صفحه 23 از 85 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    سوء تفاهم نشود.
    من قصد دست انداختن کسی رو ندارم و دلیلی هم برای این کار وجود ندارد.
    منظورم از این سوال این است که بدونم حداکثر قدرت فلاشی که نیاز هست از نظر دوستان چقدر است.
    دوست عزیز

سلام

وقتی شما در مورد فول فریم ومدیوم فرمت صحبت میکنید و حرف از تست هاسبلاد می زنید من به این نتیجه میرسم که شما آشنایی خوبی با عکاسی و تجهزات دارید.

به نظر من سوال شما بسیار کلی است به پارامتر های زیادی بستگی دارد.(تقریبا نمی شود به چنین پرسشی پاسخ داد )
    از مکان قرار گیری نورها فاصله آنها نوع Light Modifier ها بگیرید تا ...... رنگ پوست مدل شما و نوع عکسی که میخواهید ثبت کنید.

قصد جسارت نداشتم..

اما در مورد سئوال شما

فکر کنم اگر مثلا بگویید من آتلیه ای دارم با این متراژ و سیستم دوربین مثلا فول فریم و نیازم گرفتن عکس های پرتره بسته تا تمام قد است و ...

شخصی مثل جناب محبی با تجربه شان می توانند راهنمایی تقریبا دقیقی بکنند که مثلا برای فضای شما و نوع عکاسی شما احتمالا یک ست n تایی فلاش x ژول مناسب است.

اگر دقیق تر بنویسد قطعا سریع تر به جواب خواهید رسید.

شاد باشید
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

وقتی میگوییم عکس پرتره.بقیه عوامل موقعیتشان تقریبا معلوم است.
    ضمنا سرعت شاتر در نور دهی موثر است.

شما که در پست‌های پیشین صفحه‌ای از مقاله جناب محبی را محور پرسش‌های خود قرار دادید، آیا آن مقاله را اصلاً خوانده‌اید؟

لطف فرموده، منت نهاده، فایل مربوطه را از ابتدا مرور بفرمایید.
    .

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    خیر موثر نیست

بنده کف بین نیستم که بدانم فضای اتلیه شما چند متر هست , چه سافت باکسی دارید , چه برندی هست , دیفیوزر داخلی نصب هست یا خیر , فیلتر ان دی روی فلاش نصب هست یا خیر , دیوار ها در چه وضعیتی هستند , ایا رفلکتور به کار بردید و ...............
    اولا: چرا اینقدر عصبی رفتار می کنید.
    دوما:اندازه آتلیه هیچ ربطی به قدرت فلاش ندارد.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    دوست عزیز

سلام

وقتی شما در مورد فول فریم ومدیوم فرمت صحبت میکنید و حرف از تست هاسبلاد می زنید من به این نتیجه میرسم که شما آشنایی خوبی با عکاسی و تجهزات دارید.

به نظر من سوال شما بسیار کلی است به پارامتر های زیادی بستگی دارد.(تقریبا نمی شود به چنین پرسشی پاسخ داد )
    از مکان قرار گیری نورها فاصله آنها نوع Light Modifier ها بگیرید تا ...... رنگ پوست مدل شما و نوع عکسی که میخواهید ثبت کنید.

قصد جسارت نداشتم..

اما در مورد سئوال شما

فکر کنم اگر مثلا بگویید من آتلیه ای دارم با این متراژ و سیستم دوربین مثلا فول فریم و نیازم گرفتن عکس های پرتره بسته تا تمام قد است و ...

شخصی مثل جناب محبی با تجربه شان می توانند راهنمایی تقریبا دقیقی بکنند که مثلا برای فضای شما و نوع عکاسی شما احتمالا یک ست n تایی فلاش x ژول مناسب است.

اگر دقیق تر بنویسد قطعا سریع تر به جواب خواهید رسید.

شاد باشید
    جناب حسینیان ببخشید. قصد من از آن سوال مقدمه چینی برای سوال بعدیم بود که میسر نشد.
    وگرنه قصد جسارت به کسی رو نداشتم.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

یک سوال.
    در یک آتلیه برای گرفتن عکس پرتره با بک سیاه با دیاف 32 وایزو 100 وسرعت 250/1 چه قدرت فلاشی نیاز است؟
    ممنون.
    سلام:

من فکر میکنم یک عکس پرتره در استوودیو صرف نظر از مواردی دیگر..... چرا میباید به دیافراگم 32 نیاز باشد؟

حتی اگر مدیوم فرمت هم استفاده کنید بعید میدانم طبق قوانین رزولوشن موثر سنسور و لنز عکاسی بخواهد دیافراگمی بالای 16 انتخاب کند حتی برای کنترل بهتر عمق میدان "که یک واژه نسبی است"

قطعا جوابی برای این سوال هست و من نمیخواهم جوابی برای آن داشته باشم چون روی یکی دو مورد خیلی اطمینان ندارم، اما نمیدانم واقعا این دیافراگم ها 16 به بالا دیافراگم هایی هستند که بتوانید بهترین خروجی از ابزارتان بدست اورید؟

البته جواب سوال شما را ندادم ولی چون پیگیر این بحث بودم نمیدانم چرا هر چقدر فکر میکنم نمیتوانم باور کنم برای یک عکاس، در آتلیه ( بطور عموم ) میتواند انتخاب دیافراگم هایی بالا تر از 16 ( تازه همین 16 هم با اما و اگر و به ضرب و زور بتوانیم باور کنیم میتواند یک نتیجه ای ایده آل داشته باشد ) یک انتخاب درست باشد؟
    raffi تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آقا کار داره به جاهای باریک میکشه. :biggrin:

ضمنا سرعت شاتر در نور دهی موثر است

در آتلیه نور سنجی (در واقع فلاش متری) فقط با دیافراگم انجام می گیرد.میزان نور سوژه هم با عدد دیافراگم نام برده می شود. مثلا می گیم جلوی سوژه 8 پشت سر 4 یعنی پشت سر سوژه 2 استاپ کمتر نور می خورد.

برای اینکه اطمینان پیدا کنید سرعت شاتر بی اثر است تمام فلاش ها را خاموش کنید دیافراگم را روی هر عدد دوست دارید بگذارید و با سرعت های 125 تا حد اکثر سینک دوربینتان با هر سرعت یک عکس بگیرید خواهید دید که نور تمام عکس ها یکسان است و همه تقریباً سیاه هستند (مگر اینکه دیافراگمتان خیلی باز و پرژکتوری چیزی هم روشن باشد که باز هم نور عکس ها در یک حد خواهد بود) در واقع همه می دانند که Shutter speed controls ambient light

سرعت شاتر نور محیطی را کنترل می کند و اثری بر کنترل نور فلاش ندارد. تا شاتر بخواهد با سرعت کند 250/1 یا حتی 500/1 امیش بسته بشه فلاش اگر خیلی داغون و تعمیری و قدیمی هم باشه در 2000/1 ثانیه تخلیه کرده و عکس را ثبت کرده است.

دوما:اندازه آتلیه هیچ ربطی به قدرت فلاش ندارد.
    مستقیماً که نه اما :

اندازه اتاق از نظر فاصله فلاش تا سوژه و زمان بازتاب موثر است ارتفاع سقف هم همینطور. در واقع ممکن است بازتاب نور از دیوار یا سقف زمانی به سوژه برسد که شاتر دیگر بسته شده و یا نه قبل از بسته شدن برسد.

اما در مورد سوال :

در یک آتلیه برای گرفتن عکس پرتره با بک سیاه با دیاف 32 وایزو 100 وسرعت 250/1 چه قدرت فلاشی نیاز است؟
    اگر می شد گفت که دیگر فلاشمتر تولید نمی کردند. بجایش یک جدول چاپ می کردند.

بر فرض که بخواهیم هر جوری هست جواب بدهیم. فاصله در فرمول محاسبه قدرت فلاش نقش دارد که در سوال شما مشخص نشده. به فرمول زیر توجه کنید :

f number = GN / distance که اگر طرفین وسطین کنیم می شود : قدرت فلاش (عدد راهنمای فلاش) = دیافراگم X فاصله (فلاش تا سوژه)

بدون دیفیوزر و ....

کد HTML:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Guide_number

اما :

اصلاً این چه سوالیست؟ پرتره می تواند های کی یا لوکی نور پردازی شود . نور می تواند با بیوتی دیش یا سافت باکس یا زنبوری یا چتر های مختلف و ... تا بیده شود. سافت باکس می تواند تا فاصله 2 سانتی (یعنی درست لبه بیرونی کادر) به پوست سوژه نزدیک شود و یا در5/1 متری یا ...متری سوژه باشد. که هر کدام از این ها اثر گذار است.

وقتی میگوییم عکس پرتره.بقیه عوامل موقعیتشان تقریبا معلوم است.
    اتفاقاً وقتی می گوییم پرتره همه چیزی به هم میریزد اگر می گفتیم یک سوژه داریم با شرایط فوق آنوقت می گفتیم فاصله را بگویید تا تقریباً بگوییم چه فلاشی نیاز است. تازه اندازه جسم و دیفیوزر و نوری که هدر می دهد باز هم دخیل است.

و اینکه پرتره تعاریف مختلفی دارد و اینطور نیست که وقتی می گوییم پرتره همه یک برداشت داشته باشند. مثلاً مثل عکس پرسنلی که همه چیزش مشخص است.

در یکی تاپیک سوالات عمومی دیدم که درباره پرتره نوشته بودید:

منظور از پرتره همان جور که در نقاشی و مجسمه سازی هم از آن یاد می شود به نما های کلوزآپ(نمایی از بالای شانه تا بالای سر) وبسته تر از آن پرتره می گویند
    برای همین الان می دانم منظور شما چه عکسی است (که باز هم نمی توان میزان نور را تعیین کرد) اما دیگران اگر آن پست را ندیده باشند نمی دانند.(که بدانند هم کمکی نمی کند) به هر حال تعریف صحیحی هم نکردید.

هر کس جواب این سوال شما را قاطعانه و از پشت نت داد در دانش عکاسیش شک کنید.
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 27 May 2010 در ساعت 01:54
    towfigh، Kourosh Kahal، azarigh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    آقا کار داره به جاهای باریک میکشه. :biggrin:

اندازه اتاق از نظر فاصله فلاش تا سوژه و زمان بازتاب موثر است ارتفاع سقف هم همینطور. در واقع ممکن است بازتاب نور از دیوار یا سقف زمانی به سوژه برسد که شاتر دیگر بسته شده و یا نه قبل از بسته شدن برسد.

.
    با تشكر از آقاي ميلاني به خاطر توضيحات كامل
    فقط يك نكته در اين قسمت به نظرم رسيد كه اگر اشتباه مي كنم لطفا روشن بفرمائيد: ارتفاع سقف به اين علت موثر است كه نور باز تابي مسير بيشتري را تا رسيدن به سوژه مي پيمايد و طبق قانون فاصله شدت آن كم مي شود (به جز اثر رنگ و جنس آن) و با توجه به سرعت نور ديگر زمان رسيدن آن به سوژه مطرح نيست و اينكه تا آن زمان شاتر بسته شده است يا خير ديگر قابل مطرح شدن نيست.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    آذري

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

احتمالاً همین است که فرمودید . باید دید دقیقاً به چه عواملی بستگی دارد اینم شد یک موضوع تحقیق جدید!

اصولاً فاصله نباید به دلیل دوری و نزدیکی موثر باشد 000/300 هزار کیلومتر در ثانیه (در خلاء) را فراموش کرده بودم!

احتمالاً جذب یا متفرق می شود.

به هر حال چیزی که دیده ام این است که سقف 8/2 متری با سقف 5/3 متری تفاوتش کاملاً به چشم می آید.

ممنون از اصلاحتان
    azarigh تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

مسلما دلیل تاثیر ارتفاع سقف بر روشنایی، همان دلیل تاثیر فاصله‌ی فلاش تا سوژه است.
    چیز عجیبی نیست.
    azarigh تشکر می‌کند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من تازه وارد هستم ، دنبال اطلاعاتی درباره ی خرید فلش چتری مناسب برای عکاسی آتلیه میگردم ..
    اگه ممکنه کمک بفرمایید.

صفحه 23 از 85 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین