنید .
    همون موقع هم که ژیان برای خودش ماشینی بود در مقابل بنز و بی ام و و فراری و ... عددی نبود.
    اینجا تخصصی ترین تالار گفتمان فارسی زبان عکاسیه و توقع دیدن عکسهای سطح بالا توی این سایت توقع بیجایی نیست

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پرتره خوب خوبه. پرتره یعنی نمایش احساسات و عواطف انسانی، عکس زبان مشترک همه آدمهای دنیاست، عکسی که حرفی نداره حرف مفته، عکس باید مفهوم و حس داشته باشه.
    فایل پیوست 61655
    عکاس: خانم آمال علوی فر
    مدل: خودم

هرچی خواستم بحث رو کش ندم ، نشد!!!
    خب معلومه کدوم زیباتره!
    پرتره یک عروس ، پرتره یک داماد ، پرتره یک کودک در حال خندیدن ، پرتره یک زوج شاد ، پرتره دو دوست قدیمی ، پرتره یک نوزاد در بغل مادر ، پرتره یک جوان در جشن فارغ التحصیلی ، یا حتی پرتره یک زن زیبا و هزاران هزار پرتره دیگه.
    کاملا حرفتون رو قبول دارم! پرتره یعنی نمایش احساس و عواطف انسانی. ولی در پرتره ای که از خودتون گذاشتید و اون رو حد نهایت و بهترین پرتره فرض کردید ، چه حرفی برای گفتن داره؟ من که هرچی نگاه کردم چیزی از عواطف و احساسات توش ندیدم!
    چرا تمام زندگی رو در زجر و درد میبینید؟ اتفاقا زندگی با تمام ناملایماتش پر از زیبایی هست. نکند با زیبایی مخالفید؟
    اگر به قرآن رجوع کنید میبینید که هم به زیبایی مادی و هم به زیبایی معنوی اشاره شده.

مصادیق زیبایی در قرآن: زیبایی انسان ، زیبایی آسمان و ستارگان ، زیبایی مناظر طبیعت ، زیبایی جانداران ، زیبایی آرمانها و....
    و اگر باز هم به قرآن رجوع کنید میبینید که زن بعنوان یکی از جلوه های زیبایی خلقت معرفی شده. یا حتی در سوره یوسف که به زیبایی ایشان اشاره شده و اینکه زنان در برابر زیبایی حضرت یوسف ، دست خود را می بریدند!
    اتفاقا ما توی فروم خودمون تمام این تاپیک ها رو داریم که زیبایی های آفریده خدا رو به تصویر بکشیم. زیبایی های انسان ها رو ، زیبایی های ستارگان رو ، زیبایی های جانداران و طبیعت رو.
    اگر شما با گذاشتن عکسهای برهنه در فروم مخالفید ، باید بگم که من هم مخالفم و قوانین فروم هم مخالفه. و تاحالا همچین عکسی ندیدم که تایید بشه و اجازه انتشار بگیره.
    خب دیگه پرحرفی نکنم!
    امیدوارم منطقی صحبت کرده باشم.
    K_NMT، nautilus_214، Mehrdad-PL و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوست عزیز، آیا ماشین بده؟ آیا ژیان با لامبورگینی یکی هستند؟ یکیشون لگنه و دیگری سلطان جاده
    قضیه پرتره هم مثل همین مثال بالاست. یه سری پرتره ها از لحاظ مفهوم، حس، ترکیب بندی، چینش عناصر در حد ژیان هستند و بعضی از پرتره ها بدون نور آتلیه و پسر یا دختر زیبا در عکس در حد لامبورگینی هستند.
    اجازه بدید بچرخیم و از یک زاویه دیگه نگاه کنیم.

شما فقط سوار لامبورگینی میشوید. یکی دیگه فقط سوار بوگاتی میشه و ممکنه ترجیح بده پیاده بره اما لامبورگینی سوار نشه. با اینکه هردو خوب هستند. عده زیادی مرسدس سواری سوار می شوند و لامبورگینی و بوگاتی رو نوعی بزک اضافه میدانند که برای زندگی روزمره مناسب نیست. از مرسدس سوار ها عده ای فقط شاسی بلندش رو مناسب می دانند. اما عموم مردم جامعه چطور؟ پراید سوار میشویم و در اتوبان برای همه کنار می کشیم. به کسی که الان ژیان 1970 هم سوار میشه احترام میذاریم. ساده و راحت. کسی که پیکان سوار میشه هم راننده است و نمی تونیم بگیم چون ماشینت پیکانه گواهینامت باطل
    بگذریم که که عده ای کلکسیون همون ژیان رو دارند. گرچه ممکنه لامبورگینی شما رو هم تحسین کنند.

