صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 143
Like Tree204تشکر

موضوع: خرید دوربین حرفه ای تا سقف 2 میلیون تومان

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اتفاقا این اشتباهه!
    لنز با تغییر سال ارزشش رو از دست نمی ده ولی بدنه دوربین ها با گذشت سال و تغییر تکنولوژی قدیمی می شوند.
    من خودم اولین اشتباهم این بود که زمانی که 30D دوربین روز بازار بود اون را با یک لنز سیگما 200-18 خریدم به همین استدلال شما!
    حالا که لنز خرید احساس می کنم چه ظلمی به لنز دوربین کردم
    صد البته همینطور که شما می فرمائید لنزها ماندگارتر از بادی ها هستند. کلیت فرمایش شما کاملا صحیحه. اما به محدودیت بودجه دوستمون هم توجه کردین؟ اگه بنا به پیشنهاد باشه مشخصا چه لنزی رو به همراه چه بادی پیشنهاد میدین؟ به فرض که اصلا دوستمون همون 1100D رو انتخاب کنه، با بودجه باقیمانده چه لنزی میتونه روش ببنده؟
    در صورتی که با خرید یه بادی به روز، میشه بعدها پس از تامین بودجه لنز بهتر از 18-55 رو هم تهیه کرد.

تشکر کرده
    1254

لنز 55-18 ای که برای ماکرو گرافی استفاده می شود، بدلیل اینکه قسمت پشت لنز باز است دچار مشکل ورود غبار به لنز خواهد شد که امری غیر قابل اجتناب است!
    پس بهتره لنز مورد استفاده برای اینکار از لنز اصلی مجزا باشد.
    باز هم کلیت صحبت شما صحیحه، اما اینجا محدودیت بودجه وجود داره. اتفاقا این مساله علاقمندی به ماکرو و جیب خالی واسه بنده هم مصداق داره
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    صد البته همینطور که شما می فرمائید لنزها ماندگارتر از بادی ها هستند. کلیت فرمایش شما کاملا صحیحه. اما به محدودیت بودجه دوستمون هم توجه کردین؟ اگه بنا به پیشنهاد باشه مشخصا چه لنزی رو به همراه چه بادی پیشنهاد میدین؟ به فرض که اصلا دوستمون همون 1100D رو انتخاب کنه، با بودجه باقیمانده چه لنزی میتونه روش ببنده؟
    در صورتی که با خرید یه بادی به روز، میشه بعدها پس از تامین بودجه لنز بهتر از 18-55 رو هم تهیه کرد.
    مشکل دقیقا همین بودجه هست!
    من شخصا بدنه دوربین خودم را 6 سال پیش خرید 700.000 تومان! و لنز خوب نخریدم! چون اطلاعاتش موجود نبود وگرنه لنز 200-18 سیگما برای من 500.000 تومان هزینه داشت! و تازه به راهنمایی اساتید فروم هم علی رغم همین تاکید در آن زمان توجه نکردم!
    4 سال بعد لنز 50-17 را خریدم به قیمت 500.000 تومان (یادش بخیر چه قیمت هایی بود که قدر ندانستیم) در صورتی که همان سال لنز قیمتش حدود 300.000 تومان بود! و الان 1.200.000 !!!
    ببینید در کل باید لنز را مثل دوربین دید و هیچکدام را فدای دیگری نکرد!
    من شخصا اگر شرایط ایشان را داشتم دو راهکار پیش می گرفتم
    1- Canon 1100D + 18-135 حتی با هزینه اضافی
    2- خرید یک بادی کارکرده از رنج 500 تا 600 و اگر پیدا می کردم یک بدنه 1100D یا 1000D کارکرده به همراه لنز 135-18 (چه نو چه کارکرده!)
    اینطوری هم در هزینه صرفه جویی شده و هم لنز مناسب تهیه شده!
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

باز هم کلیت صحبت شما صحیحه، اما اینجا محدودیت بودجه وجود داره. اتفاقا این مساله علاقمندی به ماکرو و جیب خالی واسه بنده هم مصداق داره
    مشکل گرد و غبار در عکس زمانی خودش را نشان می دهد که شما یک تصویر خیلی مهم و یا زیبا ثبت کرده باشید و بعد قصد چاپ در ابعاد بزرگ را داشته باشید! در این حالت هزار بار به خودتون را سرزنش می کنید که چرا لنز داخل گرد و غبار بوده (یه حسی مثل زمانی که سنسور دوربین غبار گرفته است)

برای کار ماکرو با لنز معکوس که البته در این تاپیک جای بحثش نیست، الزام به استفاده از لنز سالم و نو وجود نداره! و می شود با کمی هزینه یک لنز کارکرده و حتی اسیب دیده برای معکوس تهیه کرد!
    Ali M.Rezaei و Sorrwman تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    1254

مشکل دقیقا همین بودجه هست!
    من شخصا بدنه دوربین خودم را 6 سال پیش خرید 700.000 تومان! و لنز خوب نخریدم! چون اطلاعاتش موجود نبود وگرنه لنز 200-18 سیگما برای من 500.000 تومان هزینه داشت! و تازه به راهنمایی اساتید فروم هم علی رغم همین تاکید در آن زمان توجه نکردم!
    4 سال بعد لنز 50-17 را خریدم به قیمت 500.000 تومان (یادش بخیر چه قیمت هایی بود که قدر ندانستیم) در صورتی که همان سال لنز قیمتش حدود 300.000 تومان بود! و الان 1.200.000 !!!
    ببینید در کل باید لنز را مثل دوربین دید و هیچکدام را فدای دیگری نکرد!
    من شخصا اگر شرایط ایشان را داشتم دو راهکار پیش می گرفتم
    1- Canon 1100D + 18-135 حتی با هزینه اضافی
    2- خرید یک بادی کارکرده از رنج 500 تا 600 و اگر پیدا می کردم یک بدنه 1100D یا 1000D کارکرده به همراه لنز 135-18 (چه نو چه کارکرده!)
    اینطوری هم در هزینه صرفه جویی شده و هم لنز مناسب تهیه شده!
    والله تا اونجا كه از دوستان شنيدم ١٨-١٣٥ به لحاظ كيفيت اپتيكي برتري اي نسبت به ١٨-٥٥ نداره و تنها مزيتش رنج بيشتره (اگه اشتباه مي كنم اصلاح بفرمائيد). به قول يكي از دوستان ١٨-١٣٥ همچين آش دهن سوزي هم نيست كه به خاطر فدا شدنش حسرت بخوريم. به هر حال نظر شما هم محترمه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

با سلام مجدد خدمت همگی دوستان و تشکر از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
    دوستان احتمالا الان میتونم با همه وسایل و لوازم جانبی تا 3 تومن هزینه کنم، حالا با این شرایط واقعا ارزش داره برم لنز 18-135 بگیرم؟
    یا همون فعلا 18-55 برای شروع کارم کفایت میکنه؟
    ضمنا یکی از دوستان بنده دو تا لنز داره از کنون یکی 80-200 و یکی هم 17-45 و میگه چون بادی من قدیمی شده بیا اشتراکی با هم عکاسی میکنیم که من ترجیح دادم فعلا اول کارمه خودم تنهایی عکاسی کنم تا کمی با تکنیک ها آشنا بشم و در آینده شاید این کارو کردم...
    ضمنا نظرتون در مورد همون 700D با لنز 18-135 و با قیمت 2800 چیه؟ که بقیشم برا لوازم جانبی و کیف و ....
    اگرم نتونستم بودجه رو زیاد کنم و همون 2 تومن بود که مجبورم همون 700D یا 650D رو با لنز 18-55 بخرم

تشکر کرده
    4653

والله تا اونجا كه از دوستان شنيدم ١٨-١٣٥ به لحاظ كيفيت اپتيكي برتري اي نسبت به ١٨-٥٥ نداره و تنها مزيتش رنج بيشتره (اگه اشتباه مي كنم اصلاح بفرمائيد). به قول يكي از دوستان ١٨-١٣٥ همچين آش دهن سوزي هم نيست كه به خاطر فدا شدنش حسرت بخوريم. به هر حال نظر شما هم محترمه.
    در مقام مقایسه دو لنز، این لینک را مشاهده بفرمایید!

گفته شما درسته! از 55-18 لنز تا حدودی هم سطح هستند ولی امکان در اختیار داشتن فاصله کانونی بالاتر در حالی که کیفیت تصویر با فاصله کانونی 55 لنز 55-18 برابری می کنه ارزش این را داره که یک بار هزینه در این زمینه شود. وگرنه می شود با استفاده از لنز های شرکت های دیگر مثل سیگما 70-17 نتیجه بسیار بهتری بدست آورد و تازه ممکنه قیمت لنز هم مناسب باشه!
    Ali M.Rezaei و hameder تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط hameder نمایش پست ها
    دوستان احتمالا الان میتونم با همه وسایل و لوازم جانبی تا 3 تومن هزینه کنم، حالا با این شرایط واقعا ارزش داره برم لنز 18-135 بگیرم؟
    دوست عزیز در اینکه لنز 135-18 لنز خوبیه شک نکنید! حالا ممکنه طبق فرمایش دوستمون کیفیت این لنز با 55-18 نزدیک باشه!(البته در فاصله کانونی های مختلف و دیافراگم های متفاوت باید دو لنز چک شود)
    ولی فکر این را بکنید که با خرید 55-18 بعدا دوباره برای خرید فاصله کانونی بیشتر (مثل 300-70) باید نزدیک 1.000.000 تومان هزینه کنید!
    پس بهتر نیست بجای یک لنز 300 یا 400 هزار تومانی مبلغی را به هزینه لنز اضافه کنید و در عوض یک لنز با فاصله کانونی بالاتر بخرید؟!

در کنار این انتخاب شما می توانید یک بدنه تنها را تهیه بفرمایید و بعد هم یک لنز sigma 17-70 تهیه کنید. فکر می کنم از نظر قیمت، این دو لنز با هم فرقی نمی کنه!
    در مورد خرید 700D و 135-18 انتخاب خوبیه ولی شاید همون 650D با لنز را تهیه کنید بتوانید لوازم جانبی را با کیفیت بهتر تهیه کنید (کیف، مموری و سه پایه را فراموش نکنید!)
    hameder تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط hameder نمایش پست ها
    ضمنا یکی از دوستان بنده دو تا لنز داره از کنون یکی 80-200 و یکی هم 17-45 و میگه چون بادی من قدیمی شده بیا اشتراکی با هم عکاسی میکنیم که من ترجیح دادم فعلا اول کارمه خودم تنهایی عکاسی کنم تا کمی با تکنیک ها آشنا بشم و در آینده شاید این کارو کردم...
    ضمنا نظرتون در مورد همون 700D با لنز 18-135 و با قیمت 2800 چیه؟ که بقیشم برا لوازم جانبی و کیف و ....
    اگرم نتونستم بودجه رو زیاد کنم و همون 2 تومن بود که مجبورم همون 700D یا 650D رو با لنز 18-55 بخرم
    معمولا فروشنده ها در هنگام فروش دوربین به شما پیشنهاد می کنن که لنز استاندارد را با یک لنز بالاتر مثلا یک لنز 18-135 عوض کنید مابه تفاوت قیمت رو هم از شما می گیرن و البته نیت اونها اغلب فقط کمی سود برای جیب خودشونه! با مقایسه خروجی بین 55-18 و 18-135 که من با دوربین نیکون5200 انجام دادم تفاوتشون اونقدر نیست که مثلا اشک تو چشماتون جمع کنه و بگین چه کار خوبی کردم. شاید در جاهایی که کمی به زوم بیشتر نیاز داشته باشین بدرد بخوره ولی اونقدرا نیست.
    از نظر بنده یا از همون لنز استاندارد55-18 استفاده کنید و مابقی رو برای یه لنز زوم و یا فیکس با کیفیت حتی از برندهای دیگه کنید بهتر هست. یا اینکه بادی خالی خرید کنید و یک یا دو لنز بسته به موارد استفاده خرید کنید.
    موفق باشید
    اردشیری

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Sorrwman نمایش پست ها
    معمولا فروشنده ها در هنگام فروش دوربین به شما پیشنهاد می کنن که لنز استاندارد را با یک لنز بالاتر مثلا یک لنز 18-135 عوض کنید مابه تفاوت قیمت رو هم از شما می گیرن و البته نیت اونها اغلب فقط کمی سود برای جیب خودشونه! ...
    اگه منظورتون از لنز استاندارد، ١٨-٥٥ هست بايد عرض كنم دوربين هاي Entry-Level كانن با هر دو لنز كيت ١٨-٥٥ و ١٨-١٣٥ موجودند و در هنگام خريد نيازي به تعويض نيست. هر كدام رو كه مايل بوديد تهيه مي كنيد.
    ضمنا لنز ١٨-١٣٥ لنز كانن هست و نمي توان آنرا بر روي D5200 تست كرد.
    msh2200 و hameder تشکر می‌کنند.

صفحه 10 از 15 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... آخرینآخرین