صفحه 18 از 149 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

پیش فرض پاسخ: فيلتر با چه ماركي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    فکر نکنم عمق فاجعه در این حد باشد...
    من تست رو با 18-55 IS انجام دادم. کیفیت با 350 دی زیاد فرقی نداشت. (ولی بی تاثیر هم نبود. تاثیر روی ویگنت و افت نور ... بیشتر از افت کیفیت به نظر می رسید). سعی می کنم یه کراپ 100 از هر دو حالت بذارم.
    مشکل اصلی من یه فلر سبز هست که در صورت پر نور بودن سوژه اتفاق می افته (یه نمونه هم از این مشکل قرار می دم.)
    ولی با 450 دی مشکل واضح تر بود.
    متاسفانه فایل های 450 دی رو موجود ندارم.
    قیمت هم 4 تومن بود! نوشته های روش هم موقع پاک کردن فیلتر بعد از عکاسی از یه سوژه که به روغن مایع داغ و جوشان هم ربط داشت و قطرات اون رو فیلتر پریده بود، با الکل پاک شد! :biggrin:

چرا میشه گفت عمق فاجعه زیاده
    من با دیجیتال تست نکردم ولی با اسلاید اونم حساسیت 50 و نگاتیو تست کردم قشنگ افت کیفیت رو نشون میده البته 6 ال پیش بود الان بعید میدونم عکسهاش رو داشته باشم
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بله

فیلتر های اصلی کانن حدود 140 تا 150 دلار است و بسیار بسیار کمیاب ( حتی در خارج از ایران )
    منظورتون از خارج رو نفهمیدم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

فردا سعی می کنم کراپ 100 درصد ها رو قرار بدم تا بحث کنیم...
    اصلان نورقاسمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

فردا سعی می کنم کراپ 100 درصد ها رو قرار بدم تا بحث کنیم...
    عکس ها کراپ 100 در صد از گوشه بالا سمت چپ هستن.
    در صورت نیاز خود عکس ها رو هم قرار بدم.
    از اسم عکس ها مشخص هست. سمت راست با فیلتر و سمت چپ بی فیلتر هست.
    عکس ها با 350دی، لنز 18-55 IS و f10 و سرعت 160 در ایزوی 100 گرفته شدن. اگزیف موجود هست.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

پناه بر خدا من هم موقع خرید اشانتیون یک فیلتر کنن هدیه گرفتم البته به جای تخفیف نقدی برام تو فاکتور میبینم زده 15000 تومان البته دهنه 72 تا الانم روش بوده از روز اول حس کردم یک شید رنگ زرد میبینم توی عکسام ولی با این اوصاف واقعا پیشنهاد میدید که بندازم تو سطل آشغال اخه من بجای 15000 تومان تخفیف مثلا این رو گرفتم خیلی برام سخته الان
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    5569

Wink پاسخ: فيلتر با چه ماركي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    عکس ها کراپ 100 در صد از گوشه بالا سمت چپ هستن.
    در صورت نیاز خود عکس ها رو هم قرار بدم.
    از اسم عکس ها مشخص هست. سمت راست با فیلتر و سمت چپ بی فیلتر هست.
    عکس ها با 350دی، لنز 18-55 IS و f10 و سرعت 160 در ایزوی 100 گرفته شدن. اگزیف موجود هست.
    سلام
    فکر کنم تو این مقاله تقریبا جواب مشکلتون رو بتونید بگیرید
    http://www.akkasee.com/cn/popup.php/...articleId/7227

اما در مورد بحث تغییر رنگ توسط فیلترهای تقلبی کانن
    الان که درگیر امتحانهام ولی د اولین فرصت میگردم اسلایدهایی که باهاشون گرفتم پیدا میکنم و به نمایش میذارم برای نمونه از یه دشت عکس گرفتم همچین شد که رنگ سبز دشت رو تبدیل کرد به قرمز باور کنین
    من الان فقط یه دونه فیلتر کانن 55 دارم اونم اصل اصله بقیه فیلترهام یا هاماست یا هویا البته یه دونه ماتین هم دارم کیفیتش خوبه فقط سفت میچرخه( فیلتر پولاریزه) البته این مطلب رو هم توجه داشته باشین که اگه میخواین افت کیفیت رو دقیق تست کنید یا بر روی اسلاید تست کنید یا نگاتیو ایزو بالا یا بر روی دوربین دیجیتالی که سنسور قویی داشته باشه و تو حالت ایزو بتونه از تمام توانایی لنز بهره ببره نه اینکه خودش بیاد ادیت نرم افزاری بکنه مشکل توی دیجیتال اینه که نرم افزار های دوربین خودشون خواه ناخواه کمی ادیت انجام میدن
    توصیه من اینه یه دوربن آنالوگ همیشه پیشتون باشه چون کیفیت نگاتیو خیلی بالاتر از دیجیتال و اینجور مواقع برای تست گرفتن عالیه چرا که حقایق رو ثبت میکنه
    امیدوارم کمکی کرده باشم
    یا علی
    مهدی مرادی

