صفحه 21 از 149 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: انتخاب فیلتر مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    (البته کیفیت فوق العاده مد نظرم نیست و نمی خوام زیاد هزینه کنم.)
    در اينصورت توصيه مي كنم اصلا از فيلتر استفاده نكنيد. من از سيگما استفاده مي كنم و راضي ام. سيگما ي 77 حدود 30.000 تومنه ولي 58 بايد ارزونتر باشه.
    talebi81 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

پیش فرض پاسخ: انتخاب فیلتر مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    شاید این سوال بارها پرسیده شده باشه ولی من پیدا نکردم. ببخشید اگه سوال تکراریه.
    دوستان ، فیلتر مناسب UV 58 چی پیشنهاد میدین؟ قبلاً فیلتر کنکو ارزان قیمت داشتم ولی گاهی روی کیفیت حسابی اثر می گذاشت و گاهی هم رفلکس های اساسی ایجاد می کرد.
    (البته کیفیت فوق العاده مد نظرم نیست و نمی خوام زیاد هزینه کنم.)
    سلام

علاوه بر فیلترهای sigma فیلترهای hama هم مدت زیادیه که من استفاده میکننم تا الان که رازی هستم. بخصوص مدلهای ultra wide اونها برای جلوگیری از سایه انداختن در کناره عکس و بعلت داشتن روکشهای مناسب کیفیت خوبی دارند. قیمت سایز مورد نظر شما از 10000 تا 30000 تومان هست
    توی این لینک میتونید قیمت فیلترهای hama رو ببینید.
    http://ppec.ir/accessories/products/?v=87
    یک نکته رو اضافه کنم:
    .مدتی پیش ضربه ایی به لنزم وارد شد که اگر فیلتر روش نبود رویه لنز میشکست ولی بحای اون فیلتر که حداکثر 5/1 لنز قیمت داشت شکست.اگر لنز گرون قیمتی استفاده میکنید حتما از فیلتر خوب هم استفاده کنید.
    ویرایش توسط bakhshandeh : Saturday 24 October 2009 در ساعت 22:42 دلیل: تصحیح کد
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا rezabeigi آواتار ها
    تشکر کرده
    36

پیش فرض کمک درمورد نوع فیلتر

دوستان عزیز سلام
    من یک فیلتر به دستم رسیده که دقیقا نوع و کاربردشو نمی دونم اما مشحصاتش اینه که دو عدد فیلتر تیره رنگ هست که رو هم میچرخه و با چرخشش مقدار نور عبوری رو میشه کم و زیاد کرد ..77م م و مارکشم scuope هست
    فکر می کنم nd متغییره اما جالبه که مثل PLجلوی lcd و ماشسن حساب صفحه رو سیاه یا سفید می کنه ....خلاصه جلل خالق....:biggrin:

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

از فیلتر های قدیمی مانیتور(همونایی که روی لامپ تصویر مانیتور های قدیمی میگذاشتن) برای عکاسی به چه منظور میشه استفاده کرد؟
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

سلام.
    میخواستم بپرسم فیلتر UV و UV Haze دقیقا چه فرقی دارند. کسی عکس واضح نداره که بتوانم ببینم چه فرقی دارند. عکس با فیلتر و بدون فیلتر.
    تو مقالات سایت که راجع به این دو نوشته بود، عکسش واضح نبود که دقیقا چه تاثیری دارد. البته شاید من درست متوجه نمیشوم.

فیلتر UV HAZE MARUMI چطوره؟ خوبه یا بده؟
    با تشکر.
    ویرایش توسط Hamid-P : Saturday 21 November 2009 در ساعت 22:04
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    سلام.
    میخواستم بپرسم فیلتر UV و UV Haze دقیقا چه فرقی دارند. کسی عکس واضح نداره که بتوانم ببینم چه فرقی دارند. عکس با فیلتر و بدون فیلتر.
    تو مقالات سایت که راجع به این دو نوشته بود، عکسش واضح نبود که دقیقا چه تاثیری دارد. البته شاید من درست متوجه نمیشوم.

