صفحه 60 از 284 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 110 160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: لطفا براي خريد دوربين راهنمايي كنيد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    Woww نمیتونم باور کنم که یک کامپکت رو با SLR مقایسه کردید و تازه در رنج قیمت 600 هزار تومان گزینه کامپکت رو ارجح تر دونستید!

نه دوست عزیز ایشان درست نوشته اند. تعجب میکنم که بعد از اینهمه فعالیت در سایت عکاسی چنین باورهایی دارید.
    دوست عزیز من کامپکت رو با اس آر مقایسه نکردم اصولا این دو ... دو راه جدا هستند منتها تشویق یک کاربر در این محدوده قیمت برای رفتن به سوی اس ال آر بشرطی توصیه پذیر به دیگران است که به تمامی موارد اشاره کرد نه فقط به صرف یک سنسور یا نوردهی طولانی....
    .
    .
    .
    وقتی موضوعی را به دیگران توصیه میکنیم باید تمامی جوانب آنرا در نظر بگیریم تا خدای ناکرده با توصیه هایی اشتباه باعث گمراهی دیگران نشویم. در اصل اگر بدانیم... تمامی موارد را اشاره کنیم... تصمیم با کسی است که میخواهد انتخاب را انجام دهد.
    Navids، Ali Shadi، farhad44 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

با سلام

اصولا باید توجه کرد که دوربین رو برای چه مصرفی میخواهیم. دوربین های کامپکت محدود یتهای زیادی دارند. اما برای مصارف خانگی و یک استفاده کننده که که زیاد به اختلاف خروجی (عکس) بین کامپکت و SLR اهمیتی نمی دهد بله خریدن SLR اصلا شاید زیاده روی هم محسوب شود. چرا که بین 300 تا 400 هزار تومان قیمت معقولی برای یک کامپکت است. اما اگر بنا باشد بیشتر هزینه گردد. دیگر خرید یک کامپکت توجیه عاقلانه ای نخواهد داشت.

خصوصا اینکه صحبت از 600 هزار تومان میباشد. یعنی مبلغی بیشتر از قیمت یک SLR نیکون D60 یا کنون 1000D .
    این همان بدنه ای هست که مشهدی وحید عزیز هم دارند و رضایت کامل هم از آن دارند.

در مورد فرمایش جناب QashQai که باید به تمامی موارد اشاره کرد نه فقط به سنسور بهتر SLR ها یا امکان نوردهی طولانی SLR ها... حق با ایشان است دلایل بهتر بودن SLR ها نسبت به کامپکت ها بیشتر میباشد.

که من هم یکی را به آن دلایل اضفه میکنم ، امکان نصب و تویض لنز در SLR ها . همانطوری که دوستان میدانند 70 درصد کیفیت خروجی به اپتیکال کوالیتی لنز بر میگرده. هر کسی بسته به بودجه و نوع مصرفی که از دوربین خواهد داشت میتواند به تهیه لنز بپردازد ( حتی میتواند فعلا دوربین را به همراه لنز کیت تهیه و سپس بعدا به تهیه لنز های مورد علاقه خود بپر دازد در صورت محدودیت بودجه) همین یک پارامتر سهم بزرگی در اختلاف کیفیت عکس بین یک کامپکت و یک SLR خواهد بود. همانطور که میدانید در کامپکت ها از لنز های ارزانی استفاده شده که داری انواع و اقسام خطا های اپتیکی هستند. و متاسفانه راه گریزی هم از آن نیست . چون این لنز ها قابل تویض نیستند.

البته غیر از این هم نباید باشد.بهر حال کامپکت ، کامپکت است و SLR ، SLR است.

اما در خصوص اینکه فعلا یک کامپکت بگیر باهاش تمرین کن یاد بگیر بعد برو SLR بگیر ...
    این کار چه نتیجه خوبی میتونه داشته باشه؟! اینکه قراره در نهایت SLR گرفته بشه چه بهتر که از اول اینکار صورت بگیره تا با کارایی همون دوربین استفاده کننده آشنا بشه . لازم نیست 500 هزار تومان هم پولی اضافه برای تهیه یک دوربین موقتی پرداخت بشه.
    ضمنا دوربینی در کلاس D60 نیکون هم برای همین مصارف است. ساده و کاربر پسند ، در عین حال که کم و کسری هم ندارد . با قیمتی نازل.

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 8 March 2009 در ساعت 23:45
    behnamarena تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

Cool پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

SLR اونقدرا هم که بزرگش میکنین کار کردن باش سخت نیست فقط کمی مواظبت از لنز و تمیز ماندن سنسور می خواهد، که اینم به نوبه خودش کسی که مبتدی باشه تنها یک لنز داره و تعویض لنزی در کار نیست و سنسور هم تمیز میمونه. با یک UV هم از لنز محافظت میکنه.
    همین SLR دقیقا مثل کامپکتها مدهای گوناگونی داره که دیگه همه کامپکتها دارن از جمله portrait، lanscape، m، a، s
    من تفاوت چندانی نمیبینم. اگر هم کاربر خیلی شوت باشه میتونه خیلی راحت از Auto استفاده کنه.
    SLR Like زمانی خوب بود که تفاوت قیمت میان SLR و SLR Like زیاد بود. ولی این چند ساله قیمتها خیلی نزدیک شده.
    مشکل دیگری که برای کاربران آماتور هست حجیم بودن دوربینهای SLR هست که اونم شخص باید خودش تصمیم بگیره.
    من یادمه که اولین موردی که برام تازگی داشت که از کامپکت می خواستم به SLR تغییر بدم این بود که SLR ها Live View نداشتن و برام تعجب داشت و پیش خودم میگفتم که حتما عکس گرفتن خارج از LCD کار سختی میشه.
    ولی هر کسی که SLR کار کنه میفهمه که Live view چندان واجب نیست و view finder خوبی که داره اینه که در نور کم هم شما میتونین خوب ببینین ولی LCD اینطور نیست (البته همه میدونن که SLR های جدید همه Live view هم دارن ولی صحبت ما برای قیمت 500-600 تومانه).
    :cool:
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    SLR اونقدرا هم که بزرگش میکنین کار کردن باش سخت نیست .....

ولی هر کسی که SLR کار کنه میفهمه که Live view چندان واجب نیست و view finder خوبی که داره اینه که در نور کم هم شما میتونین خوب ببینین ولی LCD اینطور نیست (البته همه میدونن که SLR های جدید همه Live view هم دارن ولی صحبت ما برای قیمت 500-600 تومانه).
    :cool:

در مورد Live View و کاردش بگم... من از لایو ویوی دوربینم ( که D300 هستش ) فقط موقع خرید که داشتم ازمایشش می کردم استفاده کردم. و یکبار هم وقتی که داشتم به یکی از دوستان توضیح میدادم که لایو ویو چیه...
    دوستم هم میخواست D60 بخره و با دیدن لایو ویو قانع شد که نبود آن روی D60 کمبودی رو ایجاد نکرده تازه بهتر هم هست چون اگر آنرا میداشت حتما گرانتر میشد. اما برای خودم تا به این لحظه برام کاربردی نداشته، ترجیح میدادم بجای این سیستم، دوربینم چیز دیگری میداشت ، یا حداقل انرا نداشت و ارزون تر می بود!

با تشکر
    انوش
    behnamarena تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

سلام

بگذارید قضیه را بیشتر باز کنم :

اصلا این دوستمان را فراموش کنید.(ببخشید برای اینکه کسی نرنجد)

خوب فکر کنید من می خواهم تازه شروع کنم ...

به توصیه شما می روم و با 600 هزار تومان یک D60 می خرم.

حالا می خوام شروع کنم به عکاسی....

یه چند روز با دکمه ها و منوها ور می رم. نه یک دقیقه صبر کن من نمی فهمم این گزینه یعنی چی؟!

میام توی فروم و در مورد چیزهایی که نمی دانم سوالهای تکراری می پرسم... خیلی هم جوابهای مناسبی نمی گیرم. یعنی دوستان جواب می دهند اما من چیزی متوجه نمی شم. چون این اولین دوربین منه.

حالا از مطالعه فروم خسته شدم میام و شروع می کنم از در و دیوار عکس می گیرم.... اِ اِ .. چرا عکسها اینقدر مات هستند ؟؟؟ چرا این عکس آبی شد؟ چرا اون یکی سفید ؟ اصلا ایزو چه ربطی به سرعت شاتر دارد؟ دیافراگم این وسط چی می خواد؟ چرا نورسنجی دوربین اشتباه می کند؟

دوباره میام توی فروم

تاپیک ماکروگرافی را باز می کنم :
    من دیدم توی فروم بچه ها از سر یک مگس عکس انداخته اند چرا من نمی توانم؟ آیا دوربینم بدرد نمی خورد؟
    جواب نه باید یک لنز ماکرو بگیرید.

تاپیک حیات وحش :
    این پرنده چقدر خوشگله؟ چرا من نمی تونم اینطوری عکس بگیرم؟
    جواب باید لنز تله بخرید.

تاپیک عکاسی معماری یا بناهای تاریخی :
    اِ این ساختمان چقدر زیبا شده چرا ساختمان در کادر من جا نمیشه؟
    جئواب باید لنز واید بخرید.

حالا تاپیک خرید و فروش یا راهنمایی مثل همین تاپیک یکی باز می کنم و می پرسم :
    خوب چی بخرم با چه مارکی ؟ چه قیمتی؟

جواب آخه برای چه مصرفی می خوای ؟ آیا CA وIS و وزن برات مهمه؟
    اینهایی که گفتی چی هست؟
    آیا بهتر نیست یک شبه اس ال آر بگیرم که همه این عکسها را بتوانم بگیرم؟
    چرا بهتر است.

تاپیک خرید و فروش :
    یک دوربین D60 فقط 300 شات زده کاملا نو به فروش می رسد.

می بینید. خیلی زودتر از آنچه فکر می کردید به آخر خط رسیدم ، اما چگونه ؟ قوانین عکاسی را چقدر با اس ال آر تمرین کرم؟ یا توانستم که تمرین کنم؟ آیا متوجه شدم که به چه شاخه ای از عکاسی علاقه مندم؟

به این دوستمون هم بنده با ارادت عرض می کنم از دست بنده دلگیر نشوید بنده فقط مثال زدم و خودم را هم مثال زدم تا دلگیر نشوید. در ضمن این نسخه برای همه یکسان نیست و بنده نمی خواهم آنرا تعمیم دهم اما برای کسانی که تازه میخواهند شروع کنند. کمی تامل در مطالب بالا و اظهار آنها را وظایف خود دانستم.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

به نظر من برای شروع عکاسی و حداقل برای تجربه کردن قسمت ها مختلف اون , غیر از بدنه به یه سری لنز نیاز دارید که حداقل از یک زاویه نسبتا باز تا تله متوسط ( حالا نه خیلی بلند ) و ماکرو رو پوشش بده . در نتیجه حداقل نیاز به سه چهار لنز دارید
    تهیه کردن اینا به همراه بدنه مطمئنا بیشتر از 600 تومن خواهد شد . چیزی نزدیک به دو ملیون تومنی آب میخوره

با این تفاسیر نمیشه و نباید به همه توصیه کرد که به سمت SLR برن

اگر کل مبلغ یه نفر 600 تومنه دیگه نباید بهش توصیه کرد که شما مثلا دی 60 بگیر. چون این آقا اگه بخواد ماکرو بگیره اگه بخواد پرتره بگیره اگه بخواد از پرنده ها عکس بگیره , با اون دوربین نمیتونه . یعنی با مشکل مواجه میشه. اونوقت دوباره مجبوره هزینه کنه . اگر هم قرار به تهیه لنز های ارزان قیمت و کم کیفیت باشه پس فلسفه خرید دوربین SLR برای رسیدن به کیفیت بالاتر زیر سو.ال میره . لنزهای خوب هم که واقعا گران قیمتند

اما یک دوربین SLR-Like میتونه تمام این نیاز ها رو بر طرف کنه . هزینه زیادی هم نمیخواد . شاید کیفیت عکسش و توانایی های دوربینش به اندازه یه دوربین SLR نباشه اما حداقل میتونه عکس مورد علاقه اش رو بگیره
    ضمن اینکه دوربین های SLR-Like اونقدر ها هم بد نیستند . تنها چیزهایی که ضعف عمده این دوربین ها هستند , یکی عمق میدان زیاد اونها است ( که گاهی خودش یه حسنه ) و دیگه اینکه در این دوربین ها باید همواره از کمترین ایزو ممکن استفاده کرد . یعنی باید نور محیط رو تامین کنید
    وگرنه کیفیت این دوربین ها برای یک کار معمولی , خیلی هم خوب و رضایت بخشه.
    دوربین های SLR-Like امروزی گاهی از رنج 28 تا 600 میلیمتر رو پوشش میدن که با توجه به بودجه ای که صرف خرید اونها میشه , بسیار هم اقتصادی و مقرون به صرفه است و افت کیفیت در رنج بالای زوم هم برای یک چاپ معمولی و کوچک اصلا دیده نخواهد شد

============

اما در مورد لایو ویو در دوربین های SLR
    اتفاقا بسیار کاربردی است
    مخصوصا برای ماکرو گرافی
    برای عکس برداری از زوایای خاص
    گاهی مواقع شما رو از دراز کشیدن روی زمین و گل و لای نجات میده
    پس این امکان , اگر نیازش حس بشه , خودش به تنهایی بسیار ارزشمنده و این گونه هم نیست که یک قابلیت بدرد نخور یا اضافه باشه
    منتها حالا جنس عکاسی برخی دوستان طوریه که به اون کمتر نیاز پیدا میکنند. و در عوض ممکنه نوع عکاسی برخی افراد طوری باشه که به اون نیاز داشته باشند
    Navids، Ali Shadi، mehdiafshar و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ary
    ary آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها

اگر کل مبلغ یه نفر 600 تومنه دیگه نباید بهش توصیه کرد که شما مثلا دی 60 بگیر. چون این آقا اگه بخواد ماکرو بگیره اگه بخواد پرتره بگیره اگه بخواد از پرنده ها عکس بگیره , با اون دوربین نمیتونه . یعنی با مشکل مواجه میشه. اونوقت دوباره مجبوره هزینه کنه . اگر هم قرار به تهیه لنز های ارزان قیمت و کم کیفیت باشه پس فلسفه خرید دوربین SLR برای رسیدن به کیفیت بالاتر زیر سو.ال میره . لنزهای خوب هم که واقعا گران قیمتند
    با تشکر از توضیحات شما. پس چرا من وقتی کیفیت عکسها رو مقایسه می کنم ( مثلا همین D60 ) تفاوت کیفیت عکس با دوربینهای کامپکت یا slr-like کاملا محسوسه؟(حداقل اون چندتایی که من دیدم و البته همه عکسها رو هم در شرایط برابر چک نکردم) بخصوص نمونه های imaging-resource که 2 تا عکس رو بغل هم میشه گذاشت . مخصوصا عکسهای اون خانم مسن که تفاوت رو نشان میده.یا عکسهای dpreview که خیلی راضی کننده بودن ایا این عکسها با لنز فابریک ( کیت درسته؟) گرفته نشده اند؟ خب برای یک نفر اماتور که میخواد شروع کنه اگر همچین عکسهایی بتونه بگیره که خیلی خوبه. و بیشتر رضایت کاربر رو جلب میکنه.
    behnamarena تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

بستگی به این داره که نتیجه و خروجی کار کجا میره؟ اگر قراره چاپ بشه در ابعاد بزرگ خوب بله ولی اگر قرار است که در ابعاد کوچک و یا در وب به نمایش در آید خیر تفاوت چندانی نیست . آنجا هم که تفاوت ایجاد می شود معمولا به واسطه لنزهای گرانقیمت و ویرایش حرفه ایست. که باز هم بحث لنز کیت منتفی است....

البته اگر به ویرایش مسلط باشید می توانید نتیجه کار را با ابعاد بزرگ هم بدون اشکال چاپ کنید....
    همه چیز به شما بستگی دارد.....

با اجازه چند تا از عکسهای دوستان را برای نمونه اینجا می گذارم...

عکس از یاسر دلباز : (دوربین S3IS)
    [IMG]http://*******.info/files/7bt9wwffglevq534bzft.jpg[/IMG]

مصطفی علیزاد : S2IS

حامد حاجی باقران S3IS

نام عکاس مشخص نیست Canon Poweshot A95

و......
    Delbaz، reza_Bahman، partow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

Arrow پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

چه بحث طولانی شد اینکه SLR بخرن یا SLR-Like هر کسی هم یک نظری داره و جالب شده.
    من SLR پیشنهاد میدم دوستان دیگه SLR-Like. :cool:

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamarena نمایش پست ها
    چه بحث طولانی شد اینکه SLR بخرن یا SLR-Like هر کسی هم یک نظری داره و جالب شده.
    من SLR پیشنهاد میدم دوستان دیگه SLR-Like. :cool:
    با اين تفاوت كه دوستان ديگه دليل و مدرك موجه و منطقي مي آورند ولي شما ...
    QashQai، partow، nima_maleki و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 60 از 284 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 110 160 ... آخرینآخرین