صفحه 15 از 71 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    با روشی که شما گفتید هم امتحان کردم اما زمانی که از adjustment brush استفاده می کنم دیگه تغییرات چندانی روی عکس نمی تونم اعمال کنم. نمی دونم مشکل کجاست و بعد هم اصلا با این روش نمی شه دقیق کار کرد!
    adjustment brush در لايت روم ( كه طبق گفته علما فرقي با ACR از لحاط منو ها و عملكرد نداره) ابزار نسبتا كامليه و تمام تغييرات مربوط به پارامترها اصلي عكس مثل روشنايي و رنگ و كنتراست و شارپنس و كلريتي و ... رو ميتونيد با اين ابزار بصورت ناحيه اي با دقت خوبي انجام بديد.البته زدن تيك ماسك نبايد فراموش بشه.
    حالا دقيقا چه تغييراتي مد نظرتون بوده نميدونم!
    shabab، Hoda Zaeimi، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اتفاقا من هم میخواستم روشی رو که جناب اقبالی گفتن پیشنهاد بدم...
    فقط ایشون توضیج رو کامل نداده بودن...
    وقتی شما این کار رو بکنید در نهایت ۲ تا smart object دارید که کاملا از هم مستقل هستن (میتونید بیشتر هم اگه لازم بود بسازید) بعد روی هرکدوم از smart objectها که دابل کلیک کنید، دوباره واره acr بیشه و میتونید اون رو تغییر بدید و وقتی ok زدید اون لایه خود به خود آپدیت میشه (به عبارتی این روش کاملا غیر تخریبی‌ه)
    مثلا فرض کنید یه عکس منظره دارید که می خواید یه ویرایش برای آسمون و یکی هم برای زمینش انجام بدید و یه قسمت هایی رو هم کلا دست نخورده باقی بذارید...
    اول عکس رو تو acr باز کنید و یکی از edit ها رو انجام بدید (یا اصلا دست‌ش نزینید و همونطوری خروجی smart object بگیرید (روش‌ش رو که قبلا آقای اقبالی گفته) بعد که تو فوتوشاپ باز شد، روی لایه (روی عکس‌ش نه، روی عنوانش) کلیک راست کنید و new smart object via copy رو بزنید، تا یه لایه جدید بسازه، (هر چند بار که لازمه این کار رو انجام بدید)
    بعد روی لایه ها دابل کلیک کنید و ادیت های لازم رو انجام بدید و برگردید به فوتوشاپ، بعد هم هرطور که دوست دارید براشون ماسک بذارید... در نهایت هم اگه دیدید بخشی از ادیت مناسب نیست میتونید مجددا اون لایه رو ببرید تو ACR و اصلاحش کنید و دوباره برگردید تو فوتوشاپ
    Hoda Zaeimi، khoddami، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    اتفاقا من هم میخواستم روشی رو که جناب اقبالی گفتن پیشنهاد بدم...
    فقط ایشون توضیج رو کامل نداده بودن...
    وقتی شما این کار رو بکنید در نهایت ۲ تا smart object دارید که کاملا از هم مستقل هستن (میتونید بیشتر هم اگه لازم بود بسازید) بعد روی هرکدوم از smart objectها که دابل کلیک کنید، دوباره واره acr بیشه و میتونید اون رو تغییر بدید و وقتی ok زدید اون لایه خود به خود آپدیت میشه (به عبارتی این روش کاملا غیر تخریبی‌ه)
    مثلا فرض کنید یه عکس منظره دارید که می خواید یه ویرایش برای آسمون و یکی هم برای زمینش انجام بدید و یه قسمت هایی رو هم کلا دست نخورده باقی بذارید...
    اول عکس رو تو acr باز کنید و یکی از edit ها رو انجام بدید (یا اصلا دست‌ش نزینید و همونطوری خروجی smart object بگیرید (روش‌ش رو که قبلا آقای اقبالی گفته) بعد که تو فوتوشاپ باز شد، روی لایه (روی عکس‌ش نه، روی عنوانش) کلیک راست کنید و new smart object via copy رو بزنید، تا یه لایه جدید بسازه، (هر چند بار که لازمه این کار رو انجام بدید)
    بعد روی لایه ها دابل کلیک کنید و ادیت های لازم رو انجام بدید و برگردید به فوتوشاپ، بعد هم هرطور که دوست دارید براشون ماسک بذارید... در نهایت هم اگه دیدید بخشی از ادیت مناسب نیست میتونید مجددا اون لایه رو ببرید تو ACR و اصلاحش کنید و دوباره برگردید تو فوتوشاپ

ممنون از توضیحات تکمیلی امیرخان در مورد امکان بازگشت از هر لایه به ACR(برای من که لازم بود )
    فکر کنم حجم فایل در این روش کمتر هست از روشی که چند فایل تیف رو میاریم تو فتوشاپ جهت ماسک گذاری! فکرم درست میگه؟
    و یه نکته دیگه که در این روش آخرین تغییری که در ACR انجام میدیم رو فایل خام ذخیره میشه دیگه!؟
    مهدی روجایی

