صفحه 77 از 92 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 87 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 761 تا 770 , از مجموع 916
Like Tree2658تشکر

موضوع: ویرایش پیشنهادی شما

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    اگه امکان داره بفرمایید چطور میشد ترکیب بندی بهتری انتخاب کرد؟چه المانهایی میبایست وجود داشته باشه تا این عکس بهتر بشه؟
    سوال جالب و در عين حال بسيار مهمي را پرسيديد. سوالي كه قسمت بزرگي از دنياي عكاسي هست.

دوست داشتم به اين سوال به طور مشخص جواب مي دادم. ولي به نظرم بهتر است ذهن هايمان باز بماند و هر كس بنا به سليقه خودش الماني به عكس اضافه(كم يا جابه جا) كند. جواب سوالتان را در ديدن عكستان به شكل زير + مطالعه دو سه كتاب در مورد تركيب بندي + يكي دو سال تمرين مي توانيد پيدا كنيد.

Untitled-2-Recoveredrwe.jpg
    كتاب تركيب بندي مانته
    كتاب چشم عكاس مايكل فريمن
    milad_iut، davoud maani، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

محمد جان، من احساس کردم عکس مقداری بی روحه برای همین با اجازت یک مقدار اول با همون تک فریم، استارتریلش کردم و بعد افکت فانتزی بهش دادم و رنگ و لعاب:::

قبل ویرایش

DSC_0294n.jpg

بعد ویرایش

after.jpg

در حال حاضر در محل کارم هستم و فرصت برای ادیت بهتر، کم و سرعت نت خراب... لازم بود امر کن برات از خونه جای دیگه اپلود کنم ( چیزی حدود 26 مگ هست )

پ.ن: دلیلی که کوچیکش کردم محدودیت در آپلود حجم عکس بود.
    msh2200، kiavash، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    محمد جان، من احساس کردم عکس مقداری بی روحه برای همین با اجازت یک مقدار اول با همون تک فریم، استارتریلش کردم و بعد افکت فانتزی بهش دادم و رنگ و لعاب:::

قبل ویرایش

DSC_0294n.jpg

بعد ویرایش

after.jpg

در حال حاضر در محل کارم هستم و فرصت برای ادیت بهتر، کم و سرعت نت خراب... لازم بود امر کن برات از خونه جای دیگه اپلود کنم ( چیزی حدود 26 مگ هست )

امیر کمیلی عزیز
    سلام
    مرسی از وقتی که برای تصویر گذاشتی....واقعا لذت بردم
    اگر امکان داره روند کاری رو با فیلم یا توضیحاتی ارائه بده تا هم من و هم بقیه دوستان بهره ببرند(البته در زمان مناسبی که وقت داری)
    مرسی از لطفت

ارادتمند
    salman1 تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    درود مصطفی جان
    ...
    این قسمت ضعف لنز رو متوجه نشدم...دقیقا چه چیزی ضعف داره؟

....
    موفق باشید
    اپتیک به کار رفته در لنز هم تاثیر زیادی در کیفیت خروجی داره! هرچند خروجی تصاویر 105-18 از این شارپ تر بوده!
    احتمال زیاد کمی خارج از فوکوس بوده وگرنه نباید به این شدت هم افت کیفیت تصویر داشته باشیم و هم در اثر پردازش ایجاد نویز.

امیر جان پردازشت زیبا شده! فقط تعمدا درخت را محو کردید؟
    در ضمن می توانستید حالت حلزوی هم به حرکت ستاره ها بدید!
    ارادتمند
    MohammadH، mohammad.baruji و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    12403

از اونجایی که مثل سهیل شهبازی عزیز از صدای خوبی برخودار نیستم! ( شوخی با سهیل جان بود ) به نوشتن اکتفا میکنم، اگه نیاز بود امر کنین فیلم هم به روی چشم ( همه مراحل در فتوشاپ... ):
    1- از لایه background یک کپی گرفتم ( Ctrl + J )
    2- برای تهیه استارتریل: از پنجره اکشن ( Alt+F9 ) یک اکشن جدید ساختم ( Create New Action ) و مراحل اکشن به این صورت که: باید لایه جدید انتخاب کنیم بعد باید Free Transform از گزینه Edit انتخاب کنیم ( Ctrl + T ) بعد در سربرگ Rotrate مقدار مورد دلخواه وارد میکنیم ( من مقدار 0.10 انتخاب کردم ) و روعکس اعمال میکنیم. بعد دوباره از لایه یک کپی میگیریم ( Ctrl + J ).
    خوب حالا اکشن ما آمادست که شامل دو مرحله هست: مرحله اول لایه رو به مقداری که وارد کردیم میچرخونه و در مرحله دوم یک لایه جدید ایجاد میکنه.

