صفحه 58 از 77 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 770
Like Tree8449تشکر

موضوع: عکس هاي HDR

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نام: 110603-nmroshan-9765.jpg نمایش: 578 اندازه: 150.9 کیلو بایت
    A_Maddah، reza_Bahman، merdax و 34 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    ...
    یه توضیح میدید این چه نوع HDRایی هست؟! به نظر یه عکس نک شات معمولیه! :-/
    AliShamshirian، Ahmad.Najari و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط میثم ت. نمایش پست ها
    مشخص هست دوست عزیز ...

به نظر می رسد، گوشه سمت راست پایین از دست جناب دکتر در رفته است. در جواب شما هم باید بگم که لزومی ندارد یک عکس HDR همه نقاطش روشن باشد، اصلا از نظر من چنین عکس HDRی، معمولا عکس قوی ای نخواهد بود.
    mreza1001، M. Beyrami، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

آخه تا جایی که من هم به عنوان یک آماتور می دونم، این عکس رو با یک شات و ویرایش هم میشد گرفت... به نظرم دینامیک رنج عکس بالا نیست، حالا نمی دونم چطوری میشه به این عکس گفت High Dynamic Range ؟
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    امیرحسین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    مشخص هست دوست عزیز ...
    به نظر می رسد، گوشه سمت راست پایین از دست جناب دکتر در رفته است. در جواب شما هم باید بگم که لزومی ندارد یک عکس HDR همه نقاطش روشن باشد، اصلا از نظر من چنین عکس HDRی، معمولا عکس قوی ای نخواهد بود.
    خب در تعریف High Dynamic Range این هست که زمانی که شما به یک نقطه روشن خیره میشید سایر نقاط تاریک، تاریک تر میشوند و بالعکس وقتی به نقطه تاریک نگاه میکنید نقاط روشن روشن تر میشوند. دوربین هم در نورسنجی خودش چنین هست. یعنی چشم و دوربین High Dynamic Range رو ساپورت نمیکنند. عکس های HDR تلفیقی هستند از چند عکس با استاپ های نوری متفاوت که در شرایط خاص به درک بهتر عکس کمک میکنند. که خودش چندین نوع داره (HDR - HDRi - LDR). من در عکس فوق تعریفی از HDR ندیدم.
    viva_utopia تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    آخه تا جایی که من هم به عنوان یک آماتور می دونم، این عکس رو با یک شات و ویرایش هم میشد گرفت... به نظرم دینامیک رنج عکس بالا نیست، حالا نمی دونم چطوری میشه به این عکس گفت High Dynamic Range ؟
    خب در تعریف High Dynamic Range این هست که زمانی که شما به یک نقطه روشن خیره میشید سایر نقاط تاریک، تاریک تر میشوند و بالعکس وقتی به نقطه تاریک نگاه میکنید نقاط روشن روشن تر میشوند. دوربین هم در نورسنجی خودش چنین هست. یعنی چشم و دوربین High Dynamic Range رو ساپورت نمیکنند. عکس های HDR تلفیقی هستند از چند عکس با استاپ های نوری متفاوت که در شرایط خاص به درک بهتر عکس کمک میکنند. که خودش چندین نوع داره (HDR - HDRi - LDR). من در عکس فوق تعریفی از HDR ندیدم.
    سلام
    پروسه تولید HDR گاهی فواید جنبی دیگری هم دارد. گاه باعث بهبود جزئیات و گاه تغییرات رنگ می گردد.
    از سوی دیگر، در پروسه تولید HDR می‌توان به صورت انتخابی به کنترل روشنایی و کنتراست عکس پرداخت.

نسخه تک‌شات این عکس، که از لحاظ دینامیک رنج تفاوت چندانی با این عکس ندارد، به خوبی این عکس نشد. چه از لحاظ وضعیت ابرها و چه رنگها.
    در واقع اینجا من از فواید جنبی پروسه HDR استفاده کردم و در عین حال سعی کردم تاثیر معمول HDR روی عکس را از لحاظ روشنایی به حداقل برسانم تا این عکس طلوع غیر طبیعی نگردد.

ممنون
    A_Maddah، Kourosh Kahal، Halalzadeh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    سلام
    پروسه تولید HDR گاهی فواید جنبی دیگری هم دارد. گاه باعث بهبود جزئیات و گاه تغییرات رنگ می گردد.
    از سوی دیگر، در پروسه تولید HDR می‌توان به صورت انتخابی به کنترل روشنایی و کنتراست عکس پرداخت.

نسخه تک‌شات این عکس، که از لحاظ دینامیک رنج تفاوت چندانی با این عکس ندارد، به خوبی این عکس نشد. چه از لحاظ وضعیت ابرها و چه رنگها.
    در واقع اینجا من از فواید جنبی پروسه HDR استفاده کردم و در عین حال سعی کردم تاثیر معمول HDR روی عکس را از لحاظ روشنایی به حداقل برسانم تا این عکس طلوع غیر طبیعی نگردد.

ممنون
    سپاس از پاسخ شما.

پس به نظر میرسه شما تنها از Toning استفاده کردید. و من هم صد درصد با شما موافق هستم که HRD در واقع سورئال هست.

منظور شما از پروسه HDR رو فقط متوجه نشدم! منظورتون این بود از نرم افزار یا پلاگین خاصی استفاده کردید؟!
    viva_utopia تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11580

خیر HDR Toning نبوده است.
    سه شات عکس با استفاده از Photomatix در همان فرآیند تولید HDR به کار رفته اند تا این عکس تهیه شده است.
    m.a.i، sh.khani و میثم ت. تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این رنگ غروب با این میزان روشنی ابرهای کنار و اینکه قایق کاملا تاریک نیست با یک شات ممکن نیست. مگر اینکه باز در فتوشاپ دستکاری و لایه بندی کنید که اونم در واقع همان hdr کردن به صورت دستی است.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    این رنگ غروب با این میزان روشنی ابرهای کنار و اینکه قایق کاملا تاریک نیست با یک شات ممکن نیست. مگر اینکه باز در فتوشاپ دستکاری و لایه بندی کنید که اونم در واقع همان hdr کردن به صورت دستی است.
    جناب میلانی عزیز این عکس با تک شات ممکن هست فقط باید Compensation رو یکی دو استاپ بالا برد و بعد در ACR هایلایت رو کم کرد و اون هم در زمان مناسب تقریبا همونجایی که در این عکس خورشید قرار داره.

معمولا برای عکسهایی که اجسام متحرک در اون وجود داره در اینجا موج آب از HDRi یا LDR استفاده میکنند که پدیده Ghosting روی نده. روی موجها و مخصوصا موج های سمت چپ بطور واضح این ایراد مشخصه. بنده شخصا یکی از علائقم HDR هست و مطالعاتی زیادی در این زمینه انجام دادم.

باید ذکر کنم که طبق مطالعات بنده به این ادیتی که دکتر انجام دادن Toning میگن. اگر هدف ایشون HDR بوده باید بگم ناقص انجام شده. اگر هدفشون Toning بوده باید بگم جالبه که از این روش استفاده کردند در ACR به راحتی و بهتر میشد اینکار رو انجام داد حتی با پلاگینNik Software - Color Efex Pro هم باز ساده تر بود و نتیجه بهتری هم بدست می اومد.

اردتمند.
    nmroshan، mreza1001، AshegheDVB و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 58 از 77 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 ... آخرینآخرین