صفحه 69 از 149 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 681 تا 690 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام

به عنوان مثال شرکت B+W میاد تو تمام فیلترهاش از نوعی شیشه بسیار بسیار مرغوب به نام Schott Glass که تکنولوژیشم انحصارا مال خود B+W هست استفاده می کنه که این نوع شیشه در لنزهای Schneider هم استفاده میشه. طبیعتا همین شرکت هیچ وقت نمیاد مثلا برای polarizer از نوعی شیشه دیگه استفاده کنه
    شرکت schott آلمان يکي از معتبر ترين و بهترين توليد کننده هاي شيشه و فرآورده هاي مربوط به آن است که تمام سهام آن متعلق به زايس است.خود زايس در بعضي از محصولاتش از عدسي هاي توليد Schott هم استفاده مي کند.اين کمپاني در موارد خاص مواد اوليه برخي کمپاني هاي ديگر را هم تامين مي کند.پس نتيجه اينکه ممکن است که B+W از شيشه هاي توليد Schott استفاده کند،اما عبارت شما صحيح نيست.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    استدلالتون برای بنده قانع کننده نیست مگر جنس قسمت اپتیکی همه فیلترها (از ND و پلاریزه و UV و ...) یا نوع Coating آنها یکسان است؟ لینک فروم های مربوطه را اگر همین جا بگذارید که مطالعه کنم، ممنون می شوم.
    بله جنس تمام فیلترهای B+W غیر از دیوپترها، منشورها، فیلترهای Cross Screen و فیلترهای Graduated همه و همه از شیشه Schott ساخته میشوند. بنده عرض نکردم که نوع کوتینگ اونها یکسان هست اتفاقا عرض کردم که با کوتینگ های مختلف و تکنولوژی های دیگر اما پایه و اساس همه اونها شیشه Schott هست. اون چیزی که نوع فیلتر رو مشخص میکنه تکنولوژی ساخت منحصر به فرد هر فیلتر + کوتینگ های مخصوص هر نوع فیلتر هست که تو پست قبلیم که صراحتا بهش اشاره کردم.
    حتی فیلترهای uv این شرکت به دو دسته uv mrc و uv mrc nano تقسیم بندی میشوند که از تکنولوژی نانو برای کوتینگ استفاده شده. شبیه لنزهای سری N نیکون.

منبع: Most of the glass comes from Schott, the finest German glass manufacturer. Exceptions would be our diopters, prisms and cross screen filters which utilize high-quality optical glass, and B+W Graduated filters which are made from CR-39 acrylic.

Also, B+W Softar filters (discontinued), were supplied by Zeiss and made from acrylic.

https://www.schneideroptics.com/info/faq/bw.htm

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    سلام

شرکت schott آلمان يکي از معتبر ترين و بهترين توليد کننده هاي شيشه و فرآورده هاي مربوط به آن است که تمام سهام آن متعلق به زايس است.خود زايس در بعضي از محصولاتش از عدسي هاي توليد Schott هم استفاده مي کند.اين کمپاني در موارد خاص مواد اوليه برخي کمپاني هاي ديگر را هم تامين مي کند.پس نتيجه اينکه ممکن است که B+W از شيشه هاي توليد Schott استفاده کند،اما عبارت شما صحيح نيست.

چند وقت پیش تو یکی از سایتها اشاره شده بود که schott منحصرا برای b+w هست اما حالا متوجه شدم که ارتباط اونها به گونه ای دیگر هست.
    یقینا b+w تو اکثر فیلترهاش که عمومیت دارند و عکاسان زیادی هم از اونها استفاده می کنند، از شیشه schott استفاده میکنه.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    بله جنس تمام فیلترهای B+W غیر از دیوپترها، منشورها، فیلترهای Cross Screen و فیلترهای Graduated همه و همه از شیشه Schott ساخته میشوند. بنده عرض نکردم که نوع کوتینگ اونها یکسان هست اتفاقا عرض کردم که با کوتینگ های مختلف و تکنولوژی های دیگر اما پایه و اساس همه اونها شیشه Schott هست. اون چیزی که نوع فیلتر رو مشخص میکنه تکنولوژی ساخت منحصر به فرد هر فیلتر + کوتینگ های مخصوص هر نوع فیلتر هست که تو پست قبلیم که صراحتا بهش اشاره کردم.
    حتی فیلترهای uv این شرکت به دو دسته uv mrc و uv mrc nano تقسیم بندی میشوند که از تکنولوژی نانو برای کوتینگ استفاده شده. شبیه لنزهای سری N نیکون.

منبع: Most of the glass comes from Schott, the finest German glass manufacturer. Exceptions would be our diopters, prisms and cross screen filters which utilize high-quality optical glass, and B+W Graduated filters which are made from CR-39 acrylic.

Also, B+W Softar filters (discontinued), were supplied by Zeiss and made from acrylic.

https://www.schneideroptics.com/info/faq/bw.htm

پرسش من استفهامی انکاری بود. همین که کوتینگ های فیلترهای مختلف (به لحاظ کاربرد) متفاوت است، علاوه بر جنس شیشه فیلتر، کوتینگ یک فیلتر پلاریزه از برند X و Y هم متفاوت است. همین تفاوت ها می تواند در فیلتر های گوناگون نتیجه ای قوی تر یا ضعیف تر دهد. مثلا Marumi برندی است که فیلتر های خوبی ندارد، اما خیلی از دوستان اذعان داشته اند یک مدل فیلتر پلاریزه اش کیفیت عالی ای دارد.

همین Tiffen در زمینه ساخت فیلترهای ND نمره بالا، فیلترهای با کیفیتی می سازد و اتفاقا تکنولوژی کوتینگی خوبی هم دارد که ته رنگ مخصوص فیلترهای نمره بالا را خنثی می کند.

در آخر باز هم به نظر من باید موارد را تک به تک بررسی کرد.
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    5142

پرسش من استفهامی انکاری بود. همین که کوتینگ های فیلترهای مختلف (به لحاظ کاربرد) متفاوت است، علاوه بر جنس شیشه فیلتر، کوتینگ یک فیلتر پلاریزه از برند X و Y هم متفاوت است. همین تفاوت ها می تواند در فیلتر های گوناگون نتیجه ای قوی تر یا ضعیف تر دهد. مثلا Marumi برندی است که فیلتر های خوبی ندارد، اما خیلی از دوستان اذعان داشته اند یک مدل فیلتر پلاریزه اش کیفیت عالی ای دارد.

همین Tiffen در زمینه ساخت فیلترهای ND نمره بالا، فیلترهای با کیفیتی می سازد و اتفاقا تکنولوژی کوتینگی خوبی هم دارد که ته رنگ مخصوص فیلترهای نمره بالا را خنثی می کند.

در آخر باز هم به نظر من باید موارد را تک به تک بررسی کرد.

به نظر من هم مشت نمونه خروار هست و نیازی به وسواس و بررسی تک تک محصولات یک کمپانی نیست. همین که یک کمپانی چند مدل نامرغوب در بین محصولاتش داشته باشد، کافی است تا برای همیشه دور آن کمپانی را خط بکشید.

برند tiffen یا marumi به هیچ عنوان در حد برندهای معروف بازار نیستند و من تا حالا ندیدم که کسی این برندها را برای کسی توصیه کند. چرا باید با وجود برندهای معروفی سراغ

همچین برندهایی رفت که از هر نظر نمی تونند رقیب رقبای قدری که بازار رو دستشون گرفتند باشند.

موفق باشید.

تشکر کرده
    10736

. چرا باید با وجود برندهای معروفی سراغ همچین برندهایی رفت که از هر نظر نمی تونند رقیب رقبای قدری که بازار رو دستشون گرفتند باشند.

موفق باشید.
    به خاطر قیمت بر ارزش نهایی خروجی!

