صفحه 71 از 100 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر آشنا danial آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام دوستان
    از بین HOYA FILTER VARIABLE ND 3-400 77mm و Marumi Variable ND2-ND400 DHG filter77mm کدام فیلتر را پیشنهاد میدهید؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط danial نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از بین HOYA FILTER VARIABLE ND 3-400 77mm و Marumi Variable ND2-ND400 DHG filter77mm کدام فیلتر را پیشنهاد میدهید؟
    درود،

دوست عزیز بنده فیلتر هویا رو دارم و همین فیلتر رو پیشنهاد می کنم. موردی که در فیلترهای VND وجود داره اینه که تو ND 400 که منجر به 2/3 8 استاپ کاهش نور میشه، یه X سیاه رنگ وسط تصویر میفته که میشه با کمی کاهش درجه ND به میزان 8 استاپ از بروز اون جلوگیری کرد. ولی فیلترهای ND با درجه کاهش نور ثابت، این مشکل رو ندارند.
    msh2200، danial، mhtdmhtd و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام دوستان
    سلام
    دوست عزیز از بین دو گزینه برند هویا رو پیشنهاد میکنم
    ولی بهتره از فیلتر های ان دی ثابت استفاده کنید ،متغیرها هر برندی هم که باشن همونطور که عطا عزیز هم اشاره کردن تو بالاترین درجات غیر قابل استفاده هستن .
    msh2200، ata_m3، danial و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز از بین دو گزینه برند هویا رو پیشنهاد میکنم
    ولی بهتره از فیلتر های ان دی ثابت استفاده کنید ،متغیرها هر برندی هم که باشن همونطور که عطا عزیز هم اشاره کردن تو بالاترین درجات غیر قابل استفاده هستن .
    با احترام به نظر شما، به نظر من خرید یک فیلتر متغیر ( اگر قصد استفاده از آخرین استاپ ها رو نداریم ) به صرفه تر از خرید چندین فیلتر هست.
    من خودم یک فیلتر متغیر رو در کنار یک فیلتر 1000 ثابت استفاده می کنم.

البته تصمیم نهایی برای خرید بستگی به هدف و برنامه مربوطه داره.
    msh2200، M.Kazemi، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    با احترام به نظر شما، به نظر من خرید یک فیلتر متغیر ( اگر قصد استفاده از آخرین استاپ ها رو نداریم ) به صرفه تر از خرید چندین فیلتر هست.
    من خودم یک فیلتر متغیر رو در کنار یک فیلتر 1000 ثابت استفاده می کنم.

البته تصمیم نهایی برای خرید بستگی به هدف و برنامه مربوطه داره.
    درود
    بر خلاف نظر شما من هم با نظر دوستان موافقم!
    اصولا افزایش المانهای جلوی سنسور منجر به افت کیفیت تصویر می شه! حالا این المان می خواد یک عدسی روی یک لنز زوم باشه در برابر یک لنز پرایم (مثل تفاوت لنز 50mm F/1.8 با 55-18 دیافراگم 2.8) یا یک فیلتر اضافی مثل لایه پلاریزه فیلتر های VND!
    البته این نکته را هم عرض کنم که بنده خودم از فیلتر های VND استفاده می کنم!
    اما نکته مهم اینجاست که هرگز هزینه حدود 400 هزار تومان برای آن پرداخت نکردم و با استفاده از دو فیلتر پلاریزه این کار را انجام می دهم.
    در آخر هم پیشنهاد من اینه که برای کارهای جدی باید به فکر استفاده از ابزار خوب بود.
    استفاده از فیلتر VND برای تکمیل یک ND100 یعنی کاری که شما انجام دادید کار خوب و کاملیه ولی نه اینکه صرفا یک فیلتر بگیریم مثلا VND 2-400 بعدش برای همه جا ازش استفاده کنی!
    برای این کار فرد با خرید یک فیلتر VND2-400 تازه باید ND400، ND200 را هم تهیه کنه که رنج NDها را کامل در اختیار داشته باشه
    ارادتمند
    M.Kazemi، danial و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا danial آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام
    از همه دوستان که راهنمایی فرمودند تشکر میکنم
    من قصد داشتم از بین HOYA FILTER VARIABLE ND 3-400 77mm و Marumi Variable ND2-ND400 DHG filter77mm یکی رو انتخاب کنم ولی در نهایت واقعا دچار تردید شدم که فیلتر متغیر بگیرم یا نه؟... واقعا گیج شدم... امیدوارم کسی بتونه دقیقتر راهنمایی بفرماید؟
    آیا واقعا این VND اینقدر خطای اپتیکی ایجاد میکنه؟ اصلا تا بحال کسی در ضرایب مختلف مثلا در 64X یک VND را با یک ND ثابت در یک برند مقایسه کرده است؟
    ویرایش توسط danial : Saturday 6 June 2015 در ساعت 21:08

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

سلام
    من قصد داشتم از بین HOYA FILTER VARIABLE ND 3-400 77mm و Marumi Variable ND2-ND400 DHG filter77mm یکی رو انتخاب کنم ولی در نهایت واقعا دچار تردید شدم که فیلتر متغیر بگیرم یا نه؟... واقعا گیج شدم... امیدوارم کسی بتونه دقیقتر راهنمایی بفرماید؟
    آیا واقعا این VND اینقدر خطای اپتیکی ایجاد میکنه؟ اصلا تا بحال کسی در ضرایب مختلف مثلا در 64X یک VND را با یک ND ثابت در یک برند مقایسه کرده است؟
    بنده هنوز به مقایسه به این شکل جایی برخورد نکردم. ولی در کل، اگه کارتان خیلی حساس نیست و نیاز به آخرین پله های استاپ فیلتر متغیر مورد نظر پیدا نمی کنید، به نظر من چندان نگران نباشید و همان نمونه HOYA را تهیه کنید. در غیر اینصورت با نعیین دقیق نیازتون، فیلتر ثابت با استاپ مناسب بگیرید.
    danial تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام
    درود
    خطای اپتیکی در ND های پایین خیلی تاثیر گذار نیست! ولی اگر قصد کار جدی را دارید این مشکلاتی که از VND ذکر می شه وجود داره!
    این لینک نمونه وجود این مشکل در تصاویر نهایی هست

این X سیاه رنگ در صفحه در اصل بصورت دو خط مجزا هستند که از ND های متوسط به بالا داخل تصویر وارد می شوند و کل تصویر را درگیر می کنند.

VND ها برای ظرایب زیر 64 قابل قبول هستند ولی به محض افزایش کم ضریب، بصورت تصاعدی اثر X در تصویر شدید می شه!
    در نهایت اینکه اگر واقعا کار جدی می خواهید انجام دهید اول از همه بررسی کنید چه فیلتری برای شما مناسبه؟ شاید اصلا ND64 تنها یا ND 200 تنها براتون کافی باشه!
    و در نهایت در صورتی که دو تا فیلتر پلاریزه دارید به راحتی و با یک جستجو در فروم می توانید یک فیلتر VND تهیه کنید
    اراتمند
    I.Givili، ali.ehsany، sam32 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خطای اپتیکی در ND های پایین خیلی تاثیر گذار نیست! ولی اگر قصد کار جدی را دارید این مشکلاتی که از VND ذکر می شه وجود داره!
    این لینک نمونه وجود این مشکل در تصاویر نهایی هست

این X سیاه رنگ در صفحه در اصل بصورت دو خط مجزا هستند که از ND های متوسط به بالا داخل تصویر وارد می شوند و کل تصویر را درگیر می کنند.

VND ها برای ظرایب زیر 64 قابل قبول هستند ولی به محض افزایش کم ضریب، بصورت تصاعدی اثر X در تصویر شدید می شه!
    در نهایت اینکه اگر واقعا کار جدی می خواهید انجام دهید اول از همه بررسی کنید چه فیلتری برای شما مناسبه؟ شاید اصلا ND64 تنها یا ND 200 تنها براتون کافی باشه!
    و در نهایت در صورتی که دو تا فیلتر پلاریزه دارید به راحتی و با یک جستجو در فروم می توانید یک فیلتر VND تهیه کنید
    اراتمند
    در تکمیل فرمایش مصطفی عزیز عرض کنم که فیلترهای VND 3-400 HOYA فقط در 2/3 استاپ نهایی دچار حالت X می شوند و با کم کردن درجه تیرگی به اندازه 2/3 مشکل کاملا برطرف میشه. این به این معنیه که با این فیلترها تا 8 استاپ یدون هیچ گونه مشکلی می تونید نور ورودی رو کاهش بدید.

بنده این فیلتر رو دارم و برای کسایی که دنبال VND هستند، خریدشو پیشنهاد می کنم.

اضافه کنم که حالت X در فیلتر مذکور به شدت و حدت X هایی که مصطفی لینکشو گذاشتند نیست.
    msh2200، Dariush Chegini، danial و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

سلام...
    دوستان بنظره شما فیلتر ND متغیر خوب هست یا نه؟
    و آیا فیلتر هاما بهتره یا هویا؟
    مرسی

صفحه 71 از 100 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 ... آخرینآخرین