صفحه 441 از 490 نخستنخست ... 341 391 431 437 438 439 440 441 442 443 444 445 451 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,401 تا 4,410 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نام: IMG_0030.jpg نمایش: 425 اندازه: 64.2 کیلو بایت
    Behin Nazem، Digital Lover، MAHosseini و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوستان عزیزی که خیلی به من محبت دارن و سوالاتشون رو در پیام خصوصی مطرح میکنن لطفا سوالاتشون در تاپیک های عمومی فروم مطرح کنن حدالامکان پاسخگو دوستان هستم ، سپاسگزارم

نام: Untitled-1.jpg نمایش: 434 اندازه: 287.7 کیلو بایت
    NASSIRI4080، Behin Nazem، M-Yousefi و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نام: IMG_3345s2.jpg نمایش: 384 اندازه: 208.9 کیلو بایت
    NASSIRI4080، DELL، kiavash و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Khandan نمایش پست ها
    نام: IMG_3345s2.jpg نمایش: 384 اندازه: 208.9 کیلو بایت
    ضمن تشکر بابت ثبت زیبا، این تصویر پروانه کپی میرور شده جناب خندان؟
    I.Givili تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    درود
    حسین عزیز درست میفرمایید ، به احتمال فراوان پروانه میرور شده اما مقداری با جا به جایی ، حتی در بک گراند هم به راحتی مشهود است .

من خیلی در زمینه ماکرو اطلاعات ندارم ، سوالم از دوستان این هست که ار در این ژانر استفاده ازاین شیوه ها در ادیت عرف هست ؟ قانون کلی وجود دارد ؟ فکر میکنم درسبک abstract میشود تا حدی از این حربه ها استفاده کرد . در ماکرو ار موجودات جاندار این نوع ادیت ها جایز میباشد ؟
    ویرایش توسط I.Givili : Monday 11 January 2016 در ساعت 23:22
    hosseinhmj تشکر می‌کند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    درود
    حسین عزیز درست میفرمایید ، به احتمال فراوان پروانه میرور شده اما مقداری با جا به جایی ، حتی در بک گراند هم به راحتی مشهود است .

من خیلی در زمینه ماکرو اطلاعات ندارم ، سوالم از دوستان این هست که ار در این ژانر استفاده ازاین شیوه ها در ادیت عرف هست ؟ قانون کلی وجود دارد ؟ فکر میکنم درسبک abstract میشود تا حدی از این حربه ها استفاده کرد . در ماکرو ار موجودات جاندار این نوع ادیت ها جایز میباشد ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    درود

ضمن عرض سلام
    آیدین عزیز ،تا اساتید بنده بیانو جواب بدهند چند کلمه ای در این باب می نویسم براتون که امیدوارم هرچند خیلی کوتاه اما به نتیجه گیری خوبی برسید:
    باید عرض کنم همانطور که قبلا هم گفته بودم ، این سبک خودش میتونه همه سبکهای عکاسی را درون خودش داشته باشه اهم از پرتره، مستند، صحنه سازی شده، داخلی، مستند، ژورنالیسم ، طبیعت بی جان و... منتهی تعاریف مشخص وجود نداره که مثلا بگیم پرتره چون فعلا پرتره برای انسان کاربرد داره ... بگذریم
    پس میتوان با هر روشی کار کرد و هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما ما نیز باید تعاریفی برای خود داشته باشیم و در همان تعریفی که برای خود قرار داده ایم کارکنیم ، این میتواند یک یا چند تعریف را شامل شود.
    تعریفی که شخص من از ماکرو گرافی حشرات دارم در تمامی شاخه هایی که عکاسی ماکرو حشرات زنده می کنم یک تعریف مشخص کلی را برای خود قرار داده ام و آن پایبندی به واقعیت طبیعت، اصول اخلاقی و اصل محل واقع می باشد، مثلا باید طبیعت را آنچنان که بنظر می رسد نشان دهم و چیزی را حذف و اضافه نکنم، به هیچ عنوان از بکگراندهای مصنوعی برای زیبا جلوه دادن اثرم استفاده نکنم، حشرات را فقط در همان جایی که میبینم عکاسی کنم و هرگز آنها را برای عکاسی به محیط دیگری نبرم حتی اگر آن محیط همان طبیعت باشد ( من مجبور به ثبت هستم حشرات که مجبور نیستند !!!) به حشرات آسیب نرسانم، ( بی حس کردن، بیهوش کردن، فریز کردن، فیکس کردن، کشتن و ...) همانی که هست باید ثبت شود درهمان جایی که هست، حال میخواهد درون اتاق باشد یا طبیعت، همان جایی که حشره با پای خود آمده و آن محیط را انتخاب کرده، همین شرایط و قوانین هستند که من یا هر عکاس دیگری خود را ملزم به رعایت آنها می کند و آنها باعث جذابیت و لذت هرچه تمام تر از این سبک می شوند هرچند که سختی های بسیار زیاد و گاه طاقت فرسا نیز می شود اما شیرینی خاص خود را دارد.
    شاد و موفق باشید...
    I.Givili و mack1 تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

