صفحه 10 از 26 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 257
Like Tree812تشکر

موضوع: تکنیک Hdri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ : پاسخ: تکنیک Hdri

خدمت شما:

منظورم این بود که اگر هدف از تهیه HDR داشتن عکسی با جزئیات کامل باشد و رنج آنقدر وسیع باشد که نتوان یک شات بدون هایلایت های over شده و سایه های Under شده‌ی کامل (قسمت هایی که جزئیات کاملا از بین رفته یا به عبارتی سفید و سیاه خالص) داشت، این روش خیلی موثر نیست...
    میزان موفقیت این روش بستگی به تعادل سه عامل دارد: ۱- اختلاف روشنایی موجود در صحنه ۲- وضعیت خروجی سنسور ۳- پروسس
    دوربینهای جدید نسبت به قدیمی ها در این مورد تواناتر هستند و خروجی های غنی‌تری دارند که این امکان را فراهم میکنند. حتی در صحنه‌هایی که دارای دینامیک رنج ۴ استاپ بیشتر از دینامیک رنج معمول دوربین هستند، ممکن است امکان تولید HDRهای خوبی وجود داشته باشد. گاهی هم حتی بیشتر.

این هم یکی دیگر

آن قسمتهای اوراکسپوز آسمان را هم عمدا بازیابی نکردم تا عکس نهایی طبیعی‌تر باشد.

توضیح دیگر اینکه هر دو این عکس ها بعدا در فتوشاپ پروسس شده‌اند تا کنتراست مطلوب‌تری در نهایت داشته باشند و عکس واقعی‌تر بنظر برسد.
    Saeed61، Mashhadi Vahid، Sama01 و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    29

خب به نظر من ويرايش آقاي نعما م. روشن كمي عكس را تاريك كرده و در قسمت هايي هم كه مشخص كردم سايه هايي به عمد اضافه شده كه در عكس اصلي نبوده كه البته سليقه ايست

من عكس زير رو با استفاده از همان عكس كوچكي كه بيش از حد نور خورده بود بدست آوردم .

فكر كنم نور خوردگي بيش از حد در اين عكس به خاطر اين بوده كه از عمد اين عكس را براي پروسس اچ دي ار انتخاب كردند و ميخواستند تن هاي بيشتري از صحنه را ثبت كنند اما به نظر من توي اين صحنه ها ما سوژه ثابت داريم بهتره از چند فريم استفاده كنيم

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

ضمن تشکر از آقای دکتر روشن باید عرض کنم ادیتها بسیار عالی هستند و نظر رو خیلی جلب میکنه
    امیدوارم مراحل کار رو بفرمایین یا اگر ذکر شده ارجاع بفرمایین
    متشکرم
    alavifar تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط NinaPastori نمایش پست ها

خب به نظر من ويرايش آقاي نعما م. روشن كمي عكس را تاريك كرده و در قسمت هايي هم كه مشخص كردم سايه هايي به عمد اضافه شده كه در عكس اصلي نبوده كه البته سليقه ايست

من عكس زير رو با استفاده از همان عكس كوچكي كه بيش از حد نور خورده بود بدست آوردم .

فكر كنم نور خوردگي بيش از حد در اين عكس به خاطر اين بوده كه از عمد اين عكس را براي پروسس اچ دي ار انتخاب كردند و ميخواستند تن هاي بيشتري از صحنه را ثبت كنند اما به نظر من توي اين صحنه ها ما سوژه ثابت داريم بهتره از چند فريم استفاده كنيم
    به نظر من ادیت جناب روشن خیلی خوب انجام شده و در اون چیزی که می خواستندبه بیننده برسانند موفق بودند.هماهنگی بهتر عناصر در مورد رنگ .در ادیت شما برگ ها مخصوصا در سمت راست ادیت مناسبی ندارند.دو لکه طوسی بین دو درخت هم خیلی به چشم میاد.تا نظر دوستان دیگه چی باشه...
    DELL تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11580

مراحل کار رو بفرمایین
    کار آسانی است. فایل خام را در مبدل RAW باز کنید و وضعیت اکسپوز را بررسی کنید. ببینید که وضعیت مناطق هایلایت و Shadow عکس چگونه است و تا چه مقدار قابل بازیابی است. سپس با تغییر اکسپوژر، چند خروجی از فایل RAW بدست آورید و اینها را در Photomatix یا Ps با هدف تولید فایل ۳۲ بیتی HDR پروسس کنید. در نهایت هم ادیت متمم در فتوشاپ برای حصول کنتراست مورد نظر لازم است.
    Saeed.gh.sh، MahBaz، AmirS و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    کار آسانی است. فایل خام را در مبدل RAW باز کنید و وضعیت اکسپوز را بررسی کنید. ببینید که وضعیت مناطق هایلایت و Shadow عکس چگونه است و تا چه مقدار قابل بازیابی است. سپس با تغییر اکسپوژر، چند خروجی از فایل RAW بدست آورید و اینها را در Photomatix یا Ps با هدف تولید فایل ۳۲ بیتی HDR پروسس کنید. در نهایت هم ادیت متمم در فتوشاپ برای حصول کنتراست مورد نظر لازم است.
    فایل 32 بیتی؟ نتیجه خیلی فرق خواهد کرد با 16 بیتی ؟
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    11580

استفاده از چند فایل در یک نرم‌افزار Tone mapper مانند فتومتیکس یا HDR Proفتوشاپ، با تولید فایل HDR همراه است که ذاتا ۳۲ بیتی است. پروسس در محیط ۳۲ بیتی انجام می‌گردد و سپس خروجی ۱۶ بیتی گرفته می شود.
    نعما م. روشن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    29

به نظر من ادیت جناب روشن خیلی خوب انجام شده و در اون چیزی که می خواستندبه بیننده برسانند موفق بودند.هماهنگی بهتر عناصر در مورد رنگ .در ادیت شما برگ ها مخصوصا در سمت راست ادیت مناسبی ندارند.دو لکه طوسی بین دو درخت هم خیلی به چشم میاد.تا نظر دوستان دیگه چی باشه...
    دوست من من روي يك فايل جي پگ Over شده كه اندازه اش تنها 600 در 480 شده بود و كيفيتش هم تا حد ممكن كم شده بود كار كردم و اون عكس رو بدست آوردم
    آقاي نعما م. روشن روي فايل خام Raw و عكس اصلي كار كردند

اين دو نوع ويرايش رو با هم مقابسه نكنيد چرا عكس اصلي حداقل صد بار كيفيت و اظلاعات بالاتري داشته
    بحث سر تيرگي بيش از حد آسمان و خارج شدن عكس از جذابيت هاي بصري و رنگي بود

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط NinaPastori نمایش پست ها
    دوست من من روي يك فايل جي پگ Over شده كه اندازه اش تنها 600 در 480 شده بود و كيفيتش هم تا حد ممكن كم شده بود كار كردم و اون عكس رو بدست آوردم
    آقاي نعما م. روشن روي فايل خام Raw و عكس اصلي كار كردند

اين دو نوع ويرايش رو با هم مقابسه نكنيد چرا عكس اصلي حداقل صد بار كيفيت و اظلاعات بالاتري داشته
    بحث سر تيرگي بيش از حد آسمان و خارج شدن عكس از جذابيت هاي بصري و رنگي بود
    با این شرایط شما هم خوب ادیت کردید.ولی این دو عکس دو معنی متفاوت دارند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

ایستگاه قطار دوینسکا,براتیسلاوا جمهوری اسلواکی

از دوستانی که اشکالات این عکس را مطرح و راهنمایی میکنن پیشاپیش سپاسگزارم
    محسن دیانی

صفحه 10 از 26 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین