صفحه 269 از 530 نخستنخست ... 169 219 259 265 266 267 268 269 270 271 272 273 279 319 369 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,681 تا 2,690 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان بنده نیاز به راهنمائی در خصوص یک جوجه عقاب احتمالا طلائی دارم موضوع از این قرار است که دیروز بنده یک جوجه عقاب چند روزه که هنوز کرکها روبده خود دارد را دست چند جوان دیدم و موضوع رو جویا شدم گفتند از شهرستان اوردیم و دو روز چیزی نخرده و می خواهیم ولش کنیم!!!! به هر حال بنده چون تجربیاتی در نگهداری از پرندگان داشتم حیوان رو 500000 تومان خریداری کردم (اول می خواستند رها کنند !!! )می خواستم اگر از دوستان مرکزی جائی می شناسند بنده این جوجه رو واگذار کنم تا به طبیعت برگردانده شود
    ممنون
    شاید با تکه های جگر که خوردنش برای حیوان راحت تر است بتوانید تغذیه اش کنید بنده با یکی از بستگان که کارشناس سازمان محیط زیست است و دیگری که دامپزشک است تماس میگیرم ببینم چکار میشه کرد.
    A. Mohammadi، raffi، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

به هر حال بنده چون تجربیاتی در نگهداری از پرندگان داشتم حیوان رو 500000 تومان خریداری کردم (اول می خواستند رها کنند !!! )می خواستم اگر از دوستان مرکزی جائی می شناسند بنده این جوجه رو واگذار کنم تا به طبیعت برگردانده شود
    ممنون
    سلام

ببخشید من اون قسمت مالی قضیه رو درک نکردم.میشه یه توضیح بدید؟ ممنون

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

با سلام
    دوستان بنده نیاز به راهنمائی در خصوص یک جوجه عقاب احتمالا طلائی دارم موضوع از این قرار است که دیروز بنده یک جوجه عقاب چند روزه که هنوز کرکها روبده خود دارد را دست چند جوان دیدم و موضوع رو جویا شدم گفتند از شهرستان اوردیم و دو روز چیزی نخرده و می خواهیم ولش کنیم!!!! به هر حال بنده چون تجربیاتی در نگهداری از پرندگان داشتم حیوان رو 500000 تومان خریداری کردم (اول می خواستند رها کنند !!! )می خواستم اگر از دوستان مرکزی جائی می شناسند بنده این جوجه رو واگذار کنم تا به طبیعت برگردانده شود
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز اگر هنوز کرکهای روئیده خود را دارد ، امید چندانی به نجاتش نیست. حتی اگر کمی بزرگتر بود پیدا کردن غذای طبیعی مشکل و دردسر ساز بود و باید مارمولک شکار می کردید و به خوردش می دادید.درست کردن لانه طبیعی معمولا امکان پذیر نیست و اینگونه حیوانات پاهای ضعیفی خواهند داشت و نخواهند توانست پرواز کنند و اگر هم بتوانند و به دامان طبیعت بازگردانده شوند، چون فوت و فن شکار را نمی دانند از گرسنگی خواهند مرد.

معمولا ادارات محیط زیست امکاناتی برای نگهداری ندارند. مگر اینکه دامپزشک یا فرد علاقمند و متبحری پیدا کنید.

جریمه شکار و زنده گیری شکاریها زیاد است. به سادگی از کنار اعمال اینچنینی نگذرید اگر توان و وقت معرفی افراد خاطی به مراجع ذیصلاح را ندارید حداقل از فواید و دلایل خلقت پرندگان و تاثیر آنها در چرخه طبیعت بگوئید و فرهنگ سازی کنید.

فایل برای اطلاع از میزان جریمه شکار و صید غیرمجاز انواع پرندگان و پستانداران در سال 1388 :

کد:
    http://www.meshkin.org/files/M-B.doc
    ---------

امروز همراه دوستان محیط زیستی به لانه سارگپه ای سر زدیم با چهار جوجه ، البته سه جوجه در گوشه لانه مخفی شدند و فقط از یکی از آنها تونستیم عکس و فیلم بگیریم. لانه بدون طناب و تجهیزات قابل دسترس نبود و فقط از بالا امکان رویت وجود داشت. خوشبختانه روستای نزدیک به لانه ، همیار محیط زیست فعالی دارد و انشاء ا... 20-15 روز دیگر جشن پرواز جوجه هاست:

زنبورخوار :

چکچک دشتی :

ویرایش توسط A. Mohammadi : Friday 21 May 2010 در ساعت 20:55 دلیل: الحاق فایل
    NASSIRI4080، bfarahanchi، arborhani و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

قبلا چند باری پرنده های شکاری داشتم.همونطور که دوستمون گفتن اگر پرنده پیش شما به سن بلوغ هم برسه در دامان طبیعت شانسی برای زنده موندن نداره.ارزان ترین غذا هم برای الان جگر وسنگدان مرغ هست.اما وقتی بزرگتربشه هزینه اون هم خیلی خیلی بیشتر میشه.بهتره تا از این ضعیفتر نشده در اولین فرصت اونو تحویل اداره محیط زیست بدید.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

باسلام
    والا داستان کامل از اینجا شروع شد که یکی از همسایگان محل کارم امد و گفت چون شما با پرندگان و حیوانات سرو کار دارین (بنده از قناری و سگ و ...زیاد نگهداری کرده ام ) یکی هست که جوجه عقابی از لرستان اورده حیوان چیزی نمی خوره نمی دونن چیکار کنند و می خوان حیونو رها کنند بنده رفتم و دیدم که در حال بسیار اسفباری حیوان داشت جون می داد بلخره تافهمیدن که شاید بنده بخواهم حیوان رو ببرم از فروش و اینجور چیزا حرف زدن و دیگه بنده راضیشون کردم که یک طرقه و مبلغ 50000 تومان بهشون بدم تا اونو پس بگیرم راستش از دیروز با جگر مرغ و دل و ...و با قرار دادن داخل حلق حیوان کمی روبراه شده تا ببینم خدا چی میخواد ایا اداره حفاظت از محیط زیست جائی دارد که تحویل بگیره یا جائی مثل باغ وحش تهران و یا افرادی که در این ضمینه فعالیت می کنند مثل اقای اینانلو یا اقای سید بابک موسوی یا ...
    بلخره خواهشنا کمک کنید
    ویرایش توسط raffi : Friday 21 May 2010 در ساعت 23:26 دلیل: مبلغو اشتباه نوشته بودم ببخشید
    Rofougaran، mreza1001 و FARIDSANI تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

باسلام
    والا داستان کامل از اینجا شروع شد که یکی از همسایگان محل کارم امد و گفت چون شما با پرندگان و حیوانات سرو کار دارین (بنده از قناری و سگ و ...زیاد نگهداری کرده ام ) یکی هست که جوجه عقابی از لرستان اورده حیوان چیزی نمی خوره نمی دونن چیکار کنند و می خوان حیونو رها کنند بنده رفتم و دیدم که در حال بسیار اسفباری حیوان داشت جون می داد بلخره تا غهمیدن که شاید بنده بخواهم حیوان رو ببرم از فروش و اینجور چیزا حرف زدن و دیگه بنده راضیشون کردم که یک طرقه و مبلغ 500000 تومان بهشون بدم تا اونو پس بگیرم راستش از دیروز با جگر مرغ و دل و ...و با قرار دادن داخل حلق حیوان کمی روبراه شده تا ببینم خدا چی میخواد
    سلام
    ممنون از پاسخ

راستش شاید من از ماجرای حیات وحش و محیط زیست خیلی دورم منظورم اون مبلغ 500 هزار تومان بود.جریان مثل عشق خرید یه لنز 2 میلیونی هست یا چیز دیگری که من خیلی پرت هستم؟

ببخشید اگه لحن صحبت من جالب نبود.اصلاً نتونستم درست حرفم رو بزنم :confused:
    raffi تشکر می‌کند.

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام
    جسارت بنده رو ببخشيد كه اينجا عكس مي ذارم....اول روم نميشد كه بين اين همه اساتيد به خودم اجازه آپ كردن بدم...اما گفتم منهم بايد از جايي شروع كنم.....
    منتطر نقدهاتئن هستم نه كامنت!
    farhad81، s_masoud_s، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر همراه bfarahanchi آواتار ها
    تشکر کرده
    2876

7d - 300 2.8 + TC2x - 1/200s - F 6.3 - ISO 400

nmroshan، NASSIRI4080، A_Maddah و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهزاد فراهانچی
    TO SEE OR NOT TO SEE

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

شانه به سر (هدهد) - تالاب گندمان :

7D, 400 f5.6 L
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛

عكس زير يك سهره پيشاني سرخ نابالغ است (چند هفته اي) كه به سختي پرواز مي‌كرد. براي زاويه بهتر بايد دوربين را نيم متر بالاتر مي‌گرفتم كه متاسفانه دوربين من لايو ويو و LCD چرخان ندارد (خيلي در اينجا به كار مي‌آمد) عكس در MFD لنز 150-500 گرفته شده و با توجه به ساعت عكاسي مجبور شدم از فلاش Pop-Up دوربين استفاده كنم.

Iso 400,F8,1/250s@500mm-PopUp Flash

------------------
    سسك بيدي

Iso 400,F8,1/200s@500mm
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star