صفحه 27 از 149 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

با احترام فراوان به مدير محترم فروم جناب persian
    دوستان محترم - خيلي دوست داشتم نمونه فيلتر اوريجينال رو حداقل از ظاهر با سيگما مقايسه ميكرديد.
    فيلترهاي خوب و درجه يك چاپ دورشان شناختش تخصص ميخاد و اگه همين فروشنده به ايشان ميگفت 50 تومن به معني اصل بودن نبود.
    كما اينكه عرض كردم و متعدد هم گفته ام هر دو فيلتر 400 يو وي 88 تومني رو به اطمينان اصلي بودن گرفتن.
    چاپهاي دور اينها ( اينو با تجربه چاپ تامپو و سيلك خدمتتون ميگم) به سه روش انجام ميشه.
    1- روش تامپو روتاري و مركبهايي از شركتهايي مانند مارابو آلمان كه نظير نداره و پرينت كالر سوييس. مقداري هم هاردنر رويش اضافه ميكنن كه وقتي شخصا ميبينم تشخيص ميدم اين چاپ با ماشين 50000 دلاري آلماني زده شده يا دستگاه چاپ 1000 دلاري.
    2- روش سيلك اسكرين كه معمولا در سطوح دايره اي كمتر كاربرد داره ولي استفاده ميشه.
    3- روش حكاكي مانند هابينگ و پوشش رنگي.
    تمام فيلترهاي با اصل و نسب مخصوصا فيلترهاي قديمي از روش سوم استفاده ميكردند و چال بودن چاپ اصلا كيفيت رو به شما منتقل ميكنه.
    فيلترهاي جديد داخل بازار ايران!!! عمدتا چيني و فقط با انواع باكيفيت تر و بي كيفيت تر تقسيم بندي ميشوند.
    واقعا اگر نوع چاپ فيلترهاي اوريجينال و دنده هاي رزوه فيلتر رو ببينيد بهتر ميتونيد تصميم بگيريد . براي من كه بيش از 16 سال با چين كاركرده ام و هر روز باهاشون دم خور ديگه اعتمادي به هيچكدام از اين فيلترها ندارم.
    بنده نمونه اوريجينال دارم كه متاسفانه سايز 58 هست دوست داشتيد ميتونيد از نزديك ببينيد.
    همچنين جناب translator عزيز نيز فيلتر مرغوبي نيز دارند كه ديدن اين فيلتر بهتون بهتر كمك ميكنه براي شناخت اون.( البته پلاريزه است)
    Babak Borhani، aksavaran، amirmisagh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر آشنا aksavaran آواتار ها
    تشکر کرده
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط piromoplus نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ، راستش الان دارم 950 تومان خرید می کنم، حالا یک فیلتر 15 یا 25 تو این عدد فرقی نمی کنه، حداقل به قول دوستان شیشه نخرم! اگه امکانش هست این لینکی که می دم رو چک بکنین، مدل uv multi coating به نظر منطقی میاد؟ راستش کلا فیلتر 58 مم گویا چندان زیاد نیست.

http://www.giottos.com/UV.htm

اینم لینک فروشگاه ایرانیش:
    با احترام
    آرش
    فيلتر UV كه شما ازش نامبرديد و با توجه به سايتي كه فرستاده بوديد و من مشاهده كردم اين فيلترها در 4 مدل ساخته ميشه و با توجه به قيمتي كه فرموديد من بعيد ميدونم اين فيلتر كه در ايران فروخته ميشه از سري S و سري U باشه و احتمالا با توجه به اطلاعات لينك اين فيلتر از سري A هست.

در ضمن از آدرس فروشگاهي كه ارسال كرده بوديد من خريدهاي زيادي داشتم و تا به حال مورد مشكوكي مشاهده نكرده ام . البته به طور كلي من شخصا به يه موضوعي اعتقاد دارم و اونم اينه كه كيفيت لوازمي كه در ايران فروخته ميشه با كيفيت قطعاتي كه در اروپا و ژاپن .... فروخته به طور كلي متفاوته...(از دستمال تمييز كننده لنز گرفته تا فيلترو لنزو دوربينو...)
    اين اعقاد شخصي هم به دليل سرو كار داشتن زياد با قطعات برقي و صنعتي ماركدار معروف موجود در بازار با توجه به نوع كارم هستش كه در من شكل گرفته ولي از اونجايي كه راه دومي براي خريد كردن ( به غير از خريد از كشورهاي اروپايي و غيره) وجود نداره پس مجبوريم دلمونو خوش كنيم به همين بازار داخلي...
    يكي از دلايلي كه من قصد سفر به آلمان و بازديد از نمايشگاه فتوكينا رو داشتم بيشتر خريد يك سري تجهيزات عكاسي با خيال راحت و آسوده بود كه متاسفانه با مشكلاتي روبرو شدم و نميتونم برم و به ناچار يك سري از اين لوازم رو با نارضايتي كامل (مانند ديگر لوازمي كه از ابتدا تابه حال خريدم )از بازار داخلي تهييه كردم.
    ویرایش توسط farhad44 : Wednesday 1 September 2010 در ساعت 11:27 دلیل: اصلاح متن نقل قول شده
    CANON EOS 30D
    CANON EF 100 F2.8 L MACRO IS -CANON EF 16-35 F4 L IS - EF-S 18-55 IS - SPEEDLITE 430EX
    [COLOR="Gray"] BG-E2 Grip-

كاربر آشنا piromoplus آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aksavaran نمایش پست ها
    فيلتر UV كه شما ازش نامبرديد و با توجه به سايتي كه فرستاده بوديد و من مشاهده كردم اين فيلترها در 4 مدل ساخته ميشه و با توجه به قيمتي كه فرموديد من بعيد ميدونم اين فيلتر كه در ايران فروخته ميشه از سري S و سري U باشه و احتمالا با توجه به اطلاعات لينك اين فيلتر از سري A هست.

در ضمن از آدرس فروشگاهي كه ارسال كرده بوديد من خريدهاي زيادي داشتم و تا به حال مورد مشكوكي مشاهده نكرده ام . البته به طور كلي من شخصا به يه موضوعي اعتقاد دارم و اونم اينه كه كيفيت لوازمي كه در ايران فروخته ميشه با كيفيت قطعاتي كه در اروپا و ژاپن .... فروخته به طور كلي متفاوته...(از دستمال تمييز كننده لنز گرفته تا فيلترو لنزو دوربينو...)
    اين اعقاد شخصي هم به دليل سرو كار داشتن زياد با قطعات برقي و صنعتي ماركدار معروف موجود در بازار با توجه به نوع كارم هستش كه در من شكل گرفته ولي از اونجايي كه راه دومي براي خريد كردن ( به غير از خريد از كشورهاي اروپايي و غيره) وجود نداره پس مجبوريم دلمونو خوش كنيم به همين بازار داخلي...
    يكي از دلايلي كه من قصد سفر به آلمان و بازديد از نمايشگاه فتوكينا رو داشتم بيشتر خريد يك سري تجهيزات عكاسي با خيال راحت و آسوده بود كه متاسفانه با مشكلاتي روبرو شدم و نميتونم برم و به ناچار يك سري از اين لوازم رو با نارضايتي كامل (مانند ديگر لوازمي كه از ابتدا تابه حال خريدم )از بازار داخلي تهييه كردم.
    مرسی از پاسخ، راستش در سایت ایرانی که زده سری U است. نمی دونم، اما دیگه نباید خیلی خودم رو در گیر بکنم، می گیرمش یا خوبه یا بد!
    من یک ایرانی هستم...
    Canon 550D , 18-55 IS

كاربر آشنا overhes آواتار ها
    تشکر کرده
    299

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

سلام..تشکر به خاطر اطلاعات خوبی که دوستان فرمودند..چند تا سوال داشتم...

برای لنز 18-55 nikon ( لنز کیت ) از چه قطر فیلتری ( uv ) باید استفاده کرد ؟ 52mm ، 55mm یا بیشتر ؟

برای لنز 50mm nikon f1.4 چطور ؟ باید فیلتر جداگانه گرفت یا همان فیلتر جوابگو خواهد بود ؟؟؟

و اینکه میشه از فیلتر های uv قدیمی که روی دوربین های آنالوگ استفاده میشده روی دوربین های امروزی هم استفاده کرد ؟ ( فکر میکنم مشکلی نداشته باشه اما گفتم شاید تفاوتهایی تو میزان جذب uv هاشون یا ... وجود داشته باشه)

ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

با تشکر...
    ویرایش توسط overhes : Thursday 2 September 2010 در ساعت 03:41

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط overhes نمایش پست ها

برای لنز 18-55 nikon ( لنز کیت ) از چه قطر فیلتری ( uv ) باید استفاده کرد ؟ 52mm ، 55mm یا بیشتر ؟

برای لنز 50mm nikon f1.4 چطور ؟ باید فیلتر جداگانه گرفت یا همان فیلتر جوابگو خواهد بود ؟؟؟

و اینکه میشه از فیلتر های uv قدیمی که روی دوربین های آنالوگ استفاده میشده روی دوربین های امروزی هم استفاده کرد ؟ ( فکر میکنم مشکلی نداشته باشه اما گفتم شاید تفاوتهایی تو میزان جذب uv هاشون یا ... وجود داشته باشه)

با تشکر...
    دوست عزیز ، جواب این سئوال ها با یه جستجوی ساده به دست می آید...
    یه کم همت می خواهد و رفتن به سایت شرکت نیکون
    AF NIKKOR 50mm f/1.4D:52mm
    AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G:58mm
    AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR:52mm

در مورد سئوال بعدی هم خودتان میتوانید تست کنید.
    فیلترهای جدید multi coated هستند.
    overhes و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا piromoplus آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط overhes نمایش پست ها

با تشکر...
    در مشخصات هر لنز یک قطر داده شده است که بر طبق اون باید انتخاب کنین! 55-18 که "فی 58" می باشد و از فیلتر 58مم استفاده می شود. برای لنز 50mm nikon f1.4 هم 58مم استفاده می شود پیشنهاد می کنم برای هر کدام یک عدد بگیرید، چون نقش محافظتی دارد.
    overhes تشکر می‌کند.
    من یک ایرانی هستم...
    Canon 550D , 18-55 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    دوستان من یه دوربین فوجی فیلم HS10 دارم
    و می خواهم عکاسی نجومی با اون انجام بدم
    برای عکس گرفتن از ماه و ستاره ها و کسوف و خسوف باید از چه فیلتر هایی استفاده کنم ؟
    متشکرم

كاربر آشنا hite_alireza آواتار ها
    تشکر کرده
    294

سلام
    از دوستان یه راهنمایی در رابطه با انتخاب فیلتر میخواستم برای لنز 70 200 اف 4 کانن
    از لنز هم در آتلیه میخوام استفاده کنم
    بی زحمت اگه قیمت فیلتری که معرفی میکنید هم بگید ممنون میشم
    علیرضا عابدان
    ایــــــــن نیــــــــز بگــــــــذرد

كاربر آشنا aksavaran آواتار ها
    تشکر کرده
    281

نقل قول نوشته اصلی توسط hite_alireza نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان یه راهنمایی در رابطه با انتخاب فیلتر میخواستم برای لنز 70 200 اف 4 کانن
    از لنز هم در آتلیه میخوام استفاده کنم
    بی زحمت اگه قیمت فیلتری که معرفی میکنید هم بگید ممنون میشم
    چه مدل فيلتري...؟فيلتر UV ؟ پولاريزه ؟ فيلتر ND ؟....؟
    اگه فيلتر UV ميخواهيد با توجه به لنزتون كه فيلترهاي سايز 67mm روش نصب ميشه اين سه مدل رو من قيمت دارم:
    UV SIGMA 67mm =42000 T
    UV HAMA 67mm(1x coating) =22 - 25000 T
    UV HAMA 67mm(8x coating) =60 - 65000 T
    hite_alireza و hamed4491 تشکر می‌کنند.
    CANON EOS 30D
    CANON EF 100 F2.8 L MACRO IS -CANON EF 16-35 F4 L IS - EF-S 18-55 IS - SPEEDLITE 430EX
    [COLOR="Gray"] BG-E2 Grip-

كاربر آشنا hite_alireza آواتار ها
    تشکر کرده
    294

نقل قول نوشته اصلی توسط aksavaran نمایش پست ها
    چه مدل فيلتري...؟فيلتر UV ؟ پولاريزه ؟ فيلتر ND ؟....؟
    اگه فيلتر UV ميخواهيد با توجه به لنزتون كه فيلترهاي سايز 67mm روش نصب ميشه اين سه مدل رو من قيمت دارم:
    UV SIGMA 67mm =42000 T
    UV HAMA 67mm(1x coating) =22 - 25000 T
    UV HAMA 67mm(8x coating) =60 - 65000 T
    هدف اول و اصلی محافظت از لنز
    حالا فیلتر nd به طور مثال میشه هم داخل آتلیه استفاده کرد و هم به عنوان یه محافظ باشه ((یعنی همیشه روی لنز))؟؟ که اگر خواستم بیرون از آتلیه هم عکاسی کنم فیلتر nd داشته باشم و دیگه هزینه uv ندم
    علیرضا عابدان
    ایــــــــن نیــــــــز بگــــــــذرد

صفحه 27 از 149 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین