صفحه 59 از 77 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پشنهاد شما شما اینه که EV Compensation را موقع عکاسی دو استپ بالا تنظیم کنیم و صرفا با کم کردن هایلات با چنین رنگی خواهیم رسید؟ من امتحان نکردم هنوز اما تاجایی که دیدم رنگی که در فرآیند HDR بدست می آید با بقیه روش قابل بازیابی نیست. مسلما اگر روش شما رنگ را هم تا همین حد بازیابی کند جایگزین خوبی است . اما تا جایی که میدونم کم کردن هایلایت کلا رنگ را خراب میکند.
    میثم ت. تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط میثم ت. نمایش پست ها
    جناب میلانی عزیز این عکس با تک شات ممکن هست فقط باید Compensation رو یکی دو استاپ بالا برد و بعد در ACR هایلایت رو کم کرد و اون هم در زمان مناسب تقریبا همونجایی که در این عکس خورشید قرار داره.

معمولا برای عکسهایی که اجسام متحرک در اون وجود داره در اینجا موج آب از HDRi یا LDR استفاده میکنند که پدیده Ghosting روی نده. روی موجها و مخصوصا موج های سمت چپ بطور واضح این ایراد مشخصه. بنده شخصا یکی از علائقم HDR هست و مطالعاتی زیادی در این زمینه انجام دادم.

باید ذکر کنم که طبق مطالعات بنده به این ادیتی که دکتر انجام دادن Toning میگن. اگر هدف ایشون HDR بوده باید بگم ناقص انجام شده. اگر هدفشون Toning بوده باید بگم جالبه که از این روش استفاده کردند در ACR به راحتی و بهتر میشد اینکار رو انجام داد حتی با پلاگینNik Software - Color Efex Pro هم باز ساده تر بود و نتیجه بهتری هم بدست می اومد.

اردتمند.

در مورد اینکه با تک شات ممکن هست یا خیر، کاملا به سه عامل نور سنجی، قدرت سنسور در بازیابی نقاط تیره و روشن و همچنین کنتراست فریم (اختلاف روشنایی) بستگی دارد.
    در مورد پدیده Ghosting هم به نظرم، با توجه به الگوریتم های قدرتمند نرم افزار های روز، مدت هاست مشکل (حداقل در این سطح) حل شده است.
    منظور شما را از Toning متوجه نشدم، اما با توجه به تصویری که می بینم اعتقاد دارم عملیات Tone Mapping روی آن انجام گرفته است.

فکر نمی کنم در ACR یا حتی فتوشاپ بشود به این عکس رسید. همون طوری که جناب میلانی هم گفتند، جنس رنگ ها متفاوت خواهد بود.

در مورد پلاگینی هم که فرمودید، مایلم بدانم از کدام فیلتر آن برای رسیدن به چنین عکسی استفاده می کنید.
    میثم ت. و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه omirshamsi آواتار ها
    تشکر کرده
    1360

نام: IMG_1967_FAC.jpg نمایش: 862 اندازه: 219.7 کیلو بایت
    Akas، .hossein.، m.a.i و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    در مورد اینکه با تک شات ممکن هست یا خیر، کاملا به سه عامل نور سنجی، قدرت سنسور در بازیابی نقاط تیره و روشن و همچنین کنتراست فریم (اختلاف روشنایی) بستگی دارد.
    در مورد پدیده Ghosting هم به نظرم، با توجه به الگوریتم های قدرتمند نرم افزار های روز، مدت هاست مشکل (حداقل در این سطح) حل شده است.
    منظور شما را از Toning متوجه نشدم، اما با توجه به تصویری که می بینم اعتقاد دارم عملیات Tone Mapping روی آن انجام گرفته است.

فکر نمی کنم در ACR یا حتی فتوشاپ بشود به این عکس رسید. همون طوری که جناب میلانی هم گفتند، جنس رنگ ها متفاوت خواهد بود.

در مورد پلاگینی هم که فرمودید، مایلم بدانم از کدام فیلتر آن برای رسیدن به چنین عکسی استفاده می کنید.
    هایلایت در ACR 7.1 تنها نقاط روشن رو چند استاپ تیره میکنه تا بشود جزئیات رو از عکس خارج کرد. در مورد توضیحات شما کاملا موافقم. البته با بالابردن زمان شاتر (سرعت) و استفاده از فیلتر های ND یا گردینت هم میشه به این ویژگی دست یافت. 100 درصد طراحی مراحل عکاسی بسیار بیشتر از مراحل HDR جواب میدهد.

