صفحه 54 از 58 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 531 تا 540 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

اگر اشتباه نکنم فایل خام سونی ARW هست که تو فایل خام وایت بالانس و کنترل صحنه حفظ میشه بر فرض اگر سیاه و سفید هم عکس بگیرید فایل خامتون هم سیاه و سفید میشه
    اما نیکون فایل خامش واقعا خامه و هیچ تغییری نداره با خروجی سنسور البته فکر میکنم نویزگیری رو انجام میده شما میتونید با ACR هم وایت بالانس های مختلف و از پیش اماده رو انتخاب کنید و هم کنترل صحنه رو انتخاب کنید مثل منظره واضح یا پرتره دقیقا همون کاری که با دوربین میکنید
    sina1808 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

به نظر شما راهی هست که بتونم سریعتر عکس های خام دوربین نیکون رو شبیه jpg اش کنم ؟ یا تنظیمی در دوربین اعمال بشه که فایل خام رو شبیه jpg تحویل بده ؟
    من وایت بالانس رو روی همون حالتی که دوربین گرفته میذارم و کنترل صحنه هم روی استاندارد هست اما به نظرم خیلی دستکاری نیاز داره که فایل خام بشه شبیه jpg پردازش شده دوربین
    مخصا رنگ ها خیلی فرق میکنه
    مثلا رنگ آجر در فایل jpge بسیار زیباتر هست و در فایل خام بیشتر به زردی میزنه ( با تغییر وایت بالانس هم نمیشه به رنگ مورد نظر رسید یا خیلی وقتگیر هست )
    ضمنا فکر میکنم روشن بودن D-Lighting تاثیرات خیلی خوبی میذاره روی فایل jpg که نمیدونم چطوری باید در فایل خام اعمال بشه

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1808 نمایش پست ها
    به نظر شما راهی هست که بتونم سریعتر عکس های خام دوربین نیکون رو شبیه jpg اش کنم ؟ یا تنظیمی در دوربین اعمال بشه که فایل خام رو شبیه jpg تحویل بده ؟
    من وایت بالانس رو روی همون حالتی که دوربین گرفته میذارم و کنترل صحنه هم روی استاندارد هست اما به نظرم خیلی دستکاری نیاز داره که فایل خام بشه شبیه jpg پردازش شده دوربین
    مخصا رنگ ها خیلی فرق میکنه
    مثلا رنگ آجر در فایل jpge بسیار زیباتر هست و در فایل خام بیشتر به زردی میزنه ( با تغییر وایت بالانس هم نمیشه به رنگ مورد نظر رسید یا خیلی وقتگیر هست )
    ضمنا فکر میکنم روشن بودن D-Lighting تاثیرات خیلی خوبی میذاره روی فایل jpg که نمیدونم چطوری باید در فایل خام اعمال بشه
    ميتونید از پروفايل های دوربين استفاده کنيد

Untitled-1.jpg
    bf  و sina1808 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    ميتونید از پروفايل های دوربين استفاده کنيد
    سلام
    بله از پروفایل ها هم استفاده میکنم و وایت بالانس هم بصورت as shot هست اما باز هم تفاوت دیده میشه

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    بله از پروفایل ها هم استفاده میکنم و وایت بالانس هم بصورت as shot هست اما باز هم تفاوت دیده میشه
    سلام
    دوست عزیز در دوربینهای کانن و نیکونی که من داشتم موفق نشدم فایل خامو مشابه دوربین پردازش کنم
    با نرم افزارهای مختلف هم تست کردم ولی نتیجه نداد ، نزدیکترین کارو capture nx برای نیکون تحویل میده
    البته باید از پروفایل و تنظیماتی که در دوربین دارین رو نرم افزار استفاده کنین.
    در دوربینهای فوجی فیلم تفاوت فایل خام و jpeg بسیار اندکه گاهی دچار تردید میشم که کدوم فایل خام و کدوم jpeg هست
    ولی در مورد کانن و نیکون موضوع کاملا متفاوته و باید از نرم افزارهای خود برند استفاده بشه تا نتایج حدودی مشابه دوربین گرفت
    در مورد سایر برندها اطلاعی ندارم.
    ارادت.
    sina1808 تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

آخرین نسخه مناسب و سالم لایت روم را از کجا میتونم تهیه کنم؟ اگر لینک سالم دارید ممنون میشم برای دانلود قرار بدید (64 بیت)
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

تشکر کرده
    31

تا اینجای کار با خاموش کردن ADL در دوربین و استفاده از پروفایل camera standard تونستم تا 90-95 % عکس خام رو شبیه jpg کنم
    همچنان در حال مطالعه منابع انگلیسی و آزمون و خطا هستم
    ممنون

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

دوست عزیز اول اینکه تقریبا همون تنظیمات وایت بالانس و پروفایل در acr موجوده که دوستان هم فرمودن اگر باز هم به نظرتون مشکل داره و اون شرایطی که میخواید تنظیمش وقت گیره فکر میکنم تمام دوربین های نیکون ( حداقل 7100 رو من چک کردم ) این امکان رو دارن که عکس خام شما رو با هر شرایطی که بخواید پردازش کنن یعنی دقیقا میتونید یه کپی ویرایش شده از عکستون رو داشته باشید که با همون پروفایلی پردازش شده که موقع عکاسی با جیپگ انتخاب کردید تو منو بخش ویرایش این امکان هست

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

تا اینجای کار با خاموش کردن ADL در دوربین و استفاده از پروفایل camera standard تونستم تا 90-95 % عکس خام رو شبیه jpg کنم
    همچنان در حال مطالعه منابع انگلیسی و آزمون و خطا هستم
    ممنون
    دقیقا یادم نیست ولی فکر میکنم شما با خاموش کردن adl عکس jpeg رو مشابه خام میکنید .
    nautilus_214 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

با سلام

نرم افزار DXO OPTICS PRO نسخه 10 دو نوع Essential و Elite داره كه فايل نصب هر دو يكي هستش. هنگام نصب نسخه Elite به صورت trail سي روزه نصب مي شه.
    من چند تا كرك پيدا كردم ولي همشون نرم افزار به صورت نسخه essential فعال مي كنند.
    نسخه Elite امكانات خيلي جالبي مثل ClearView داره كه واقعا مفيد هستند.

مي خواستم ببينم دوستان كسي كرك نسخه Elite رو نداره ؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط peacekeeper : Wednesday 10 June 2015 در ساعت 13:31
    arefjoon تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 54 از 58 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 آخرینآخرین