صفحه 218 از 530 نخستنخست ... 118 168 208 214 215 216 217 218 219 220 221 222 228 268 318 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,171 تا 2,180 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

سلام
    کورکور سیاه
    D300-Sigma 150-500 @500 -ISO 800-f/8 -1/500Sec
    NASSIRI4080، ME، bfarahanchi و 44 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

اسد عزيز
    عكس كور كور ته رنگ دارد.
    A_Maddah و QashQai تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

تشکر کرده
    13944

سلام
    نه یاسین جان ته رنگ ندارد.دقیقا در قسمت Match color ته رنگ گرفته شده است.البته گاهی اول کار روی عکس و گاهی در اخر کار ,ته رنگ را می گیرم.
    پایدار باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام

بلبل خرما

NASSIRI4080، ME، bfarahanchi و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    نه یاسین جان ته رنگ ندارد.دقیقا در قسمت Match color ته رنگ گرفته شده است.البته گاهی اول کار روی عکس و گاهی در اخر کار ,ته رنگ را می گیرم.
    پایدار باشید
    یا حق
    سلام جناب مداح

این مساله ته رنگ برای من هنوز روشن نشده.نمی دونم منظور از اصلاح ته رنگ یعنی تصحیح به طوری که کلیه رنگها حالت Neutral داشته باشند و یا اینکه آن رنگی که چشم در لحظه عکاسی میبیند روی عکس هم ثبت شود.
    برای مثال اگر در اطاقی که دارای لامپ تنگستن است و قطعا نور زرد رنگی فضای اطاق را پر میکند آیا باید اصلاح وایت بالانس طوری صورت گیرد که بیننده عکس متوجه حضور لامپ تنگستن نشود؟

در مورد عکس شما مثال میزنم.من به عنوان بیننده کلا کار را نارنجی-قهوه ای رنگ میبینم.آیا شما در مکان عکاسی نیز چشمتان دقیقا همین تم رنگی را میدید؟ برای مثال با عکس کسری عزیز مقایسه کنید.

نمی دانم توانستم منظور خود را برسانم یا خیر

( این سوالات از نتایج چرت زدن در کارگاه دکتر روشن است )
    A_Maddah، mreza1001 و tanhatanha تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام جناب مداح

این مساله ته رنگ برای من هنوز روشن نشده.نمی دونم منظور از اصلاح ته رنگ یعنی تصحیح به طوری که کلیه رنگها حالت Neutral داشته باشند و یا اینکه آن رنگی که چشم در لحظه عکاسی میبیند روی عکس هم ثبت شود.
    برای مثال اگر در اطاقی که دارای لامپ تنگستن است و قطعا نور زرد رنگی فضای اطاق را پر میکند آیا باید اصلاح وایت بالانس طوری صورت گیرد که بیننده عکس متوجه حضور لامپ تنگستن نشود؟

در مورد عکس شما مثال میزنم.من به عنوان بیننده کلا کار را نارنجی-قهوه ای رنگ میبینم.آیا شما در مکان عکاسی نیز چشمتان دقیقا همین تم رنگی را میدید؟ برای مثال با عکس کسری عزیز مقایسه کنید.

نمی دانم توانستم منظور خود را برسانم یا خیر

( این سوالات از نتایج چرت زدن در کارگاه دکتر روشن است )
    سلام سلمان جان
    قبل از هرچیز ساعت دقیق عکاسی این عکس رو بگم.این عکس در ساعت 4.16 بعد از ظهر گرفته شده است و این در شرایطی بود که 4.40آفتاب کاملا غروب می کرد.در ضمن برای تصور گرمای هوای محیط هم شما همین قدر در نظر بگیرید که ما با پیراهن آستین کوتاه عکاسی می کردیم البته عرق نمی کردیم.نور هم بقدر برای لنز من کم شده که ایزو را روی 800 تنظیم کرده ام.با این وجود با ایزوی 800سرعت به 1/500 رسیده است.پس می توان تا حدودی شرایط را تصور کرد.خوب مورد دیگر هم که لازمه بگویم رنگ خاک و سنگهای موجود در محیط مورد عکاسی و رنگهای بازتابی انها که متاثر ار نور خورشید در نزدیکهای غروب است را هم در نظر بگیرید.اینها را گفتم که شرایط نوری را متوجه بشوید.امااینکه عکسی داری ته رنگ می باشد یا ساچورشن بیشتر شده است و یا رنگها گرم شده است این مسئله دیگری است.فکر کنم دکتر روشن در این خصوص قبلا در همین تاپیک هم صحبت کرده بودند.از آنجایی که من در این عکس در لایت روم روی تراز سفیدی و هم در فتوشاپ روی ته رنگ کار کرده ام لذا نظرم این است که این عکس ته رنگ ندارد.اما اگر می گفتید رنگها گرم هستند براحتی قبول می کردم.البته من این عکس رادر سایتهای دیگر هم آپلود کرده ام که در آنجا بحثی از ته رنگ نبود فقط یکی از مدیران اظهار کردند کمی رنگها را سر کنم نتیجه بهتر می شودو از طرفی دیگر بقیه مدیران و کابران همچین نظری را نداشتند.اتفاقا یکی سئوال کرده بود که آیا عکس در غروب گرفته شده است؟
    در هر صورت به نظر من بین ته رنگ و افزایش و اشباع رنگ تفاوت زیاد است.
    به عکس زیر نگاه کنید

این عکس در همان منطقه گرفته شده است (اگزیف دارد) فکرکنید با فاصله 60-70 حالا یا کمی بیش وکم از محلی که کورکورسیاه نشسته بود گرفته شده است در ساعت 10.26 صبح.روی عکس هیچ ویرایشی صورت نگرفته است فقط در لایت روم کراپ شده است وJpeg ذخیره شده است الیته بعد توسط برنامه ACDsee ریسایز شده که دیدم حجمش یالاست با فتوشاپ دوباره ریساز شد.
    هدف این بود که رنگ خاک و صخره ها رو در ساعت 10.26 صبح به شما نشان دهم.حال شما فکر می کنید در غروب رنگ این صخره چگونه است؟البته باز هم مورد دیگری هم بود که در نور و رنگ ان تاپیر گذار بود که دیگه بیخیال می شوم.
    پایدار باشید
    یا حق
    raffi، Rofougaran، mreza1001 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام سلمان جان
    قبل از هرچیز ساعت دقیق عکاسی این عکس رو بگم.این عکس در ساعت 4.16 بعد از ظهر گرفته شده است و این در شرایطی بود که 4.40آفتاب کاملا غروب می کرد.در ضمن برای تصور گرمای هوای محیط هم شما همین قدر در نظر بگیرید که ما با پیراهن آستین کوتاه عکاسی می کردیم البته عرق نمی کردیم.نور هم بقدر برای لنز من کم شده که ایزو را روی 800 تنظیم کرده ام.با این وجود با ایزوی 800سرعت به 1/500 رسیده است.پس می توان تا حدودی شرایط را تصور کرد.خوب مورد دیگر هم که لازمه بگویم رنگ خاک و سنگهای موجود در محیط مورد عکاسی و رنگهای بازتابی انها که متاثر ار نور خورشید در نزدیکهای غروب است را هم در نظر بگیرید.اینها را گفتم که شرایط نوری را متوجه بشوید.امااینکه عکسی داری ته رنگ می باشد یا ساچورشن بیشتر شده است و یا رنگها گرم شده است این مسئله دیگری است.فکر کنم دکتر روشن در این خصوص قبلا در همین تاپیک هم صحبت کرده بودند.از آنجایی که من در این عکس در لایت روم روی تراز سفیدی و هم در فتوشاپ روی ته رنگ کار کرده ام لذا نظرم این است که این عکس ته رنگ ندارد.اما اگر می گفتید رنگها گرم هستند براحتی قبول می کردم.البته من این عکس رادر سایتهای دیگر هم آپلود کرده ام که در آنجا بحثی از ته رنگ نبود فقط یکی از مدیران اظهار کردند کمی رنگها را سر کنم نتیجه بهتر می شودو از طرفی دیگر بقیه مدیران و کابران همچین نظری را نداشتند.اتفاقا یکی سئوال کرده بود که آیا عکس در غروب گرفته شده است؟
    در هر صورت به نظر من بین ته رنگ و افزایش و اشباع رنگ تفاوت زیاد است.
    جناب مداح
    سلام

ممنون از عکس زیباتون

به نظر من هم اگر کمی رنگها سردتر شوند نتیجه بهتر خواهد شد.(البته این سلیقه شخصی است) در این حالت انعکاس نور در چشم پرنده یک جوری زنده تر است.
    Photoshop CS4 + Cooling Filter 82 - Density 20%
    البته حال و هوای عکس عوض خواهد شد.

به نظرتان اگر عرض عکس ( ضلع کوچکتر) کمتر بود به نشان دادن صلابت این پرنده کمک نمی کرد؟ ( البته چون از پرندگان اصلا اطلاعاتی ندارم نمی دانم این گونه پرنده بزرگ است یا معمولی )

باز هم ممنون از ثبت زیباتون
    پایدار باشید و سلامت

پی نوشت:

باز هم تبریک میگم برای
    Photo Of The Week: Little Green Bee-eater
    کد:
    http://www.juzaforum.com/forum-en/viewtopic.php?f=4&t=10871&start=0&sid=788ed4e3a4d83bd937480b9588de7484
    A_Maddah، mreza1001 و unforgiven تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    384

سلام
    سار
    30D--- 150-500 @500mm --- ISO 320 -- Hand Held
    پارک قیطریه

این روز ها جمعیت قابل ملاحظه ای از سارها رو میتونیم در پارک های تهران ببینیم که میتونه یه سوژه نسبتا راحت برای عکاسی باشه .. رنگهای بال این پرنده در نور صبحگاهی واقعا زیبا است مخصوصا وقتی که در حال آواز خواندن باشه.. کافیه محلی رو پیدا کنید که سارها جمع شده باشند و نور مناسبی هم داشته باشه . اگر بتونید ساری رو روی یکی از شاخه های کم ارتفاع درختی پیدا کنید بکگراند خوبی هم خواهید داشت..
    NASSIRI4080، ME، bfarahanchi و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    We have the ability to make images that will teach people about endangered species and places needing protection, pictures that can even change minds, and we have a responsibility to do it

تشکر کرده
    13944

سلام جناب حسینیان
    ممنون از نظرات مفیدی که روی عکس ارسالی من دادید.
    در خصوص سرد کردن رنگها راستش موافق نیستم چون سلیقه من بیشتر رنگهای گرم است این مورد در خصوص نقاشیهایی که در سالهای جوانی می کردم نیز صدق می کند.:biggrin:
    والبته من این کار را (سرد کردن رنگها)قبل از ارسال به تاپیک حیات وحش و دیگر فرومها انجام داده بودم اما بدلم ننشسته بود.ولی باز هم دوبار ه به بنا به پیشنهاد دوستان امروز هم باز تست کردم ولی راستش بازهم رضایتم جلب نشد.مشکل از شما دوستان نیست مشکل از سلیقه کج من هست.
    اما کادر .با اینکه هیچوقت خود را مقید به کادر بندی با سایز های استاندارد عکس نمی کنم اما این عکس کادرش تقریبا شبیه 16*21 است.حالاگر بنا به پیشنهاد شما عرض را کم کنیم چه می شود؟از پایین که اصلا جا نداره.می ماند بالا,که در انصورت سر پرنده بسیار نزدیک به ضلع بالایی می شود که به نظرم جالب نباشد.
    بسیار خوشحال خواهم شد که دوستان از تک تک عکسهای من انتقاد بکنند.چرا که هر یک از انتقادات دوستان سبب می شود من مجبور شوم در خصوص کارم دوباره تجدید نظر بکنم و در خصوص مطالب ارائه شده توسط دوستان منتقد تحقیق بیشتربکنم.با تشکر از همه دوستان عزیز که من را راهنمایی می کنند.
    از دیروز تا حالا با لباس جدیدم دارم می رم عکاسی .استارت ساخت این لباس سال گذشته زده شد و دیروز اماده شد!!!از دیروز تا حالا هم دارم تمرین عکاس لو انگل (low angle)می کنم .در خصوص تاپیر این لباس هم باید بگویم با اینکه هنوز هم کار دارد ولی بسیار در نزدیک شدن به پرنده هاتاثیر گذار بوده است.امروز تا 2.5 متری یک زرد پره کوهی هم رفتم.

آدم از بیکاری چه کارهایی که نمی کنه!!!!
    پایدار باشید
    یا حق
    ویرایش توسط A_Maddah : Thursday 14 January 2010 در ساعت 20:51 دلیل: اضافه کردن عکس
    nmroshan، NASSIRI4080، SBadri و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

بسیار خوشحال خواهم شد که دوستان از تک تک عکسهای من انتقاد بکنند.چرا که هر یک از انتقادات دوستان سبب می شود من مجبور شوم در خصوص کارم دوباره تجدید نظر بکنم و در خصوص مطالب ارائه شده توسط دوستان منتقد تحقیق بیشتربکنم.با تشکر از همه دوستان عزیز که من را راهنمایی می کنند
    سلام:

اسد جان داده های شما از زمان عکاسی و شرایط عکاسی و .... را که درنظر گرفتم ویرایشی اینگونه شد ( معیار تصحیح سایه ای از دم پرنده است که روی سنگ افتاده، ولزوما بی ایراد نیست ) . البته سلیقه عکاس همیشه ارجح خواهد بود عکس شما هم اگر چه با نظر دوستان تا حدودی موافقم ولی تم زیبایی دارد، این پیشنهاد نه از بابت راهنمایی بلکه از بابت اشتراک نظرات بود :)

ارادتمند اسد خان
    A_Maddah، Behin Nazem، A. Mohammadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.