صفحه 243 از 284 نخستنخست ... 143 193 233 239 240 241 242 243 244 245 246 247 253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,421 تا 2,430 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    شما آیا با DSLR و لنز سریع کار کردید؟
    اون زوم چه کاربردی برای عموم دارد؟ مثلا در منزل و یا پارک ؟
    من با 5100 با لنز کیتش زیاد کار کردم اصلا هم قصد ندارم این دو مورد رو مقایسه کنم چون هیچ شباهتی طبیعتا ندارند .شما فرمودید sx50 تلسکوپی است با کیفیت اندک
    من هم گفتم خیلی هم کیفیتش اندک نیست .. نمیدونم چه ربطی داره به dslr و لنز سریع
    لنز زوم کاربردش به هرکسی بستگی داره .. یکی میخواد بره مثلا پارک از پرندگان روی درخت ها عکس بگیره و ....
    شاید بدرد هیچ کس هم نخوره من نمیدونم .. میتونند از حالت های واید تر استفاده کنند

چیزی که من میخوام بگم این دوربین دوربین مسافرتی هست و به نظرم به اندازه ای که براش پول میدین ارزش داره

مقایسه ان با dslr هم از بیخ و بن اشتباه است فکر کنم تصویر زیر گویای همه چیز است

http://www.shiaupload.ir/images/6524...5595975377.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    مثلا میشه با این تلسکوپ سه تا عکس با سه استاپ نورسنجی دلخواه گرفت؟دیافراگمش به طور دلخواه قابل تنظیمه ؟ مود های تقدم و تاخر شاتر و دیافراگم و مود تنظیم دستی هردو مورد رو داره؟بعد دوربینی که یه لنز عجیب با 50x زوم روشه از چند گروه عدسی تشکیل شده؟فاصله کانونی 24-1200 میلیمتر !!! یا خدا این گروهای متوالی عدسی چه بلایی سر نور عبوری از خودشون میارن؟دکمه کنترل عمق میدان پیش از شات زدن رو داره؟در زوم مثلا 20 (حالا نمیگیم 50) عکساش فلو نیست؟تا جایی که من میدونم ایزوی این دوربین هم اتوماتیکه اونهم تا 6400.ویزور الکترونیکی! بجای اپتیکال ! اینا بدرد عکاسی حرفه ای میخوره آخه؟ضمنا تا اونجا که حقیر میدونم یکی از فاکتورهای بسیار موثر در عمق میدان برای پرتره یا حالا هرچی سایز سنسوره.ببینم این دوربین ابعاد سنسورش چیه؟اگه میخواید برید مدرسه از هم کلاسیهاتون عکس بگیرید زیاد هم هست ولی ما داریم میگیم عکاسی حرفه ای که اجزایی غیر قابل چشم پوشی داره.
    احتمالا شما این دوربین را به دوربین دیگری اشتباه گرفتید !!! دیافراگم ؟؟ ایزو 6400 ؟؟ تقدم شاتر ؟؟
    بله احتمالا اشتباه گرفتید !! بهتر بود حداقل در گوگل یک سرچ میزدید قبل از این که ایچنین یک جانبه برخورد کنید

http://www.shiaupload.ir/images/7346...4438763623.jpg
    ali k تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط snow patrol نمایش پست ها
    من با 5100 با لنز کیتش زیاد کار کردم اصلا هم قصد ندارم این دو مورد رو مقایسه کنم چون هیچ شباهتی طبیعتا ندارند .شما فرمودید sx50 تلسکوپی است با کیفیت اندک
    لنز زوم کاربردش به هرکسی بستگی داره .. یکی میخواد بره مثلا پارک از پرندگان روی درخت ها عکس بگیره و ....
    شاید بدرد هیچ کس هم نخوره من نمیدونم .. میتونند از حالت های واید تر استفاده کنند

چیزی که من میخوام بگم این دوربین دوربین مسافرتی هست و به نظرم به اندازه ای که براش پول میدین ارزش داره

احتمالا شما این دوربین را به دوربین دیگری اشتباه گرفتید !!! دیافراگم ؟؟ ایزو 6400 ؟؟ تقدم شاتر ؟؟
    بله احتمالا اشتباه گرفتید !! بهتر بود حداقل در گوگل یک سرچ میزدید قبل از این که ایچنین یک جانبه برخورد کنید

sigh
    خودتون جواب خودتون رو دادید
    لطفا راهنمایی کنید نه جدال
    ویرایش توسط siosha : Saturday 30 August 2014 در ساعت 00:01

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

سلام دوست من شما با sx50 کار کردید ؟ دیگه انقدر ها هم کیفیتش اندک نیست !! چون خودم باهاش کار کردم عکس های هم که گرفته در نت موجوده ..
    http://www.shiaupload.ir/images/3202...6201249561.jpg

فکر نکنم خیلی کیفیتش اندک باشه نه ؟؟

میشه بفرماید برای عکاسی در چنین فوکالی چقدر باید هزینه لنز کرد؟

http://www.shiaupload.ir/images/5239...2491204266.jpg
    عکس اول که اون سنجاقکه که شارپنسش تعطیله.عکس دوم هم که فلو تشریف داره و آثار لرزش دست درش مشهوده.ضمن اینکه اظراف پرنده و در مرز بالهاش با هوا لنزش خطای سی آ کروماتیک محسوسی داره.میشه بفرمایید این دو عکس چه حسن و نکته مثبتی دارن؟یعنی هر عکسی در فوکال بالا شاهکار محسوب میشه؟
    ویرایش توسط fosoos : Saturday 30 August 2014 در ساعت 00:03

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_2013 نمایش پست ها
    بچه ها ماشاالله بحث SX50 انقدر بالا گرفت ک فک کنم این پست ندیدید. گفتم دوباره آپلود کنم پیشنهادی بود بگید..

دوستان ی فکری ب ذهنم رسید. چون من میخوام هر دو امکان عکاسی و فیلم برداری عالی و باکیفیت رو تو ی دوربین داشته باشم ، از این همه بحث و نظری ک شد ، و محدودیت بودجه ای که برام وجود داشت ، فکر کنم برداشتن پکیج Eos m ب دلایل زیر خوب باشه ،(البته هر کدوش غلط بود بهم بگید)
    1-سنسور بزرگش ب نسبت G1x و تمامی هم رده هاش
    2-قابلیت فیلم برداری عالی ب نسبت G1x و مدلایی ک بحث شد..و امکان 60 فریم داشتم (چیزی ک تو پست های قبلی خیلی بحث شد ، ولی قانع شدم)
    3-کوچیکی و سبکیش
    4-کیفیت عالی عکساش ب نسبت مدلای هم رده خودش
    5-اووووف ، قابلیت تعویض لنزش
    6- تکنولوژی جدید Mirrorlessها
    7-حسگر 18MP
    ولـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــی
    دوعیب بزرگ داره:
    1- فقط ی لنز واید تا نرمال داره ک اصن ب درد زوم نمیخوره..خیلی زور بزنه با اون لنز ی کوچولو بهتر از همین حالتی رو نشون بده ک با چش میشه دید..
    2-باتری بسیار ضعیفش ک 230shot بیشتر ب گفته کانن نمیشه گرفت..البته فک کنم مرور عکسا از LCD و تغییرات با ابزارهای اونم اگه انجام بشه تعداد این 230shot خیلی پایین تر میاد.

امـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــا ، بازم سوال:

1-راه حل آقا داریوش عزیز مشکل اولم رو حل میکنه..ولی میخوام بدونم آیا با انداختن اون لنز شبیه اس ال آر ها 10 دقیقه یا 20 دقیقه باید فیلم گرفت؟؟؟یعنی ی وقت باهاش مثلا 1 ساعت (البته همیشه ک انقدر نمیشه--جشنی، تولدی) فیلم گرفتم لنزش از کار نیفته؟؟؟؟

2-آیا برای داشتن یک فیلم خوب باید از لنزای STM استفاده کرد؟؟؟جفت لنز خودش STM هستند؟؟؟

3-اگه لنز 22 خودش ، کاربردی نداره ، میشه اونو عوض کرد تو اون پکیج 5 تیکش و جاش ی باتری اضافه واسه حل شدن مشکل دومم برداشت؟؟؟
    اگه مثل عزیزی ک تو صفحه قبل قیمت ها رو هم داده بود ، قیمت مناسب ی باتری و قیمتی رو ک میشه لنز 22 رو فروخت رو بگید ممنونتون میشم..

4-یکی از عزیزانم ک قرار بود ی آماری راجب قیمت Nex 5n سونی بده یا 3n ک هنوز ما منتظرشیم..

5-هر عزیزی ک نظری جز این داره بگه ک سر تا پا گوشیم..

مرسی از همتون
    سلام
    لنز 18-55 روی دوربین کراپدار واید تا نرمال نیست بلکه واید تا تله است (هر چند تله نسبتاً کوتاه) این لنز در واقع لنز 29-88 م م است (ضریب کراپ 1.6 باید در فاصله کانونی ضرب شود)
    استفاده از لنز 55-250 تاثیری در طول زمان فیلمبرداری ندارد.
    لنز تله 55-250 خیلی در فیلمبرداری استفاده ندارد. مگر اینکه بخواهید فیلم خاصی بگیرید.
    لنز 22 م م بی مصرف نیست ولی اگر لنز را نمی خواهید می توانید دوربین را بدون این لنز بخرید.
    با استفاده از لنزهای STM فوکوس ممتد در فیلمبرداری کم صداتر و سریعتر می شود ولی فیلمبرداری بدون آن هم ممکن است.
    برای باتری ذخیره می توانید از برندهائی غیر از برند اصلی استفاده کنید (مانند هنل) که بسیار ارزانتر هستند.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 30 August 2014 در ساعت 00:35
    msh2200، fosoos، siosha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

خوبه.از عکسی که استفاده کردید معلومه چه خبره!اون لنزهای تله احتمالا 400-200 یا 800-400 رو با یک سوپرزوم مقایسه میکنید؟با پول اون لنزها میشه 30 عدد sx50 خرید!!!حالا اون عکس دلیل بر چیه؟اصلا لنز رو بی خیال آخه با همچین سنسوری مثلا در یک هوای گرگ و میش چکار میشه کرد؟ابعاد سنسور این دوربین 4.55 × 6.17 میلی‌متر هست که برای حرفه ای بودن کمی خنده داره.دوست عزیز بحث بر سر این نیست که این دوربین هست یا دوربین نیست بحث بر سر اینه که آیا این یک ابزار حرفه ای در این هنر محسوب میشه و قابلیت های حرفه ای داره یا نه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

خوبه.از عکسی که استفاده کردید معلومه چه خبره!اون لنزهای تله احتمالا 400-200 یا 800-400 رو با یک سوپرزوم مقایسه میکنید؟با پول اون لنزها میشه 30 عدد sx50 خرید!!!حالا اون عکس دلیل بر چیه؟اصلا لنز رو بی خیال آخه با همچین سنسوری مثلا در یک هوای گرگ و میش چکار میشه کرد؟ابعاد سنسور این دوربین 4.55 × 6.17 میلی‌متر هست که برای حرفه ای بودن کمی خنده داره.دوست عزیز بحث بر سر این نیست که این دوربین هست یا دوربین نیست بحث بر سر اینه که آیا این یک ابزار حرفه ای در این هنر محسوب میشه و قابلیت های حرفه ای داره یا نه؟
    دوست من به گمانم ما منظور همدیگه رو متوجه نمیشیم !! دقیقا هدف من از این عکس این بود که مقایسه این دوربین با دوربین های حرفه ای مسخره است !!! مانند همان عکس !!
    و جای هیچ مقایسه ای نیست
    منن نگفتم این دوربین حرفه ایه ... گفتم انقدر هم فاجعه نیست که میفرمایید .. در مورد نقد عکسی هم که فرمودید به نظر خارج چارچوب این تاپیک است ..
    موفق باشید
    fosoos تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

