صفحه 67 از 100 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 670 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

یکی از همکاران قدیمی که در آستانه بازنشستگیست می گفت برای تمیز کردن اتاق های اداره جارو خاک انداز نداشتیم و قرار بود برای بازرسی بیان. مجبور شدم برم از نزدیکترین بقال نزدیک اداره بگیرم بهم گفتن از اون نگیر خیلی گرون میده منم گفتم مگه چقدر میخاد گرون بده شش هفت تا جارو مگر پولش چقدر میشه. خلاصه می گفت ما که از قیمت دقیق اینجور چیزا خبر نداشتیم رفتیم خریدیم. خلاصه بعد 10 سال دیدم مسوول امور مالی یه لیست آورده تا امضاش کنم کنجکاو شدم ببینم قیمت این جارو خاک انداز چقدر شده چک کردم دیدم هنوز به قیمتی که 10 سال قبل خریدم نرسیده

برای اینکه آف تایپیک نباشه من قیمت دلاری این فیلتر nisi را برای دهنه 77 چک کردم حداکثر 50 دلاره
    که با دلار 3500 میشه 175 تومن . هزینه های گمرک و ... هم حساب کنین نهایتا 220 تومن نمیشه حالا 350 رو حساب کن ببین چند سال دیگه قراره قیمت فیلت
    به اون قیمتی برسه که شما خریدین.
    MahBaz، M.Nouri و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    فیلتر مارومی نمایندگی رسمی تو ایران داره که با مراجعه به سایتش می توانید اسمش را پیدا کنید! (البته این نماینده رسمی هم متاسفانه جزو 10 گرانفروش اول لیست تشریف دارند ولی حداقل خوبیش به اینه که مطمئنی از نمایندگی داری خرید می کنی و جنس اصلیه و کسی هست پاسخگوی شما باشه!) و VND 2-400 هم داره که باید حدود 450 بفروشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    یکی از همکاران قدیمی که در آستانه بازنشستگیست می گفت برای تمیز کردن اتاق های اداره جارو خاک انداز نداشتیم و قرار بود برای بازرسی بیان. مجبور شدم برم از نزدیکترین بقال نزدیک اداره بگیرم بهم گفتن از اون نگیر خیلی گرون میده منم گفتم مگه چقدر میخاد گرون بده شش هفت تا جارو مگر پولش چقدر میشه. خلاصه می گفت ما که از قیمت دقیق اینجور چیزا خبر نداشتیم رفتیم خریدیم. خلاصه بعد 10 سال دیدم مسوول امور مالی یه لیست آورده تا امضاش کنم کنجکاو شدم ببینم قیمت این جارو خاک انداز چقدر شده چک کردم دیدم هنوز به قیمتی که 10 سال قبل خریدم نرسیده

برای اینکه آف تایپیک نباشه من قیمت دلاری این فیلتر nisi را برای دهنه 77 چک کردم حداکثر 50 دلاره
    که با دلار 3500 میشه 175 تومن . هزینه های گمرک و ... هم حساب کنین نهایتا 220 تومن نمیشه حالا 350 رو حساب کن ببین چند سال دیگه قراره قیمت فیلت
    به اون قیمتی برسه که شما خریدین.

نه دوست عزیز صحبت صرفا سر قیمت نبود!
    بخشی از اشاره بنده به این بود که متاسفانه بیگانه ها برای برخی فروشندگان محترم تر از هموطنان خودشون هستند!
    این هم ضعف روابط اجتماعی ما شاید باشه ! قیمت یک کالای لوکس را گران می دهند اگر همه دست به دست هم بدهیم و نخریم، کی ضرر می کنه؟ فروشنده یا خریداران؟
    در ضمن من اشاره کردم کالای 65 هزار تومانی را می فروشند 110 هزار تومان! فکر می کنید این کالا چند سال دیگه به قیمت 110 هزار تومان واقعی برسه؟
    شاید با این شرایط قابل پیشبینی برای شما نباشه ولی من فکر می کنم نهایتا تا 5 سال آینه این اتفاق خواهد افتاد نه 1 سال آینده! که بعد از پنج سال هم آنقدر تغییر و تحول رخ داده که واقعا شاید محصولات 5 سال پیش جزوی از تاریخ محسوب شوند.

از طرفی شاید به قول شما 10 سال پیش 1 میلیون تومان پول زیادی بوده و الان پول کم ارزشی شده باشه ولی باید به این مسئله هم فکر کنیم که در همان 10 سال پیش چه لوازم دیگری با 1 میلیون تومان می توانستیم بخریم که بدلیل سرمایه گذاری روی کالای گران قیمت 10 سال پیش نتوانستیم تهیه کنیم!

در ضمن من نظر شخصی خودم را گفتم و بهش کاملا اعتقاد دارم طوری که علی رغم نیاز بسیاری که که به همان دوربینی که گفتم داشتم، همچنان از خریدش اجتناب می کنم و خواهم کرد! بقیه دوستان هم انتخاب با خودشان است!
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Thursday 19 February 2015 در ساعت 09:33
    nicebluesky تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

جسارتا من فک میکنم این تاپیک تبدیل شده به "راهنمایی برای خریدفیلترND" !
    دوستان بهتره درمورد راهنمایی گرفتن برای خریداز تاپیک مرتبط استفاده کنند واینجا فقط موارد مرتبط به کار با فیلترND ،ترفندها،تجربیات ،کارهای خاصی که بااین فیلترقابل انجام هست احتمالا! و ازاین دست رو مطرح کنند، باتشکر
    msh2200 و Sobinian تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

درود بر بزرگواران
    دوستان اگر تمایلی برای خرید فیلترهای nisi دارند پیغام خصوصی دهند.
    سپاس

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

خبری در DP آمده بود در مورد به روز شدن محصولات مارومی و یک فیلتر 16 اساپی ND100'000 ویژه خورشید گرفتگی و نوردهی های طولانی. نکته ای که برای من جالب بود در آمازون فیلتر 16 استاپی مارومی وجود دارد و از سال 2010 لیست شده است.
    http://www.amazon.com/Marumi-77mm-DH.../dp/B0068V25JE
    همچنین سری ProND کنکو (و احتمالا هویا) فیلتری با این درجه را دارد که از سال 2013 در همین فروشگاه هم لیست شده است.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    خبری در DP آمده بود در مورد به روز شدن محصولات مارومی و یک فیلتر 16 اساپی ND100'000 ویژه خورشید گرفتگی و نوردهی های طولانی. نکته ای که
    درود
    برای عکاسی از خورشید به هیچ عنوان هیچ سری از ND قابل اطمینان نیست! و دلیلش هم با تشعشعات خورشید مرتبط می باشد.
    برای خورشید باید به فکر تهیه فیلترهای مایلار (چه شیشه ای و چه ورقی) باشید.

برای من جالب بود در آمازون فیلتر 16 استاپی مارومی وجود دارد و از سال 2010 لیست شده است.
    Amazon.com : Marumi 77mm ND 100000 Filter DHG Neutral Density Digital 100K 77 Made in Japan Digital High Grade : Camera Lens Neutral Density Filters : Camera & Photo
    همچنین سری ProND کنکو (و احتمالا هویا) فیلتری با این درجه را دارد که از سال 2013 در همین فروشگاه هم لیست شده است.
    اتفاقا اخیرا برای تهیه لوازم جانبی ناصر خسرو بودم قرار سه تا سه ماه دیگه فیلتر ND 100.000 شرکت Marumi را وارد کنند و قیمت هم حدود 500 هزار تومان اعلام کردند.
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

سلام
    در مورد فیلتر های ND برند Marumi و grinnell کسی از دوستان تجربه دراه؟
    اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد فیلتر های ND برند Marumi و grinnell کسی از دوستان تجربه دراه؟
    اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    درود
    جناب عزیز زاده اگر اشتباه نکنم ND8 این برند را تهیه کرده بودند و راضی هم بودند!
    چندوقتی هست ازشون خبری نیست! فکر کنم مشغله کاریشون زیاد باشه. باهاشون مکاتبه کنید جوابتون را خواهند داد
    ارادتمند
    ehsan1 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    جناب عزیز زاده اگر اشتباه نکنم ND8 این برند را تهیه کرده بودند و راضی هم بودند!
    چندوقتی هست ازشون خبری نیست! فکر کنم مشغله کاریشون زیاد باشه. باهاشون مکاتبه کنید جوابتون را خواهند داد
    ارادتمند
    ولله فیلتر های های ثابت هویا تو بازار نیست ظاهرا... البته متغییر و استاپ پایینش موجوده.
    اما بنده به 32 یا 64 یا 128 ثابت نیاز دارم که فقط این دو برندو پیداه کردم ( Marumi و grinnell) و اطلاعاتی هم از این برندها ندارم که کیفیتش در چه حدیست
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

امروز دم غروب با کلی ذوق و شوق و بعد از این همه مدت که دنبال جور کردن تجهیزاتم برای یه برنامه از پیش تعیین شده بودم، و بعد از رسیدن فیلتر هویا ان دی 1000؛ اسب رو زین کردم و رفتم به سمت محل مورد نظرم..
    بعد از نصب فیلتر روی توکینا و ثبت اولین شات با این صحنه مواجه شدم :

DSC_0485.jpg

کلی تو ذوقم خورد، دوباره تست زدم و دیدم نخیر، مشکل همچنان پا پرجاست:

DSC_0490.jpg

DSC_0491.jpg

خواستم بپرسم داستان این ته رنگ ها و این نوارهای رنگی چیه ؟
    کسی تجربه ای داره؟
    ممنون میشم.
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

صفحه 67 از 100 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 ... آخرینآخرین