فیلتر UV HAZE MARUMI چطوره؟ خوبه یا بده؟
    با تشکر.
    سلام
    من شخصا تفاوت چندانی در عکسهایی با و بدون فیلتر uv تا الان ندیدم. (اگر منظور سوالتان بودن و نبودن فیلتر uv باشه و نه تفادت دو نوع uv)
    تام هوگان هم در لینک زیر به عدم تاثیر این فیلتر تاکید داره (که تا حدودی هم قابل تشخیص هست) و حتی استفاده از اون رو رد می کنه:cool:
    http://www.bythom.com/filters.htm

اما در مورد تفاوت دو نوع فیلتر مورد بحث شما فکر کنم لینکهای زیر بتونه بهتون کمک کنه.

http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam...filter-UV.html

http://www.nikonians.org/html/resour..._filters1.html

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام؛
    من يك فيلتر Polarizer-72mm كانن اصل ژاپن از آفومار تهران قيمت گرفتم 170 هزار تومان ولي دوستم همونو از مالزي واسم گرفت حدود 80 هزار تومان به پول خودمون. نظرتون چيه؟؟!! آيا فيلترهاي كانن خوبه يا نه؟ و در ضمن يك فيلتر UV-72mm كانن هم از مشهد خريدم 55 هزار تومان كه رو بدنش نوشته USA اين چي بنظر شما آيا اصل يا قلابي؟! همين فيلتر تو مالزي ساخت ژاپن حدوداً 60 هزار تومان به پول ايران ميشه؟ آيا كشور سازنده مهمه يا فرقي ميكنه كه ژاپن باشه يا آلمان؟! منتظر راهنمايي شما دوستان هستم. ممنون

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Malek نمایش پست ها
    سلام؛
    من يك فيلتر Polarizer-72mm كانن اصل ژاپن از آفومار تهران قيمت گرفتم 170 هزار تومان ولي دوستم همونو از مالزي واسم گرفت حدود 80 هزار تومان به پول خودمون. نظرتون چيه؟؟!! آيا فيلترهاي كانن خوبه يا نه؟ و در ضمن يك فيلتر UV-72mm كانن هم از مشهد خريدم 55 هزار تومان كه رو بدنش نوشته USA اين چي بنظر شما آيا اصل يا قلابي؟! همين فيلتر تو مالزي ساخت ژاپن حدوداً 60 هزار تومان به پول ايران ميشه؟ آيا كشور سازنده مهمه يا فرقي ميكنه كه ژاپن باشه يا آلمان؟! منتظر راهنمايي شما دوستان هستم. ممنون
    دوست عزيز شما انتظار داريد دوستان در اين فوروم چه نوع راهنمايي به شما بكنند؟ در تاپيك پولاريزه هم عرض كردم. وقتي كسي فيلتر شما را نديده چطور بايد تشخيص بدهد كه اصل است يا نه ؟

ضمنا كشور سازنده مهم نيست. تقلبي نبودن فيلتر مهمه كه تشخيصش كمي دقت مي خواد و كمي تجربه.

ضمنا در PM فرموديد كه تازه وارد به فوروم ما هستيد و با قوانين نا آشنا. ضمن خوشامد گويي عرض مي كنم كه لينك قوانين در امضاي من هست. لطفا قبل از ارسال پست هاي بيشتر آنها را بخوانيد و رعايت فرماييد.

با تشكر
    alonebaby، M.Mobin، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

Question پاسخ: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

سلام؛
    آيا كسي فيلتر Xtreme شنيده و اگه آشنايي داريد چجور فيلتري هست؟! آيا قيمت 72mm رو كسي ميدونه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

سلام

میخواستم بدونم فیلتری هم وجود داره که خبار و رطوبت روش نشینه ؟ مثلا بشه اونه برد تو سونا (البته در اینجا کاری به جنس دوربین و لنز نداریم).

و دوم اینکه فیلتر مولتی کوتد چیه؟
    حامد چرخ انداز

صفحه 21 از 149 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 71 121 ... آخرینآخرین