صفحه 29 از 97 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: فلاش تریگر

ممنون از کاوه عزیز اول به دلیل توضیحات جالب و شیرین و عملی اش و دوم به دلیل معرفی یک ابزار دلبرانه که متاسفانه ! در ایران به سختی قابل دسترسی است .فقط از قیمت و ... هم می گفتی کاوه جان...

و بعد اینکه بنده مدت ها است به دنبال یک همچین وسیله ای هستم و فعلا به Bowens و Profoto Air رسیده ام.شاید این هم یک انتخاب خوب باشد ( اگر با جیب ما سازگاری داشته باشد البته ! )

.................................................. ...................

دیروز دو دستگاه Yongnuo RF-602 Wireless Remote با قیمت بسیار بسیار عالی 66 هزار تومان خریداری شد و دیشب در فضای باز مورد تست قرار گرفت وسیله بسیار عالی و خوب و سبک و جمع و جوری است.امکانات زیاد با قیمت عالی.برد آن هم در یک فضای پر از درخت حداقل تا 50 متر بود ( بیشتر تست نشد )

تنها مشکل ام با این وسیله یک مشکل ساده بود و آن هم اینکه ایکاش بر روی تریگر دکمه خاموش و روشن تعبیه می شد تا هنگامی که نیاز به تریگر نیست مجبور نشویم آن را از روی دوربین برداریم ولی در کل ابزار رضایت بخشی است.

دوستانی که به دنبال اطلاع از ادرس فروش و ... هستند لطفا در پیام خصوصی این موضوع را مطرح فرمایند تا آدرس و شماره فروشنده را برایشان ارسال کنم ( در تهران هم با پیک رایگان در محل تحویل می دهند ! خیلی عالی ! )
    Amir Mohebi، A_Maddah، Kholeno و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    ...فقط از قیمت و ... هم می گفتی کاوه جان...
    سلام،
    متشکر از لطف شما :) قیمت ست Trigger (شامل فرستنده، گیرنده، شارژرِ گیرنده با سه نوع کانکتور مختلف پریز، دفترچه‌ها، باطری فرستنده، چهار سیم اتصال و همچنین درب یدکی! باطری گیرنده) در فروشگاه به قیمت روزِ ارز ۱۹۴ هزار تومان هست.

قیمت هر فرستنده یا گیرنده‌ی تنها هم باز به قیمت روز می‌شود ۱۰۴ هزار تومان.

نکته‌ای که یادم رفت بنویسم، سرعت سینک بود، من با سرعت‌های ۱/۴۰۰ (روی مامیا RZ، شاتر سیکو) و ۱/۵۰۰ (شاتر دیجیتالِ سینار، سیستم DB) هیچ‌وقت مشکلی با این دستگاه نداشتم.

در مورد خود مجموعه‌ی Ranger Quadra هم که به‌صورت‌های مختلفی عرضه می‌شود، اما دو کیت معروف A و S دارد که در حالت‌ To Go Pro(شامل دو هد ۴۰۰ خیلی خیلی کوچک با لامپ مدلینگ قوی و کم مصرف LED، یونیتِ کنترل -همان ُژنراتور-، دو باطری که هرکدام در ۲ ساعت به‌طور کامل شارژ می‌شوند و سیم‌های لازم (۲.۵ متری)، دفترچه‌ی راهنما، یک کیف سخت! و دو رفلکتور) به ترتیب می‌شوند ۲ میلیون و چهارصد و شصت هزار تومان و ۲ میلیون و سیصد و نود هزار تومان.

تفاوت هدهای A (که هر دو هدِ موجود در کیت A از این سری هستند) با هدهای ارزانتر S (که هر دو هد کیت S از این سری هستند) این است که سرعت فلش هد A، شش‌هزارم ثانیه است در صورتی که سرعت فلش هد S سه هزارم ثانیه است. نکته‌ای که نباید فراموش شود این است که جمع توان این ژنراتور ۴۰۰ وات‌ثانیه است، یعنی یا یک هد تمام توان را خواهد داشت یا این‌که توان را بین دو هد قسمت می‌کنید. ُElinchrom کیت‌های To Go Standard هم دارد که فقط با یک هد و یک باطری فروخته می‌شود اما همیشه می‌شود باطری دوم و هد دوم را جداگانه خرید.

شاد باشید
    Amir Mohebi، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

پیش فرض پاسخ: آخرین قیمت تجهیزات جنبی

من ديروز اين تريگر را كمتر از 70 تومن گرفتم كه هم مي‌تواند ريموت دوربين باشد هم تريگر فلاش (صد متر)

review:
    کد:
    http://scubajunkie-mymind.blogspot.com/2009/09/yongnuo-rf-602-review-couple-of-years.html

ريويوي خودم:

كيفيت عـــــــــــالي (در حدي كه باورم نمي‌شه چينيه)
    عيب: در حالت لايو ويو به فلاش دستور آتش نمي‌دهد

جالبه كه دكمه فرستنده اش به 2 صورتِ نيمه (براي فكوس) و كامل (براي ثبت) فشرده مي‌شود.

وسيله اي است كه امكان عملي كردن ايده‌هاي زيادي را مي‌دهد (مثلا با 2 تا ست مي‌تونين با 2 تا دوربين همزمان عكس بگيرين و ...)

(دست كسي كه اينها را وارد كرده درد نكنه )
    يكي از دوستان اين فروم

-----------

از غيب پيام رسيد كه ...

می توانید با یک ست هم دو دوربین را سینک کنید. فرستنده را روی هاتشو دوربین مستر قرار دهید و گیرنده را روی هاتشو یا نزدیک دوربین اسلیو و با کابل ریموت، آن را به دوربین وصل کنید. حالا با دوربین مستر هم می توانید دو دوربین را فوکوس کنید و هم عکس بگیرید
    ویرایش توسط Canon! : Wednesday 5 May 2010 در ساعت 22:48 دلیل: غيب
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

پیش فرض فلاش تریگر برای 7D

دوستان سلام
    میشه لطفا راهنمایی کنین که کدومیک از این تریگرهای ارزون قیمت(بین 30 تا 60 تومن) برای استفاده روی 7D مناسب هست؟
    آیا اساسا همون خطری که کاربرد فلاشهای قدیمی روی دوربینهای دیجیتال داره شامل استفاده از تریگرها روی دوربینی مثل 7D هم میشه؟
    من الان از یه فلاش Agfatronic 401CBS با یه تریگر فتوسل بصورت آف کمرا استفاده میکنم ولتاژ این فلاش 212 ولت هست
    از راهنمایی دوستان ممنونم
    محسن دیانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

سلام
    يه سري به سايت نورنگار هم بزنيد بد نيست، تريگرى شبيه اين تريگر yongnuo-rf-602 وارد كرده (يا قراره وارد كنه) كه ماركش هنل هست. اسمش كه يه مقدار معتبرتر از اين تريگر yongnuo-rf-602 هست. بايد كاراييشو ديد.
    در ضمن من قيمتي ازش پيدا نكردم، ولي قيمت دلارى تقريبا ده دلار گرونتره.
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آیا اساسا همون خطری که کاربرد فلاشهای قدیمی روی دوربینهای دیجیتال داره شامل استفاده از تریگرها روی دوربینی مثل 7D هم میشه؟
    من الان از یه فلاش Agfatronic 401CBS با یه تریگر فتوسل بصورت آف کمرا استفاده میکنم ولتاژ این فلاش 212 ولت هست
    خیر مشکلی نیست.

فرستنده رادیو تریگر که روی دوربین نصب می شود ولتاژ خاصی ندارد و برای همین دوربین ها طراحی شده است.

اما یک احتمال ضعیف وجود دارد که گیرنده رادیو تریگرتان که زیر فلاش قرار گرفته است از ولتاژ بالای تریگر فلاشی که فرمودید 212 است آسیب ببیند که اگر هم ببیند فدای سرتان یک تریگر35000 تومانی ارزش خاصی ندارد.

همین الان هم ممکن است مثلاً فتوسلتان را خراب کند. اما دوربین تا زمانی که مستقیماً به فلاش وصل نیست کاملاً در امان است.
    Rouzbeh Ehsani، Afshin.Prt و dayani تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام،
    متشکر از لطف شما :) قیمت ست Trigger (شامل فرستنده، گیرنده، شارژرِ گیرنده با سه نوع کانکتور مختلف پریز، دفترچه‌ها، باطری فرستنده، چهار سیم اتصال و همچنین درب یدکی! باطری گیرنده) در فروشگاه به قیمت روزِ ارز ۱۹۴ هزار تومان هست.

قیمت هر فرستنده یا گیرنده‌ی تنها هم باز به قیمت روز می‌شود ۱۰۴ هزار تومان.

نکته‌ای که یادم رفت بنویسم، سرعت سینک بود، من با سرعت‌های ۱/۴۰۰ (روی مامیا RZ، شاتر سیکو) و ۱/۵۰۰ (شاتر دیجیتالِ سینار، سیستم DB) هیچ‌وقت مشکلی با این دستگاه نداشتم.

در مورد خود مجموعه‌ی Ranger Quadra هم که به‌صورت‌های مختلفی عرضه می‌شود، اما دو کیت معروف A و S دارد که در حالت‌ To Go Pro(شامل دو هد ۴۰۰ خیلی خیلی کوچک با لامپ مدلینگ قوی و کم مصرف LED، یونیتِ کنترل -همان ُژنراتور-، دو باطری که هرکدام در ۲ ساعت به‌طور کامل شارژ می‌شوند و سیم‌های لازم (۲.۵ متری)، دفترچه‌ی راهنما، یک کیف سخت! و دو رفلکتور) به ترتیب می‌شوند ۲ میلیون و چهارصد و شصت هزار تومان و ۲ میلیون و سیصد و نود هزار تومان.

تفاوت هدهای A (که هر دو هدِ موجود در کیت A از این سری هستند) با هدهای ارزانتر S (که هر دو هد کیت S از این سری هستند) این است که سرعت فلش هد A، شش‌هزارم ثانیه است در صورتی که سرعت فلش هد S سه هزارم ثانیه است. نکته‌ای که نباید فراموش شود این است که جمع توان این ژنراتور ۴۰۰ وات‌ثانیه است، یعنی یا یک هد تمام توان را خواهد داشت یا این‌که توان را بین دو هد قسمت می‌کنید. ُElinchrom کیت‌های To Go Standard هم دارد که فقط با یک هد و یک باطری فروخته می‌شود اما همیشه می‌شود باطری دوم و هد دوم را جداگانه خرید.

شاد باشید
    جناب کاوه با سلام

ممنون از پست جالبتون در مورد Ranger Quadra

بسیار خوب بود چون من در صدد خرید یک ست فلش جدید هستم .البته برای alienbees سفارش دادم ولی‌ هنوز حاضر نیست و می‌تونم کنسل کنم .

چند روز پیش باطری پک alienbees رو سفارش دادم و امروز برای اولین بار تست کردم.متأسفانه با وجود یک دستیار وزن بسیار سنگین این باطری خیلی‌ اذیت کرد و عملا انرژی زیادی رو گرفت.البته می‌تونم این باطری رو پس بدم .

اما یک سری سوال داشتم که ممنون میشم اگه وقت داشتید جواب این سوال هارو بدید :

۱-آیا فکر می‌کنید این ست Ranger Quadra جواب گوی تمام نیاز‌های عکاسی حرفه‌ای در استودیو باشه ؟ در مورد بیرون از استودیو می‌دونم که فوق العاده هست ولی‌ من اکثر اوقات توی استودیو هستم .(اونطور که تو بعضی‌ از سایت‌ها خوندم قابلیت نصب اکثر دیفیوزر‌های شرکت الینکرم همراه با یک تبدیل داره .)

۲-کمترین قدرت (min power) این فلش‌ها چند هست؟من خودم با این قضیهٔ کمترین قدرت اینقدر مشکل داشتم که فلش‌های profoto رو به همین خاطر فروختم چون کمترین قدرت این فلش‌ها ۱/۴ بود و واقعاً دچار مشکل شده بودم .

۳-من هیچ کنترلی روی خود فلش برای کم و زیاد کردن قدرت فلش ندیدم .آیا این کار و کنترل از روی باطری و ریموت انجام می‌شه ؟چطور میتونید قدرت فلش رو ببینید؟نشانگر دیجیتال روی باطری ؟
    4-آیا از کیفیت رنگ و ثبات رنگی‌ این فلش‌ها رضایت کامل دارید ؟
    5-در کلّ با توجه به قیمت تقریبا بالا این ست فلش (۲۵۷۹ دلار) و هم قیمت بودن با خیلی‌ از برند‌های دیگه آیا شما باز هم این ست فلش رو ترجیح میدید ؟
    mreza1001 و Viper تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    خیر مشکلی نیست.

فرستنده رادیو تریگر که روی دوربین نصب می شود ولتاژ خاصی ندارد و برای همین دوربین ها طراحی شده است.

اما یک احتمال ضعیف وجود دارد که گیرنده رادیو تریگرتان که زیر فلاش قرار گرفته است از ولتاژ بالای تریگر فلاشی که فرمودید 212 است آسیب ببیند که اگر هم ببیند فدای سرتان یک تریگر35000 تومانی ارزش خاصی ندارد.

همین الان هم ممکن است مثلاً فتوسلتان را خراب کند. اما دوربین تا زمانی که مستقیماً به فلاش وصل نیست کاملاً در امان است.

سلام
    آقای میلانی از پاسختون ممنونم
    خوشبختانه فتوسل تریگری که با این فلاش استفاده میکنم تا حالا به مشکلی برنخورده.
    یه سئوال دیگه اینکه آیا IR تریگری تو بازار هست که با فرستنده داخلی 7D برای تریگ کردن فلاش خارجی(آف کمرا) قابل استفاده باشه؟
    با تشکر
    محسن دیانی

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

بالاخره پاكت ويزارد يك فكري هم به حال ما كرد يك جنس ارزون داد بيرون .

راديو تريگر با قيمت جذاب £59.99

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این یک Trigger مستقل نیست. بلکه یک افزودنی برای MiniTT1 یا FlexTT5 است که امکان کنترل منابع متعدد نور را فراهم می‌کند.
    Kamal، Navid7h، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 29 از 97 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین