صفحه 69 از 100 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 999
Like Tree2001تشکر

موضوع: فیلتر (ND) ان دی

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوستان فیلتر nd در شب هم کاربردی داره؟
    سلام
    بله. اگر بخواهید بجای 30 ثانیه 30 دقیقه نوردهی کنید. البته شاید در عکاسی شهری و مکان هایی که نور زیادی دارند برای محو کردن بیشتر حرکات و مردم درون کادر استفاده شود اما منظور شما را از کاربرد، درست متوجه نشدم.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    بله. اگر بخواهید بجای 30 ثانیه 30 دقیقه نوردهی کنید. البته شاید در عکاسی شهری و مکان هایی که نور زیادی دارند برای محو کردن بیشتر حرکات و مردم درون کادر استفاده شود اما منظور شما را از کاربرد، درست متوجه نشدم.
    تصور بنده این بود که مثل فیلتر پولاریزه مطلق جهت استفاده در روزه(البته اگر در مورد پولاریزه هم اشتباه نکرده باشم)

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    تصور بنده این بود که مثل فیلتر پولاریزه مطلق جهت استفاده در روزه(البته اگر در مورد پولاریزه هم اشتباه نکرده باشم)
    البته پلاریزه هم برای استفاده مطلق در روز نیست و یکی از کاربرد های آن حذف انعکاس سطوح (مثل شیشه، آب و ...) است که در شب هم کاربرد دارد.
    در کل از این فیلتر ها بیشتر در روز استفاده میشود اما بسته به عکاس و نوع عکاسی ممکن است در شرایطی فکرش را هم نمیکنید از آن ها استفاده شود.
    S Noora تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز باز گذاشتن بیش از اندازه پرده شاتر و نوردهی سنسور بیش از چند دقیقه، سبب گرم شدن سنسور و بوجود اومدن هات پیکسل و افزایش نویز حرارتی در سطح سنسور میشه و تاثیر منفی بر روی کیفیت تصاویر داره، تضمین سلامت سنسور در نوردهی های طولانی مهمترین عاملی هست که باید توجه ویژه ای بهش کرد لذا استفاده از فیلتزهای ND در شب برای نور دهی های طولانی معقول نیست، مگر حذف حرکت که اون هم نباید بیشتر از چند دقیقه ( ماکزیمم 3-4 دقیقه ) طول بکشد.
    msh2200، MahBaz، Iman.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ramata آواتار ها
    تشکر کرده
    1216

برای لنز 10-18 کنون با دهنه 67 چه اندازه فیلتری مناسب هست که وینیت به حداقل برسه؟ از سری های کوکین کدام؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ramata نمایش پست ها
    برای لنز 10-18 کنون با دهنه 67 چه اندازه فیلتری مناسب هست که وینیت به حداقل برسه؟ از سری های کوکین کدام؟
    دوست عزیز فیلنرهای برند کنکو و هویا دارای ضخامت زیادی نیستند و برای لنزهای واید مناسبند، پیشنهادم برند کنکو سری EX هست. متاسفانه فیلتر های کوکین به دلیل نازک بودن بیشتر از اندازه رینگ فیلتر در شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا بسیار سرد در اثر انقباض و انبساط، شیشه فیلتر از حلقه جدا میشه و خرید اونها توصیه نمیشه.
    ramata تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    312

سلام دوستان
    لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم
    قصد خرید فیلتر ( vnd - ( stops1-9 دارم اولا کیفیت خوبی داره این تدریجی ها و اگه داره چه مارکی بگیرم و از کجا بگیرم اصل باشه
    ممنونم

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan79 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم
    قصد خرید فیلتر ( vnd - ( stops1-9 دارم اولا کیفیت خوبی داره این تدریجی ها و اگه داره چه مارکی بگیرم و از کجا بگیرم اصل باشه
    ممنونم
    درود
    به تفصیل در فروم در خصوص این نوع فیلتر صحبت شده!
    لطفا یک جستجو بکنید مطالب زیادی در این خصوص خواهید یافت.
    همچنین از مطرح کردن سوالتون در تاپیک های گوناگون خودداری بفرمایید! چون این طوری دوستان هم نمی توانند درست راهنماییتان کنند.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    فیلتر Variable ND از دو پلارایزر تشکیل شده و شاید حتی افت کیفیت بیشتری از دو فیلتر مورد اشاره بر روی هم داشته باشد. اما یک فیلتر 5 استاپی کیفیت بهتری از هر دو راه حل دارد.
    فیلتر ND متغیر به شما قابلیت انعطاف می دهد و استفاده از یک مجموعه فیلتر ND به شکلی که گفتید هم بسیار مرسوم است. سوالی که برای من پیش می آید این است که تفاوت 2 و 3 استاپ کاهش نور آیا برای کار شما بارز است؟ خود من ترکیب 3 استاپ +5 استاپ را بیشتر می پسندم.
    ممنون دوست گرامی. خودم هم در بسیاری از سایت و فاروم های خارجی جستجو کردم. در این زمینه واقعا اجماعی وجود ندارد. بسیاری معتقدند استکینگ دو فیلتر ان دی کاهش کیفیت کمتری از فیلتر متغیر دارد و برخی دقیقا برعکس معتقدند که فیلترهای متغییر کیفیت بهتری دارند. هر چند در فیلم واقعا آنقدر هم تفاوت های کیفی مانند عکس قابل تشخیص نیست. الان من خودم تصمیم گرفته ام یک ۳ استاپ و یک ۶ استاپ بگیرم. چون بعد از تست های فراوان با لنز پرایم نیکون ۱.۸ به این نتیجه رسیدم روی سرعت ۱/۵۰ نهایتا در بدترین شرایط باید هفت استاپ دیاف را ببندم. اینجا می توان از فیلتر ان دی ۶۴ استفاده کنم و فقط یک استاپ دیافراگم را ببندم و اختلاف عمق میدان هم جزیی خواهد بود. وقتی هم میخواهم ۵ استاپ دیاف را ببندم همان فیلتر را با حساسیت ۲۰۰ استفاده کنم. بدین ترتیب دو فیلتر ان دی هشت و ان دی ۶۴ تمامی رنج مورد نظرم را به من می دهند.

فقط یک سوال از همه دوستان، آیا برندی را می شناسید که فیلتر ان دی ۶۴ را با قیمتی زیر ۱۲۰ تومان و با کیفیتی نسبتا خوب ارایه دهد. اصلا از کجا می توانم ان دی ۶۴ تهیه کنم؟
    ویرایش توسط Farzin7s : Saturday 30 May 2015 در ساعت 01:17

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

دوستان کسی از کیفیت عملکرد فیلتر متغیر مارومی اطلاع دقیقی داره؟ من توی یکی از فروشگاه های سطح شهر دیدم و یکی هم که از این فیلتر استفاده کرده بود خودش اونجا خیلی تعریفش رو کرد. خوشحال میشم نظر فنی دوستان رو هم بدونم.

پ.ن: فیلتر phottix هم هست که نظرات منفی و مثبت زیاد داره...

صفحه 69 از 100 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 ... آخرینآخرین