تشکر کرده
    5569

نقل قول نوشته اصلی توسط CastrolGT نمایش پست ها
    پناه بر خدا من هم موقع خرید اشانتیون یک فیلتر کنن هدیه گرفتم البته به جای تخفیف نقدی برام تو فاکتور میبینم زده 15000 تومان البته دهنه 72 تا الانم روش بوده از روز اول حس کردم یک شید رنگ زرد میبینم توی عکسام ولی با این اوصاف واقعا پیشنهاد میدید که بندازم تو سطل آشغال اخه من بجای 15000 تومان تخفیف مثلا این رو گرفتم خیلی برام سخته الان
    حالا نه اینکه بندازین تو سطل آشغال بذارین تو کمدتون برای دکور
    خب چرا نمیبرید تعویضش کنین با این قیمتی که میفرمائین میتونستین یه فیلتر هاما بگیرین کیفیتش بدک نیست
    من جای شما باشم میرم بهشون میگم لا اقل اینه که حرفتون رو زدید و حالیشون کردین که این بلا رو سر بقیه نیارن
    اگه خواستید هم میتونید برای حمایت از بقیه بچه ها یه تماس بگیرید اتحادیه تا حسابی از خجالتش در بیان( من دو بار این کارو کردمااااااااااااااااااااا ااااااااا جوابم داده باور کنین)

:cool:
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    مهدی مرادی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

توصیه من اینه یه دوربن آنالوگ همیشه پیشتون باشه چون کیفیت نگاتیو خیلی بالاتر از دیجیتال و اینجور مواقع برای تست گرفتن عالیه چرا که حقایق رو ثبت میکنه
    امیدوارم کمکی کرده باشم
    کار هایی که من می کنم به قول معروف آزمایشگاهی نیست... در استفاده های معمولی در دوربین دیجیتال هم که محسوس نیست.
    دوربین آنالوگ هم دارم (F-1 و AE-1)
    می دونم منظورتون چی هست. ولی چیزی که به همین راحتی حل میشه (معمولا برای این کار هم نیازی نمی بینم)، آیا ارزش داره که این قدر هزینه براش بشه؟ البته برای یه لنز 24-70 که روی مارک 2 بسته شده قطعا وضعیت فرق میکنه... منظورم برای Entry Level ها هست.
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

تاثیر فیلتر UV تقلبی! چند موضوع است.

اول اینکه ویگنتینگ را افزایش می دهد ( اصولا فیلتر ها ویگنتینگ را افزایش می دهند اما تقلبی ها بیشتر )

باعث گیج شدن سیستم فوکوس در دوربین های دیجیتال امروزی می شوند ( حتی فیلتر های اصلی قدیمی هم بدلیل تکنولوژی ساخت گاهی باعث گیجی فوکوس می شوند حالا یک تکه شیشه بی ارزش این اثر را بسیار تشدید می کند )

چون این فیلتر ها از موارد درجه یک ساخته نشده اند و کیفیت اپتیکی ضعیفی دارند اغلب سیستم نورسنجی را با مشکل مواجه می کنند و عکس به سمت اندراکسپوژ شدن می رود.

به دلیل بالا اغلب خروجی به سمت رنگ ارغوانی و زرد متمایل می شوند.همچنین باعث می شوند که وایت بالانس به هم بریزد و اگر JPEG عکاسی می کنید وایت بالانس هرگز تصحیح نخواهد شد.

باز هم یک مشکل دیگر ایجاد یک لایه کدر رنگ بر روی خروجی و سافت شدن تصویر و همچنین کاهش شدید کنتراست می باشد.

فکر کنم با دلایل بالا دیگر نیازی نباشد که توصیه کنم که از فیلتر های بی کیفیت استفاده نکنید؟

بنده اصولا از فیلتر های UV استفاده نمی کنم.

بسیاری از عکاسان حرفه ای و پروفشنال ( اولی شغل و دومی از نظر سواد علمی ) را هم می شناسم که از فیلتر UV استفاده نمی کنند.
    Mashhadi Vahid، mse1445، Christ Melikian و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

به مواردی که کاوه برشمرد, ایجاد فلر flare را هم اضافه کنید که چندین بار به آن بر خورده ام.
    Kaveh Ghobadi، Christ Melikian، KHAKSAR و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 18 از 149 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 118 ... آخرینآخرین