صفحه 240 از 284 نخستنخست ... 140 190 230 236 237 238 239 240 241 242 243 244 250 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,391 تا 2,400 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد nazanin parsik آواتار ها
    تشکر کرده
    24

سلام

بنا به پیشنهاد شما رفتم s110بخرم اما جایی که میخواستم بگیرم گفت فعلا موجود نیست هفته ی دیگه بیا...

این وقفه باعث شد دوباره به انتخاب قبلیم برگردم یعنیsx50

خواستم بدونم کیفیت عکس کدوم برای چاپ بهتره؟؟ایا زوم پنج s110برای من که حرفه ای نیستم راضی کنندست؟

وایا 500-400تومان اضافه دادن برای sx50ارزش داره یانه؟؟؟

دوربین خونگی وبرای مسافرت مورد نیازمه

البته فیلمبرداریش هم برام مهمه که با کیفیت باشه
    ویرایش توسط nazanin parsik : Friday 29 August 2014 در ساعت 12:19

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin parsik نمایش پست ها
    سلام

بنا به پیشنهاد شما رفتم s110بخرم اما جایی که میخواستم بگیرم گفت فعلا موجود نیست هفته ی دیگه بیا...

خواستم بدونم کیفیت عکس کدوم برای چاپ بهتره؟؟ایا زوم پنج s110برای من که حرفه ای نیستم راضی کنندست؟

ابتدا اشاره کنم سنسور s110 قدری بزرگتر و کمینه f/2 این دوربین در نور ضعیف کمک کننده است و این دو مورد برتری بزرگ s110 بر sx50 هست.
    sx50 با وجود زوم اپتیکال 50 برابر که حتی در انتهای بازه ی زوم هم کیفیت رو به خوبی حفظ می کنه برتری بزرگی بر s110 داره. همچنین به دلیل وجود چشمی اپتیکال می تونه وضعیت باطری بهتری نسبت به s110 داشته باشه (البته چشمی با کیفیت متوسط هست که اگر نیاز به باطری داشتید کمک خوبیست).
    می تونید یک نمونه عکسی که با این دوربین گرفتم رو در همین تاپیک شماره 2376# (صفحه قبلی) از یه پرنده ببینید.
    یه خوبیه دیگه هم sx50 داره که به خصوص برای عکاسی خانوادگی و مسافرت بسیار خوبه و اونم صفحه نمایش کاملا چرخانه که من واقعا اونو مفید می بینم. مودهای خلاقانه این دوربین هم کامله. می تونید برخی از عکس های این دوربین رو در تاپیک sx50 ببینید. (منظورم عکس هایی است که اعضای فروم گرفتن و البته در سایت هایی خارجی هم که انواع عکس هاشون رو می تونید ملاحضه کنید)
    اتفاقا چند پست قبل لینک داده ام حتما ببینید.
    در مود فیلم بردرای آپشن های زیادی ندارید ولی من از کیفیتش راضی هستم.(می تونید در صورت لزوم نورسنجی رو قفل کنید، زوم داشته باشید و از هر مودی سریع به فیلمبرداری برید. 1080P . 720P. 640p و یه فیلم برداری با سرعت 240 فریم که البته کیفیت پایینه و بیشتر برای ارضای کنجکاوی که حداکثر هم 30 ثانیه می تونه از حرکت های سریع فیلم بگیره. یه حالت فیلم برداری ورزشی هم داره که خوبه. میکروفن هم حالت حذف صدای باد رو داره)صدای زوم هم قدری شنیده می شه.
    و در آخر من به جز عکاسی در نور کمش sx50 رو دوربین فوق العاده ای می دونم که از خریدش اصلا پشیمون نشدم.
    Dariush Chegini، Ali M.Rezaei، amir_2013 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام

البته فیلمبرداریش هم برام مهمه که با کیفیت باشه
    اگر به تله خیلی بلند نیاز دارید (مثلاً عکاسی از پرندگان) SX50 انتخاب خوبی است. در غیر اینصورت به نظرم S110 انتخاب بهتری است.
    nazanin parsik تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر به تله خیلی بلند نیاز دارید (مثلاً عکاسی از پرندگان) SX50 انتخاب خوبی است. در غیر اینصورت به نظرم S110 انتخاب بهتری است.
    میشه دلایل انتخاب s110رو بگین؟

تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    ابتدا اشاره کنم سنسور s110 قدری بزرگتر و کمینه f/2 این دوربین در نور ضعیف کمک کننده است و این دو مورد برتری بزرگ s110 بر sx50 هست.
    sx50 با وجود زوم اپتیکال 50 برابر که حتی در انتهای بازه ی زوم هم کیفیت رو به خوبی حفظ می کنه برتری بزرگی بر s110 داره. همچنین به دلیل وجود چشمی اپتیکال می تونه وضعیت باطری بهتری نسبت به s110 داشته باشه (البته چشمی با کیفیت متوسط هست که اگر نیاز به باطری داشتید کمک خوبیست).
    می تونید یک نمونه عکسی که با این دوربین گرفتم رو در همین تاپیک شماره 2376# (صفحه قبلی) از یه پرنده ببینید.
    یه خوبیه دیگه هم sx50 داره که به خصوص برای عکاسی خانوادگی و مسافرت بسیار خوبه و اونم صفحه نمایش کاملا چرخانه که من واقعا اونو مفید می بینم. مودهای خلاقانه این دوربین هم کامله. می تونید برخی از عکس های این دوربین رو در تاپیک sx50 ببینید. (منظورم عکس هایی است که اعضای فروم گرفتن و البته در سایت هایی خارجی هم که انواع عکس هاشون رو می تونید ملاحضه کنید)
    اتفاقا چند پست قبل لینک داده ام حتما ببینید.
    در مود فیلم بردرای آپشن های زیادی ندارید ولی من از کیفیتش راضی هستم.(می تونید در صورت لزوم نورسنجی رو قفل کنید، زوم داشته باشید و از هر مودی سریع به فیلمبرداری برید. 1080P . 720P. 640p و یه فیلم برداری با سرعت 240 فریم که البته کیفیت پایینه و بیشتر برای ارضای کنجکاوی که حداکثر هم 30 ثانیه می تونه از حرکت های سریع فیلم بگیره. یه حالت فیلم برداری ورزشی هم داره که خوبه. میکروفن هم حالت حذف صدای باد رو داره)صدای زوم هم قدری شنیده می شه.
    و در آخر من به جز عکاسی در نور کمش sx50 رو دوربین فوق العاده ای می دونم که از خریدش اصلا پشیمون نشدم.

عکس پرنده رو دیدم واقعا عالی وبی نقص بود...

میشه بهم بگین تو چاپ عکس خیلی کیفیتشون فرق میکنه؟؟

وزوم 5برای من که دوربین خونگی میخوام خیلی کمه؟؟یا کافیه؟
    ali k تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

میشه دلایل انتخاب s110رو بگین؟
    سنسور بزرگتر و لنز بهتر. پروسسور و سنسور این دوربین عیناً مشابه بهترین رده دوربین های کامپکت کنن یعنی سری G است. برای مصارف خانگی زوم 5 برابر کاملاً کافی است.
    ali k، amir_2013 و nazanin parsik تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

عکس پرنده رو دیدم واقعا عالی وبی نقص بود...

میشه بهم بگین تو چاپ عکس خیلی کیفیتشون فرق میکنه؟؟

وزوم 5برای من که دوربین خونگی میخوام خیلی کمه؟؟یا کافیه؟
    جناب چگینی راهنمایی مناسب رو انجام دادن. من توصیه می کنم هر دو دوربین رو هنگام خرید تست کنید. درسته اطلاعات روی کاغذ بسیار راهنمایی کننده است ولی در عمل خیلی موارد هست که برای انتخاب شما تاثیرگذاره. تجربه شخصی من به عنوان مثال نشون داده با اینکه مشخصات کامپکت های مثلا نیکون یا فوجی می تونه جالب باشه ولی در عمل من کامپکت های هم رده در کنون رو مناسب تر می بینم (تجربه شخصی بنده با مدل های محدود واصلا قصد بحث های برندی رو ندارم).
    متاسفانه درباره کیفیت چاپ نمی تونم حرف خاصی بزنم قبل از هر چیز به این دلیل که یه ویرایش خوب روی یه عکس خوب حتی در دوربین کامپکت می تونه خروجی فوق العاده ای داشته باشه و بدون ویرایش (حالا نه ویرایش های خیلی سنگین؛ حداقل کمی روشنایی و کنتراست و شارپنس رو ویرایش کنید) عکستون اون نتیجه مطلوب رو در چاپ نداره.
    در عکاسی خانگی در ابعاد یه اتاق باور داشته باشید زوم بالا لطفی و کاربرد آنچنانی نداره و در فیلم برداری سرگیجه آوره.
    اما اگر به لنز تله ای نیاز دارید قطعا sx50 مناسبه. البته من هر وقت با این دوربین بیرون می رم این خوبی رو هم داره که شعاع بیشتری از محیط پیرامون رو انگار می تونم در عکسام داشته باشم و این لذت بخشه.
    Dariush Chegini، amir_2013 و nazanin parsik تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

ضمن سلام ، تشکر فراوان دارم از نظرات راه گشاتون
    تشکر از آقا علی بابت سایت هایی ک معرقی کردن ک اگه واقعا نتایجش تو ایزوهای مختلف درست باشه خیلی خیلی بهم کمک کرد و اصل مطلب دستم اومد..

دوستان ی فکری ب ذهنم رسید. چون من میخوام هر دو امکان عکاسی و فیلم برداری عالی و باکیفیت رو تو ی دوربین داشته باشم ، از این همه بحث و نظری ک شد ، و محدودیت بودجه ای که برام وجود داشت ، فکر کنم برداشتن پکیج Eos m ب دلایل زیر خوب باشه ،(البته هر کدوش غلط بود بهم بگید)
    1-سنسور بزرگش ب نسبت G1x و تمامی هم رده هاش
    2-قابلیت فیلم برداری عالی ب نسبت G1x و مدلایی ک بحث شد..و امکان 60 فریم داشتم (چیزی ک تو پست های قبلی خیلی بحث شد ، ولی قانع شدم)
    3-کوچیکی و سبکیش
    4-کیفیت عالی عکساش ب نسبت مدلای هم رده خودش
    5-اووووف ، قابلیت تعویض لنزش
    6- تکنولوژی جدید Mirrorlessها
    7-حسگر 18MP
    ولـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــی
    دوعیب بزرگ داره:
    1- فقط ی لنز واید تا نرمال داره ک اصن ب درد زوم نمیخوره..خیلی زور بزنه با اون لنز ی کوچولو بهتر از همین حالتی رو نشون بده ک با چش میشه دید..
    2-باتری بسیار ضعیفش ک 230shot بیشتر ب گفته کانن نمیشه گرفت..البته فک کنم مرور عکسا از LCD و تغییرات با ابزارهای اونم اگه انجام بشه تعداد این 230shot خیلی پایین تر میاد.

امـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــا ، بازم سوال:

1-راه حل آقا داریوش عزیز مشکل اولم رو حل میکنه..ولی میخوام بدونم آیا با انداختن اون لنز شبیه اس ال آر ها 10 دقیقه یا 20 دقیقه باید فیلم گرفت؟؟؟یعنی ی وقت باهاش مثلا 1 ساعت (البته همیشه ک انقدر نمیشه--جشنی، تولدی) فیلم گرفتم لنزش از کار نیفته؟؟؟؟

2-آیا برای داشتن یک فیلم خوب باید از لنزای STM استفاده کرد؟؟؟جفت لنز خودش STM هستند؟؟؟

3-اگه لنز 22 خودش ، کاربردی نداره ، میشه اونو عوض کرد تو اون پکیج 5 تیکش و جاش ی باتری اضافه واسه حل شدن مشکل دومم برداشت؟؟؟
    اگه مثل عزیزی ک تو صفحه قبل قیمت ها رو هم داده بود ، قیمت مناسب ی باتری و قیمتی رو ک میشه لنز 22 رو فروخت رو بگید ممنونتون میشم..

4-یکی از عزیزانم ک قرار بود ی آماری راجب قیمت Nex 5n سونی بده یا 3n ک هنوز ما منتظرشیم..

5-هر عزیزی ک نظری جز این داره بگه ک سر تا پا گوشیم..

مرسی از همتون
    Dariush Chegini و ali k تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    24

ی سوال دیگه:

من با sx50اگه بخوام وارد دنیای عکاسی حرفه ای بشم میتونم؟؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_2013 نمایش پست ها
    ضمن سلام ، تشکر فراوان دارم از نظرات راه گشاتون
    تشکر از آقا علی بابت سایت هایی ک معرقی کردن ک اگه واقعا نتایجش تو ایزوهای مختلف درست باشه خیلی خیلی بهم کمک کرد و اصل مطلب دستم اومد..

1-راه حل آقا داریوش عزیز مشکل اولم رو حل میکنه..ولی میخوام بدونم آیا با انداختن اون لنز شبیه اس ال آر ها 10 دقیقه یا 20 دقیقه باید فیلم گرفت؟؟؟یعنی ی وقت باهاش مثلا 1 ساعت (البته همیشه ک انقدر نمیشه--جشنی، تولدی) فیلم گرفتم لنزش از کار نیفته؟؟؟؟

2-آیا برای داشتن یک فیلم خوب باید از لنزای STM استفاده کرد؟؟؟جفت لنز خودش STM هستند؟؟؟

3-اگه لنز 22 خودش ، کاربردی نداره ، میشه اونو عوض کرد تو اون پکیج 5 تیکش و جاش ی باتری اضافه واسه حل شدن مشکل دومم برداشت؟؟؟
    اگه مثل عزیزی ک تو صفحه قبل قیمت ها رو هم داده بود ، قیمت مناسب ی باتری و قیمتی رو ک میشه لنز 22 رو فروخت رو بگید ممنونتون میشم..

4-یکی از عزیزانم ک قرار بود ی آماری راجب قیمت Nex 5n سونی بده یا 3n ک هنوز ما منتظرشیم..

5-هر عزیزی ک نظری جز این داره بگه ک سر تا پا گوشیم..

مرسی از همتون
    گزینه خوبی انتخاب کرده اید. دوستانی که این دوربین رو دارن بهتر می تونن سوال 1 رو جواب بدن.
    لنز stm فوکوس بی صدایی رو هنگام فیلمبرداری فراهم می کنه.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار