صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 190
Like Tree1143تشکر

موضوع: عکاسی غذا Food Photography

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

پیش فرض پاسخ: عکس های خوشمزه - غذا و هر نوع خوراکی Food Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    مطلب بعدي استفاده از ظرف مناسب غذاست. در عكس شما ظاهرا از يك شكلات خوري براي ريختن غذا (سوپ/آش) استفاده شده كه مناسب نيست
    فرهاد خان همه حرفهای شما مورد قبول ولی این یکی نه :biggrin:
    این ظرف همون ظرف آش یا سوپ خوریه , شکلات خوریش یه شکل دیگه اس چون یه ست کامل هست
    اینم یه نکته خانه داری بود :biggrin:
    farhad44 تشکر می‌کند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

منطور من از زاویه، زاویه دوربین شما نسبت به ظرف غذا بود که فرهاد عزیز آن را تشریح کرد.
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    منطور من از زاویه، زاویه دوربین شما نسبت به ظرف غذا بود که فرهاد عزیز آن را تشریح کرد.
    بله جناب دکتر روشن با توضیحات فرهاد خان کاملا تفهیم شد برام
    من اول فکر کردم به خاطر کج بودن کادر , زاویه رو مطرح کردین
    ولی خومونیم حقیقتا عکاسی از غذا و علی الخصوص غذاهای ایرانی سخته
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

در عكس شما شايد بهتر بود از زاويه ي بالاتري براي عكاسي استفاده شود كه بيشتر روي غذا و تزئينات به چشم بيايد.
    سلام.
    منم با زاویه عکس موافقم یکم به رو سوپ نگاه کنید رنگ ولعاب خوبی داره ولی زیر ظرف مخصوصا که بلور هم هستش حواس بیننده رو پرت میکنه ورنگ ولعاب خوبی هم نداره.
    در مورد ظرف هم اگه ظرف استیل مخصوص سوپ بود عکس خوبی در می اومد.مخصوصا با تزئیناتی که روی سوپ انجام شده
    farsad و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

تشکر کرده
    1340

خب باز من اومدم , نخندینا :biggrin:
    اون روز که از سوپ عکس گرفتم جای همه دوستان خالی ناهار کوفته تبریزی بود گفتیم بزار یه عکسی هم از اون بگیریم که حاصل کار این شد , البته به نظرم زیاد جالب نشد و خیلی بهتر میتونست کار بشه ولی خب بزارین رو حساب اولین تجریم تو این زمینه و نداشتن امکانات درست حسابی
    خوشحال میشم با نظراتتون از ضعفهام اگاه بشم

نمیدونم چرا بر خلاف طعمشون بد عکس هستن غذاهای ایرانی , آخه چرااااااااااااااااااااااا
    farsad، GITANE، siamak77 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

من کوچکتر از اونم که بخوام نظر بدم،ولی نکاتی که به نظرم رسید اینها هستند:
    1.بهتر بود یا در پس زمینه تیره تری استفاده میکردید یا از ظرف غیر بلوری چون سفیدی پس زمینه خیلی تو چشم میزنه.
    2.ازنظر من نور پردازی مناسب نیست (نور یکنواخت تر وسافت تر روی کل سوژه بهتر بود)
    3.به نظرم اندکی هم فکوس صحیح تر هم لازمه.