فیلکر یکی از دوستان فرانسوی بنده: http://www.flickr.com/photos/nicobzh/

در Color Efex باید بصورت دستی کار کنید. من بشخصه از فیلتر های خودش استفاده نمی کنم. ترجیح میدم همه چی Customize باشه. :)
    fereshteeslahi و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط میثم ت. نمایش پست ها
    هایلایت در ACR 7.1 تنها نقاط روشن رو چند استاپ تیره میکنه تا بشود جزئیات رو از عکس خارج کرد. در مورد توضیحات شما کاملا موافقم. البته با بالابردن زمان شاتر (سرعت) و استفاده از فیلتر های ND یا گردینت هم میشه به این ویژگی دست یافت. 100 درصد طراحی مراحل عکاسی بسیار بیشتر از مراحل HDR جواب میدهد.

فیلکر یکی از دوستان فرانسوی بنده: http://www.flickr.com/photos/nicobzh/

در Color Efex باید بصورت دستی کار کنید. من بشخصه از فیلتر های خودش استفاده نمی کنم. ترجیح میدم همه چی Customize باشه. :)
    در مورد ACR درست می فرمایید، هایلایت و لولایت ها را تا حد بسیار خوبی بر میگرداند که از ویژگیهای فایل RAW است و صرفا در این ورژن دستیابی به آن ها راحت تر شده است. اما تصویری که به دست می آید متفاوت است با تاثیری که Tone mapping روی عکس می گذارد.

در مورد Color Efex، منظورم به این بود که برای رسیدن به چنین عکسی از کدام فیلترهایش استفاده می کنید؟ (به استفاده کردن یا نکردن از preset ها کاری ندارم)

در مورد لینکی هم که دادید ممنون. چندتاییشان را دیدم، کارهای زیبایی بودند. گر چه به قطعیت نمی توان گفت، اما به احتمال قریب به یقین و با بررسی چند عکس، فکر می کنم که در عکس های لانگ اسکپوزش از فیلتر GND استفاده شده است.

در خصوص بالا بردن زمان شاتر هم محدودیت وجود دارد. (به دلیل حرکت ابرها و تغییرات سریع نور دم غروب.)
    میثم ت. تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    در مورد ACR درست می فرمایید، هایلایت و لولایت ها را تا حد بسیار خوبی بر میگرداند که از ویژگیهای فایل RAW است و صرفا در این ورژن دستیابی به آن ها راحت تر شده است. اما تصویری که به دست می آید متفاوت است با تاثیری که Tone mapping روی عکس می گذارد.

در مورد Color Efex، منظورم به این بود که برای رسیدن به چنین عکسی از کدام فیلترهایش استفاده می کنید؟ (به استفاده کردن یا نکردن از preset ها کاری ندارم)

در مورد لینکی هم که دادید ممنون. چندتاییشان را دیدم، کارهای زیبایی بودند. گر چه به قطعیت نمی توان گفت، اما به احتمال قریب به یقین و با بررسی چند عکس، فکر می کنم که در عکس های لانگ اسکپوزش از فیلتر GND استفاده شده است.

در خصوص بالا بردن زمان شاتر هم محدودیت وجود دارد. (به دلیل حرکت ابرها و تغییرات سریع نور دم غروب.)
    خواهش میکنم.
    بله ایشون از فیلتر ND و GND و استفاده کرده اند و به زبان فرانسه توضیح دادن که چه تنظیماتی داره. البته نه همه اشون.

در مورد Color Efex معمولا ابتدا Preset مورد نظرم رو انتخاب میکنم و بعد تنظیماتش رو تغییر میدم. معمولا توجه میکنم یک عکس به چه چیزایی نیاز داره اگر لازم باشه اضافه میکنم. یک روند روتین نیس که بگم حتما در همه عکس ها از یک نوع خاص فیلتر استفاده میکنم. :) امیدوارم آف تاپیک نشده باشه...

یکی از HDR هایی که با HDR Efex Pro انجام دادم...
    http://www.flickr.com/photos/meisamt...n/photostream/

و اما این عکس با کم کردن های لایت در ACR
    http://www.flickr.com/photos/meisamt...n/photostream/

viva_utopia تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.GHASSEMI آواتار ها
    تشکر کرده
    547

نام: 1.jpg نمایش: 934 اندازه: 101.1 کیلو بایت
    canon 5D II
    samyang 85mm f/1.4 @ f11
    3shot
    Javid، E.Fattahi، Amin.M و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Saeed.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    2244

نام: IMG_7257_8_9_tonemapped-Panorama3.jpg نمایش: 832 اندازه: 280.2 کیلو بایت
    E.Fattahi، Nima Sadigh، behzad_milad و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سعيد يادگاري

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

نام: IMG_2443.jpg نمایش: 807 اندازه: 290.8 کیلو بایت
    amirfox، Kourosh Kahal، Halalzadeh و 30 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

خلیج فارس - بوشهر

نام: hdr40x.jpg نمایش: 764 اندازه: 216.0 کیلو بایت

canon 600d
    18-55m @ 42mm
    f/8
    E.Fattahi، mohamad az، Reza Safaei و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 59 از 77 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین