صفحه 74 از 100 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 731 تا 740 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    مصطفی عزیز درود بر شما که چنین ریز جواب سئوالهای دوستان رو میدید،
    واقعیتش خودم هم اوایل میخواستم تمرکزم بیشتر روی فیلتر های مربعی شکل باشه که تابع دهنه خاصی نیاشن و با توجه به تحقیقاتم حتی کیفیت شان نیز در مواردی از فیلترهای پیچی بهتر باشد ، اما واقعیتش با توجه به بیشتر در معرض قرار گرفتنشان در شرایط متفاوت ضربه پذیرتر هستند ،
    درود
    برای نگهداری و حملشون هم درصورت استفاده از کیف محافظ مشکل خاصی نخواهد بود.
    فیلتر های مربعی هم به نحوی تابع دهنه لنز هستند!
    بخصوص در مورد شرکت Cokin این مسئله بصورت طبقه بندی ولی با آزادی عمل بیشتری نسبت به فیلتر های عمومی
    به این صورت که شرکت کوکین استانداردی برای فیلتر های مربعی خودش داره و با سری مشخص شده اند
    سری A (از دهنه 36 تا 62)
    سری P (از دهنه 48 تا 82)
    سری X (از دهنه 49 تا 96)
    سری Z (از دهنه 92 تا 112)
    این مسئله بخاطر کمک به مشتری در هزینه است. وگرنه شما ممکنه وضع مالی بسیار خوبی داشته باشید و سری z تهیه کنید که نسبت به سری P بسیار گران هستند.
    این موارد در مورد شرکت Lee هم به نحوی صادقه.
    توجه داشته باشید فیلتر های VarioND بصورت مربعی در بازار یافت نمی شه و اگر اصرار به خرید آن دارید باید بصورت اختصاصی خرید کنید.
    اخیرا در سایت کوکین فیلتر ND1000 هم برای سه سری p، x و z با نام اقتصادی nuances معرفی شده ولی بنده خبری از قیمتشون ندارم.
    شرکت Lee هم در این حوزه خوب کار کرده ولی قیمت محصولاتش بالاتره و همچنین متاسفانه بصورت رسمی در ایران یافت نمی شه.
    در خصوص محصولات کوکین هم بنده چند سری از فیلترهای این شرکت را استفاده میکنم و از نظر کیفیت خیلی خوب و راضی کننده هستند.
    شما هنگام انتخاب دهنه مناسب برای لنز باید دقت داشته باشید لنزهای ultra Wide نیاز به دقت بیشتری برای خرید دارند تا اثر هولدر در کادر قرار نگیره.
    از طرفی هم برای هر دهنه لنز یک رینگ مخصوص می خواهید که البته برای دوستانی که از دهانه های متعدد لنز استفاده می کنند خرید یک رینگ Universal به صرفه تر خواهد بود.
    بعنوان مثال اگر برای 4 دهنه لنز بخواهید رینگ اتصال تهیه کنید در رینگ فرانسوی هر عدد 60 الی 70 هزار تومان و چینی 30 الی 40 هزار تومان خواهد بود. در حالی که یک رینگ Universal حدود 150 هزار تومان قیمت دارد.
    نکته دیگر در خصوص خرید هولدر هست، اگر برای بار اول است خرید می کنید یکی از ست های سه فیلتری را خرید کنید تا یک هولدر هم بصورت اشانتیون دریافت کنید و نخواهید هزینه 60 الی 80 هزار تومانی برای هولدر (در سری p) پرداخت کنید.
    این ست ها شامل سه عدد فیلتر و یک هولدر هستند و قیمت نهایی آنها از خرید انفرادی بسیار بصرفه تر خواهد شد.
    برای لنزهای ultra Wide هم باید به فکر تهیه هولدر واید باشید که ضخامت کمتری از هولدرهای عمومی دارند.
    ارادتمند
    sam32، amir.komeily، Amin.Zallaghi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    مصطفی عزیز درود بر شما که چنین ریز جواب سئوالهای دوستان رو میدید،
    واقعیتش خودم هم اوایل میخواستم تمرکزم بیشتر روی فیلتر های مربعی شکل باشه که تابع دهنه خاصی نیاشن و با توجه به تحقیقاتم حتی کیفیت شان نیز در مواردی از فیلترهای پیچی بهتر باشد ، اما واقعیتش با توجه به بیشتر در معرض قرار گرفتنشان در شرایط متفاوت ضربه پذیرتر هستند ، اما در نهایت این کیفیته که برام مهمه و با توجه به ژانر عکاسیم میخوام یه فیلتری بگیرم که نیازم رو به فیلترهای متعدد برآورده کنه .
    دوستان کسی فیلتر مربعی گرفته ؟ و با چه قیمیتی و از کجا میتونم بهترین و در حین حال مطمئن ترین ش رو بگیرم،
    با تشکر
    مصطفی جان لطف کردن توضیحات کامل رو ارائه دادن. برای خرید فیلترهای مربعی کوکین، فیلتر هویا و فیلتر نیسی میتونید از بندر اقدام کنید.
    rebwar تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    مصطفی جان لطف کردن توضیحات کامل رو ارائه دادن. برای خرید فیلترهای مربعی کوکین، فیلتر هویا و فیلتر نیسی میتونید از بندر اقدام کنید.
    درود
    من دید خوبی به فیلترهای غلظت بالای Nisi ندارم!
    دوستان کسی از این فیلتر استفاده کرده بشه تست ازش دید؟
    این فیلتر اساسا چینیه! البته دلیلی بر ردش نیست ولی خوب از انجا که معمولا کیفیت پایین های محصولات چینی نصیب کشور ما می ش به این مورد باید با دقت بیشتر نظر داشته باشیم.
    خیلی دلم می خواست مثلا فیلتر مربعی ND32000 یا ND1000 این شرکت را تست می کردم
    ارادتمند
    ata_m3، amir.komeily، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    این فیلتر اساسا چینیه! البته دلیلی بر ردش نیست ولی خوب از انجا که معمولا کیفیت پایین های محصولات چینی نصیب کشور ما می ش به این مورد باید با دقت بیشتر نظر داشته باشیم.
    ارادتمند
    سلام
    اولین بار هست نام این فیلتر را می شنوم. ولی ظاهرا نتایج آن بسیار خوب هست. قیمتهایش چطور هست در بازار ما؟

چند لینک که فیلتر NISI را با برندهای مثل Lee و B&W مقایسه کرده است:

ND1000 Filters Comparison
    Test Filtre ND 1000 de NiSi | Lovinpix
    Red Dot Photo - 10-Stop ND Filter Comparison: B+W versus NiSi
    http://www.amazon.co.uk/Quality-Neut.../dp/B00859DK0K
    Nisi ND Filters

ببخشید تعدادی از لینکها فیل تر هستند.
    msh2200، ata_m3 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود
    ارادتمند
    مصطفی عزیز یکی از دوستان بنده ND1000 این فیلتر رو دارند و از نتیجه هم راضی هستند.
    خوشبختانه تا به امروز بنده مورد بدی از فیلترهای NISI ندیدم به خصوص فیلترهای ND.

NISI یک شرکت چینی هست اما طبق ادعای خود شرکت، شیشه های فیلتر ها رو از آلمان و ژاپن تهیه می کنند و به همین جهت از سایر برندهای چینی بهتر هست.
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    اولین بار هست نام این فیلتر را می شنوم. ولی ظاهرا نتایج آن بسیار خوب هست. قیمتهایش چطور هست در بازار ما؟

چند لینک که فیلتر NISI را با برندهای مثل Lee و B&W مقایسه کرده است:

ND1000 Filters Comparison
    Test Filtre ND 1000 de NiSi | Lovinpix
    Red Dot Photo - 10-Stop ND Filter Comparison: B+W versus NiSi
    http://www.amazon.co.uk/Quality-Neut.../dp/B00859DK0K
    Nisi ND Filters

ببخشید تعدادی از لینکها فیل تر هستند.

درود
    قیمتهاش با قیمت بازار جهانی یکیه ولی در کل قیمتهای بالایی داره!
    ND1000,2000,32000 مربعی 10X10 بین 550 تا 600 هزار تومان است!
    با این قیمت کمی سخته بدون تست دقیق به سمتش رفت. ولی خوب این ترکیب متنوع nd ها جالبه.
    ای کاش نمونه تست های وطنی ازش موجود بود!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    مصطفی عزیز یکی از دوستان بنده ND1000 این فیلتر رو دارند و از نتیجه هم راضی هستند.
    خوشبختانه تا به امروز بنده مورد بدی از فیلترهای NISI ندیدم به خصوص فیلترهای ND.

NISI یک شرکت چینی هست اما طبق ادعای خود شرکت، شیشه های فیلتر ها رو از آلمان و ژاپن تهیه می کنند و به همین جهت از سایر برندهای چینی بهتر هست.

درود
    مد نظر من مقایسه این فیلتر با فیلترهای هویا یا B+W بود البته از نوع وطنی و بدون پردازش!
    آقا نیما زحمت تست های برون مرزی را کشیدند. شما امکانش هست با فیلتر و بدون فیلتر تست های را از فیلتر ND1000 برای دوستان آپ کنید؟
    مزیت استفاده از فیلتر ND1000 مربعی بسیار زیاده و تقریبا بهترین گزینه برای استفاده از این سبک فیلتر، فیلتر های مربعی هست!
    ارادتمند
    rebwar تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود
    مد نظر من مقایسه این فیلتر با فیلترهای هویا یا B+W بود البته از نوع وطنی و بدون پردازش!
    آقا نیما زحمت تست های برون مرزی را کشیدند. شما امکانش هست با فیلتر و بدون فیلتر تست های را از فیلتر ND1000 برای دوستان آپ کنید؟
    مزیت استفاده از فیلتر ND1000 مربعی بسیار زیاده و تقریبا بهترین گزینه برای استفاده از این سبک فیلتر، فیلتر های مربعی هست!
    ارادتمند
    درود،

طی تماسی که با دوستم داشتم متاسفانه ایشون به علت مسافرت چند ماهه به فیلتر دسترسی ندارن ولی قولشو گرفتم وقتی اومدن حتما نمونه تست ارسال کنند.

نیما جان هم که لینکهای بسیار مفیدی ارائه دادن و تستها گویای همه چیز هست.

ارادت.
    msh2200، Nima Sadigh، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

طی تماسی که با دوستم داشتم متاسفانه ایشون به علت مسافرت چند ماهه به فیلتر دسترسی ندارن ولی قولشو گرفتم وقتی اومدن حتما نمونه تست ارسال کنند.

نیما جان هم که لینکهای بسیار مفیدی ارائه دادن و تستها گویای همه چیز هست.

ارادت.
    درود
    نتیجه تست ها کمی متفاوت بود!
    در این لینک مقایسه با B+W انجام شده و تصویر خروجی اصلی NISI به شدت Cool نمایش داده شده.
    ولی در این لینک که مقایسه با Lee هست کاملا نتیجه برعکسی نمایش داده شده و تصویر Nisi گرم تر از Lee و به طور واضح شبیه به تست B+W خودنمایی می کنه!
    من فیلتر Hoya را موجود دارم! تصویرش نزدیک به B+W هست .
    حالا اینکه عرض کردم تست می کردیم هدفم این بود که یک سوژه خاص و در دسترس عموم را بعنوان Pilot تاپیک قرار می دادیم و همه تست هاشون را با اون شرایط و اون کادر انجام می دادند.
    مثلا فرض کنید یک بطری آب معدنی از فلان برند یا یک پاکت خاص از تنقلات که به منظور جلوگیری از تبلیغ هم می شه از قسمت فاقد اسم و برند استفاده کرد.
    شما اگر دسترسی به فیلتر پیدا کردید اطلاع بدید تا اگر ممکنه باشه این کار را انجام دهید.
    ارادتمند.
    ویرایش توسط msh2200 : Sunday 26 July 2015 در ساعت 07:49 دلیل: اصلاح یکی از لینک های وبسایت
    Nima Sadigh، davoud maani، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

دوستان کسی از کیفیت کیت سه تایی فیلتر مربعی کوکین خبر داره؟

از کجا اصل بودنشو تشخیص بدم؟
    و بهترین قیمت رو از کجا میتونم بگیرم
    ویرایش توسط Miri : Sunday 16 August 2015 در ساعت 16:21 دلیل: حذف لینک تبلیغاتی
    ben163s تشکر می‌کند.

صفحه 74 از 100 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 ... آخرینآخرین