صفحه 63 از 149 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 621 تا 630 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر آشنا C@non آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    بنده اگر قصد خرید فیلتری داشته باشم فقط نوع سوم رو میگیرم چون مارک هویا در بین دوستان عکاس امتحانش رو پس داده اما اینو بگم که الان فیلتر UV بیشتر کاربرد محافظت از عدسی روی لنز رو داره و دوربین های جدید نیاز آنچنان به این فیلتر ندارند ،ولی این رو در نظر بگیرید که شخصا برای لنز 18-105 که حدود یک میلیون قیمت داره فیلتر UV نخواهم گرفت چه برسد به 18-55 چون همون طور که قبلا گفتم صرفه اقتصادی نداره و با مراقبت بیشتر میشه حدود 250 تومن صرفه جویی کرد.

اما در مورد فیلتر پلارایز هم باید گفت که مارک هویا مدل HD حدود 350 در میاد که اول باید نیاز به پلارایز رو در نظر گرفت و دوم اینکه باز هم بنده برای 18-105 قصد خرید این فیلتر رو ندارم و فقط برای لنز 11-16 که حدود دو میلیون قیمت داره این فیلتر رو در نظر دارم.

در کل به نظر من بیخیال فیلتر برای این لنز بشید ، به جاش یک یک کیف خوب و یک مموری اضافه بگیرید.....
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    دوتا نکته هست که اگه راهنمایی بکنین ممنون میشم.
    1. الان من که در یکی از سایت هت مشاهده میکردم ، فیلتر HD هویا برا 58 mm حدود 200 هزار تومنه که به نظر برا 52 باید ارزون تر هم باشه.
    آخه من چون احتمالا تا 2 سال دیگه هم لنز رو عوض نکنم ، برا اون گفتم ،
    خواستم بدونم که به نظرتون لنز خش و .. نمیوفته و همچنین با لنز پلاریزه ، چقدر در کیفیت عکس تاثیر دارد و مثلا آسمان را آبی نشان میدهد؟؟

2. پس اگه این طور که میگین ، فیلتر نیاز نباشه ، میشه یه برند کیف خوب معرفی کنین که اینطوری خاطم جمع بشه برا لنز و خوده دوربین

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط C@non نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    دوتا نکته هست که اگه راهنمایی بکنین ممنون میشم.
    1. الان من که در یکی از سایت هت مشاهده میکردم ، فیلتر HD هویا برا 58 mm حدود 200 هزار تومنه که به نظر برا 52 باید ارزون تر هم باشه.
    آخه من چون احتمالا تا 2 سال دیگه هم لنز رو عوض نکنم ، برا اون گفتم ،
    خواستم بدونم که به نظرتون لنز خش و .. نمیوفته و همچنین با لنز پلاریزه ، چقدر در کیفیت عکس تاثیر دارد و مثلا آسمان را آبی نشان میدهد؟؟

2. پس اگه این طور که میگین ، فیلتر نیاز نباشه ، میشه یه برند کیف خوب معرفی کنین که اینطوری خاطم جمع بشه برا لنز و خوده دوربین

برا 52 میلیمتر هم همان حدود 58 هست

دیگه بستگی به مراقبت خودتون داره و فرضا اگر خش بسیار کوچیکی هم بیوفته به نظر من که خیلی مهم نیست چون این لنز قیمت زیادی ندارد ( این قضیه مثل این میمونه که مثلا 3 میلیون بدی برای بیمه کردن ماشین 3 میلیونیت )

باز هم هیچ فیلتری برای 18-55 نمی خریدم چون یکی از نکاتی که در زمان خرید فیلتر باید در نظر داشت استفاده از فیلتر در آینده هست که با توجه به 52 میلیمتر بودن دهانه این لنز با ارتقا لنز آنچنان به کار نمی آید

لنز پلارایز اصل تاثیر زیادی در بهبود رفلکس آب و اشیا و افزایش کیفیت عکس دارد ولی باز هم میگویم ارزش خرید برای لنز های ارزان را ندارد .....

در مورد کیف هم ، صحیح نیست در این تاپیک در این زمینه بحث بشه ولی برای بی جواب نموندن سوالتون کیف های lowepro جز با کیفیت ترین کیف ها هستن
    msh2200 و C@non تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام به همه دوستان ، راستش من قراره فردا یه دونه 5100 بخرم ، و همون جا هم میخوام یه فیلتر تا حد 200 هزار تومن براش هزینه کن
    راستش یکی از دوستان گفت که به جای UV ، یک فیلتر پلاریزه خیلی خوب بگیر ، و همچنین خود 5100 یه جورایی فیلتر UV داره؟؟؟
    ببخشید یعنی چی؟؟؟؟ 5100 یه جورایی UV داره؟؟؟؟
    منظورتون low pass filter هست؟
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    ببخشید یعنی چی؟؟؟؟ 5100 یه جورایی UV داره؟؟؟؟
    منظورتون low pass filter هست؟
    نه مصطفی جان، منظورشون اینه که داخل خود دوربین و رو سنسور قطعه ای هست که کار فیلتر uv رو انجام میده؟ اگه این لینکها رو ببینن بهتر متوجه سوال خودشون میشن. اشاره به همچین لینکهایی هست:
    infrared blocking filter
    infrared blocking filter2
    infrared blocking filter3
    حالا میفرماین با 200 تومن فیلتر uv بهتره یا پلاریزه یا uv+پلاریزه؟!
    این پست جناب چگینی اصل جواب به ایشونه:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    با توجه به اینکه لنزها امروزه دارای پوشش محافظ UV هستند، فیلترهای UV عمدتاً کار محافظت از لنر در مقابل صدمات فیزیکی را ایفا می کنند (یعنی اگر ضربه به لنز بخورد فیلتر بشکند و لنز آسیب نبیند) و برای لنز ارزان 18-55 به نظرم منطقی نیست که فیلتر گرانقیمتی بخرید که قیمتش در حدود قیمت یا حتی بیشتر از قیمت لنز باشد.
    msh2200، C@non و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    نه مصطفی جان، منظورشون اینه که داخل خود دوربین و رو سنسور قطعه ای هست که کار فیلتر uv رو انجام میده؟ اگه این لینکها رو ببینن بهتر متوجه سوال خودشون میشن. اشاره به همچین لینکهایی هست:
    infrared blocking filter
    infrared blocking filter2
    infrared blocking filter3
    خوب داخل این لینک ها هم دقیقا بخث حذف Low Pass Filter و جایگزینی با Infrared Filter مطرح شده! که در اصل اصلاحا Modify کردن نامیده می شود.
    Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با سلام
    سؤالی داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
    قصد خرید فیلتر UV و PL رو برای 105-24 کنون دارم ، میخواستم ببینم کدوم یک از برندهای زیر بهتره
    1- کوکین
    2-هویا
    3- B+W

البته در مورد هویا ، کل ناصر خسرو رو گشتم ، کسی نداشت و یکی از مغازه دارها هم میگفت تقلبیش زیاد شده. اگر جای مطمئنی رو سراغ دارین ، معرفی کنین ممنون میشم.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra_h نمایش پست ها
    با سلام
    سؤالی داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
    قصد خرید فیلتر UV و PL رو برای 105-24 کنون دارم ، میخواستم ببینم کدوم یک از برندهای زیر بهتره
    1- کوکین
    2-هویا
    3- B+W

البته در مورد هویا ، کل ناصر خسرو رو گشتم ، کسی نداشت و یکی از مغازه دارها هم میگفت تقلبیش زیاد شده. اگر جای مطمئنی رو سراغ دارین ، معرفی کنین ممنون میشم.
    دوست عزیز قطع در بین برندهای یاد شده B+W بهتر از هویا و کوکین هست و حداقل یک level بالاتر از اونها قرار میگیره البته با کیفیت بیشتر و قیمت گرانتر.

در مورد کوکین و هویا بنده هویا رو پیشنهاد می کنم. در پیغام خصوصی هم اشاره ای به فروشگاهی که می خوایید خرید کنید داشتم.

موفق باشید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    813

دوستان سلام
    واسه 24-105 که هم تو آتلیه استفاده میشه و هم بیرون چه فیلتری اعم از یو وی یا پلاریزه مناسبه؟
    واسه 16-35 چی پیشنهاد میدین؟
    ممنون.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط suzanfire نمایش پست ها
    دوستان سلام
    واسه 24-105 که هم تو آتلیه استفاده میشه و هم بیرون چه فیلتری اعم از یو وی یا پلاریزه مناسبه؟
    واسه 16-35 چی پیشنهاد میدین؟
    ممنون.
    بستگی به ژانر کاری شما و استفادتون داره!
    نمی شه گفت مثلا پلاریزه ، ولی UV عمومی تره!
    کما اینکه برای طبیعت پلاریزه هم کاربرد های خاص خودش رو داره!
    بری لنز دومتون هم یک مبدل دهنه لنز بگیرید از همون فیلتر اولی روی دوم استفاده کنید تا هزینتون کمتر بشه!
    suzanfire تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    813

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    بستگی به ژانر کاری شما و استفادتون داره!
    نمی شه گفت مثلا پلاریزه ، ولی UV عمومی تره!
    کما اینکه برای طبیعت پلاریزه هم کاربرد های خاص خودش رو داره!
    بری لنز دومتون هم یک مبدل دهنه لنز بگیرید از همون فیلتر اولی روی دوم استفاده کنید تا هزینتون کمتر بشه!
    سپاس از لطف شما بابت پاسخ گویی تون.
    خب اون مبدل لنز چطوریه؟
    بعد هم دهنه لنز 16-35 سایز 82 هست که مسلما نور دهی بالاتری نسبت به 24-105 داره که خودش در حقیقت یه برتری واسه این لنز هست
    اونوقت اگه فیلتر 77 رو بخورونم این برتری دریافت نور رو ندارم که؟

صفحه 63 از 149 نخستنخست ... 13 53 59 60 61 62 63 64 65 66 67 73 113 ... آخرینآخرین