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

در مورد حجم نمی تونم نظری بدم (در واقع حدس می زنم برای هر لایه یه فایل خام جدا ذخیره بشه!؟ ولی مطمئن نیستم و الان فایل خام هم دم دستم نیست.(
    اما در مورد فایل خام اصلی، وقتی smart object درست می کنید، اون فایل کلا از فایل خام جدا میشه و بعد از اون دیگه هیچ تاثیری از تغییراتی که روی smart object ها بدید، به فایل خام اصلی اعمال نمیشه...
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

در واقع جناب روجایی دو فایل(بع تعداد لایه هایی که Smart object ایجاد کردید، در اینجا دو فایل) ایجاد می شود، و با دو فایل XMP
    AmirS و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دو نوع محاسبه حجم داریم:

۱- حجم Document
    ۲- حجم فایلهای ذخیره شده

حجم document که روی پرفورمنس نرم‌افزار تاثیر دارد، تفاوتی نخواهد داشت. یا بهتر بگویم، بستگی به فرمت خروجی فایل و فرمت خروجی لایت‌روم و مد رنگ و سایر پارامترها دارد.
    حجم فایلی و تعداد فایل ذخیره شده (که روی قضیه مدیریت فایلی و حجم ذخیره سازی موثر است،) متفاوت است. در روش Smart Object تا مرحله نهایی که تک فایل را ذخیره می کنید، فایل جدید دائمی، ذخیره نخواهد شد. یعنی نه فایل غیر خام و نه فایل خام جدید ذخیره نخواهد شد.

غیر از حجم فایل، مزیت روش Smart Object انعطاف پذیری دائمی Document ترکیبی است. یعنی در مراحل بعدی و انتهایی نیز هنوز امکان تغییر پروسس فایل خام برای شما مهیاست.
    Saeed.gh.sh، Hoda Zaeimi، Amir Abdolpanah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    در Color management ویندوزتان نیز چک کنید که sRGB انتخاب شده باشد
    دکتر روشن عزیز
    من در قسمت color management ویندوز فقط گزینه اصلی ای دارم به این نام:
    sRGB display profile with display hardware configuration data arrived from calibration
    و الان این دیفالت هست
    موقعی که عکسهای .Nef رو با فوتوشاپ باز میکنم 3گزینه دیسکارد،کانورت و use embedded prifile رو به من میده
    embedded profile همون adobe RGB 1998 هست و working هم sRGB IEC61966-2.1
    توی color settings فوتوشاپ هم گزینه custom برای settings انتخاب شده
    برای RGB در working space هم گزینه sRGB IEC61966-2.1 انتخاب شده
    آیا این تنظیمات درسته؟تنظیمات درست عمومی برای عکس هست این تنظیمات؟یا چیزی که من میبینم و قاعدتا عکسی که ذخیره میکنم متفاوت با چیزیست که بقیه میبینن؟
    ممنون

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام
    ۱- اگر خروجی RAW Converter تان، Adobe RGB است ( که در مورد شما هست) بهتر است Working space فتوشاپ را AdobeRGB بگذارید.
    ۲- هنگام تهیه خروجی نهایی در فتوشاپ برای انتشار در وب، عکس را به sRGB تبدیل کنید ( از طریق Edit>Convert to profile)
    ۳- در قسمت Edit > Color Settingو زیرقسمت Color management policies سه گزینه دارد که چک مارک آنها را بزنید.
    ۴- مانیتورتان هم که احتمالا کالیبره است.

با رعایت موارد فوق مشکلی نخواهید داشت.
    merdax تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    سلام
    ۱- اگر خروجی RAW Converter تان، Adobe RGB است ( که در مورد شما هست) بهتر است Working space فتوشاپ را AdobeRGB بگذارید.
    ۲- هنگام تهیه خروجی نهایی در فتوشاپ برای انتشار در وب، عکس را به sRGB تبدیل کنید ( از طریق Edit>Convert to profile)
    ۳- در قسمت Edit > Color Settingو زیرقسمت Color management policies سه گزینه دارد که چک مارک آنها را بزنید.
    ۴- مانیتورتان هم که احتمالا کالیبره است.

با رعایت موارد فوق مشکلی نخواهید داشت.
    بسیار ممنون
    فقط در مورد اون 3 گزینه دومی و سومی خاموش هستند امکان انتخاب ندارند! فقطگزینه ask when opening در profile mismatches هست که قابل انتخاب هست و الان تیک خورده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

من امروز از سایت ادوبی... آپدیت آفلاین camera raw رو با حجم 70 مگ گرفتم...
    اما پسوند فایل dmg هست : Camera_Raw_6_4_1_updater.dmg
    چطور باید آفلاین camera raw رو آپدیت کنم؟

صفحه 15 از 71 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 ... آخرینآخرین