صفحه 34 از 58 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

موضوع اول رو که اشتباه زده بودم و تصحیحش کردم.و اما مورد بعدی چه در حالت RAW وچه در حالت RAW+JPEG فایل های خام رو نشون نمی ده.(در حالیکه قبلا یک چنین حالتی پیش نیومده بود.)
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط soha نمایش پست ها
    سلام

تمام عکسهایی رو که در حالت RAW می گیرم،در زمان انتقال عکسها به کامپوترم اصلا وجود ندارند.یعنی در واقع هیچ گونه فایلی نشون داده نمی شه.فقط عکسهایی که در حالت RAW+JPEGگرفته می شه ،اون هم فقط فایل های JPEG رو نشون می ده و بس.خبری از فایل های خام نیست.اگر ممکنه راهنماییم کنید ممنون می شم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط soha نمایش پست ها
    موضوع اول رو که اشتباه زده بودم و تصحیحش کردم.و اما مورد بعدی چه در حالت RAW وچه در حالت RAW+JPEG فایل های خام رو نشون نمی ده.(در حالیکه قبلا یک چنین حالتی پیش نیومده بود.)
    از نرم افزار DPP استفاده میکنید ؟
    یا لایتروم

یا فایل ها را دستی کپی و پیست میکنید؟
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    2372

مثل همیشه از طریق کابل خود دوربین و اتصال مستقیمش به سیستم.زمانی هم که متصل می کنم از گزینه download image from EOS camera استفاده می کنم.

تشکر کرده
    2372

از همه دوستان ممنون.مشکلم تقریبا حل شد.یکبار مموری رو در دوربین فورمت کردم و سیستم رو هم ری استارت کردم.و این بار از طریق DPP بازشون کردم.البته بدون اتصال مستقیم دوربین به سیستمم اصلا سیستم مموریم رو نمی خونه،که احتمالا یک مشکل اساسی در سیستمم پیش اومده و نمی دونم چیه!در ضمن سیستم رو یکبار اسکن کلی هم کردم و هیچ ویروسی رو نشون نداد!

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نرم افزار کوچکی هست به نام RRT دانلود و نصب کنید برخی ایرادات رجیستری را حل می کند و احتمال زیاد مشکلتان حل می شود.
    Hoda Zaeimi تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد KAFKA آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام دوستان
    من يه مشكلي برام پيش اومده ...اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشم .
    من وقتي فايل RAW رو ويرايش و پردازش مي كنم و در انتها كه مي خوام در يك فايل جداگانه ي RAW تغييرات ذخيره شود نمي توانم . ذخيره مي كنم اما با اين XMP ذخيره ميكنه . اينم كه اصلا نتونستم باز كنم . تو محيط camera raw از save seting استفاده مي كنم . تازه هم شروع كردم به كار كردن با اين فرمت . از روي مقاله هاي اقاي روشن رفتم جلو .
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

من وقتي فايل RAW رو ويرايش و پردازش مي كنم و در انتها كه مي خوام در يك فايل جداگانه ي RAW تغييرات ذخيره شود نمي توانم . ذخيره مي كنم اما با اين XMP ذخيره ميكنه . اينم كه اصلا نتونستم باز كنم . تو محيط camera raw از save seting استفاده مي كنم . تازه هم شروع كردم به كار كردن با اين فرمت . از روي مقاله هاي اقاي روشن رفتم جلو .
    نیازی نیست شما فایل XMP را باز کنید. این فایل در واقع تغییراتی هست که شما روی فایل خام خود انجام داده اید. بنابر این اگر می خواهید کار بیشتری روی فایل خود انجام دهید مجددا در یکی از محیط های ACR یا Lightroom اصل فایل مربوطه (همان فایل خام) را باز کنید و پس از انجام کارهای لازم از فایل خام خود خروجی بگیرید. خروجی گرفتن در معنای کلی آن ذخیره فایل در یکی از فرمت های شناخته شده عمومی مانند JPG یا Tiff یا ... است. اگر هم نخواهید خروجی بگیرید و فقط نتایج کار خود را بخواهید ذخیره کنید (در ACR با کلیک بر روی دکمه Done ) که این نتایج در همان فایل XMP ذخیره خواهد شد.
    nmroshan و KAFKA تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر جديد KAFKA آواتار ها
    تشکر کرده
    41

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    نیازی نیست شما فایل XMP را باز کنید. این فایل در واقع تغییراتی هست که شما روی فایل خام خود انجام داده اید. بنابر این اگر می خواهید کار بیشتری روی فایل خود انجام دهید مجددا در یکی از محیط های ACR یا Lightroom اصل فایل مربوطه (همان فایل خام) را باز کنید و پس از انجام کارهای لازم از فایل خام خود خروجی بگیرید. خروجی گرفتن در معنای کلی آن ذخیره فایل در یکی از فرمت های شناخته شده عمومی مانند JPG یا Tiff یا ... است. اگر هم نخواهید خروجی بگیرید و فقط نتایج کار خود را بخواهید ذخیره کنید (در ACR با کلیک بر روی دکمه Done ) که این نتایج در همان فایل XMP ذخیره خواهد شد.
    سلام
    ممنون دوست عزيز !
    راستش من اونجايي كه به ذخيره ي خود فايل خام رو نفهميدم . من اگر Done رو بزنم رو خود فايل اصلي ذخيره مي كنه ؟1 اونوقت ميشه تغييرات رو حذف كرد ؟
    ولي تو مقاله ي آقاي روشن گفتند كه save seting خوبيش اينه كه مي تويد بگيد كدوم از تغييرات رو براتون نگه داره . به خاطر همين من از اين منو استفاده كردم .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پس از اینکه پردازشهای مربوط به RAW را انجام دادید، اگر Save image را بزنید می‌توانید یک خروجی از آن با فرمت دلخواه مانند JPEG بگیرید.
    اگر می‌خواهید این فایل در فتوشاپ باز شود و در آنجا کار را ادامه دهید، open image را بزنید.
    و اگر فقط می‌خواهید پردازشهای انجام شده را ذخیره کنید، دکمه Done را بزنید.

در هر سه مسیر فوق، ویرایشهای شما در همان XMP کنار RAW ذخیره می‌شود. اگر مجددا فایل RAW را باز کنید می‌توانید ویرایشهای تان را تغییر دهید و یا اصلا همه را Resetکنید و از ابتدا شروع کنید.
    KAFKA تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

حالا که بحث XMP اومد وسط :

ظاهراً این نوع فایل فقط مختص به فایل های خام کمپانی ها است و در فایل های DNG فایل XMP ایجاد نمی شود. من تا قبل از اینکه مجبور بشم با فایل های نیکون و کنون سر و کله بزنم چشمم به جمال این فایل اضافه روشن نشده بود.
    محمد رضا میلانی

صفحه 34 از 58 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 ... آخرینآخرین