صفحه 17 از 71 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه من رو راهنمایی کنید . من میخوام فتوشاپ یاد بگیرم و خیلی هم نمیتونم زمان بذارم برای همین نیاز به یه آموزش منسجم دارم . به نظرتون کلاس برم بهتره یا خودم مطالعه کنم . و اگه بخوام خودم مطالعه کنم چه منبعی رو پیشنهاد می کنید ؟ (اگه کتاب چاپ شده باشه برام خیلی راحت تره )

البته فتوشاپ رو در حد معمولی بلدم میخوام خوب یاد بگیرم مخصوصا روتوش و اصلاحات رنگ و نور و کنتراست

سلام
    دوست عزیز برنامه فتوشاپ انقدر گسترده و پیچیده هست که شما نمی تونید این انتظار رو داشته باشید که خیلی سریع اون رو یاد بگیرید.مخصوصا تکنیکهای اصلاحی و روتوش که لازمه یادگیری اونها آشنایی با بسیاری از منوها و ابزارهای فتوشاپ هست. پس به این فکر نباشید که بتونید فقط یه قسمت رو یاد بگیرید و کارتون راه بیفته(منظورم این هست که تمام مواردی که شما یاد بگیرید پیوسته و لازم و ملزوم همدیگر هستند)
    اما در مورد کلاس،من خودم خیلی توصیه نمی کنم.مواردی رو که معمولا در کلاسها آموزش می دهند همون چیزهایی هست که شما در کتاب ها و فیلم های آموزشی می بینید.البته نمی گم که کلاس ها اصلا خوب نیستند،اما شما با هزینه کمتر هم می تونید به مقصود خودتون برسید.برای چیزی که شما مد نظرتون هست کتاب ها و فیلم های بسیاری خوبی در بازار وجود داره که می تونید از اونها استفاده کنیدواما این نکته رو اصلا فراموش نکنید که برای یاد گیری خوب این نرم افزار بیشتر از هر چیز تمرین و به زبان عامیانه (سر و کله زدن) با اون لازم هست:biggrin: )

پ ن: چون نمی دونم معرفی کتاب و سی دی های آموزشی مطابق با قوانین سایت باشه یا نه نام چند تا از اونها رو براتون در پیغام خصوصی می فرستم.
    Delbaz، M. Beyrami و Mazy تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر همراه S.M.Noorbakhsh آواتار ها
    تشکر کرده
    5438

نقل قول نوشته اصلی توسط arambigharar نمایش پست ها
    این پلاگین را دارم ولی این کار را نمیکنه
    من معمولا برای ویرایش ضربدری از این پلاگین استفاده میکنم. شاید این پلاگین برای شما به صورت کامل نصب نشده. من از آدرس دوم این پلاگین را دانلود کردم.
    اینم مدرک وجود ویرایش ضربدری در این پلاگین.

از منوی سمت چپ قسمت ویرایش ضربدری را انتخاب کنید و از قسمت سمت راست انواع مختلف این ویرایش را ببینید.

پیروز باشید.
    Mehdi Rojaie، Miri، arambigharar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید میثم نوربخش

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز برنامه فتوشاپ انقدر گسترده و پیچیده هست که شما نمی تونید این انتظار رو داشته باشید که خیلی سریع اون رو یاد بگیرید.مخصوصا تکنیکهای اصلاحی و روتوش که لازمه یادگیری اونها آشنایی با بسیاری از منوها و ابزارهای فتوشاپ هست. پس به این فکر نباشید که بتونید فقط یه قسمت رو یاد بگیرید و کارتون راه بیفته(منظورم این هست که تمام مواردی که شما یاد بگیرید پیوسته و لازم و ملزوم همدیگر هستند)
    اما در مورد کلاس،من خودم خیلی توصیه نمی کنم.مواردی رو که معمولا در کلاسها آموزش می دهند همون چیزهایی هست که شما در کتاب ها و فیلم های آموزشی می بینید.البته نمی گم که کلاس ها اصلا خوب نیستند،اما شما با هزینه کمتر هم می تونید به مقصود خودتون برسید.برای چیزی که شما مد نظرتون هست کتاب ها و فیلم های بسیاری خوبی در بازار وجود داره که می تونید از اونها استفاده کنیدواما این نکته رو اصلا فراموش نکنید که برای یاد گیری خوب این نرم افزار بیشتر از هر چیز تمرین و به زبان عامیانه (سر و کله زدن) با اون لازم هست:biggrin: )

پ ن: چون نمی دونم معرفی کتاب و سی دی های آموزشی مطابق با قوانین سایت باشه یا نه نام چند تا از اونها رو براتون در پیغام خصوصی می فرستم.
    ممنون از راهنمایی تون
    Hoda Zaeimi تشکر می‌کند.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

سلام
    فایلی با پسوند eps دارم که می خواهم متن آن را از زمینه اش جدا کنم. آیا در فتوشاپ راهی هست که بتوان این کار را انجام داد یا لزوماً باید این کار را در همان نرم افزارهای وکتوری انجام داد؟
    ممنون
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

فایلتون را آپلود کنید تا بهتر راهنمایی شوید
    اگر بکگراند فایل شما یکرنگ باشد می توانید با ابزار Magic wand آنرا انتخاب کرده سپس با زدن دکمه های Command+Shift+I آنرا معکوس (ّInverse) کنید و به لایه یا صفحه جدید انتقال دهید
    موفق باشید
    reza_Bahman تشکر می‌کند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط ssobhdel نمایش پست ها
    فایلتون را آپلود کنید تا بهتر راهنمایی شوید
    اگر بکگراند فایل شما یکرنگ باشد می توانید با ابزار Magic wand آنرا انتخاب کرده سپس با زدن دکمه های Command+Shift+I آنرا معکوس (ّInverse) کنید و به لایه یا صفحه جدید انتقال دهید
    موفق باشید
    درود
    فکر میکنم منظور جناب صبحدل عزیز جهت Ctrl+Shift+I reverse بوده است.(البته در Maxc OS همان Command می باشد )
    جسارت بنده رو ببخشید
    ویرایش توسط I.Givili : Friday 22 July 2011 در ساعت 00:04

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    سلام
    فایلی با پسوند eps دارم که می خواهم متن آن را از زمینه اش جدا کنم. آیا در فتوشاپ راهی هست که بتوان این کار را انجام داد یا لزوماً باید این کار را در همان نرم افزارهای وکتوری انجام داد؟
    ممنون
    همونطور که دوستان گفتن، طبیعیه که تو فوتوشاپ بشه هر چیزی رو از هر چیزی جدا کرد، منتهی باید شرایط رو دید تا سریع ترین و بهینه ترین راه رو پیشنهاد داد...
    اما گذشته از اینها من ۲ تا پیشنهاد کلی دارم:
    ۱. با توجه به اینکه فایل مورد نظر شما تو فوتوشاپ بصورت پیکسلی باز میشه (خاصیت vector بودن خودش رو از دست میده) پیشنهاد می کنم اون رو بصورت smart object باز کنید و بزرگترین سایزی رو که فکر میکنید ممکنه بخواید استفاده کنید بهش بدید... اینطوری اگه بعدا کوچیکش کردید و پشیمون شدید و خواستید بزرگش بکنید لبه ها نرم میمونه و پیکسل پیکسل نمیشه.
    ۲. باز هم در راستای غیر تخریی بودن فرایند، به جای معکوس کردن انتخاب و زدن command+j (تو ویندوز ctrl+j) برای انتقال قسمت انتخاب شده به لایه جدید، میتونید کلید option (در ویندوز alt ) رو نگه دارید و روی کلید ماسک کلیک کنید تا لایه مورد نظر طوری ماسک بشه که قسمت های انتخاب شده (در اینجا زمینه) حذف بشن...
    پ.ن: همونطور که احتمالا تا الان متوجه شدید، جناب صبحدل میانبر مک رو نوشتن.
    reza_Bahman و M.Rahimizadeh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Rahimizadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    4549

سلام
    ممنون
    چون شما نوشته‌اید در فتوشاپ، دوستان هم راه‌حل‌های مفید فتوشاپی را گفتند. پیشنهاد می‌دم که اگر با فایل‌های وکتوری و خصوصا پسوند eps سرکار دارید برنامه‌ی Adobe illustrator رو نصب کنید که با خیال راحت نه تنها متن را فقط با انتخاب و فشردن دکمه‌ی Delete حذف کنید بلکه قادر خواهید بود جزبه‌جز تصویر را تغییر و ویرایش نمایید. برای ادامه‌ی کار در برنامه‌ی فتوشاپ هم کافی‌ست تصویر را انتخاب کنید و آن‌را با command+c در مک (ctrol+c) در ویندوز کپی کنید و در فتوشاپ paste نمایید که در جواب سوال نوع آن (Paste As) گزینه‌ی smart object را انتخاب نمایید و از کیفیت آن هم لذت ببرید.

مانا باشید و شاد
    reza_Bahman، Amir Abdolpanah و Walkman تشکر می‌کنند.
    محمد رحیمی‌زاده

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

چون شما نوشته‌اید در فتوشاپ، دوستان هم راه‌حل‌های مفید فتوشاپی را گفتند. پیشنهاد می‌دم که اگر با فایل‌های وکتوری و خصوصا پسوند eps سرکار دارید برنامه‌ی Adobe illustrator رو نصب کنید که با خیال راحت نه تنها متن را فقط با انتخاب و فشردن دکمه‌ی Delete حذف کنید بلکه قادر خواهید بود جزبه‌جز تصویر را تغییر و ویرایش نمایید. برای ادامه‌ی کار در برنامه‌ی فتوشاپ هم کافی‌ست تصویر را انتخاب کنید و آن‌را با command+c در مک (ctrol+c) در ویندوز کپی کنید و در فتوشاپ paste نمایید که در جواب سوال نوع آن (Paste As) گزینه‌ی smart object را انتخاب نمایید و از کیفیت آن هم لذت ببرید.
    بسیار عالی!
    راستش ضمن تشکر بسیار از همه دوستانی که راهنمایی کردند باید عرض کنم راهی رو که دوستان گفتند - یعنی انتخاب و جدا کردن متن - رو قبلا و حتی با استفاده از Content Awareness پیشتر امتحان کردم که در پس زمینه درهم و برهم جواب نداد! بنا به پیشنهاد جنابعالی ایلاستریتور رو نصب می کنم ببینم چطور می شود!
    باز هم ممنونم

پ.ن. جهت اطلاع دوستانی که پیشنهاد کردند نمونه فایل را قرار دهم، این نمونه ضمیمه شده است
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط reza_Bahman : Friday 22 July 2011 در ساعت 02:26
    M.Rahimizadeh تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سلام
    ممنون
    اگر امکان دارد رنگ متن و همینطور رنگ زمینه رنگ بگوید شاید بتوان خیلی ساده تر از اینها عمل کرد .
    reza_Bahman تشکر می‌کند.

صفحه 17 از 71 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین