صفحه 223 از 530 نخستنخست ... 123 173 213 219 220 221 222 223 224 225 226 227 233 273 323 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,221 تا 2,230 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    یه سوال هم از بهین عزیز
    قربان عکسهایی مثل عکس آخر رو چطور انقدر نزدیک به خط افق میگیرید؟اون هم لب ساحل رودخونه که باید گلی باشه!
    سلام مسعودجان
    والا اغلب از سنگ چینهای کنار رودخانه میرم پایین، میشینم و تا جایی که بشه خم میشم تا به خط افق نزدیکتر بشم. البته مشخصآ در ارتفاع ثابت دوربین، عکسهای دور ( مثل این عکس آخری ) نسبت به عکسهای نزدیک زوایه کمتری با افق خواهند داشت.
    اگر هم میشد دراز بکشم و عکس بگیرم که هم زاویه بهتری نسبت به افق پیدا میکردم و هم اینکه تعادل بهتری داشتم ولی خوب، در همین حدش هم مردم یه جورایی به آدم نگاه میکنن.
    A_Maddah، K_NMT، Amin Zarif و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر آشنا P_Azari آواتار ها
    تشکر کرده
    185

با سلام.
    چرا کسی نظر نمیده؟
    میدونم عکسهام در پیته ولی می خوام با کمک دوستان بتونم عکس های بهتری بگیرم.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط PA_EOS40D نمایش پست ها
    با سلام.
    چرا کسی نظر نمیده؟
    میدونم عکسهام در پیته ولی می خوام با کمک دوستان بتونم عکس های بهتری بگیرم.
    سلام
    با توجه به فاصله کانونی لنزتان عکسهای خوبی گرفته اید. بهترین اونها بنظر من عکس سومه که هم کادر خوبی داره و هم خیلی خوب به سطح افق نزدیک شده اید.
    بعضی از عکسها تراز افق بهتری میتوانستند داشته باشند یا میشد قبل از ارسال براحتی تصیح نمود.
    کمی دقت بیشتر درکادربندی در عکسهای دیگر هم بمراتب نتیجه بهتری میداشت.
    A_Maddah، ashkan.ojaghi، Pooyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    پیام جان من ارزو داریم که یک سفر با شما بیام کوهنوردی.ولی می دونم که نفس اینکار رو ندارم پیری و هزار دردسر.دوسال پیش که رفتم کوهنوری ,با اینکه فاصله تا مقصد نزدیک بود بیچاره شدم.البته بعدش راه افتادم ولی خب............بعد از اینهمه سال یکدفعه هوای کوهنوردی کردم ولی خداییش خیلی چسبید.با این تعریفهایی هم که شما از این کوه البرز کردید بد جوری هوایی شدم.
    انشالله فرصتی پیش بیاد یک سفر کوهنوردی همراه با عکاسی بریم.
    دوست عزیز (PA-EOS40D)
    به فروم عکاسی خوش امدید.
    قبل از هر چیز اگر امکان دارد نامتان را در امضاء قرار دهید تا بتوانیم با نام با شما صحبت کنیم.
    دوست عزیز یک عکس بگذاری خیلی بهتر است تا اینکه همزمان 5تا عکس بگذری.فکر نکنم کسی حال نقد همزمان 5 عکس راداشته باشد.بو بهتر این خواهد بود که از بین عکس هایتان آنکه بهتر است ارسال کنید. البته دوست عزیزمان بهین خان هر چه لازم بود گفتنداین چند کلمه هم از من بشنو شاید بدرتان بخورد.
    اینکه شما توانسته اید اینقدر به پرنده ها نزدیک شوید که با 70-200 از این اردک های زیبا عکاسی کنید کلی جای خوش حالی و شگفتی دارداما بیاد داشته باشید که نزدیک شدن به پرنده ها یک قسمت داستان است قبل از آن شما باید جهت مناسب نور و زاویه مناسب عکاسی را پیدا کنیدتا بتوانید هم نور خوب وهم بگراند مناسب در عکس داشته باشید.بعد تازه بایداماده بنشینید تا لحظه مناسب فشار دادن شاتر فرا برسد.
    دوست عزیز قسمت بعدی داستان ویرایش بجا توسط شماست از قبیل کادر بندی مناسب و حذف عوامل مخل موجود در عکس و ..............
    حال به عکس های ارسالی خود خوب نگاه کنید.
    عکس اول از سمت راست.کادربندی بد است زاویه عکاسی مناسب است اما شما در مکان خوبی قرار ندارید و عوامل مخل در فورگراند زیاد است.خط تراز عکس خوب نیست.(کج است)
    عکس دوم از سمت راست.لحظه مناسبی را به ثبت رسانده اید.بک خوبی ندارید.مشکل خط افق در این عکس هم پا برجاست.کادر بندی می توانست بهتر باشد.عوامل مخل و گیچ کننده در بگراند زیاد است .گوشه کادر شما از سمت چپ قسمت بالا باید تصحیح شود.
    عکس سوم.لحظه مناسبی ثبت کرده اید.اما مشکل کادر بندی باقی است عوامل مخل در پیش زمینه وجود دارد.
    عکس چهارم.مشکل کادر بندی باقی است.ععوامل مخل در بگرانددیده می شود تصحیح اکسپوژر .بخصوص در قسمت تاریک سر پرنده که از اعضاء بسیار مهم پرنده است.رفع مقداری نویز بخصوص در قسمت پیش زمینه.
    عکس آخر.
    عکس خوبی است کاش صبرمی کردید تا اردک پشت ی رد می شد می رفت بعد عکس را می گرفتید والبته رفع ان علفهای مخل در بگراند عکس.
    خب خیلی حرف زدم.فکر کنم این اولین بار و اخرین باری است که چند عکس را همزمان نقد کردم.
    انشالله بقیه دوستان هم سعی کنند هر بار فقط یک عکس ارسال کنند تا صفحه سنگین نشود و بقیه دوستان هم که مثل من از اینترنت در پیت استفاده می کنندبتوانند از این تاپیک دیدن کنند.
    پایدار باشید
    یا حق
    Kholeno، Behin Nazem، A. Mohammadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه bfarahanchi آواتار ها
    تشکر کرده
    2876

این عکس را به درخواست دوست عزیز آقای حمزه ای از آرشیو پیدا کردم . به لطف محبت و علاقه انسان ها به پستانداران و با توجه به خاطره خوشی که حیوانات از ما آدمها دارند ، دیدن این موجودات زیبا هم بسیار دشوار شده چه برسد به عکاسی از آنها . در سفر به توران خوشحال بودم که گور ایرانی را میبینم و شاید عکسی هم از این موجود منحصر به فرد بگیرم . در عمل وقتی گله کوچک ۵ یا ۶ عددی را در فاصله ۲ تا ۳ کیلومتری دیدیم ، با چنان سرعتی فرار کردند که حتی فرصت دیدنشان با دوربین چشمی هم کم بود چه برسد به عکاسی .

D300 - Sigma 500mm - F 6.3 - S 1/640 - ISO 200
    NASSIRI4080، Amir Mohebi، ME و 42 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهزاد فراهانچی
    TO SEE OR NOT TO SEE

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    384

سلام
    Crimson-winged Finch سهره بال سرخ
    اردبیل نزدیکی پیست اسکی آلوارس سرعین
    30D--- 150-500 @500 mm -- f/8 --ISO 400 -- Hand Held

این پرنده زیبا در حال مهاجرت در تعداد زیاد دیده میشه .(وقتی داشتم این عکس رو میگرفتم دسته های حدود 50 الی 60 تایی از اونها در مزرعه ای به هم می پیوستند و دسته های بزرگتر رو تشکیل می دادند و مانور های واقعا زیبایی در اسمان میدادند و داخل علف های بلند پنهان میشدند .. ) پرنده های حساسی هستند و نزدیک شدن به انها فقط با کمین ممکن است .. لحظات به یاد ماندنی رو با این پرنده داشتم در حالی که دستهام از سرمای غیر منتظره در تابستان روی دوربین خشک شده بودند به خانه برگشتم..
    NASSIRI4080، bfarahanchi، reza_Bahman و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    We have the ability to make images that will teach people about endangered species and places needing protection, pictures that can even change minds, and we have a responsibility to do it

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

با سلام

پیرو اشارات دوستان ، عکاسی از پستانداران (چه گوشخوار و چه گیاهخوار) با توجه به چثه بزرگترشان راحت تر هم هست ولی متاسفانه سوژه کمیابه.

اصولا با جاده کشی در کوه و کمر و بیابون مخالفم چون باعث راحتی دسترسی انسانها و محدودتر شدن محدوده حیات حیوانات می شود. باور کنید زمانی شغال در منطقه ما زیاد بود و در حاشیه روستاها به کرات رویت می شدند لکن الان تقریبا دوسالی می شود که شغال ندیده ام. از طرفی افزایش میل به شکار به عنوان تفریح سلطنتی عده ای به اصطلاح خوشگذران و به تبع آن افزایش جمعیت چیپ و پاترول سوار از نوع شکارچی و سیاستهای نادرست صدور مجوز شکار و اشاعه بیماری تیراندازی به همه چیز باعث کاهش جمعیت پستانداران شده است.

یادش به خیر زمانی گرازها را می شد در نزدیکی شهر هم دید ولی حالا تا تقی به توقی می خوره و گرازی زمینی رو شخم میزنه ، اهالی روستاها با بیل جلوی فرمانداری تجمع می کنند و دستور کشتار گزارها را طلب می کنند. همین چند ماه پیش بود که خرسی را با چوب وسنگ و چاقو کشتند:

کشتن خرس به خاطر چند کیلو عسل :

کد:
    http://www2.irna.ir/14/news/view/line-9/8807227704130442.htm

سال قبل یادش به خیر خوتکا و اردک کله سبز در بندهای روستاها دسته دسته پرواز می کردند ولی امسال فقط شکار کبک ممنوع شده ؟؟؟؟ و شکار باقی پرندگان بلامانع است. آخرش نفهمیدم شکار و خوردن کبوتر با چثه کوچکش و انواع مرغابی با چربی فراوان چه لطفی دارد ؟؟؟

با این اوصاف چیزی نمی ماند بجز اظهار تاسف و طلب فرهنگ آشتی با محیط زیست و حیوانات برای جمیع ملت همیشه در صحنه.

برای همین به هر جا می نگرم فقط کلاغ است و کلاغ و پرندگان کوچک. و گاهی روباه :

و اما روباه ، بعد از ظهر عید قربان امسال به سرم زد تا برای عکاسی از روباه عازم شوم برای همین و با توجه به سردی هوا و کمبود منابع غذایی مقداری از امعا و احشا و خون لخته شده گوسفند ذبح شده را با خودم بردم، از دور روباهی را دیدم و مقداری از خون لخته شده را بروی سنگی در کنار جاده خاکی متروکه ریختم تا شاید بوی خون به مشام آقا روباهه برسه . به عقب برگشتیم و پشت سنگی کمین کردم و نقشه ام گرفت و روباه کنار جاده آمد :

روباه با ولع در مسیر رسیدن به بوی خون :

و

این عمل را چند بار تکرار کردم ولی زمینه برای گرفتن عکس خوب و از نزدیک مساعد نشد و این بار دیگر همان رویاه بود که دنبال وسیله می آمد و اندکی جلوتر مکانی مناسب پیدا کردم و چند تکه از احشای گوسفند را روی سنگها گذاشتم و روباه با احتیاط نزدیکتر و نزدیکتر می شد و سر مبارکش از پشت سنگها هویدا شد :

و با آمدن روی سنگها امکان عکاسی از نزدیک فراهم تر بود و عکسهای زیر ماحصل آن روز است که قبلا نمونه اش را گذاشته بودم :

کادر اصلی (عکس ریسایز شده)
    و

کادر اصلی (عکس ریسایز شده )

برای رعایت توصیه آقای مداح مجموع حجم 6 عکس حدود 343 کیلوبایت است.
    NASSIRI4080، SBadri، bfarahanchi و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    در پست 2218 من به اشتباه نام گربه جنگلی را کاراکال عنوان کردم که پوزش می خواهم .با تشکر از جناب اجاقی بابت دقت و تذکر بجا.
    پایدار باشید
    یا حق
    ashkan.ojaghi، A. Mohammadi و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر آشنا P_Azari آواتار ها
    تشکر کرده
    185

باسلام.
    با تشکر از اقای مداح و اقای ناظم رعایا به خاطر راهنماییهایشان.
    سعی می کنم در عکسهای بعدی موارد ذکر شده را رعایت کنم.
    ببخشید که خودم را معرفی نکردم.
    اینجانب پیمان اذری _18ساله از اصفهان_دانشجوی رشته مکانیک.
    حدود 3سال است که من مرتب به سایت عکاسی سر میزنم و از مطالب ان استفاده میکنم.
    5سال است که عکاسی میکنم.اوایل به صورت تفریحی ولی 3سال است که به صورت جدی تر عکاسی می کنم .
    برای گرفتن این عکسها مجبور شدم تقریبا تا وسط رودخونه برم و2ساعت در حالت نیمه خوابیده منتظر بمونم تا اردک ها نزدیک شوند.(البته مردم یه جوری بهم نگاه میکردند که انگار دیوانه شدم)
    bfarahanchi، A_Maddah، Behin Nazem و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

300mm/F4
    اگزیف همراه عکس