چه موقع عکاسی چه بعد از عکاسی نبایست کاری انجام داد که منجر به آسیب زدن به ماهیت اصلی عکس شود مثلا از جای دیگر چیزی داخل و یا خارج از تصویری که ثبت کرده به اون اضافه کند یا کم کند فقط در غالب ادیت که همگان آشنا هستن می تواند به آنچه که شیوه اصولی ادیت اجازه می دهند دخل و تصرف داشته باشد البته اینم بگم در بعضی عکس های پرتره و عکس های گروهی دخل و تصرف اضافه کردن و برداشت کردن صورت میپذیرد ولی از حالت طبیعی خارج نمی شود صرفا جهت زیبا سازی و مخاطب پسند. ولی خیلی عکس ها هستند مثل عکس های حیات وحش ماکرو طبیعت مستند معماری و ابنیه و موزه واقعا نباید در اونها دخل و تصرف غیر طبیعی انجام شود. چون خودشون تمام نمایی از طبیعت واقعی هستند تمام فکر ما در اصول ادیت رعایت این است که عکس های ما از حالت طبیعی خارج نشود و گرنه غیر از این دیگه نمی تونیم اسم اونو یک عکس بذاریم بلکه میره تو زمره عکس های گرافیکی وبا دید گرافیک باید بهش نگاه کرد!
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

دوستان خیلی از این بحث ها تکراری است و قبلا به آنها پرداخته شده. این تاپیک را ملاحظه بفرمایید و اگر مایلید در آنجا به بحث بپردازید چون رویکرد ها مختلف و متنوع هستند حکم کلی وجود ندارد.

حد و مرز ويرايش كجاست؟

موفق باشید
    A.Khandan و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    این ثبت ترکیب دو شات مختلف است اگر دقت کنید حالت پروانه هافرق میکند.هدف نشان دادن دو شات در یک شات و جذابتر کردن عکس از لحاظ بصری بوده .اصراری هم نبوده که دوستان فکر کنند صحنه واقعیست.وگرنه با کمی تغییر در بکگراند میشد تا حد زیادی به این هدف رسید....
    DELL، a.g g.a، I.Givili و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Khandan نمایش پست ها
    این ثبت ترکیب دو شات مختلف است اگر دقت کنید حالت پروانه هافرق میکند.هدف نشان دادن دو شات در یک شات و جذابتر کردن عکس از لحاظ بصری بوده .اصراری هم نبوده که دوستان فکر کنند صحنه واقعیست.وگرنه با کمی تغییر در بکگراند میشد تا حد زیادی به این هدف رسید....
    درود
    جدیدا بعضی از دوستان هر سوال و یا نظری را چرا منفی برداشت میکنند ! قصد مچگیری که نداشتم جناب خندان ! اظهر من الشمس بود که ثبت ، در پروسس میرور یا ترکیب شده است. سوال بنده این بود که در این ژانز این نوع کامپوز کردن عرف هست یا نه ؟
    a.g g.a و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt