صفحه 179 از 710 نخستنخست ... 79 129 169 175 176 177 178 179 180 181 182 183 189 229 279 679 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,781 تا 1,790 , از مجموع 7092
Like Tree130330تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    سلام
    فرساد خان انشاء ا.. جسارت بنده را ببخشید
    میخواستم سوال کنم چه عامل یا عواملی باعث ترغیب شما برای این ثبت شد
    به عبارت دیگر چه چیز جالبی در این کادر وجود دارد که باعث شود آن را از بسیار مناظر مشابهی که هر روز این سو و آنسو می بینینم متمایز کند
    با تشکر
    با سلام
    قبل از اینکه فرساد نظرشو بگه من هم دوست دارم نظرمو بگم:

- قبل از هر چیز من از دیدن این عکس لذت بردم ( پس مهمترین نکته رو برای من به ارمغان آورده )
    - یادآوری یک سری از خاطرات خوب و بینظیر خوب تو این لذت بردن سهمی داشت اما عکس یک نمونه بسیار خوب منظره از زمان کنونی از سرزمین ایرانه و این جذابه برای من
    - اینکه بسیار مناظر مشابه وجود داره خوب میشه اینطور به همه عکسها نگاه کرد مگه درخت و کوه و آب و دریاچه و غروب و انعکاس های موجود در طبیعت اطراف ما کم هستند یا کسی ندیده
    - نکته مثبت اینه که ما بتونیم از منظره ای که فکر میکنیم بی ارزش و تکراریه عکس خوب با دید خوب بگیریم وگرنه مثلا عرض میکنم ارزش یه منظره که به فرض با 3 روز کوهنوردی و تلفات و جی پی اس و هلیکوپتر و .... گرفته شده بیشتر تو ثبت اون منظره است ( حالا چطورگرفتن و خوب گرفتنش جدا ) ولی کلا از یه جای بکر و غیر قابل دسترس عکس گرفتن همون خوده ثبت عکسه ارزش زیاد داره حالا میخواد با موبایل گرفته شده یا چیزه دیگه و در صورتی میشه بهش بیشتر از نظر هنری یا زیبایی عکس و تگنیک نگاه کرد که بشه با کارهای دیگه عکاسها از همونجا یا مشابه مقایسه کرد ( مثلا آیا دیدین یکی بگه عکسی که فضانوردا میگیرن هنریه یا ...... اونجا ثبته مهمه )
    - امیدوارم با این انشا که روان نیست منظورم رو رسونده باشم

- این عکس حس خوبی به من داده و فکر میکنم از این بابت موفق بوده

- تنظیم کادر بطوری که عنصر خاصی دیده نشه و تاکید رو بافت و کنتراست آسمان و از بین رفتن ابعاد و نسبتها طوری که کوه ها مثل لکه های جلوتر شده اند
    - من اکسیژن موجود تو هوا رو هم حس میکنم

با تشکر از همه
    Mashhadi Vahid، farsad، BERLANO و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام
    فرساد خان انشاء ا.. جسارت بنده را ببخشید
    میخواستم سوال کنم چه عامل یا عواملی باعث ترغیب شما برای این ثبت شد
    به عبارت دیگر چه چیز جالبی در این کادر وجود دارد که باعث شود آن را از بسیار مناظر مشابهی که هر روز این سو و آنسو می بینینم متمایز کند
    با تشکر

سلام

خب یک سری از گفتنی ها رو که محمد امداری عزیز گفتند!

اول اینکه هدف ثبت یک منظره برفی زیبا بود! که فکر نکنم ایرادی داشته باشه!

نکته دیگه ای که محمد عزیز هم اشاره کردند احتمالا شما توجهی به اون نداشتید اختلاف تناسب بین کوه ها و قسمت جلوی عکس بود که با توجه به اینکه عکس از بالای یک تپه مسطح گرفته شده بود این حالت ایجاد میشد. اگر به دنبال نقطه تمایز میگردید مهم ترینش این بوده.

و دیگه اینکه اگه از اون اختلاف تناسب صرف نظر کنیم، حداقل من به خاطر نمیارم که در یک سال گذشته عکسی شبیه این عکس دیده باشم! شما در انجمن بگردید و نمونه مشابهش رو پیدا کنید. من قول میدم که بگم عکسم رو حذف کنند.

Elend، R.Asgari، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در باره عکس فرساد

اول اینکه فرساد بگو این عکس چند شات است؟ و آیا امکانش بود که تعداد شات ها بیشتر بشه؟ هم از بالا هم از پایین؟ به نظر من (با اینکه هرگز مناظر بکر اطارف مشهد را از نزدیک ندیده ام) چیزی که باعث ترغیب آدم به گرفتن چینین عکسی میشه گیرایی منظره است که البته باید تلاش کرد که گیرایی در عکس هم منتقل بشه. اغلب تو سایز کوچک این امکان نیست. به عنوان کسی که ذهنش کمی درگیر کادر بندی است با دیدن این عکس از خودم میپرسم آیا محل قرار گیری افق بهترین جا است؟ یا بهتر نبود برجستگی سمت چپ کامل در کادر باشد ؟ البته اینها رو فقط عکاس با توجه به منظره و نور میتونسته انتخاب کنه. به نظر من این عکس از 100 امتیاز چیزی حدود 70 رو کسب میکنه.
    ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 8 January 2012 در ساعت 12:28 دلیل: تایپ
    farsad و lamagra تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در باره عکس فرساد

اول اینکه فرساد بگو این عکس چند شات است؟ و آیا امکانش بود که تعداد شات ها بیشتر بشه؟ هم از بالا هم از پایین؟ به نظر من (با اینکه هرگز مناظر بکر اطارف مشهد را از نزدیک ندیده ام) چیزی که باعث ترغیب آدم به گرفتن چینین عکسی میشه گیرایی منظره است که البته باید تلاش کرد که گیرایی در عکس هم منتقل بشه. اغلب تو سایز کوچک این امکان نیست. به عنوان کسی که ذهنش کمی درگیر کادر بندی است با دیدن این عکس از خودم میپرسم آیا محل قرار گیری افق بهترین جا است؟ یا بهتر نبود برجستگی سمت چپ کامل در کادر باشد ؟ البته اینها رو فقط عکاس با توجه به منظره و نور میتونسته انتخاب کنه. به نظر من این عکس از 100 امتیاز چیزی حدود 70 رو کسب میکنه.
    سلام

این عکس از ترکیب سه شات افقی ۳۵م.م تشکیل شده. سمت چپ کادر یک باغ قرار داشت که اگر در کادر می بود تعدادی درخت از سمت چپ عکس وارد تصویر میشد و فکر میکنم زیاد جالب نبود. از سمت راست هم اون کوه به صورت ناگهانی و با شیب زیاد کوچیک میشد و یک سری کوه با شکلی متفاوت قرار داشت. چیزی که خودم در نظر داشتم گرفتن یک منظره برفی خلوت و سفید بود به همین علت فقط این قسمت از منظره رو انتخاب کردم.
    در مورد خط افق هم اگه دقت کنی خط افق رو در وسط کادر قرار دادم و کوه ها هم یک مقدار بالاتر از اون هستند. در عکس هایی که گرفتم سهم آسمان کمتر بود که هنگام ویرایش کمی سهم آسمان رو بیشتر کردم. فکر میکنم از این کمتر دیگه آسمان نیست و بیشتر از این هم کمی منظره رو باز میکنه و از تاکیدی که الان بر روی زمین برفی هست کاسته میشه.
    mreza1001، BERLANO، R.Asgari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

با سلام مجدد
    ..در مورد نقطه نظرات جنب امدادی نظری ندارم زیرا که مواردی که بیان کردند بیشتر جنبه شخصی داشتند تا عمومی و نقد
    تنها یادآوری این نکته را لازم میدانم که طبیعت در هر شکل و نوع خود زیباست و وظیفه عکاس تلاش در جهت هر چه زیباتر به تصویر کشیدن آن است و اینجاست که تفاوتها آشکار میشوند

...حداقل من به خاطر نمیارم که در یک سال گذشته عکسی شبیه این عکس دیده باشم! شما در انجمن بگردید و نمونه مشابهش رو پیدا کنید. من قول میدم که بگم عکسم رو حذف کنند.
    فرساد عزیز چرا باید این عکس پاک شود بنده هم هرگز چنین اعتقادی ندارم
    اینکه مشابه آن در انجمن پیدا نخواهد شد با شما موافقم زیرا که اگر چنین عکسی از جانب هر شخص دیگری در انجمن یا گالری یا تاپیک عکس هفته آپلود میشد یقینا مورد عنایت قرار میگرفت. به قول شاعر نگرد نیست گشتیم نبود

عکس احتمالا برای هم وطنان مشهدی (بومی) جالب باشد به جهت اینکه آشنایی و درک کاملی از منطقه دارند و احتمالا خاطراتی را برای انها زنده میکند
    که در این صورت لازم بود نشانه ای ,سمبلی که بشود به نوعی سندیت به عکس بدهد در کادر قرار میگرفت در غیر این صورت میتوان هر منظره مشابهی را نسبت به هر منطقه مشابه دیگری نسبت داد

با اجازه به یک نکته فنی نیز میخواهم اشاره کنم
    معمولا و پس از اعمال فیلتر پلاریزه به صورت نرم افزاری لازم است که تنظیمات رنگ دوباره مورد بازبینی قرار بگیرند
    تشدید ته رنگ گرم(زرد) ناشی از نور خورشید و بازتاب آن از طریق برف و تشدید
    رنگ(سرد) آبی آسمان و سوق آن به رنگ کبود(سخت) که به نظر من تناسبی با نیمه پایین عکس که حال و هوایی نرم و لطیف دارد ,ندارد

در کل معتقدم ثبت موفقی نیست
    موفق باشید

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

چقدر من خوشحالم الان
    Walkman، djmehdi_67 و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    7124

با سلام مجدد
    ..در مورد نقطه نظرات جنب امدادی نظری ندارم زیرا که مواردی که بیان کردند بیشتر جنبه شخصی داشتند تا عمومی و نقد
    تنها یادآوری این نکته را لازم میدانم که طبیعت در هر شکل و نوع خود زیباست و وظیفه عکاس تلاش در جهت هر چه زیباتر به تصویر کشیدن آن است و اینجاست که تفاوتها آشکار میشوند

فرساد عزیز چرا باید این عکس پاک شود بنده هم هرگز چنین اعتقادی ندارم
    اینکه مشابه آن در انجمن پیدا نخواهد شد با شما موافقم زیرا که اگر چنین عکسی از جانب هر شخص دیگری در انجمن یا گالری یا تاپیک عکس هفته آپلود میشد یقینا مورد عنایت قرار میگرفت. به قول شاعر نگرد نیست گشتیم نبود

عکس احتمالا برای هم وطنان مشهدی (بومی) جالب باشد به جهت اینکه آشنایی و درک کاملی از منطقه دارند و احتمالا خاطراتی را برای انها زنده میکند
    که در این صورت لازم بود نشانه ای ,سمبلی که بشود به نوعی سندیت به عکس بدهد در کادر قرار میگرفت در غیر این صورت میتوان هر منظره مشابهی را نسبت به هر منطقه مشابه دیگری نسبت داد

با اجازه به یک نکته فنی نیز میخواهم اشاره کنم
    معمولا و پس از اعمال فیلتر پلاریزه به صورت نرم افزاری لازم است که تنظیمات رنگ دوباره مورد بازبینی قرار بگیرند
    تشدید ته رنگ گرم(زرد) ناشی از نور خورشید و بازتاب آن از طریق برف و تشدید
    رنگ(سرد) آبی آسمان و سوق آن به رنگ کبود(سخت) که به نظر من تناسبی با نیمه پایین عکس که حال و هوایی نرم و لطیف دارد ,ندارد

در کل معتقدم ثبت موفقی نیست
    موفق باشید

سلام

از نظر من در مورد عکس های منظره زیاد مهم نیست که سمبلی در عکس وجود داشته باشه که نشون بده عکس کجا گرفته شده. مهم خود عکس و تصویر داخل اون هست که باید جذاب باشه و به هر حال یک نقطه از کره زمینه! و در خیلی موارد هیچ سمبل خاصی هم وجود نداره که بشه در در کادر قرار داد. ولی ذکر محل عکاسی میتونه برای دوستانی که کنجکاو هستند که عکس در کجا گرفته شده مورد استفاده قرار بگیره.