باعرض معذرت.
    پ.ن: ولی آخ آدم تو این تاپیک و با این عکسا گرسنه میشه ها
    farhad44، SIAMAK™ و Vahid تشکر می‌کنند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سیامک عزیز از نظر من این عکستون به مراتب از عکس سوپی که قرار دادین بهتره.
    واقعا این مورد که غذاهایی ایرانی بدعکس هستند رو قبول دارم. ولی با تزئین حساب شده و در یک چیدمان خوب به نتیجه های خوبی میشه رسید.
    یک پوستر تبلیغاتی بود که چند سال پیش از طریق یکی از چاپخانه ها به دستم رسیده بود. عکسی بود از یک کاسه آش در یک چیدمان بسیار زیبا . حیف که پوستر نیست و عکسی ازش پیدا نکردم. وگرنه نمونه کاملی بود از عکاسی از غذاهای ایرانی.
    تو عکاسی از غذاهای ایرانی میشه از المان های مختلفی که به فضاسازی ایرانی کمک کنه استفاده کرد. مثلا از ظروف قدیمی و یا سینی های مسی قدیمی و یا استفاده از پارچه های طرح دار ایرانی به جای سفره و ...
    البته انتخاب زاویه و نورپردازی هم خیلی مهمه که بتونه شکل و حس غذا رو منتقل کنه. برای عکاسی از کوفته تبریزی من پیشنهادم اینه که در یک چیدمان خیلی حساب شده با المان های ایرانی مثلا یک کوفته در ظرفی به صورت سالم قرار داشته باشه و در کنارش یک نصفه کوفته در حالی که بخار از اون خارج میشه عکس گرفته بشه. روی کوفته ها رو هم کمی روغن بزنید که جلوه و حس بهتری داشته باشه. زاویه هم زاویه معمول برای عکاسی از اجسام که همون ۴۵ درجه از سطح میزه باشه که حجم و کروی بودن کوفته رو به درستی منتقل کنه. البته تزئینات کوفته هم حساب شده تر و خیلی کمتر باشه. الان تو این عکس شما تزئینات غذا بیشتر از خودش به چشم میان و چیدمان خوبی که ندارن هیچ خیلی هم به هم ریخته و شلوغ هستند.
    شما تجهیزات نوری تون چیه؟ فکر کنم باید از پرژکتور تنگستن استفاده میکنید. چون تو هر دو عکستون ته رنگ زرد خیلی زیادی دیده میشه. این مورد هم در مورد عکسهاتون نیاز به تصحیح داره.

ببخشید طولانی شد.
    اینها چیزایی بود که به ذهنم میرسید.
    GITANE، farhad44، Hamid-P و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط farid_scorpion نمایش پست ها
    من کوچکتر از اونم که بخوام نظر بدم،ولی نکاتی که به نظرم رسید اینها هستند:
    1.بهتر بود یا در پس زمینه تیره تری استفاده میکردید یا از ظرف غیر بلوری چون سفیدی پس زمینه خیلی تو چشم میزنه.
    2.ازنظر من نور پردازی مناسب نیست (نور یکنواخت تر وسافت تر روی کل سوژه بهتر بود)
    3.به نظرم اندکی هم فکوس صحیح تر هم لازمه.

باعرض معذرت.
    پ.ن: ولی آخ آدم تو این تاپیک و با این عکسا گرسنه میشه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    سیامک عزیز از نظر من این عکستون به مراتب از عکس سوپی که قرار دادین بهتره.
    واقعا این مورد که غذاهایی ایرانی بدعکس هستند رو قبول دارم. ولی با تزئین حساب شده و در یک چیدمان خوب به نتیجه های خوبی میشه رسید.
    یک پوستر تبلیغاتی بود که چند سال پیش از طریق یکی از چاپخانه ها به دستم رسیده بود. عکسی بود از یک کاسه آش در یک چیدمان بسیار زیبا . حیف که پوستر نیست و عکسی ازش پیدا نکردم. وگرنه نمونه کاملی بود از عکاسی از غذاهای ایرانی.
    تو عکاسی از غذاهای ایرانی میشه از المان های مختلفی که به فضاسازی ایرانی کمک کنه استفاده کرد. مثلا از ظروف قدیمی و یا سینی های مسی قدیمی و یا استفاده از پارچه های طرح دار ایرانی به جای سفره و ...
    البته انتخاب زاویه و نورپردازی هم خیلی مهمه که بتونه شکل و حس غذا رو منتقل کنه. برای عکاسی از کوفته تبریزی من پیشنهادم اینه که در یک چیدمان خیلی حساب شده با المان های ایرانی مثلا یک کوفته در ظرفی به صورت سالم قرار داشته باشه و در کنارش یک نصفه کوفته در حالی که بخار از اون خارج میشه عکس گرفته بشه. روی کوفته ها رو هم کمی روغن بزنید که جلوه و حس بهتری داشته باشه. زاویه هم زاویه معمول برای عکاسی از اجسام که همون ۴۵ درجه از سطح میزه باشه که حجم و کروی بودن کوفته رو به درستی منتقل کنه. البته تزئینات کوفته هم حساب شده تر و خیلی کمتر باشه. الان تو این عکس شما تزئینات غذا بیشتر از خودش به چشم میان و چیدمان خوبی که ندارن هیچ خیلی هم به هم ریخته و شلوغ هستند.
    شما تجهیزات نوری تون چیه؟ فکر کنم باید از پرژکتور تنگستن استفاده میکنید. چون تو هر دو عکستون ته رنگ زرد خیلی زیادی دیده میشه. این مورد هم در مورد عکسهاتون نیاز به تصحیح داره.

ببخشید طولانی شد.
    اینها چیزایی بود که به ذهنم میرسید.
    والا خدمتتون عرض کنم که نور خیلی شدیده , چون همونطور که فرساد جان عنوان کردن از پرژکتور تنگستن برای نور پردازی استفاده کردم و متاسفانه تجهیزات لازم رو برای کنترل کردنش نداشتم , زیر میز شیشه ای گذاشتمش و دو لایه کاغذ کالک هم زیر میز بود که از شدت نور کم کنه که با این حال باز هم خیلی نور شدیده , در مورد چیدمان هم کاملا قبول دارم ولی خیلی هول هولکی شد و بهتره دوستان برای این قبیل موارد از قبل برنامه ریزی لازم رو برای صحنه عکاسی و نوع چیدمان و ... داشته باشن تا مثل من عجله ای مجبور به عکاسی نباشن چون غذا سرد میشه و اون موقع اس که همه به خونت تشنه میشن و به جای غذا شما رو میل میکنن :biggrin:
    در مورد فوکوس هم در شرایط کاملا تخیلی عمود به ظرف غذا شدم و عکس گرفتم که به دلیل نداشتن تعادل کافی فوکوس خوب نشده , اینجور عکسها رو باید با حوصله و با برنامه ریزی دقیق از قبل گرفت چون هر چیز حساب نشده ای واقعا نتیجه زحمات رو به باد میده :)
    حالا این عکسها رو من واسه تست و اولین بار گرفتم ولی برای جاهای دیگه اگه قرار باشه عکسی تو این دست موارد گرفته بشه باید خیلی حساب شده کار کرد
    farsad، Farid-Gh و Sina.J تشکر می‌کنند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

صحبت شکل و شمایل غذا شد, این عکس اشتها برانگیز را که در فلیکر دیده بودم گفتم شما هم ببینید, محتویات بشقاب چیزی نیست جز بادمجان, ریواس,انار و سبزی ... (شاید خیلی هم جذاب نباشه, ولی با توجه به ترکیبات بهتر از این نمیشده)

چند عکس هوس انگیز دیگر هم در مجموعه ای با عنوان Tarkhun (ترخون؟! ) :

کد:
    http://www.flickr.com/photos/serjio/sets/72157622821838204/
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    SBadri، GITANE، Amin Zarif و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

پیش فرض پاسخ : عکس های خوشمزه - غذا و هر نوع خوراکی Food Photography

سلام
    راستش نزدیک ترین تاپیک مربوطه به میوه فکر میکنم اینجا باشه ( بالاخره خوراکیه دیگه ) حالا اگه خوش مزه بنظر نمیاد ببخشید .در ضمن با لنز 135 /f3.5 ژوپیتر روی بدنه 7D با مشخصات : دیاف 8 سرعت 250 ایزو 100 و فوکوس و دیاف دستی ( توی اون نور بدون فوکوسینگ اسکرین کراس جدا برای من آماتور مشکل بود ) توی آتلیه با یک فلاش 180 سومیتا و سافت باکس 50*70 و زنبوری نصب شده روش ثبت شده .

NASSIRI4080، Amir Mohebi، bfarahanchi و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین