صفحه 17 از 319 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 3186
Like Tree117تشکر

موضوع: پاسخگویی بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

پیش فرض پاسخ: اشكال در كار با D90

نقل قول نوشته اصلی توسط omid666 نمایش پست ها
    سلام
    به تازگي يك D90 خريدم كه اصلا ازش راضي نيستم. شايد دليل اين امر مقايسه عكاسهاي خود با دوربين قبليمه (Fuji s100fs ). اين مدل فوجي كه يك دوربين غير SLR و با حدود قيمت 400 هزار تومنه عكسهاي به مراتب بهتر و شارپ تر ميگيره!!!
    به دليل نوع كارم عكسهايي كه من ميگيرم در فضاي باز و در سايه هست كه با سوژه بين 2 تا 5 متر فاصله دارم . هميشه از سه پايه و بعضا هم از فلاش استفاده كنم . در ضمن من فرصت زيادي هم براي انجام تغييرات روي عكسها ندارم و بلافاصله بعد از عكاسي بايد عكسها رو تحويل بدم.
    راستش از D90 نا اميد شدم لطفا منو راهنمايي كنيد. اولا به شدت وايت بالانس غير واقعي دارم . هر چند كه تنظيمات مفصلي هم براي تنظيم دقيق اون داره ولي نتيجه حتي بعد از 2 ساعت فتوشاپ كاري هم مثل فوجي نميشه.
    از طرف ديگه عكس ها چندان شارپ نيس حتي وقتي كه سرعت رو كم و دياف رو كاملا باز ميكنم باز هم عكسهاي دوربين فوجي به مراتب بهتره!!!
    نكنه دوربين من يا لنزم مشكل داشته باشه. لطفا راهنمايي بفرماييد؟ اين چيزا شامل گارانتي ميشه؟

D90 +18-105

با تشكر

فکر می کنم بیشتر مشکل شما مربوط میشه به ناآشنایی شما با دوربینتون تا ...

اما یه سری از عواملی که در شارپ شدن یک تصویر دخیل هستند عبارتند از:

1-نوع لنز مورد استفاده: مسلما نوع لنز و مشخصاتش بیشترین تاثیر رو در ثبت با کیفیت داره.
    2-سرعت شاتر و ضربه آینه: یکی از دوستان اشاره کرده بودند ( فکر کنم آقای قشقایی ) که در بین سرعت های 0.3 تا 1 ثانیه تاثیر این ضربه به حداکثر خودش رسیده و موجب لرزش و در نتیجه عدم شارپ بودن تصویر میشه. برای حل این مشکل میتونید از گزینه Mirror Lock Up استفاده کنید.
    3-استفاده از 3 پایه: به Steady بودن دوربین کمک می کنه و از لرزش های احتمالی جلوگیری می کنه.
    4-خاموش کردن VR ( لرزشگیر لنز): در حین استفاده از 3 پایه توصیه می کنند خاموش باشد.
    5-استفاده از تایمر 2 تانیه: که اثر تکان دست شما رو در حین فشردن دکمه شاتر کم می کنه.
    6-عدد دیافراگم مورد استفاده در حین عکاسی: لنز ها معمولا در دیاف های خاصی شارپ تر از باقی دیاف ها عمل می کنند.

================

در مورد وایت بالانس احتیاج به سر و کله زدن به مدت زیاد نیست. RAW عکس بگیرید و براحتی و در کمترین زمان به وایت بالانس دلخواه خودتون برسید.
    در مورد شارپ سازی در کامپیوتر, با اعمال درست و مرحله به مرحله شارپ سازی که فکر می کنم در قسمت مقالات سایت باشد چه به وسیله فوتوشاپ یا پلاگین های مربوطه به بهترین شارپنس ممکن چه برای چاپ و چه برای نمیش در مونیتور خواهید رسید. فقط برای چاپ شارپنس رو کمی بیشتر از حد معمول انجام بدید.
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Saturday 10 April 2010 در ساعت 19:49 دلیل: اضافه کردن یک سری توضیحات
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    فکر می کنم بیشتر مشکل شما مربوط میشه به ناآشنایی شما با دوربینتون تا ...

اما یه سری از عواملی که در شارپ شدن یک تصویر دخیل هستند عبارتند از:

1-نوع لنز مورد استفاده: مسلما نوع لنز و مشخصاتش بیشترین تاثیر رو در ثبت با کیفیت داره.
    2-سرعت شاتر و ضربه آینه: یکی از دوستان اشاره کرده بودند ( فکر کنم آقای قشقایی ) که در بین سرعت های 0.3 تا 1 ثانیه تاثیر این ضربه به حداکثر خودش رسیده و موجب لرزش و در نتیجه عدم شارپ بودن تصویر میشه. برای حل این مشکل میتونید از گزینه Mirror Lock Up استفاده کنید.
    3-استفاده از 3 پایه: به Steady بودن دوربین کمک می کنه و از لرزش های احتمالی جلوگیری می کنه.
    4-خاموش کردن VR ( لرزشگیر لنز): در حین استفاده از 3 پایه توصیه می کنند خاموش باشد.
    5-استفاده از تایمر 2 تانیه: که اثر تکان دست شما رو در حین فشردن دکمه شاتر کم می کنه.
    6-عدد دیافراگم مورد استفاده در حین عکاسی: لنز ها معمولا در دیاف های خاصی شارپ تر از باقی دیاف ها عمل می کنند.
    d90 متاسفانه فاقد mirror lock موقع عکاسی است اما تاخیر در رهایی آیینه exposure delay mode(menue item d10) جای اون عمل می کند و با تاخیر در رهایی ایینه حرکات را کاهش میدهد.
    استفاده از تایمر در بیشتر منابع 5 ثانیه توصیه شده است.
    شارپترین دیاف در هر لنز هم معمولا 2 استاپ بسته تر از وایدترین دیاف است. البته در همه لنزها ممکن است یکسان نباشد.

كاربر افتخاري tamir آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: پاسخ سوالات شما در مورد مشكلات فني دوربينتان

نقل قول نوشته اصلی توسط scott نمایش پست ها
    با سلام

دوربین من کانن sx20 is میباشد و دیروز که میخواستم روی لنز یا شیشه لنز یا هر چی که اسمشه رو پاک کنم البته با فوت کردن چند قطره ریز از بزاق دهان روش ریخت و حالا نمیدونم چطوری پاکش کنم و با چه ابزاری.
    جناب tamir یا اساتید دیگر لطفا منو در مورد رفع این مشکل راهنمائی کنید.
    با تشکر
    دوست عزیزم
    با سلام وتشکر ار تماس شما
    شما می توانید جهت پاک کردن از دستمالهای مخصوص وضد خش استفاده نمایید که بدون گذاشتن اثار منفی به روی لنز این مسله راحل می کند .در ضمن چنانچه این مسله برای شما میسر نمی باشد در اولین فرصت به بخش فنی کانن مراجعه تا نسبت به تحویل دستمال مخصوص لنز و سرویس رایگان اقدام شود .
    با تشکر
    WWW.TAMIR.IR
    T-021.66749494

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    سلام
    من یک دوربین Canon A520 دارم که وقتی لنزش بیرون بود به شدت خورد زمین
    الآن هم لنزش تو نمیره و وقتی روشنش می کنم ارور 18 میده
    هرچی دستکاریش کردم درست نشد !
    ممکنه چیزیش شکسته باشه ؟ در این صورت به نظرتون ارزش تعمیر کردن داره ؟

متشکرم
    دوست عزیزم
    با عرض سلام
    متاسفانه قسمت OPTICAL UNIT LENS دچار مشکل شده است که احتمال می رود GEAR 4 لنز دستگاه شما شکسته باشد وهمچنین اسیب به پوسته ومکانیزم لنز به وجود امده باشد در دوربین های سری کامپکت کانن اخطار عدم استاندارد بودن لنز بوسیله E.18 به مصرف کننده اعلام می شود .لطفا باطری را از دوربین خارج وتحت هیچ شرایطی به لنز فشار وارد نیاورید
    در بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین این اشکال در 48 ساعت به صورت کاملااستاندارد و با تنظیم کلیه قسمتها بوسیله نرم افزار کانن انجام می شود .هزینه تعویض قطعات وراه اندازی 38000ریال می باشد .
    با تشکر بخش فنی
    WWW.TAMIR.IR
    T. 66 74 94 94

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط omid666 نمایش پست ها
    سلام
    به تازگي يك D90 خريدم كه اصلا ازش راضي نيستم. شايد دليل اين امر مقايسه عكاسهاي خود با دوربين قبليمه (Fuji s100fs ). اين مدل فوجي كه يك دوربين غير SLR و با حدود قيمت 400 هزار تومنه عكسهاي به مراتب بهتر و شارپ تر ميگيره!!!
    به دليل نوع كارم عكسهايي كه من ميگيرم در فضاي باز و در سايه هست كه با سوژه بين 2 تا 5 متر فاصله دارم . هميشه از سه پايه و بعضا هم از فلاش استفاده كنم . در ضمن من فرصت زيادي هم براي انجام تغييرات روي عكسها ندارم و بلافاصله بعد از عكاسي بايد عكسها رو تحويل بدم.
    راستش از D90 نا اميد شدم لطفا منو راهنمايي كنيد. اولا به شدت وايت بالانس غير واقعي دارم . هر چند كه تنظيمات مفصلي هم براي تنظيم دقيق اون داره ولي نتيجه حتي بعد از 2 ساعت فتوشاپ كاري هم مثل فوجي نميشه.
    از طرف ديگه عكس ها چندان شارپ نيس حتي وقتي كه سرعت رو كم و دياف رو كاملا باز ميكنم باز هم عكسهاي دوربين فوجي به مراتب بهتره!!!
    نكنه دوربين من يا لنزم مشكل داشته باشه. لطفا راهنمايي بفرماييد؟ اين چيزا شامل گارانتي ميشه؟

D90 +18-105

با تشكر
    دوست عزیزم امید
    با عرض سلام
    خیلی متاسف هستم ار این که شما را ناراحت می بینم
    تمامی مواردی را که اعلام فرمودید را من در برنامه خصوص نیکون چک کردم هیچ کدام از مواردی که اعلام کرده اید جزو اشکالات دی 90 معرفی نشده است .
    تنها کمکی که می توانم به شما بکنم این است که در اولین فرصت به بخش فنی تعمیر گاه مرکزی مراجعه تا نسبت به تنظیم کامل موادی که شما رضایت ندارید(تنظیم واید بالانس -تنظیم دقیق قسمت AE -تنظیم دقیق DG PCB ASSY به صورت رایگان با نرم افزار و ابزار الات دقیق نیکون انجام شود
    در رابطه با بحث گارانتی بله تمامی این موارد حتی اگر گارانتی نداشته باشید جزو خدمات تعمیرگاه مرکزی دوربین به صورت رایگان می باشد .
    چانچه دوربین شما بیمه وگارانتی ایده ال دارد حتی اگر شما مایل به تعویض ان باشید. ما با پرداخت 85درصدقیمت کل نسبت به این کار اقدام می کنیم.
    WWW.TAMIR.IR
    T.66749494

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط malekjmd نمایش پست ها
    با سلام به استاد تعمیر.
    درپوش قسمت نگهدارنده مموری کارت دوربین d90 من شکسته. با توجه به این که تعویض آن ساده به نظر میرسد آیا امکان خرید پستی آن وجود دارد؟
    یک دوربین نیکون d40x دارم که موقع تمیز کردن سنسور روی low pass اون خش کوچکی افتاده و احتمالا دارای پیکسل مرده است و نیاز به سرویس داره. ایا قابل تعمیر هست؟ و اگر بلی هزینه سرویس با تعمیر حدودا چقدر میشه؟
    یک سوال دیگر هم این که من یک لنز سیگما 120-400 خریدم که متاسفانه از عکسهاش راضی نیستم و شک دارم کارکرده یا تعمیری بوده؟ ایا راهی وجود داره که بفهمم نو بوده یا کارکرده یا تعمیری و ایا امکان داره که که فوکوس ان از تنظیم خارج شده باشه؟ خواهش میکنم بنده را راهنمایی بفرمایید. ممنون ممنون
    با عرض سلام
    دوست عزیزم در رابطه با قطعه D90 متاسفم طبق تعهدی که به نیکون دادیم هیچ قطعه ای اجازه فروش نداریم
    در رابطه با شیشه PASS اگر خط افتاده باشد تحت هیچ شرایطی تعمیر نمیشود ومستلزم تعویض می باشد
    پیکسل سوخته به وسیله نرم افزار حل می شود وهیچ هزینه ای ندارد
    مورد لنز SIGMAمستلزم بازدید است تا بتوانم دقیقا شما را راهنمایی کنم
    در اولین فرصت به تعمیرگاه مرکزی مراجعه تا تمامی سرویس ویازدید برای شما انجام شود .
    با تشکر بخش فنی
    WWW.TAMIR.IR
    T.66749494

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

سلام
    من یک دوربین Canon A520 دارم که وقتی لنزش بیرون بود به شدت خورد زمین
    الآن هم لنزش تو نمیره و وقتی روشنش می کنم ارور 18 میده
    هرچی دستکاریش کردم درست نشد !
    ممکنه چیزیش شکسته باشه ؟ در این صورت به نظرتون ارزش تعمیر کردن داره ؟

متشکرم
    تعمیرش چقدر هزینه لازم داره ؟ ارزش تعمیر کردن داره ؟

متشکرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با عرض سلام خدمت جناب مهندس قاسمی و تشکر فراوان از زحمات شما
    بنده یک دوربین a590 canon دارم که مدتیست چند پیکسل سوخته بر روی lcd آن ظاهر شده می خواستم بدانم که این مشکل قابل حل است یا نه و اگر قابل حل است حدودا چقدر هزینه دارد در ضمن گارانتی دوربین (irg) منقضی شده و همچنین بیمه (تا 13/9/88) با تشکر فراوان.

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

متشکرم
    دوست عزیز جناب قاسمی پاسخ شما رو دادن !
    نقل قول نوشته اصلی توسط tamir نمایش پست ها
    هزینه تعویض قطعات وراه اندازی 38000ریال می باشد .
    با تشکر بخش فنی
    WWW.TAMIR.IR
    T. 66 74 94 94
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

تشکر کرده
    1

متشکرم
    هزینه تعمیر در انتهای فروم اعلام شد
    باتشکر

صفحه 17 از 319 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین