صفحه 233 از 530 نخستنخست ... 133 183 223 229 230 231 232 233 234 235 236 237 243 283 333 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,321 تا 2,330 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

سلام

سهره جنگلی نر - جمشیدیه

NASSIRI4080، bfarahanchi، reza_Bahman و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

سلام
    امروز افتخار داشتم به همراه چند تا از دوستان به یکی از مناطق دیدنی اطراف مشهد بریم، از اونحایی که اولین بارم بود سفر گروهی عکاسی میرفتم، بیشتر از اینکه کنار دوستان بودم لذت میبردم و کمتر به عکاسی از سوژه هایی که قرار بود از اونا عکاسی کنیم پرداختم، تا اونجایی که 90 درصد عکسهام رو از بچه ها گرفتم .... تا اینکه به همراه جناب مبین علی و غفاریان سعی کردیم از پرنده ای که زیبا، ولی در عین حال خجالتی و لج باز بود عکاسی کنیم (اسمش رو نمی دونم)، کلی پیاده روی کردیم و دنبال صدا می کردیم تا به پرنده برسیم، اما این موجود لوس !! یا فاصله 40 متریش رو با ما حفظ می کرد و یا اگه نزدیک بود، پشت کلی شاخ برگ بود که امکان فوکوس نبود، عکسی که زیر آپلود کردم نزدیکترین حالت ممکنی بود که تونستم با این پرنده داشته باشم (حدود 10 الی 15 متر)، اما متاسفانه سوژه بین دوربین و خورشید بود و کنترل نور به مشکل خورد که البته تو فتوشاپ سعی کردم این نقیصه رو جبران کنم، ولی نمی دونم تا چه حد موفق بودم

فایل خام

فایل پراسس شده

EOS 500D - EF 70-300mm - f/8 - 1/640"- iso 400
    موفق باشید
    ویرایش توسط BERLANO : Friday 19 February 2010 در ساعت 16:50
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر آشنا P_Azari آواتار ها
    تشکر کرده
    185

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    این عکسها را امروز و نزدیک پل خواجو گرفتم.
    با 70-200 و 40d گرفته شده.و به شدت کراپ شده.
    از دوستان خواهشمند هستم پیشنهادی در جهت بهبود عکسها بدهند.
    با تشکر.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده    
    bfarahanchi، A_Maddah، Behin Nazem و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

نقل قول نوشته اصلی توسط BERLANO نمایش پست ها
    سلام در مورد پست 2316
    فکر می کنم عکس به شدت ته رنگ داشته باشه، آیا سعی بر برطرف کردن اون داشتین؟
    عکس زیر از جوزاست، برای درک بهتر تنظیم رنگ (Color balance) ایده آل روی این جانور آپ می کنم
    آقای مطهری عزیز

از توجه و دقت شما ممنونم. عکس آفتاب‌پرست زیر نور کم لامپ التهابی گرفته شده بود و بعد از اصلاح رنگ، تراز سفیدی متعادلی نداشت.
    عکس رو با روشی که آقای بهمن آبادی ارائه کردند اصلاح کردم:

BERLANO و unforgiven تشکر می‌کنند.

پی‌کولو

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

اقای محمدی عزیز
    سلام و تشکر بابت اظهار لطفتان . در مورد سوالهایتان بله میزان خواب زمستانی خرسها بستگی به میزان مواد غذایی در دسترس دارد و هر چه احتمال در دسترس نبودن غذا در زمستان بیشتر باشد انها بیشتر به خواب می روند . خرسها حیوانات همه چیز خواری هستند شبیه انسان و زمانی که از خواب تازه بیدار می شوند بدنشان به پروتئین بیشتری نیاز دارد و رژیم عذایی گوشتخواری بیشتری دارند بعضی خرسهای پیر دیده شده که به دامهای اهلی حمله کردند ولی تا حالا من نشنیدم که به انسان به عنوان طعمه نگاه کنند . البته کلا حیوان غیر قابل پیشبینی است ممکن است از یک حرکت شما حیوان برداشت بدی بکند ولی محیط بانان مناطق که سالهای سال با این خرسها سر کار داشتند تا انجایی که من می دانم مورد حمله خرس واقع نشدند به هر حال در مورد خرس باید جانب احتیاط را رعایت کرد و بی محابا به حیوان نزدیک نشد . در سالهای دور یکی از عکاسان ژاپنی که دو کتاب هم راجع به خرسها نوشته بود توسط یک خرس گریزلی کشته شده است . البته این اتفاق بسیار نادر است و اوج بدشانسی ان عکاس بیچاره بوده است .این لینک هم در پایان که عکسهای برنده در مسابقه NWF سال 2009 است :
    http://www.nwf.org/News-and-Magazine...t-Winners.aspx

با احترام
    سید بابک موسوی
    Persian، A_Maddah، ashkan.ojaghi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا hadi-t آواتار ها
    تشکر کرده
    467

سلام دوستان
    خیلی وقت بود که برای عکاسی بیرون نرفته بودم
    ولی دیروز دیگه دلم خیلی واسه عکاسی و حیوانات و بیابون تنگ شده بود
    سوار دوچرخه شدم و زدم بیرون و به نزدیکترین جا خودمو رسوندمو نزدیک 2 ساعتی مشغول همین کوچولو که اسمشم نمیدونم شدم

ولی فهمیدم که این کوچولو واسه خودش یه قولیه

خوشحال میشم نظر اساتید رو بدونم

sx10is + close up filter

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط picolo نمایش پست ها
    آقای مطهری عزیز

از توجه و دقت شما ممنونم. عکس آفتاب‌پرست زیر نور کم لامپ التهابی گرفته شده بود و بعد از اصلاح رنگ، تراز سفیدی متعادلی نداشت.
    عکس رو با روشی که آقای بهمن آبادی ارائه کردند اصلاح کردم:
    دوست عزيز
    نام اين خزنده ايگوانا هست...نه آفتاب پرست.
    فعلا...
    picolo تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    250

سلام

گرگ این حیوان زیبا که بسیار مورد بی مهری ما ایرانی ها قرار گرفته است انها سلاطین بلا منازع دشتهای کشور هستند به یکدیگر بسیار وفادارند و بصورت جمعی شکار میکنند معمولا بلاقاصله که اسمش را جلوی افراد محلی مناطق می اورید با افتخار از اینکه در انجا یکی را با تیر زدیم در انجای دیگر یکی دیگر را ! رسمی زشت در بین بسیاری از مردمان این سرزمین مرسوم است به نام کله گرگی یعنی اگر شما یک کله گرگ با خودت پیشکش بیاوری بین گوسفند دارها هر کدام به عنوان هدیه یک گوسفند به ان گرگ کش پیشکش می دهند و کلی هم مورد احترام است جالب است که حتی فکر میکنند که کفتار هم گوسفندان را می گیرد !!!! خوب حیوانی که هر چه طعمه در کشور د اشته شکار کردید و چیزی برای خوردن نمانده به غیر از هزاران گله گوسفند اهلی در دشتها چه می تواند بکند به غیر از حمله به گله ها ان هم با این ریسک بالا مطمئن باشید اگر چیزی برای خوردن پیدا می کرد هرگز سراغ شکار پر خطر نمی رفت عکس در سال 86 در جنگل جهانبانی سرخس گرفته شده است از این چنگل زیبا که روزگاری زیستگاه ببر مازندران هم بوده است به غیر از یک نوار باریک نزدیک مرز ترکمنستان چیزی باقی نمانده است گونه هایی که در این منطقه و به احتمال بسیار زیاد در ایران منقرض شده اند دارکوب بال سفید کبوتر خاوری و ببر مازندران هستند

با احترام
    سید بابک موسوی
    bfarahanchi، FarhadBahramii، A_Maddah و 38 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwlp نمایش پست ها
    اقای محمدی عزیز
    سلام و تشکر بابت اظهار لطفتان . در مورد سوالهایتان بله میزان خواب زمستانی خرسها بستگی به میزان مواد غذایی در دسترس دارد و هر چه احتمال در دسترس نبودن غذا در زمستان بیشتر باشد انها بیشتر به خواب می روند . خرسها حیوانات همه چیز خواری هستند شبیه انسان و زمانی که از خواب تازه بیدار می شوند بدنشان به پروتئین بیشتری نیاز دارد و رژیم عذایی گوشتخواری بیشتری دارند بعضی خرسهای پیر دیده شده که به دامهای اهلی حمله کردند ولی تا حالا من نشنیدم که به انسان به عنوان طعمه نگاه کنند . البته کلا حیوان غیر قابل پیشبینی است ممکن است از یک حرکت شما حیوان برداشت بدی بکند ولی محیط بانان مناطق که سالهای سال با این خرسها سر کار داشتند تا انجایی که من می دانم مورد حمله خرس واقع نشدند به هر حال در مورد خرس باید جانب احتیاط را رعایت کرد و بی محابا به حیوان نزدیک نشد . در سالهای دور یکی از عکاسان ژاپنی که دو کتاب هم راجع به خرسها نوشته بود توسط یک خرس گریزلی کشته شده است . البته این اتفاق بسیار نادر است و اوج بدشانسی ان عکاس بیچاره بوده است .این لینک هم در پایان که عکسهای برنده در مسابقه NWF سال 2009 است :

با احترام
    سید بابک موسوی
    سلام
    بابک عزیز از عکسهای فوق العاده زیبا و همینطور مطالب خوب و تجارب بسیار مفیدی که با ما قسمت میکنید بسیار متشکرم.
    مطلبی در مورد خرس یادم آمد که شاید بیانش بی ضرر باشد.
    حدود 15 سال پیش که من در یکی از شهرهای کوچک استان چهارمحال و بختیاری دوره طرح خودم را بعنوان پزشک اورژانس طی میکردم، پیرمردی را سراپا خونین و بسیار وحشت زده به اورژانس آوردند . ابتدا فکر کردم که یکی از موارد شایع درگیریهای طایفه ای و قبیله ایست که در آنجا بسیار اتفاق می افتاد ولی بعد متوجه شدم که پیر مرد مورد حمله خرس واقع شده. انگشتان پیرمرد جویده شده بود و جای پنجه های خرس هم روی سر و صورت و سینه اش دیده میشد و سراپا خاک آلود بود.
    اینطور که پیرمرد تعریف میکرد، برای جمع آوری چوب با الاغ خود به کوهستان رفته بود که مورد حمله یک خرس قرار گرفته و با پاشیدن خاک در چشمان خرس از دست این حیوان خلاص شده بود.
    شکی نیست که چنین اتفاقی بسیار بندرت پیش می آید و اغلب حیوانات وحشی تا در شرایط خاص قرار نگیرند به انسان حمله نمیکنند ولی در هرحال فکر میکنم بهتر است جانب احتیاط رعایت شود.
    NASSIRI4080، bfarahanchi، FarhadBahramii و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط babakwlp نمایش پست ها
    اقای محمدی عزیز

با احترام
    سید بابک موسوی
    با سلام

آقای موسوی از توضیحاتتان ممنونم.

پیرو اشارات بهین عزیز ، چندی پیش با پیرمردی صحبت می کردم که در جوانی مورد حمله خرس واقع شده بود و کمرش شکسته بود و بعد از درمان طولانی مدت هنوز یکی از پاهایش می لنگید. آنچه از گفته های ایشان فهمیدم این بود که خرس چندان کینه ای نیست و علاقه به خوردن یا کشتن انسان ندارد بلکه بیشتر برای دفع حمله احتمالی انسان ، حمله می کند و حمله اش فقط شاید یکی دو ضربه باشد برای دفع خطر .

در مورد گرگ هم که به نظرم خوش استیل ترین سگسانان است و با وقار و در عین حال باهوش.

اینجا در دامنه های سبلان ، گرگها از مهرماه تا اردیبهشت ماه سلطان بلامنازع کوهساران هستند ولی با آمدن گله ها و سگهای عشایر تاج سلطانی را واگذار می کنند. عشایر سگهایی دارند که بعضا از گرگ و خرس هم بدترند. خدا نکند که در کوه گیرشان بیفتید چون کیلومترها دنبالتان می کنند.

وقتی گرگ به کاهدان می زند و در کمین سگهای عشایر می افتد : این ویدئو که با موبایل گرفته شده را تابستان یکی از عشایر بلوتوث کرد . حجم 1.5 مگابایت

کد:
    http://www.meshkin.org/files/Wolf.3gp
    پدر یکی از دوستان تعریف می کرد که روزی نزدیکی خانه گرگی را دیدم و با چوبدستی دنبالش رفتم و از راه رفتن آرامش ، پی بردم که شاید ناتوان باشد می خواستم بکشمش ولی چند ده متری که رفتم دو گوش دیگر را پشت سنگی دیدم و فهمیدم گرگی دیگر هم منتظر من است و گرگ اولی مرا به مسلخ می برده ، سریع برگشتم و از صحنه گریختم.

مشابه همین حیله را گرگها هر ساله در دامنه سبلان در مورد سگهای نگهبان و سگهایی که غذای کارشناسان کره ای نیروگاه زمین گرمایی را تشکیل می دهند ، اجرا می کنند . یک گرگ به سگها نزدیک می شود و بعد فرار می کند و سگها دنبالش می کنند و دیگر هیچ وقت بر نمی گردند ! هر چند ترجیح می دهم سر سگها به جای اینکه در دیگ کره ایها بجوشد، طعمه گرگها باشد.

از دیرباز کشتن گرگ افتخاری برای افراد بومی منطقه علی الخصوص عشایر بوده ولی اکنون این عادات غلط از بین رفته . زمانی دست گرگ به عنوان ترسانک در آلاچیق عشایر آویزان بود. هم نماد قدرت ! بود و هم از آن برای ترساندن گوسفندانی که شیرشان قطع شده بود استفاده می کردند و اعتقاد داشتند با زدن دست گرگ به سینه گوسفند یا گاو شیرشان بیشتر می شود !!!! ؟؟؟

ببخشید که پرچانگی می کنم : رفیق نازنینی دارم که بعضا حرفهای جالبی می زند یکبار گفتم چقدر توی خیابون قدم می زنی بیا باهم بریم کوه .

گفت : هروقت آقا خرسه با کت و شلوار آمد شهر ، من هم اهل و عیال را برمی دارم و میریم کوه زندگی می کنیم

امیدوارم که دولت کریمه فکری برای یکجا نشینی عشایر با گله های میلیونی شان بکند . ماشاء ا... تا 3800 متری جاده داریم.
    FarhadBahramii، Persian، shabab و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی