صفحه 498 از 755 نخستنخست ... 398 448 488 494 495 496 497 498 499 500 501 502 508 548 598 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,971 تا 4,980 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    احتمالا اکثر ما در حدی هستیم که هنگام دیدن یک عکس بتوانیم بین زیبایی سوژه و زیبایی عکس قضاوت کنیم و فرق بگذاریم. (این دریافت من از دوستان در این محیط گفتگوست.)

اما از آنجاییکه فرمودید اینجا تالار تخصصی عکاسی است. بگذارید من هم چند مساله ای که به نظرم می رسد را عنوان کنم :

1- تالار تخصصی، ادبیات تخصصی هم می طلبد. شما در پست هاتون این امر را رعایت نمی کنید.
    2- نظر من این است که شعور جمعی یک عده کسانی که (حداقل) عکس کم ندیده اند، می تواند تفاوت عکسی که جذابیت سوژه محور اصلی آن است و عکس خوبی نیست با عکسی که ترکیب بندی، تکنیک، نورپردازی خوب و ... را دارد، تمییز دهد.
    3- فکر می کنم حرمت اعضای این انجمن که خودتان هم به تخصصی بودنش اذعان داشتید بیشتر از این ها باشد که مجذوب نمایش قسمتی از سینه های سوژه* شوند و دکمه تشکر را فشار دهند. این صحبت شما به هیچ وجه در شان کاربران نیست و من به شخصه این صحبت شما را (حداقل) نسبت به خودم توهین می دانم.
    4- شما ابتدا از بی ارزش بودن یک ژانر گفتید و الان زده اید به صحرای کربلا!
    5- خوب است همان قدر که دیگران به عقاید مذهبی مومنان این دیار احترام می گذارند، کمی هم احترام در مورد عقیده و انتخاب خودشان از سوی آن ها ببینند.
    6- پرتره فقط و فقط نمایش زیبایی نیست، همین طور بیان احساس و مفهوم و واقعیت ... در عین حال می تواند هر کدام از این ها باشد، و عکس خوب در هر کدام از این زمینه ها خوب است و عکس بد، بد خواهد بود.

* نقل قولی از یکی از پست های قبلی خود شما.
    بنده قصد جسارت و توهین به هیچ یک از اعضای محترم و نداشته و ندارم و همینجا از کلیه دوستانی که آزرده شدند عذرخواهی میکنم.

من هنوز به شخصه معتقد با کم ارزش تر بودن پرتره اون هم از نوع مدلینگ و فشن نسبت به عکاسی مفهومی و مستند اجتماعی هستم.
    گرفتن یه عکس مستند اجتماعی گرفتن عکس از یک گدا که گوشه میدون ونک داره سنتور میزنه اونم از اون طرف خیابون با لنز 200 نیست، یه مورد که برای خودم اتفاق افتاد رو برای شما شرح میدم، یه شب دیدم یه دختر با کلی آرایش روی ویلچر بر خیابون مطهری قبض از مفتح کنار خیابونه، گفتم حتما گداست ولی آرایش غلیظش شک بر انگیز بود، ایستادم کنار و تحت نظر گرفتمش، متوجه شدم که ماشین هایی که کنارش می ایستند یه پولی بهش میدند و بدنش رو لمس میکردند حتی یه عده سوارش میکردند و میبردنش. یه دو شبی دستم به عکس نرفت و دل رو زدم به دریا و سوارش کردم، طرف پاهاش ناقص بود و دوتا پای 15 سانتی داشت اما چهره بسیار زیبایی داشت، باهاش شروع به صحبت کردم، وسط صحبت هی خوابش میبرد، متوجه شدم معتاد به مواد هستش، به بهونه اینکه بابام زنگ زده و باید برم سر جای اول پیادش کردم، شب بعدی زودتر رفتم و متوجه شدم یه مردی با ریش و سن 35 تا 40 این بنده خدا رو میاره میزاره بر خیابون، طرف 206 رو یه کوچه پایین تر پارک میکرد و دختره رو میاورد برخیابون، زیاده گویی نکنم آخرش رسید به اینجا که اون نامرد دختره رو از خانواده فقیرش خریده و معتادش کرده و توی یه خونه زندانیش کرده و دختره برای اینکه بی مواد و غذا نمونه تن فروشی میکنه، هیچ عکسی نتونستم بگیرم چون بلد نبودم و نمیتونستم اینها واقعیت رو که توی چند هفته فهمیده بودم توی عکس نشون بدم. این تجربه شخصی خودم بود من که اصلا خودم رو به عنوان عکاس آماتور هم قبول ندارم.
    یکی از بزرگان ایرانی عکاسی مستند نزدیک به یک سال در افغانستان توی کوهها با طالبان زندگی کرده و یه مجموعه عکس پرتره از سران طالبان و زندگیشون خروجی کارش بود.

واقعا برای من سخته پرتره رو با عکاسی مستند در یک سطح ببینم حالا شاید نظر دیگران خلاف این امر باشه که باز برای من محترمه.
    usef، suzanfire، Amir Abdolpanah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    احتمالا اکثر ما در حدی هستیم که هنگام دیدن یک عکس بتوانیم بین زیبایی سوژه و زیبایی عکس قضاوت کنیم و فرق بگذاریم. (این دریافت من از دوستان در این محیط گفتگوست.)
    خطاهاي زيادي وجود دارند كه ذهن انسان در هنگام شناخت و تصميم گيري گرفتار آنها شود. اين خطاها به شكلي هستند كه تشخيصشان بسيار و بسيار سخت است و در حقيقت تاثيرشان روي ناخودآگاه ما مي باشد. به نظر من راه گريزي نسبت به اين خطاها در هيچ گروه انساني وجود ندارد.
    خود من هم با وجود اينكه هميشه به اين خطاها فكر مي كنم و به نحوه واكنش افراد ديگر نيز توجه دارم، مواردي بوده است كه تشكر از يك عكس را بر اساس تناسب و زيبايي چهره انجام داده ام؛ البته من تخصص خيلي زياد در زمينه پرتره هم ندارم.
    فكر مي كنم تعداد افراد مشابه بنده كم نباشد.

پانوشت: نظر من فقط در مورد اين تاپيك و تشكرهايي كه از عكس هايش مي شود صادق است. اين تاپيك تاپيك خاصي است.
    Mehrdad-PL، Amir Abdolpanah، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

نام: _DSC3236.jpg نمایش: 815 اندازه: 289.8 کیلو بایت
    yaray، usef، Digital Lover و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

نام: 2.jpg نمایش: 804 اندازه: 298.0 کیلو بایت
    yaray، MZITech، mehdiafshar و 34 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر جديد
    تشکر کرده
    190

نام: IMG_8520.jpg نمایش: 797 اندازه: 222.2 کیلو بایت
    yaray، kouhsar، RF_53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط viva_utopia نمایش پست ها
    نام: _DSC3236.jpg نمایش: 815 اندازه: 289.8 کیلو بایت
    جناب حسن پور،

با سلام، پرتره بسیار خوبی رو ثبت کرده اید. حالت چهره شخص عالیست، تبریک به خاطر این ثبت زیبا.

جسارتا به نظر من اگه پس زمینه محو تر بود از این هم بهتر میشد. و اگه به جای f/2.8 از f/1.8 لنز 50mm استفاده می کردید نتیجه عالی بود، گرچه که استفاده از همین دیاف هم از ارزشهای این اثر کم نمیکنه.

باز هم ممنون بابت این اشتراک زیبا.

ارادتمند.
    mSafdel، Mr.vAhiD.DI، pnde و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نام: _MG_0363-1.jpg نمایش: 837 اندازه: 122.8 کیلو بایت
    yaray، Digital Lover، masoudrejae و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

دخیل ...
    نام: IMG_0810_Fotor1.jpg نمایش: 852 اندازه: 255.4 کیلو بایت
    yaray، mehdiafshar، Mehdi Ahmadi و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط webmasssster نمایش پست ها
    فایل پیوست 61725

نظراون رو بگین ممنون میشم
    جسارتا اگر اینها میشد شاید بهتر هم میشد
    1- زایده ی بالای بینی روی پیشونی پاک میشد
    2-از براش سافت تری برای ناحیه مرز مو ها مخصوصا گوشه پیانی استفاده میکردید
    3 ایعاد اون پروژکتوری که گذاشتید به ابعاد سوژه و فضاتون نمیخوره
    4-انتهای نور پروژکتور کامله مشخصه کراپ شده یکم سافت میشد عالی میشد یه سایه روشن هم تو چین های لباس میبود بی لطف نمیشد
    5-مهم بنده عددی نیستم اینا شخصی بود باز جسارتم رو ببخشید
    viva_utopia تشکر می‌کند.

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب حسن پور،

با سلام، پرتره بسیار خوبی رو ثبت کرده اید. حالت چهره شخص عالیست، تبریک به خاطر این ثبت زیبا.

جسارتا به نظر من اگه پس زمینه محو تر بود از این هم بهتر میشد. و اگه به جای f/2.8 از f/1.8 لنز 50mm استفاده می کردید نتیجه عالی بود، گرچه که استفاده از همین دیاف هم از ارزشهای این اثر کم نمیکنه.

باز هم ممنون بابت این اشتراک زیبا.

ارادتمند.
    با سلام و عرض ادب خدمت شما
    بله کاملا حق با شماست لنز های 50 و 85 گزینه های مناسبی هستن ولی معمولا در عکاسی های خیابانی به دلیل جابجا شدن سوژه ها یا از دست رفتن حالت سوژه ها امکان تعویض لنز خیلی کمتر میسر می باشد..
    سپاس
    ویرایش توسط viva_utopia : Wednesday 17 September 2014 در ساعت 09:41
    M.Nouri، ata_m3، eternal و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