تشکر کرده
    5142

به خاطر قیمت بر ارزش نهایی خروجی!
    ارزش نهایی خروجی tiffen در حدی نیست که با برندهای معروف مقایسه بشه. برای مثال فیلتر پلاریزه hoya اون هم از نوع بدون کوتینگ و دهنه 77 حدود 83$ قیمت داره در حالیکه فیلتر پلاریزه tiffen دهنه 77 حدود 32$ قیمت داره. پس حتما hoya یه چیزی داره که tiffen نداره و به عبارتی مصداق دقیق هیچ گرانی بی دلیل نیست است.
    ممکنه کیفیت tiffen برای یک کابر آماتور راضی کننده باشه تا زمانی که کیفیت hoya رو ندیده باشه اما مطمئنا با دیدن کیفیت فیلترهای hoya نظرش تغییر خواهد کرد.

شما با پرداخت مبلغ کمتر برای tiffen به هیچ وجه کیفیت hoya رو به دست نخواهید آورد که اگه اینجوری بود نه تنها hoya بلکه تمام سازندگان بزرگ وسایل الکترونیکی باید به خاطر برندهای چینی و محصولات مشایه بی کیفیت و ارزان، بساطشون رو جمع می کردند و می رفتند و الان خیلی وقت بود که نامهای برندهای معروفی دیگه به گوشمون نمی خورد.
    msh2200 و Pedram.m تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام
    این روز ها در خرید آگاهانه لوازم و تجهیزات(هر وسیله ای)،این که "مشت نمونه خروار است" منطق و جایگاهی ندارد.در همین سال 2014 با وجود تمام پیشرفت ها و کنترل های کیفی،2 لنز مشابه از یک برند مشخصات اپتیک یکسانی ندارند.
    به طور خاص در مورد فیلتر ها ،تست زیر که در مورد فیلتر های uv است،به ذهن من رسید که البته مدت ها از انجام آن می گذرد اما در روشن شدن مطلب موثر است:
    UV filters test - Introduction - Lenstip.com
    طبق جدول نهایی می توان مشاهده کرد که حتی مدل های مختلف تولید شده از یک برند خاص نیز در تست نتایج متفاوتی داشته اند.این مورد طبیعی است.هر تولید کننده محصولات متنوع و مختلفی را با کیفیت و ویژگی های متفاوت و با قیمت های غیر همسان برای مصرف کننده ها و بازار های متفاوت تولید می کند.و این مصرف کننده است که با توجه به نیاز خود و اولویت هایش،اتخاب را انجام می دهد.

uv test.jpg
    می بینید که هویا همانطور که در رده اول تا دوم تست محصول دارد،در رده های پایین تر 9 و 12 هم محصولاتی دارد.گاهی تفاوت این فیلتر ها فقط در نوع و تعداد کوتینگ تفاوت دارند،پس کوتینگ در فیلتر ها مساله بسیار مهمی است.
    این هم جدول قیمت به کیفیت یا ارزش فیلتر های تست شده که جناب عبدالپناه به موضوع ان اشاره داشتند:

uv test 2.jpg

نتیجه اینکه فقط توجه به برند در تهیه هیچ محصولی از جمله فیلتر،راه گشا نخواهد بود!
    msh2200، Nima Sadigh، Amir Abdolpanah و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

تشکر کرده
    10736

ارزش نهایی خروجی tiffen در حدی نیست که با برندهای معروف مقایسه بشه. برای مثال فیلتر پلاریزه hoya اون هم از نوع بدون کوتینگ و دهنه 77 حدود 83$ قیمت داره در حالیکه فیلتر پلاریزه tiffen دهنه 77 حدود 32$ قیمت داره. پس حتما hoya یه چیزی داره که tiffen نداره و به عبارتی مصداق دقیق هیچ گرانی بی دلیل نیست است.
    ممکنه کیفیت tiffen برای یک کابر آماتور راضی کننده باشه تا زمانی که کیفیت hoya رو ندیده باشه اما مطمئنا با دیدن کیفیت فیلترهای hoya نظرش تغییر خواهد کرد.

شما با پرداخت مبلغ کمتر برای tiffen به هیچ وجه کیفیت hoya رو به دست نخواهید آورد که اگه اینجوری بود نه تنها hoya بلکه تمام سازندگان بزرگ وسایل الکترونیکی باید به خاطر برندهای چینی و محصولات مشایه بی کیفیت و ارزان، بساطشون رو جمع می کردند و می رفتند و الان خیلی وقت بود که نامهای برندهای معروفی دیگه به گوشمون نمی خورد.

و اگر هم موضوع آن طوری بود که شما تصور می کنید، الان شرکت های تمرون، سیگما در زمینه ساخت لنزهای Third party و بسیاری کارخانه های دیگر وجود خارجی نداشتند! اصلا ممکن است به جز هاسلبلاد دوربینی تولید نمی شد.

شما در مورد فیلترهای Singh-ray و یا Lee به اندازه B+W شنیده اید؟ این شرکت ها فیلترهایی به مراتب با کیفیت تر و گران تر تولید می کنند. خب حالا چرا B+W (که خودم 3 4 تا فیلتر از همین برند دارم.) برند خوب و مقبولی به شمار می آید؟ احتمالا به همین دلیل که همان قدری که احتیاج داریم "خوب" است.

اصلا قرار نیست با پرداخت مبلغ کمتر کیفیت فیلترهای مرغوب به دست بیاید. مهندسی در خرید یعنی با پرداخت پایین ترین هزینه، مقبول ترین کیفیت را به دست بیاوریم. و الا هر شخصی در خیابان میداند که محصولات شرکتی مثل مرسدس بنز از شرکتی مثل ایران خودرو و سایپا بهتر است و تولید خودرو های این شرکت ها (که فکر می کنم از نظر تعداد خروجی بین 10 کارخانه برتر دنیا هستند.) ملاکی برای برتری آن ها نیست!

ممنون از وقتی که گذاشتید، گفتنی ها گفته شده اند به نظرم و باقی پست ها تکرار مکررات خواهد بود.
    msh2200، kiavash و Pedram.m تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

سلام دوستان

من یک لنز 10-22 کانن خریدم ، با توجه به ژانر عکاسی بنده که عکاسی از مناظر و طبیعت هست برای خرید فیلتر پلاریزه مناسب 2 دل شدم .

با توجه به بررسی هایی که تا الان داشتم به این نتیجه رسیدم که 2 برند Tiffen و B+W جزو بهترین ها هستند و در نهایت B+W رو بخاطر پیشنهاداتی که از دوستان و اطرافیان دریافت کردم انتخاب کردم ( بررسی و تحقیق علمی انجام ندادم در مورد اینکه چرا B+W رو باید خریداری بکنم نسبت به Tiffen ) . اما دیروز در یک مقاله ای که در حال مطالعه بودم به فبلتر های Heliopan ( که ظاهرا نسبت به B+W برتری داره ) برخورد کردم ...

متاسفانه بدلیل اطلاعات نسبتا کمی که در مورد فیلتر ها دارم ، تصمیم گرفتم قبل از اینکه نظرم رو روی برند فعلی عوض کنم ، چند تا سوال بپرسم و بعد نظر شما رو در مورد چند تا انتخابی که پیش رو دارم بدونم »

1- نقش کوتینگ در فیلتر های پلاریزه چی هست ؟

2- تفاوت فیلتر های گران قیمت و ارزان قیمت در چه چیزی هست ؟

3- یک فیلتر پلاریزه خوب ( یا عالی ) چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

این هم از انتخاب های من که نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم »

1- فیلتر Heliopan77mm Slim Circular Polarizer SH-PMC

2- فیلتر B+W77mm Circular Polarizer Slim MRC

3- فیلتر
    B+W77mm Kaesemann XS-Pro Circular Polarizer MRC Nano

4- فیلتر
    B+W77mm Kaesemann Circular Polarizer MRC

صفحه 69 از 149 نخستنخست ... 19 59 65 66 67 68 69 70 71 72 73 79 119 ... آخرینآخرین