در مورد نوع ویرایش هم با نکته ای که گفتید موافقم به شرطی که قرار باشه نرمی و لطافت یک منظره برفی نمایش داده بشه نه سردی و سوز و سرمای اون.
    ممکن بود که اگر آسمان ابری زیبایی در هنگام عکاسی وجود داشت و نور و سایه ها اینقدر شدید نبود از این نوع ویرایش استفاده نکنم ولی با توجه به شرایط موجود این ویرایش رو برای این منظره مناسب تر دیدم و بیشتر به دلم نشست.

به هر حال ممنون و خوشحالم که دوستان از کنار عکس بی تفاوت نگذشتند و نظراتشون رو بیان کردند.
    Saadat، R.Asgari، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

طبیعت در هر شکل و نوع خود زیباست و وظیفه عکاس تلاش در جهت هر چه زیباتر به تصویر کشیدن آن است و اینجاست که تفاوتها آشکار میشوند
    نکته بسیار ارزشمندی است . من اصلن به عکس مورد نقد کاری ندارم . این رو به صورت کاملن کلی میگم . به نظر من اساس تفاوت یک اثر هنری متعالی و یک اثر هنری معمولی همینه . نگاه متمایز . تکنیک چیزی است در مرحله دوم . چرا که هر تکنیسینی لزوما هنرمند نیست !! بسیاری از هنرمندان کارهای پست پروسسینگ خودشون رو به تکنسین هایی می سپارن که به کار اونها اعتماد دارند . اما یک عکس خوب در مرحله اول باید یک اندیشه ای ، پیامی ، احساسی رو در مخاطب ایجاد کند که علاوه بر یونیک بودن باید عمومی باشه! یعنی دغدغه مخاطبان زیادی باشه و قابل ارتباط با طیف وسیعی از مخاطب ، نه فقط برای طیف بسیار محدودی از مخاطب . دوم اینکه نگاه متمایز هنرمند چیزی رو ایجاد میکنه که باعث افزایش درک و بینش مخاطب میشه . و در نهایت هر اثر هنری فارغ از توجیهات و توضیحات مولف حضور داره !! و اگر نیاز به توضیح و توجیه هست ، نشاندهنده کاستی است در ذات اثر هنری .
    lamagra و illidan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نام: Untitled_Panorama1.jpg نمایش: 491 اندازه: 74.2 کیلو بایت

دوستان لطفا در مورد این عکس نظر دهند و بفرمایند چه نکاتی در این عکس باید رعایت می شد

آقای سعادت ممنون میشم نظر بدهید
    به تازهگی علاقه به عکس های منظره پیدا کردم لطفا دوستان همراهی فرمایند

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

سلام:
    به نظر من عکس بیشتر شبیه به عکس هایی ست که منظورش معرفی مکانی باشد( روستایی تاریخی یا جایی از این قبیل) و کمتر به عکس منظره شباهت دارد، دلیلش هم تا حدودی میتواند به خاطر ارتفاعی باشد که از آن زاویه عکس گرفته اید. شاید بهتر میشد کمی ارتفاع زاویه عکس تان کمتر میشد و بیشتر کوچه باغ داخل کادر قرار میگرفت. فضای خالی سمت چپ که شبیه به راهی فرعی ست که به راه اصلی ختم شده ،تا حدودی به کار لطمه زده، رنگ درختان در سمت راست کادر هم زیادی به تیرگی میزند.

امیدوارم منظورم را رسانده باشم.

موفق باشید...
    ویرایش توسط ramink2 : Sunday 8 January 2012 در ساعت 17:13 دلیل: ت--ط
    Herati، m.a.i و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G