صفحه 33 از 149 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiidham نمایش پست ها
    سلام
    ازین که مطالب این تاپیک رو نخوندم شرمنده ام.
    من دوربین 5100 و لنز 105-18 رو تازه گرفتم و میخوام پیش از استفاده از دوربین محافظ لنز و چند فیلتر کاربردی از جمله Neutral Density Graduated رو تهیه کنم ، اگه در این مورد راهنمائیم کنید ممنون میشم.
    با سلام
    با تشکر از مهدی و وحید عزیز جسارتا
    برای خود من همیشه فیلتر پلاریزه و فراتر از اون فیلتر GND برای عکاسی طبیعت نسبت به فیلتر ND - با این تجربه اندک - کاربرد بالاتری و البته وابسته به نوع عکاسی طبیعت داشته.
    دوست عزیز فیلتر GND اون هم از نوع فول مثل 121F cokin از واجبات عکاسی لنداسکیپ بوده و درسته که گاهی مزاحمت ها و مشکلاتی را از جمله غیریکنواختی خط افق - درختها و ... ایجاد میکنه ولی مجموعا تاثیر شگفت انگیزی رو به همراه داره که لااقل برای حصول سرعتی نتیجه و با کمترین رتوش میشه حاصل کرد.
    در تاپیکی دیدم بر سر رتوش با چند شات و استفاده از فیلتر اختلاف نظر بود ولی من به شخصه فکر میکنم با نوع عکاسی من - لنداسکیپ - فیلتر مورد نظر اون هم از سایز Z یا X که روی لااقل 10-22 بشه به راحتی ازش استفاده کرد و با توجه به سختی حمل و نقل از واجباته.
    استفاده از فیلتر ND - عرض کردم باز هم بسته به نوع عکاسی - کاربرد خاص خودشو داره ولی اگر شما هم به عکاسی از طبیعت علاقه دارید که همیشه آسمون درگیر عکسهاتون هستند این فیلتر رو به عنوان اولین فیلتر بهتون پیشنهاد میدم.
    اگر نوع عکاسی شما تیپ سیلکی کردن آب تا نوع خاصی از پرتره باشه ND جوابگوی شماست.
    اگر هم هیچیک از موارد بالا خرید انواع ND شاید براتون مفهومی نداشته باشه.
    این تجربه من بود. خوشحال میشم دوستان خوبم تجارب خودشون رو بیشتر بنویسند تا بشه نتیجه بهتری روگرفت.
    vbigdeli، mahdiidham، bakhshandeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

سلام به همه دوستان
    من میخوام فیلتر close up بگیرم واسه عکس های ماکرو
    دوربینم hs20 و خیلی راجع به فیلتر ها اشنایی ندارم اگه محبت کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم و اینکه فیلتر شماره چند بگیرم بهتره و قیمت حدودیش چنده و از کجا میشه تهیه کرد
    با عرض شرمندگی
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    درود بر سید بزرگوار
    تا اونجایی که میدونم توکینا یه کمپانی هست که فیلترهایی به همین نام رو میزنه و هویا و کنکو زیر مجموعه ش هستند(درست عرض میکنم دیگه ؟؟؟)
    میخواستم ببینم کیفیت هاشون هم یکیه یا نه؟
    من فقط تجربه HOYA HD رو دارم که فوق العاده بود
    ...
    مهدی جان سلام - پوزش بنده را بابت تاخیر در رویت پست تون پذیرا باشید

kenko و Hoya و Tokina و برندهای ذیل الذکر همگی تحت پوشش شرکت THK Photo ‍ ژاپن تولید می شوند.

اصلا THK مخفف T (Tokina), H (Hoya), K (Kenko) Photo Products, Inc است.

بله درست حدس زده اید کیفیت فیلترهای Hoya و Kenko به هم نزدیک هستند و بسته به سیاست های شرکت مادر در انواع مختلف و در نواحی مختلف دنیا و با توجه به بازار هدف عرضه می شوند.فیلترهای Kenko در مقایسه با Hoya قیمت های مناسب تری دارند.

سایت شرکت THK
    ویرایش توسط Miri : Saturday 8 December 2012 در ساعت 16:10
    M. Beyrami، djmehdi_67 و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    دوست عزیز فیلتر GND اون هم از نوع فول مثل 121F cokin از واجبات عکاسی لنداسکیپ بوده و درسته که گاهی مزاحمت ها و مشکلاتی را از جمله غیریکنواختی خط افق - درختها و ... ایجاد میکنه ولی مجموعا تاثیر شگفت انگیزی رو به همراه داره که لااقل برای حصول سرعتی نتیجه و با کمترین رتوش میشه حاصل کرد.
    در تاپیکی دیدم بر سر رتوش با چند شات و استفاده از فیلتر اختلاف نظر بود ولی من به شخصه فکر میکنم با نوع عکاسی من - لنداسکیپ - فیلتر مورد نظر اون هم از سایز Z یا X که روی لااقل 10-22 بشه به راحتی ازش استفاده کرد و با توجه به سختی حمل و نقل از واجباته.
    ضمن تشکر از مهدی ، پسرپارسی و شما
    یه سؤال دیگه که شاید به فیلتر ربطی نداشته باشه : حدود سه ساعت قبل از ظهر و سه ساعت بعدازظهر که تابش تقریباً عمودی هست رنگها گرم نیستن مرده اند و یک یکنواختی در چشم انداز دیده میشه سؤالم اینه که فیلتری یا شیوه خاصی از تنظیمات دوربین هست که این حالت رو به حداقل برسونم اگه مقاله ای هم درین رابطه هست بگید تا مطالعه کنم .
    ممنون.( شرمنده ، الآن تابستونه و احتمالاً 10 یا 15 روز دیگه یه سفر اونور آب برم برا همین برا رسیدن به جوابام مشتاق، نگران و یه کمی عجول هستم)

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

ضمن تشکر از مهدی ، پسرپارسی و شما
    یه سؤال دیگه که شاید به فیلتر ربطی نداشته باشه : حدود سه ساعت قبل از ظهر و سه ساعت بعدازظهر که تابش تقریباً عمودی هست رنگها گرم نیستن مرده اند و یک یکنواختی در چشم انداز دیده میشه سؤالم اینه که فیلتری یا شیوه خاصی از تنظیمات دوربین هست که این حالت رو به حداقل برسونم اگه مقاله ای هم درین رابطه هست بگید تا مطالعه کنم .
    ممنون.( شرمنده ، الآن تابستونه و احتمالاً 10 یا 15 روز دیگه یه سفر اونور آب برم برا همین برا رسیدن به جوابام مشتاق، نگران و یه کمی عجول هستم)
    ده ها ترفند و شیوه هست کدومش رو عرض کنم؟؟؟
    اگر سه پایه دارید آشنایی با تکنیک HDR میتونه کمکتون کنه
    فیلترهای CPL یا همون پولاریزه های خودمون هم در آسمان اشباع رنگ جالب و دلچسبی رو ایجاد میکنه به اضافه زدودن برق و انعکاس ناخواسته در اثر تابش نور آفتاب در اجسام غیرمتالیک
    نورسنجی درست که به خودتون بر میگرده
    استفاده درست از تنظیمات دوربین مثل سرعت شاتر و دیافراگم
    و ...
    اگه خیلی عجله دارید به نظرم یه CPL تهیه کنید چون همیشه نیازه
    فیلترهای GND هم هستند که عصای دست انسان های تنبلی چون من هستند که در وسط روز برای عکاسی تشریف میبرند.البته اگه تشریف میبرید بلاد کفر از اونجا تهیه کنید که بهتره
    یه روش هم هست که از همه اینها بهتره
    قبل از طلوع و نزدیک غروب عکسبرداری کنید ;)
    ارادتمند
    --------------------
    در پناه اورمزد
    mahdiidham، Miri و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من میخوام فیلتر close up بگیرم واسه عکس های ماکرو
    دوربینم hs20 و خیلی راجع به فیلتر ها اشنایی ندارم اگه محبت کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم و اینکه فیلتر شماره چند بگیرم بهتره و قیمت حدودیش چنده و از کجا میشه تهیه کرد
    با عرض شرمندگی
    سلام دوست عزیز
    این تاپیک رو حتما مطالعه کنید
    فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

گویا بهتره یه +4 یا حتی +10 بگیرید که خوب مشکلات خاص خودشون رو داره مثل عمق میدان و نور و ...
    تا اونجایی که من میدونم دهانه 58 به دوربین شما میخوره و باید این سایز تهیه کنید
    راستی دوربین جالبی دارید دلم میخواد از نزدیک باهاش کار کنم
    Moty، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

درود
    طی مطالعه ای که در مورد فیلترها داشتم (مقاله خوندم نه تاپیک) و راهنمائیهایی که دوستان کارشناس کردند به این نتیجه رسیدم که :
    فیلتر UV که برای جذب طیف نوری فرابنفش ازش استفاده میکنیم در حذف اثر مه آلودگی و تاری حاصل از این اشعه در مناظر دوردست نقش مهمی داره ضمن اینکه میشه همواره از اون به عنوان محافظ استفاده کرد.
    فیلتر پلاریزه که منظور اصلی اون از بین بردن انعکاسهای نور از سطح آب و شیشه است و چون کمی تیره هست در کم کردن سرعت شاتر و افزایش اشباع رنگی هم نقش داره.
    و فیلتر GND که شدیداً برای عکاسی طبیعت بهش احساس نیاز میکنم تا مسئله تفاوت روشنائی آسمان و زمین و یا موارد مشابه رو حل کنه و محدوده بزرگتری از طیفهای نوری رو بده.
    برا لنز من که نیکور 105-18 هستش ( احتمالاً سایز 67 ): برای یو وی Hoya HD circular (حدود 88 تومن)، برای پولارایز Hoya HD (حدود 48تومن) و برای GND (کیت) 121F Cokin با هودش (حدود 120تومن) که مجموعاً قیمتشون نزدیک 260.000 تومن میشه ، و فکر میکنم برا لنز من که 350.000 تومنه قیمت زیادیه !!
    حقیقت نمیدونم چرا دوستان کارشناس و مجرب فیلتر پولاریزه رو در اولویت میدونن ؟ میشه بجای UV از پلاریزه استفاده کرد که همیشه رو لنز باشه ؟ با انعکاس در طبیعت کم مواجه میشم بعضی انعکاسها در آب هم، منظره رو قشنگتر میکنن .
    میخواستم یه بار دیگه بپرسم اگه الآن نخوام همه رو هزینه کنم کدوم در اولویته ؟ و آیا برداشتم از موارد استفادشون درست بوده ؟
    ممنونم.
    ehsan+ تشکر می‌کند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

درود
    طی مطالعه ای که در مورد فیلترها داشتم (مقاله خوندم نه تاپیک) و راهنمائیهایی که دوستان کارشناس کردند به این نتیجه رسیدم که :
    فیلتر UV که برای جذب طیف نوری فرابنفش ازش استفاده میکنیم در حذف اثر مه آلودگی و تاری حاصل از این اشعه در مناظر دوردست نقش مهمی داره ضمن اینکه میشه همواره از اون به عنوان محافظ استفاده کرد.
    فیلتر پلاریزه که منظور اصلی اون از بین بردن انعکاسهای نور از سطح آب و شیشه است و چون کمی تیره هست در کم کردن سرعت شاتر و افزایش اشباع رنگی هم نقش داره.
    و فیلتر GND که شدیداً برای عکاسی طبیعت بهش احساس نیاز میکنم تا مسئله تفاوت روشنائی آسمان و زمین و یا موارد مشابه رو حل کنه و محدوده بزرگتری از طیفهای نوری رو بده.
    برا لنز من که نیکور 105-18 هستش ( احتمالاً سایز 67 ): برای یو وی Hoya HD circular (حدود 88 تومن)، برای پولارایز Hoya HD (حدود 48تومن) و برای GND (کیت) 121F Cokin با هودش (حدود 120تومن) که مجموعاً قیمتشون نزدیک 260.000 تومن میشه ، و فکر میکنم برا لنز من که 350.000 تومنه قیمت زیادیه !!
    حقیقت نمیدونم چرا دوستان کارشناس و مجرب فیلتر پولاریزه رو در اولویت میدونن ؟ میشه بجای UV از پلاریزه استفاده کرد که همیشه رو لنز باشه ؟ با انعکاس در طبیعت کم مواجه میشم بعضی انعکاسها در آب هم، منظره رو قشنگتر میکنن .
    میخواستم یه بار دیگه بپرسم اگه الآن نخوام همه رو هزینه کنم کدوم در اولویته ؟ و آیا برداشتم از موارد استفادشون درست بوده ؟
    ممنونم.
    سلام دوست عزیز
    تعاریفی که از مصارف فیلترهای یاد شده ارائه نمودید درست است. از بین فیلترهای موصوف ، فقط UV فیلتری است که می توان همیشه و به صورت ثابت بر روی لنز استعمال نمود و بقیه آنها به صورت موردی و در صورت نیاز بر روی لنز بسته می شوند و الا مصرف بی مورد آنها منجر به نقص تکنیکی در عکس های شما خواهد شد . اولویت اول شما باید محافظت از لنز باشد و همانطور که فرمودید این وظیفه برعهده فیلتر UV است. البته لزومی ندارد برای این فیلتر هزینه زیادی کنید شما می توانید مدل Hoya HMC 67mm را با حدود قیمت 30000 تومان تهیه و استفاده کنید.
    در آخر هم همانطور که اشاره فرمودید برای یک لنز 350000 تومانی نباید یک هزینه 260000 تومانی کرد . انشاء الله در صورت نیاز برای لنزهای بهتر و با ارزشی که در آینده می خرید این هزینه را انجام دهید.
    موفق باشید.

تشکر کرده
    1433

سلام دوستان
    امیدوارم تاپیک مناسبی رو برای راهنمایی انتخاب کرده باشم
    یک مسافر دارم از آمریکا قراره بیاد خواستم یک سری فیلتر GND Cokin X-pro سفارش بدم برای آمریکا تا با خودش بیاره ...
    کسی سایت خوب و مطمئنی سراغ داره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    به غیر از آدوراما چون موارد زیر رو زده حدود 380 دلار تازه گمونم هنوز پول پست و مالیات رو هم حساب نکرده
    آمازون آمریکا هم هرچی گشتم سری X-Pro نداشت ظاهرا
    www.bhphotovideo.com هم زده Temporarily unavailable

Cokin X121 Soft
    Cokin X121 Medium
    Cokin X121 Light
    Filter Holder
    77mm Adapter Ring

به نظرتون با این قیمت غیر منطقی نیست؟؟؟؟اصلا تو ناصرخسرو نمیشه اصلش رو گیرآورد برای سری X-Pro ؟؟؟
    نیاز دارم به این فیلترها به چند تا کشور دیگه هم که مسافر رفته بود سپردم ولی ...
    تا چه قیمت معقوله به نظرتون ؟؟؟
    :(
    ویرایش توسط djmehdi_67 : Saturday 23 July 2011 در ساعت 20:32
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

من تصمیم دارم یه فوجی HS20 بگیرم . آیا نصب فیلتر UV روی لنز واجبه؟ چه فیلتری مناسب این دوربین که با ت.جه به آماتور بودن بنده هم زیاد گرون نباشه؟

شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی از بین فیلتر UV و هود کدامیک حیاتی تره برای دوربین؟

صفحه 33 از 149 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 ... آخرینآخرین