اما در مورد عکاسی. سبک عکسی که شما گذاشتید ارتباطی به عروس نداره کلا قیاس باطلی است . از طرفی به دلایل واضح بنده یا سایر دوستان نمی توانیم عکس های عروسی که مد نظرمونه نمایش بدیم. (به دلیل عدم رضایت اشخاص و نه به دلیل قوانین سانسور) اینجاست که اهمیت جلسات و ملاقات ها که مدتیه انجام نمیشه مشخص میشه
    K_NMT، Amir Tavakoli، Fereidoon و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

از منظر "تحليل رفتار متقابل" و با توجه به نظريه "بازي" در علم روانشناسي، تاكيد بر مقايسه و مطرح كردن X بهتر از Y است (مامان بهتره يا بابا؟ بستني بهتره يا شكلات؟ بنز بهتره يا ب ام و؟ ....) جزو "بازي" ها دسته بندي مي شود و "بازي" ها پشتوانه بالغانه ندارند و در رفتار اجتماعي نيز نقش مخرب دارند.
    اگر پرتره X خوب است به اين معناست كه بقيه پرتره ها بي ارزشند؟ اصلاً چرا پرتره عروس را با پرتره خودتان مقايسه مي كنيد و به اين نتيجه مي رسيد كه چون پرتره خودتان "خوب" است پس پرتره هاي عروس و پرتره از خانم‌هاي زيبا و آقايان خوشتيپ "بد" و بي ارزش هستند؟ دنياي عكاسي براي همه ژانرهاي مختلف جاي كافي دارد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 15 September 2014 در ساعت 11:35
    nmroshan، PS_Trend، K_NMT و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6744

واقعا بحث خوبی شده.من که خیلی چیزها از حرفهای شما یاد گرفتم.اما ای کاش در همه تاپیکها بدینگونه بحث پیرامون موضوع صورت میگرفت وصرفا فقط نمایش عکسها نمیبود.درضمن کمبود این بحث حضور شخصیت های والای این سایت میباشد.کاش آنها نیز بانظرات خوبشان به ما و دیگران کمکی کنند.وبه نظر من هر کس عقیده ای دارد و باید به عقیده دیگران احترام بگذارد و سعی نکند که عقیده ی خود را بر دیگران تحمیل کند.در هر موضوعی،از نمایش عکس های پرتره ی مختلف چه زن و چه مرد،چه باپوشش درست و نادرست گرفته تا زندگی،دین،نحوه لباس پوشیدن،خوراک خوردن و هزاران موضوع دیگر.بازم این نظر فقط نظر شخصی من بود و قصد تحمیل به کسی نداشتم.
    mreza1001، Mehrdad-PL، M.Rahimizadeh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

سلام
    من فکر میکنم منظور اصلی جناب تاجیک این نیست که پرتره فشن و مدلینگ بده و ارزش نداره
    بلکه من اینجور برداشت کردم که به نظر ایشون پرتره های اجتماعی که بتواند بیانگر احساسات خالص
    و بدون ژست باشه و بتونه پیام رو بدون عوامل بیرونی مانند ادیت و روتوش و عناصر اضافی در عکس منتقل کنه ارزش بیشتری داره
    مثالش همین عکس جناب باقری که ادیت فقط حس عکس رو قویتر کرده و عکس به تنهایی نیز حرف زیادی برای گفتن داره

البته من فقط برداشت خودم را از نوشته های ایشان گفتم
    با تشکر
    S_Mahdi، miladn1370، reza-art و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

کجا گفته شده پرتره یعنی نمایش عواطف واحساسات؟! ازکجا همچین تعریفی رو براش درنظرگرفتید؟ اول اینکه این یک تعریف اشتباه از پرتره ست.پرتره برای من که جذابترین شاخه عکاسی ست.
    برای دیگری نه البته. علی ایحال تعریف یک شاخه ازهنر کار ساده ای نیست . وبراساس ان عقایدتون رو هم ابراز می کنید!
    اتفاقا براساس تعریف شما ، نمایش دادن همان حس هم در یک قاب هنر عکاس هست. عکاسی که بتونه حس هر چهره ای رو دریک برداشت نمایش بده ، به الطبع عکاس بزرگ ست. همان طور که درسینما با چندین برداشت اینکار انجام میشه وبازهم ارائه ها متفاوت هست.
    Amir Abdolpanah، Majix و miladn1370 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

خیلی جاها دیدم که کلا با مقوله زیبایی در عرصه های مختلف مشکل داریم ، مخصوصا با یک خانم زیبا که لباس خوشرنگ و زیبایی داره ، متفاوت برخورد می کنیم و مشکل داریم و گاها هم براش مشکل ایجاد می کنیم .
    مشکل اصلی از استاد عکاسی و یا دانشگاه ایشون بوده که گفته هر وقت از یک خانم با چادر و روسری و بدون آرایش ، عکس خوب گرفتی ، عکاس خوبی هستی ....
    آخر کدام عقل سلیمی و یا کدام عکاسی به خانمی که سوژه عکاسی اش است ، می گوید ، تا آرایشت رو پاک نکنی ازت پرتره نمی گیرم مگر استاد شما اگر از یک منظره زیبا می خواهد عکس بگیرد درختان زیبا را با اره قطع می کند و گلها را می چیند که هیچ چیز زیبایی در کادر قرار نگیرند و فقط هنر عکاسی ایشان در قاب تصویر ثبت شود .
    حالا پس تکلیف عکاسی فشن که یکی از علایق من و خیلیا هم هست ، چیست ؟ خانم های زیبا ، چه گناهی دارند بنده خداها که نباید پرتره بگیرند ؟ بخدا اینها هم خلقت خداوندند درست مثل من و شما .
    hossein137، amir.komeily، Majix و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2