بسته به مقداری که دوست داریم startrail در عکس اعمال شه، اکشن اجرا میکنیم... من بیست بار اجرا کردم.

3- حالا تمام لایه هایی که درست شدن ( به جز لایه اصلی background ) انتخاب میکنیم و blending از حالت Normal روی حالت Lighten میذاریم تا لایه ها روی هم قرار بگیرن و رد ستاره ها نشون داده بشه.
    4- دوباره همه لایه هایی که توسط اکشن درست شده، انتخاب میکنیم و لایه ها رو با هم مرج میکنیم ( کلیک راست + Merge Layers )
    5- همون طور که میبینیم درخت هم حالت چرخشی به خودش گرفته. برای رفع این مورد، باید لایه ای که در گزینه 4 از ادغام بقیه لایه ها ایجاد شده انتخاب کنیم و Blending رو از حالت Normal در حالت Overlay بذاریم.
    خوب این مشکل هم حل شد.
    6- از این مرحله به بعد، کاملا سلیقه ایه که شما فضای عکس به چه صورت در بیاری... من از فیلتر Topaz برای دادن رنگ و لعاب به تصویر استفاده کردم و مقداری هم از کانال رنگ ها استفاده کردم.
    7- در نهایت من از فیلتر StarSpikes Pro استفاده کردم برای فانتزی شدن ستاره ها.

به علت کمبود وقت، من رو حذف کردن حصارها و مراحل نویزگیری، کار نکردم که شما خودت اینکار انجام داده بودی.
    سوالی بود در خدمتم.
    انشالله عمری باشه، به روی چشم، فیلم هم تهیه میکنم.
    ارادت داریم

با مصطفی عزیز خط رو خط شدیم:
    مصطفی جان، در مورد درخت، من حقیقتش این فضا رو بیشتر دوست داشتم. در مورد حالت حلزونی هم، حقیقتا امروز صبج خیلی اتفاقی به ذهنم رسید که از تک عکس، با اکشن، استارتریل بسازم و هنوز حالت های دیگه زاویه و جابه جایی عکس کار نکردم. موارد خیلی بهتری تو ذهنم هستند که حتما روشون کار میکنم و اگه به نتیجه رسیدم حتما اعلام میکنم مثل همین حالت حلزونی که شما لطف کردی راهنمایی کردی.
    ارادتمند

پ.ن: میتونیم اولین لایه ای که ایجاد میکنیم از همون اول در حالت Lighten بذاریم تا با هر بار اجرا کردن اکشن، همون جا ببینیم چه تغییراتی در عکس اعمال میشه و دیگه نیازی به مرحله 3 نیست... ما در محضر اساتیدی مثل مصطفی جان، داریم درس پس میدیم
    ویرایش توسط amir.komeily : Saturday 5 March 2016 در ساعت 09:42 دلیل: درج پ.ن
    nautilus_214، a.g g.a، MohammadH و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

امیر کمیلی عزیز تا یه جاهایی فهمیدم چی شده ولی کاملا متوجه نشدم مخصوصا قسمتی که درخت رو از استار تریل معاف میکنی
    اگه فیلم آموزشی رو هم آماده کنی خیلی ممنون میشم نیاز به دوبله هم نیست
    mohammad.baruji و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

پیشنهاد من
    n294.jpg
    mohammad.baruji و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    از اونجایی که مثل سهیل شهبازی عزیز از صدای خوبی برخودار نیستم! ( شوخی با سهیل جان بود ) به نوشتن اکتفا میکنم، اگه نیاز بود امر کنین فیلم هم به روی چشم ( همه مراحل در فتوشاپ... ):
    1- از لایه background یک کپی گرفتم ( Ctrl + J )
    2- برای تهیه استارتریل: از پنجره اکشن ( Alt+F9 ) یک اکشن جدید ساختم ( Create New Action ) و مراحل اکشن به این صورت که: باید لایه جدید انتخاب کنیم بعد باید Free Transform از گزینه Edit انتخاب کنیم ( Ctrl + T ) بعد در سربرگ Rotrate مقدار مورد دلخواه وارد میکنیم ( من مقدار 0.10 انتخاب کردم ) و روعکس اعمال میکنیم. بعد دوباره از لایه یک کپی میگیریم ( Ctrl + J ).
    خوب حالا اکشن ما آمادست که شامل دو مرحله هست: مرحله اول لایه رو به مقداری که وارد کردیم میچرخونه و در مرحله دوم یک لایه جدید ایجاد میکنه.

بسته به مقداری که دوست داریم startrail در عکس اعمال شه، اکشن اجرا میکنیم... من بیست بار اجرا کردم.

3- حالا تمام لایه هایی که درست شدن ( به جز لایه اصلی background ) انتخاب میکنیم و blending از حالت Normal روی حالت Lighten میذاریم تا لایه ها روی هم قرار بگیرن و رد ستاره ها نشون داده بشه.
    4- دوباره همه لایه هایی که توسط اکشن درست شده، انتخاب میکنیم و لایه ها رو با هم مرج میکنیم ( کلیک راست + Merge Layers )
    5- همون طور که میبینیم درخت هم حالت چرخشی به خودش گرفته. برای رفع این مورد، باید لایه ای که در گزینه 4 از ادغام بقیه لایه ها ایجاد شده Blending رو از حالت Normal در حالت Overlay بذاریم.
    خوب این مشکل هم حل شد.
    6- از این مرحله به بعد، کاملا سلیقه ایه که شما فضای عکس به چه صورت در بیاری... من از فیلتر Topaz برای دادن رنگ و لعاب به تصویر استفاده کردم و مقداری هم از کانال رنگ ها استفاده کردم.
    7- در نهایت من از فیلتر StarSpikes Pro استفاده کردم برای فانتزی شدن ستاره ها.

به علت کمبود وقت، من رو حذف کردن حصارها و مراحل نویزگیری، کار نکردم که شما خودت اینکار انجام داده بودی.
    سوالی بود در خدمتم.
    انشالله عمری باشه، به روی چشم، فیلم هم تهیه میکنم.
    ارادت داریم

با مصطفی عزیز خط رو خط شدیم:
    مصطفی جان، در مورد درخت، من حقیقتش این فضا رو بیشتر دوست داشتم. در مورد حالت حلزونی هم، حقیقتا امروز صبج خیلی اتفاقی به ذهنم رسید که از تک عکس، با اکشن، استارتریل بسازم و هنوز حالت های دیگه زاویه و جابه جایی عکس کار نکردم. موارد خیلی بهتری تو ذهنم هستند که حتما روشون کار میکنم و اگه به نتیجه رسیدم حتما اعلام میکنم مثل همین حالت حلزونی که شما لطف کردی راهنمایی کردی.
    ارادتمند

پ.ن: میتونیم اولین لایه ای که ایجاد میکنیم از همون اول در حالت Lighten بذاریم تا با هر بار اجرا کردن اکشن، همون جا ببینیم چه تغییراتی در عکس اعمال میشه و دیگه نیازی به مرحله 3 نیست... ما در محضر اساتیدی مثل مصطفی جان، داریم درس پس میدیم
    آقا از بچه های استیج کمک بگیر
    اگر فیلمش رو لطف کنی ممنون میشم....فقط کمی با سرعت کمتر کارهارو انجام بده تا به گزینه ها خوب دقت کنم...شاید بشه چیز جدیدتری هم از این تصویر بیرون کشید

ارادتمند
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    امیر کمیلی عزیز تا یه جاهایی فهمیدم چی شده ولی کاملا متوجه نشدم مخصوصا قسمتی که درخت رو از استار تریل معاف میکنی
    اگه فیلم آموزشی رو هم آماده کنی خیلی ممنون میشم نیاز به دوبله هم نیست
    به روی چشم.
    حتما برای فیلم اقدام میکنم ظرف همین چند روز.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    ...شاید بشه چیز جدیدتری هم از این تصویر بیرون کشید

ارادتمند

صد در صد محمد جان. الان که چند دقیقه ای کار کردم فهمیدم برادر lincoln harrison چطور این عکسها رو گرفته و صداش در نیاورده! (البته فقط حرکت ستاره ها رو متوجه شدم فعلا!)

222.jpg

2222.jpg
    msh2200، nautilus_214، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841
    davoud maani، a.g g.a، mohammad.baruji و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

صفحه 77 از 92 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 87 ... آخرینآخرین