صفحه 32 از 58 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ : پاسخ: پردازش و تبديل فايلهاي Raw

من این فایل را به طور معمول در ACR پروسس کردم و سپس خروجی Tiff برای فتوشاپ گرفتم و آنجا هم تغییر سایز و در نهایت آپلود کردم. در هیج کدام از مراحل تغییرات رنگ مشابه آن موردی که فرمودید، مشاهده نکردم.
    پس ایراد از فایل یا ACR نیست. حالا باید روش کار خود را به صورت دقیق بگویید تا علت مشکل مشخص شود.
    Navid7h، Saadat، Anoosh-Em و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

استاد در همین فایل jpg که آپلود کرده اید تغییرات در رنگ آبی کاملا مشهوده
    و مشکل دقیقا در همین نقطه می باشد بنا بر تجربه اگر در این مرحله(acr) رنگها حفظ شوند در ادامه روند پروسس یعنی ps مشکلی در ماهیت رنگها بوجود نمیاد شاید به این جهت که در آنجا میتوان تغییرات را در کانال مشخصی روشنایی و یا رنگها به صورت مجزا اعمال کرد.

قسمتی مشخص از همین فایل و فایل اصلی(خام) و فایلی که در lightzone پروسس شده را انتخاب و کراپ کردم:

عکسها در ViewNX2 به این صورت دیده میشوند و همچنین در ACDSee_Pro3 و در PS
    (این کراپ ها از ps بوده)
    همانطور که در عکس مشخص میشود آثار روند تخریبی در خروجی lightzone بسیار اندک می باشد ,در مقایسه با acr
    البته در این عکسها چیز زیادی مشخص نیست من برای بررسی این آثار معمولا از کراپ 100% تا 200% استفاده میکنم.
    در acr افزایش کنتراست معمولا با تخریب در بافتها(پیکسلها) همراه میشود ولی در lightzone این چنین نیست!
    از طرفی امکاناتی که lightzone در اختیار میگذارد قابل مقایسه با ps و acr نیست

روش کار من به این صورت است که در acr تنظیم تراز سفیدی اصلاح ca تنظیمات نور و روشنایی و کنتراست و نویز گیری(اولیه) را انجام میدهم و سپس خروجی tif شانزده بایتی و باقی تنظیمات از جمله تنظیمات رنگ را در ps ادامه میدهم

با تشکر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چند موضوع را مطرح کردید:

۱- رنگها:
    اینکه فرمودید تغییراتی در رنگ آبی مشهود است، من مشکلی نمی بینم. بر فرض هم که این رنگ آبی مورد پسند شما نباشد، در پردازش RAW امکان بازتولید رنگهای متنوعی بر حسب سلیقه ویا نیاز کاربر وجود دارد. به عنوان نمونه من با تغییر پروفایلها در پروسس RAW انواع رنگهای زیر را تولید کردم:

اکثر این نسخه های تولیدی دارای رنگهای مناسبی هستند. اگر رنگ اینها را نامناسب می بینید، مشکل از کالیبراسیون مانیتور شماست ( و یا مانیتور من. هر چند اخیرا کالیبره‌اش کرده‌ ام )

دوستان دیگر نظر دهند که رنگها را چطور می‌بینند.

مثلا من عکسی را که در پست قبلی شما با زیرنویس RAW مشخص شده غیر طبیعی می بینم و دوتای دیگر طبیعی تر هستند.

۲- در مورد تاثیر کنتراست بر تخریب:
    خب ایجاد کنتراست های شدید می تواند باعث خطاهایی مانند Banding شود. اما این مساله در همه مبدلها مشترک است.
    مگر اینکه منظورتان از تخریب چیز دیگری باشد. بیشتر توضیح دهید.

۳- لایت زون نرم افزار خوبی است اما اصلا نمی‌تواند جایگزین ACR شود. چه در کیفیت خروجی و چه در امکانات.
    ویرایش توسط nmroshan : Tuesday 31 August 2010 در ساعت 11:34
    K_NMT، Saadat، Farid-Gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا mthosein آواتار ها
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ : پردازش و تبديل فايلهاي Raw

باسلام
    انشاءاله كه توي تايپيك مرتبط باشه

راستش من دوربين دي نود يكي از دوستان رو به امانت گرفته و چند تايي عكس با فرمت RAW گرفتم ولي متأسفانه فتوشاپ CS4 بازش نمي كنه لطفاً يه راهنمايي بكنيد. آيا بايد با نرم افزار خاصي بازش كنم يا روش ديگري هم داره
    اين پيغام رو ميده
    11.jpg[
    ویرایش توسط mthosein : Monday 6 September 2010 در ساعت 08:44

كاربر آشنا farhadi آواتار ها
    تشکر کرده
    206

نقل قول نوشته اصلی توسط mthosein نمایش پست ها
    باسلام
    انشاءاله كه توي تايپيك مرتبط باشه

راستش من دوربين دي نود يكي از دوستان رو به امانت گرفته و چند تايي عكس با فرمت RAW گرفتم ولي متأسفانه فتوشاپ CS4 بازش نمي كنه لطفاً يه راهنمايي بكنيد. آيا بايد با نرم افزار خاصي بازش كنم يا روش ديگري هم داره
    اين پيغام رو ميده
    11.jpg[
    بله .فتو شاپ قادر به باز کردن عکسها نیست . فرمت راو رو باید با نرم افزار های مخصوص این کار مانند نیکون کپچر یا نرم افزا خود دوربین باز کنید و بعد از ویرایش ابتدائی با فتوشاپ تغییرات لازم را اعمال نمایید. البته این مطالب در تایپیک تاریکخانه و مقالات مربوطه کامل توضبح داده شده . لطفا مطالعه کنین.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadi نمایش پست ها
    بله .فتو شاپ قادر به باز کردن عکسها نیست .

حالا این بنده خدا دکتر روشن عزیز هی گلو پاره کند!!

چرا برادر جان... فتوشاپ هم فرمت RAW را ( همان فرمت NEF در نیکون) می خواند. احتمالا نسخه ACR فتوشاپ شما کمی قدیمی است و باید نسخه جدیدتر آن را دانلود و نصب کنید (آدرس آن را احتمالا چند پست قبلتر بتوانید پیدا کنید).
    nmroshan، Navid7h، KHAKSAR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.

1-زمانی که کنن داشتم برای ادیت اولیه فایل های خام (CR2) از برنامه DPP کنن استفاده میکردم.تنظیمات

بسیار ساده ای داشت و به سرعت و بدون تاخیر بر عکس اعمال میشد و کار را راحت میکرد مخصوصا برای

وایت بالانس و ...

اما اکنون برای نیکون از برنامه های خود نیکون استفاده میکنم.تنظیمات بسیار خوب و کامل است اما متاسفانه

چند ثانیه زمان میبرد تا یک تنظیم بر عکس مورد نظر اعمال شود.علت این امر چیست؟من تفننی عکاسی میکنم

و فرصت زیادی برای ادیت عکس ها ندارم.راه حل چیست؟

2-باز هم در DPP! وقتی تغییراتی را انجام میدادم و دستور تبدیل به TiFF را میدادم عکس تبدیل میشد و هنگام

خروج از برنامه میپرسید که تغییرات اعمال شده بر فایل خام ذخیره شود یا خیر.اما در برنامه نیکون هنگام تبدیل

این سوال را میپرسد.اگر من بخواهم فایل های خام را تغییر دهم و خروجی بگیرم اما فایل خام هنگام خروج از

برنامه به حالت اول برگردد باید چه تنظیمی انجام دهم؟

با تشکر از همه عزیزان
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

ACR برای تنظیم اتوماتیک نور عکس ها (اغلب با هیستوگرام متمایل به چپ) Exposure را افزایش و Brightness را کاهش می دهد و کنتراست را هم زیاد می کند. دلیل این کار چیست؟ یعنی چه منطقی پشت این الگوریتم است ؟
    kamran.malek تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.

1-زمانی که کنن داشتم برای ادیت اولیه فایل های خام (CR2) از برنامه DPP کنن استفاده میکردم.تنظیمات

بسیار ساده ای داشت و به سرعت و بدون تاخیر بر عکس اعمال میشد و کار را راحت میکرد مخصوصا برای

وایت بالانس و ...

اما اکنون برای نیکون از برنامه های خود نیکون استفاده میکنم.تنظیمات بسیار خوب و کامل است اما متاسفانه

چند ثانیه زمان میبرد تا یک تنظیم بر عکس مورد نظر اعمال شود.علت این امر چیست؟من تفننی عکاسی میکنم

و فرصت زیادی برای ادیت عکس ها ندارم.راه حل چیست؟

2-باز هم در DPP! وقتی تغییراتی را انجام میدادم و دستور تبدیل به TiFF را میدادم عکس تبدیل میشد و هنگام

خروج از برنامه میپرسید که تغییرات اعمال شده بر فایل خام ذخیره شود یا خیر.اما در برنامه نیکون هنگام تبدیل

این سوال را میپرسد.اگر من بخواهم فایل های خام را تغییر دهم و خروجی بگیرم اما فایل خام هنگام خروج از

برنامه به حالت اول برگردد باید چه تنظیمی انجام دهم؟

با تشکر از همه عزیزان
    سهیل جان
    من متوجه نشدم یعنی در هنگام استفاده از Capture NX2 در اعمال تغییرات با تاخیر مواجه هستید؟ من مدتها است که از این نرم افزار استفاده میکنم و متاسفانه به همین علت دانش فوتوشاپی من بهبود نیافته است چون تقریبا بیشتر تغییراتی را که میخواهم میتوانم در Capture NX به ان برسم. به نظرم برای تغییرات و اصلاحات معمول نرم افزاری عالی و کم نقص است. البته برای تغییرات و اصلاحات عمده و امکانات جانبی فوتوشاپ دنیای دیگری است.
    Soheil Qoddusi و kamran.malek تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.ممنونم از توجه شما.

بله با تاخیر اعمال میشد.سیستم کامپیوتری خوبی دارم و برایم این مورد عذاب بود.برنامه را آپدیت کردم و بسیار سریعتر شده.دیروز پیغام آپدیت را داد.متاسفانه در پک دوربین سی دی برنامه موجود نبود و ورژنی که دانلود کرده بودم احتمالا به روز نبوده...با شما موافقم.برنامه ی بسیار خوب و راحتی است.

ولی مورد دوم هنوز پاربرجاست
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

صفحه 32 از 58 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... آخرینآخرین