هم فرومی گرامی به جمله snow patrol دقت کنید:

"چیزی که من میخوام بگم این دوربین دوربین مسافرتی هست و به نظرم به اندازه ای که براش پول میدین ارزش داره
    مقایسه ان با dslr هم از بیخ و بن اشتباه است فکر کنم تصویر زیر گویای همه چیز است"

چرا در برابر استدلال های اشتباه در چند پست قبل، دوباره ایرادهای عجیبی رو اشاره می کنید.باز هم می گم کجا اشاره شده این دوربین قراره جور دوربین حرفه ای رو بکشه؟
    اینترنت پر از انواع عکس های این دوربینه:
    99B6257EB8344AA7A5418AC1B9EFF84A.jpg

moon 3 027.jpg

2a61a53b3a084511baea42c3abc00d70.jpg

این عکس هم از جنبه هنری نیست، فقط یه تست ( gpeg خروجی خود دوربین)
    IMG_2544.jpg
    Dariush Chegini، Ali M.Rezaei، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوستان گرامی ،
    این بحث را در تاپیک زیر ادامه دهید :
    SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

ضمن اینکه SX50 هم کامپکت محسوب نمی‌شود و از اول انتخاب تاپیک نامناسب بوده است ...
    و در صورت صحبت در مورد قابلیت‌های SX50، تاپیک خود این دوربین ، را انتخاب کنید ...

و به نظر گفتگو به سمت و سوی تاپیک زیر کشیده شده است :

slr یا slr-like مساله این است!
    Dariush Chegini و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    هم فرومی گرامی به جمله snow patrol دقت کنید:

"چیزی که من میخوام بگم این دوربین دوربین مسافرتی هست و به نظرم به اندازه ای که براش پول میدین ارزش داره
    مقایسه ان با dslr هم از بیخ و بن اشتباه است فکر کنم تصویر زیر گویای همه چیز است"

چرا در برابر استدلال های اشتباه در چند پست قبل، دوباره ایرادهای عجیبی رو اشاره می کنید.باز هم می گم کجا اشاره شده این دوربین قراره جور دوربین حرفه ای رو بکشه؟
    اینترنت پر از انواع عکس های این دوربینه:
    99B6257EB8344AA7A5418AC1B9EFF84A.jpg

moon 3 027.jpg

2a61a53b3a084511baea42c3abc00d70.jpg

این عکس هم از جنبه هنری نیست، فقط یه تست ( gpeg خروجی خود دوربین)
    IMG_2544.jpg
    کل بحث سر اینه که این هزینه برای چنین وسیله ای به صرفه نیست.مگه دلمون بخواد پول زیاد هزینه کنیم برای حداقلها.دیگه سوءتفاهم و این چیزا شده من نمیدونم.آخه چرا باید واسه امکاناتی غیر حرفه ای وارد قیمتهای حرفه ای شد؟ضمن اینکه موارد در راستای سوالی مطرح شد که پرسیده بود با این دوربین میشه وارد دنیای حرفه ایها شد یا نه.ختم کلام.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوستان گرامی ،
    این بحث را در تاپیک زیر ادامه دهید :
    SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟

ضمن اینکه SX50 هم کامپکت محسوب نمی‌شود و از اول انتخاب تاپیک نامناسب بوده است ...
    و در صورت صحبت در مورد قابلیت‌های این دوربین ، تاپیک خود این دوربین ، را انتخاب کنید ...
    بابا چرا همدیگر را میزنید
    کاربر سوال کرد من چی بخرم همه افتادین به جون هم فیلم طنزه مدیر محترم لطفا پاکسازی بفرمائید و موارد را انتقال دهید
    آیا با این موارد مشکل کاربر تازه کار حل شد؟ یا موضوع برایش پیچیده تر شده است؟