صفحه 26 از 149 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر آشنا piromoplus آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

سلام،
    در حقیقت من نزدیک به 15 صفحه از این بحث رو به دقت مطالعه کردم؛ دوستان خیلی نظر های خوب و اطلاعات کاملی داشتند، اما الان در انتخابم شک دارم، من، در پی خرید 550D هستم که یک لنز خیلی عادی 55-18 روش هست، راستش مطمئن نیستم برای همچین لنزی چه قدر خرج فیلتر بکنم، به نظر شما این لنز به کدام سبک فیلتر نیاز داره؟ یک UV مارک خوب برام بسته؟ اینکه پلورایز بگیرم چه قدر تاثیر بیشتری داره؟ در ضمن در مورد پلوراز دوستان فرمودند که circular و multi coating باشه حتما، احیانا منی که الان فرق فیلتر دوربین و در قابلمه رو (just kidding) نمی دونم، چه جوری تشخیص بدم فروشنده فیلتر سر جیگرم نمی ندازه و اون فیلتر circular و multi coating هستش؟

" اگر می خواهید به عکسهای خود جانی ببخشید از فیلترهای پولاریزه استفاده نمایید. این فیلتر، جزو لوازم واجبی است که باید هر عکاسی برای گرفتن عکس منظره و عکاسی در هوای آزاد همراه داشته باشد. این فیلتر با کاهش درخشندگی بیش از حد و حذف انعکاسهای ناخواسته باعث به دست آمدن تصاویری با رنگهای غنی تر و اشباع تر بخصوص در آسمان می شود."

این قسمت رو از قسمت مقالات نوشتم که واقعا مشخص کننده ی این است که بهتره به سمت پولاریزه برم اما اگه در محیطی که هستیم هم انعکاس زیاد است هم نور آبی یا ماورابنفش تکلیف چیست؟ می شه 2 تا فیلتر با هم استفاده کرد یا پلورایز کافیه؟
    ویرایش توسط piromoplus : Sunday 29 August 2010 در ساعت 11:06

تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

می گم، نورنگار فیلتر هایدا را دارد فقط(برای 58مم می ده 15000) بدرد بخور هست یا پول هدر دادن است، اگه خوب نیست سمت خیابان بهار جنوبی کجا فیلتر uv اصل و قابل اعتماد داره؟
    من یک ایرانی هستم...
    Canon 550D , 18-55 IS

كاربر آشنا aksavaran آواتار ها
    تشکر کرده
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط piromoplus نمایش پست ها
    این قسمت رو از قسمت مقالات نوشتم که واقعا مشخص کننده ی این است که بهتره به سمت پولاریزه برم اما اگه در محیطی که هستیم هم انعکاس زیاد است هم نور آبی یا ماورابنفش تکلیف چیست؟ می شه 2 تا فیلتر با هم استفاده کرد یا پلورایز کافیه؟
    سلام
    معمولا اولين فيلتري كه بعد از خريد لنز روي لنز بسته ميشه فيلتر UV هستش و فيلتر پلاريزه رو ميشه روي فيلتر UV هم استفاده كرد.فيلتر هاي پولاريزه معمولا مقدار نور ورودي به لنز رو كمي كاهش ميدهند كه اين مقدار معمولا روي خود فيلتر و يا بر روي برگه راهنماي فيلتر نوشته ميشه (مانند فيلترهاي سيگما) و به دليل كاهش مقدار نور ورودي به لنز و دوربين به نظر من استفاده از اين فيلتر در همه موارد ميتونه مشكل ساز بشه(مانند عكاسي در فضاي indoor)
    در مورد فيلتر هايدا هم بايد بگم كه به قول يكي از دوستان "هايدا" بيشتر تو كار ساندويچ هستش تا ساخت فيلتر........!!!!!!!!
    البته نمونه همين فيلتر رو من هم از روي ناچاري و وقت تنگي با لنز 18-55 خودم خريدم و مشكلي هم باهاش ندارم ولي به نظر من مناسب با همين لنز هست و براي لنزهاي گران قيمت تر مناسب نيست.

شركت hama هم فيلترهاي خوبي توليد ميكنه و دومدل فيلتر UV داره كه شامل يك لايه كوتينگ و 8 لايه كوتينگ ( HTMC (8 x) ميشه كه البته من مدل HTMC 8 x با اندازه 67mm رو به قيمت 60 تومن خريدم و مدل 1x هم به قيمت 25 تومان موجود بود.
    در مورد فرق اين دومدل فيلتر هم از فروشنده سوال كردم كه فروشنده هم اين دومدل رو به اضافه يك فيلتر سيگمابراي تست روي يك كاغذ سفيد رنگ گذاشت كه به نظر من فيلتر HTMC 8 x خيلي شفاف تر از مدل 1x و فيلتر سيگما بود......(ولي خوب قيمتش هم خيلي شفاف بود....25 تومان كجا و 60 تومان كجا!!!!!!!)
    http://www.hama.co.uk/portal/searchS...bySearch*uv+67
    M. Ali Farajian و king4 تشکر می‌کنند.
    CANON EOS 30D
    CANON EF 100 F2.8 L MACRO IS -CANON EF 16-35 F4 L IS - EF-S 18-55 IS - SPEEDLITE 430EX
    [COLOR="Gray"] BG-E2 Grip-

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aksavaran نمایش پست ها
    سلام
    معمولا اولين فيلتري كه بعد از خريد لنز روي لنز بسته ميشه فيلتر UV هستش و فيلتر پلاريزه رو ميشه روي فيلتر UV هم استفاده كرد.فيلتر هاي پولاريزه معمولا مقدار نور ورودي به لنز رو كمي كاهش ميدهند كه اين مقدار معمولا روي خود فيلتر و يا بر روي برگه راهنماي فيلتر نوشته ميشه (مانند فيلترهاي سيگما) و به دليل كاهش مقدار نور ورودي به لنز و دوربين به نظر من استفاده از اين فيلتر در همه موارد ميتونه مشكل ساز بشه(مانند عكاسي در فضاي indoor)
    در مورد فيلتر هايدا هم بايد بگم كه به قول يكي از دوستان "هايدا" بيشتر تو كار ساندويچ هستش تا ساخت فيلتر........!!!!!!!!
    البته نمونه همين فيلتر رو من هم از روي ناچاري و وقت تنگي با لنز 18-55 خودم خريدم و مشكلي هم باهاش ندارم ولي به نظر من مناسب با همين لنز هست و براي لنزهاي گران قيمت تر مناسب نيست.

شركت hama هم فيلترهاي خوبي توليد ميكنه و دومدل فيلتر UV داره كه شامل يك لايه كوتينگ و 8 لايه كوتينگ ( HTMC (8 x) ميشه كه البته من مدل HTMC 8 x با اندازه 67mm رو به قيمت 60 تومن خريدم و مدل 1x هم به قيمت 25 تومان موجود بود.
    در مورد فرق اين دومدل فيلتر هم از فروشنده سوال كردم كه فروشنده هم اين دومدل رو به اضافه يك فيلتر سيگمابراي تست روي يك كاغذ سفيد رنگ گذاشت كه به نظر من فيلتر HTMC 8 x خيلي شفاف تر از مدل 1x و فيلتر سيگما بود......(ولي خوب قيمتش هم خيلي شفاف بود....25 تومان كجا و 60 تومان كجا!!!!!!!)
    http://www.hama.co.uk/portal/searchS...bySearch*uv+67
    :)) در مورد هایدا موافقم، دوستی لینکی از فیلتر giottos داده بود اون فیلتر هست در ایران، مدل uv اون 25000 هست، دیدید این مارک رو؟ به نظر بد نمیاد.

http://www.giottos.com/UV.htm
    aksavaran تشکر می‌کند.
    من یک ایرانی هستم...
    Canon 550D , 18-55 IS

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.شما به یک مورد دقت نکردید و آن هم این است که فیلتر پلاریزه با چرخاندن فیلتر به حالت دلخواه و مطلوب میرسد.و روی لنزهایی که دهنه ی آنها هنگام فوکوس میچرخد مانند همین 18-55 به مشکل برمیخورید.مگر اینکه فوکوس کنید و به ارامی فیلتر را بچرخانید تا دهنه ی لنز نچرخد.
    حال چه اصراری برای خرید فیلتر دارید؟دوربین و لنز را بخرید و اگر نیاز دیدید فیلتر تهیه کنید
    king4 تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط piromoplus نمایش پست ها
    می گم، نورنگار فیلتر هایدا را دارد فقط(برای 58مم می ده 15000) بدرد بخور هست یا پول هدر دادن است، اگه خوب نیست سمت خیابان بهار جنوبی کجا فیلتر uv اصل و قابل اعتماد داره؟

سلام
    من فیلترهای uv سیگما رو نسبت به فیلترهای موجود در بازار ایران از همه بهتر میدونم و چند سالی هست ازشون استفاده میکنم و اما کلا لنز 55-18 فیلتر نمی خواد عزیز دلم بزار یه لنز خوب که گرفتی ایشا الله یه فیلتر مناسب براش میگیری
    Farid-Gh تشکر می‌کند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

يه نكته دوستان عزيز كه خيلي مهم بنظر مياد اينه كه:
    اگه قصد تعويض لنز و شيفت به بالاتر رو داريد براي فيلتر در سايزهاي 58 اصلا هزينه نكنيد چون يه فيلتر 60 تومني رو ازتون 10 تومن هم برنميدارن. من خودم ترجيح ميدم يه فيلتر 77 پولاريزه از نوع circular بخرم (و حتما از خارج ايران) و مبدل فيلتر رو درست كنم و همچنين در مرحله بعد يه uv400 باز هم از خارج ايران.
    متاسفانه بازار ايران آنقدر با فيلترهاي تقلبي اشباع شده كه امكان جنس مورد نظر وجود نداره. عرض كردم به هيچ عنوان به قيمت اتكا نكنيد چون دوستي فيلتر هاما اوريجينال!!!!! رو هر عدد 88 تومان در دهنه 77 و دو تا هم از يه فروشگاه معتبر خريد كه تقلبي بود.
    جناب translator‌ يه فيلتر اصلي داره وبنده خودم متاسفانه فيلترهاي بسيار اصلي رو از سايز 52 و 58 دارم كه اصلا ديگه برام جوابگو نيست. بهتره نيم نگاهي هم به آينده -- در صورت تمايل--- داشته باشيد چون فيلتر بزرگتر به كوچكتر قابل نصبه و بالعكس ممكن نيست. حيفه پولتون رو حروم كنيد.
    يه دوست ديگه ام از شهرستان فيلتر 58 پولاريزه رو خريد و به ماه نكشيد هوس تعويض لنز رو كرد به 15-85 . فروشنده فيلتر 58 تومني رو 5 تومن برميداشت!!!!!
    aksavaran، M. Beyrami و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    سلام
    من فیلترهای uv سیگما رو نسبت به فیلترهای موجود در بازار ایران از همه بهتر میدونم و چند سالی هست ازشون استفاده میکنم و اما کلا لنز 55-18 فیلتر نمی خواد عزیز دلم بزار یه لنز خوب که گرفتی ایشا الله یه فیلتر مناسب براش میگیری
    مرسی از پاسخ، راستش الان دارم 950 تومان خرید می کنم، حالا یک فیلتر 15 یا 25 تو این عدد فرقی نمی کنه، حداقل به قول دوستان شیشه نخرم! اگه امکانش هست این لینکی که می دم رو چک بکنین، مدل uv multi coating به نظر منطقی میاد؟ راستش کلا فیلتر 58 مم گویا چندان زیاد نیست.

http://www.giottos.com/UV.htm

اینم لینک فروشگاه ایرانیش:
    با احترام
    آرش
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 1 September 2010 در ساعت 11:26 دلیل: دوست عزيز براي بار دوم خواهش مي كنم قوانين فوروم را مطالعه و رعايت فرماييد.
    aksavaran تشکر می‌کند.
    من یک ایرانی هستم...
    Canon 550D , 18-55 IS

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

رفته بودم جمهوری برای خرید uv دهانه 77 و به هر فروشگاهی سر زدم گفتن ما کنکو kenko داریم و کنکو فلانه و قدیمیه و خلاصه بهترینه! آخرش همون کنکو رو گرفتم و متأسفانه موقع خرید فقط حواسم به سطح فیلتر بود که خط و خش نداشته باشه اومدم خونه دیدم رنگ نوشته های روی فیلتر رفته ( جالب اینجاست که یکی از پست های همین تاپیک که مربوط به 2 سال پیش هست هم به همین موضوع اشاره کرده ) خلاصه حالمان حسابی گرفته شد. قیمتش هم 12 تومن هست البته حاضر بودم بیشتر هزینه کنم . فکر کردم ممکنه کثیفی باشه خواستم با دستمال پاک کنم دیدم نوشته ها دارن بیشتر پاک میشن!! پس بیخیال شدم.
    عکس فیلتر های کنکو رو میشه به راحتی جستجو کرد اینها حتی این کار رو هم نکردن که درست کپی کنن.
    ختم کلام اینکه بعد از خرید ، فروشنده چنان تشکری کرد ( خدا بهتون برکت بده ، دست شما درد نکنه ...!!)
    شما اشتباه منو نکنید . بالا صحبت از هایدا شده. فیلتر خوبیه روی یکی از لنزهام هست حداقل اینکه شناسنامه داره . یک جنس با کیفیت چینی.
    aksavaran، M. Ali Farajian و nadersharp تشکر می‌کنند.
    امیر نادری

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    رفته بودم جمهوری برای خرید uv دهانه 77 و به هر فروشگاهی سر زدم گفتن ما کنکو kenko داریم و کنکو فلانه و قدیمیه و خلاصه بهترینه! آخرش همون کنکو رو گرفتم و متأسفانه موقع خرید فقط حواسم به سطح فیلتر بود که خط و خش نداشته باشه اومدم خونه دیدم رنگ نوشته های روی فیلتر رفته ( جالب اینجاست که یکی از پست های همین تاپیک که مربوط به 2 سال پیش هست هم به همین موضوع اشاره کرده ) خلاصه حالمان حسابی گرفته شد. قیمتش هم 12 تومن هست البته حاضر بودم بیشتر هزینه کنم . فکر کردم ممکنه کثیفی باشه خواستم با دستمال پاک کنم دیدم نوشته ها دارن بیشتر پاک میشن!! پس بیخیال شدم.
    عکس فیلتر های کنکو رو میشه به راحتی جستجو کرد اینها حتی این کار رو هم نکردن که درست کپی کنن.
    ختم کلام اینکه بعد از خرید ، فروشنده چنان تشکری کرد ( خدا بهتون برکت بده ، دست شما درد نکنه ...!!)
    شما اشتباه منو نکنید . بالا صحبت از هایدا شده. فیلتر خوبیه روی یکی از لنزهام هست حداقل اینکه شناسنامه داره . یک جنس با کیفیت چینی.
    همینکه فروشنده گفت 12 تومن باید متوجه میشدید که تقلبی است. فیلتر 77 برند شناخته شده زیر 35 تومن نیست. من شخصا مدتها است که فیلتری به جز سیگما نمیگیرم.
    aksavaran، amirmisagh، KHAKSAR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 26 از 149 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 126 ... آخرینآخرین