صفحه 140 از 225 نخستنخست ... 40 90 130 136 137 138 139 140 141 142 143 144 150 190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

در نوشته ی قبلی شما سخن خودتونو داخل کادر ابی رنگ قرار داید یعنی به عبارت دیکه اونو به من نسبت دادید.
    از دست شما ، پس نقل قول با تیتر این مدلی واسه چیه؟ نوشته اصلی توسط ... و احیانا اگر بدون نویسنده نقل شود چم معنایی دارد؟

احتمالا sx30 وfz40 برنده ی نهایی اند
    دقیقا احتمال عکس این موضوع را هم بدهید. موردی رو سراغ دارم که با سنسور های هم سایز و رزولوشن مساوی ، CCD پاناسونیک محصول 2010 عملکرد ضعیفتری از نمونه cmos نیکون داشته است.

p300 , zs7 سایت dpreview مخصوصا در ایزو 1600
    persian.boy، Moty و SILVERWOLF تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

Wikipedia:
    A CCD image sensor is an analog device. When light strikes the chip it is held as a small electrical charge in each photo sensor. The charges are converted to voltage one pixel at a time as they are read from the chip. Additional circuitry in the camera converts the voltage into digital information.
    A CMOS imaging chip is a type of active pixel sensor made using the CMOS semiconductor process. Extra circuitry next to each photo sensor converts the light energy to a voltage. Additional circuitry on the chip may be included to convert the voltage to digital data.
    Neither technology has a clear advantage in image quality. On one hand, CCD sensors are more susceptible to vertical smear from bright light sources when the sensor is overloaded; high-end frame transfer CCDs in turn do not suffer from this problem. On the other hand, CMOS sensors are susceptible to undesired effects that come as a result of rolling shutter.
    این دو تکنولوژی هر دو نسبت به هم برتری هایی دارن ولی بنده هم با صحبت دوستانی که فرمودن CMOS یا CCD بودن صرفا عاملی برای برتری و کیفیت بهتر نیست ، موافقم . البته روی این مطلب می تونه در تاپیک معماری Ccd و Cmos بیشتر به بحث بشه که به امید خدا در آینده در همونجا مطالب کامل تری رو خدمت دوستان ارایه خواهم داد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    شاهین اکبری، Moty و SILVERWOLF تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها

موردی رو سراغ دارم که با سنسور های هم سایز و رزولوشن مساوی ، CCD پاناسونیک محصول 2010 عملکرد ضعیفتری از نمونه cmos نیکون داشته است.

p300 , zs7 سایت dpreview مخصوصا در ایزو 1600
    این گونه مقایسه از شما که ی پیشکسوتی بعیده اخه zs7 بیچاره رو چه به p300
    zs7 محصول 2010 p300 محصول 2011 zs7 ی سوپر زوم کامپکت با F3.3 - F4.9 و p300 ی کامپت ساده با F1.8 - F4.9 شما باید zs7 رو با دوربین هایی چون hx5 , sx110و... مقایسه کنید خود dpreview هم p300 رو با lx5 , s95 مقایسه کرده البته قبول دارم که سنسور کوچکتری داره ولی مقایسه ی اون با zs7 کار درستی نیست.
    ولی fz40 را چه به hs20 ؟
    منظورتون رو متوجه نشدم؟
    SILVERWOLF تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    روي HS20 و HX100V واقعا خيلي بحث شده . بهتره ابتدا قسمت هاي مربوط به مقايسه ي اين دو دوربين رو در بخش "کداميک بهتر است ؟" مطالعه بفرماييد . اگه نيم نگاهي هم به تاپبک هاي اين دو دوربين در قسمت هاي فنيِ "دوربين ديجيتال" داشته باشيد بد نيست .
    پس از مطالعه ي تمام اين مطالب اگر باز هم مشکلي داشته داشتيد ، سوالتون رو مطرح بفرماييد تا به شکل مبسوط پاسخ بديم........
    [/
    تشكر از لطف دوستان در پاسخگويي سريع و راهنمايي هاي فروانشون...
    عرض كردم كه همه تاپيك ها و تك تك پستها رو در اين خصوص مطالعه كردم...
    هر دو دوربين رو مورد بررسي قرار دادم...
    سايتهاي فارسي
    سايتهاي غير فارسي
    سايت هاي معتبر مثل dp‌
    تصاوير ثبت شده توسط كاربران آماتور و نيمچه حرفه اي...
    تمامي سمپل ها رو ديدم...
    تمامي عكسهايي كه توسط دوستان همين فروم با اين 2 دوربين رو گرفتن ديدم...
    اما بازم يه چيزايي هستش اين وسط كه هنوز مانع تصميم گيري نهايي ام ميشه...
    در مورد HS 20
    1- باطري قلمي بودن HS20 ، شايد بگين بيشتر دوربين هاي سفري باطري قلمي خور هستن و اينطوري واسه مسافرت ها بهتره...
    2- داغ شدن HS20 كه به استناد نوشته هاي دوستان حل ميشه ...اما باز هم نگران كننده است...يه دوربين خوب نبايد كارش به اينجا بكشه...ولي با اين حال هنوز از فوجي پشيمون نشدم...رينگ زوم دستي...قيمت مناسبش با در نظر گرفتن تجهيزات مورد نيازش باز هم به HX100‌ مي چربه...البته فعلا چون سوني تازه وارده و هنوز تعادل قيمت نداره...

اما چرا سوني هنوز منو قانع نكرده:
    1- تجربيات تلخ از پدر اين دوربين يعني HX1‌ كه واقعا نااميد كننده بود...
    2- سمپل هاي هر از گاه ضعيفي كه از اين دوربين ديدم و جزئيات كم تصاويرش...
    3- قيمت نهايي بيشتره بدون در نظر گرفتن تجهيزات جانبي...كه اگه بخوايم با كيف،رم‌، سه پايه و... يه 100 تومن از فوجي بالا تر ميزنه...ولي اين خيلي خيلي هم برام مهم نيست...در مرحله آخره...
    اين رو هم اضافه كنم كه من خيلي براي خريد عجله ندارم...ميخوام بزارمش واسه آخر شهريور و يا مهر ماه كه كمي قيمت ها به تعادل برسه...
    ضمنا انگار آتشي كه تازه در خصوص اين دو دوربين فروكش كرده بود رو من شعله ور كردم!!!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    fz100 پاناسونیک هم خیلی خوبه یکم عکاس نویزیه ولی این امر در دوربین های این رده چیز عادیست ولی lcd کاملا چرخان و فرمت خام ، فلاش اکسترنال و شیار لنز جهت نصب فیلتر و سایر لوازم و فیلم برداری فول اچ دی از مزایای اصلی این دوربینه
    این هم ی ریویو از این دوربین:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Pa.../verdict.shtml
    ممنون از معرفي اين دوربين...
    حتما اين دوربين رو مورد بررسي قرار ميدم با در نظر گرفتن معيارهام...
    تشكر

تشکر کرده
    4662

درود

- باطري قلمي بودن HS20
    باتریش شارژیه . دوام بسیار زیادی هم داره . به شخصه باتری قلمی رو بیشتر می پسندم چرا که همواره میشه تعویضش کرد و در طبیعت که پریز برق وجود نداره ، به راحتی کارتون راه میوفته .

- داغ شدن HS20
    تمام دوربین ها بلا استثناء اگر زیاد ازشون کار بکشین داغ می کنن . ایراد این دوربین یه مورد نرم افزاری بود که خوشبختانه کاملا برطرف شده . این دقیقا مثل نسخه های ویندوز می مونه که سرویس پک های متعدی برای رفع معایب شون عرضه میشه . در مورد hs20 هم از لحاظ سخت افزاری اطمینان می دم از همون ایتدا مشکلی نبوده و الان با آپدیت ها و اصلاحیه های فوجی ، مشکل نرم افزاری هم حل شده .

هنوز از فوجي پشيمون نشدم...رينگ زوم دستي...قيمت مناسبش با در نظر گرفتن تجهيزات مورد نيازش باز هم به HX100‌ مي چربه...البته فعلا چون سوني تازه وارده و هنوز تعادل قيمت نداره...
    اولا که سونی خیلی وقته که وارد شده . ثانیا اگه بخواد به تعادل برسه مثلا چقدر میشه ؟ به نظرم حتمی به 50 تومنی فوجی هم نمی رسه . راستی نکته ای رو که برای فوجی فراموش کردین ، فرمت خامه . فرمت raw بیش از اونکه فکرشو کنین ارزشمنده .

- تجربيات تلخ از پدر اين دوربين يعني HX1‌ كه واقعا نااميد كننده بود...
    نمیشه دو بدنه رو با توجه به تاریخ عرضه بسیار متفاوت ، مقایسه کرد . HX100 واقعا مدل خوبیه منتها برای اینکه به HS20 بیارزه باید 50 تومن ارزون تر باشه نه اینکه با این اختلاف فاحش گرون تر باشه .

- قيمت نهايي بيشتره بدون در نظر گرفتن تجهيزات جانبي...كه اگه بخوايم با كيف،رم‌، سه پايه و... يه 100 تومن از فوجي بالا تر ميزنه
    HX100 الان دقیقا چنده ؟ HS20 چنده ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Moty، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    HX100 الان دقیقا چنده ؟ HS20 چنده ؟
    [/COLOR]
    آمازون كه زده 450$ واسه hx100
    واسه فوجي hs20 كه زده 425$
    كه توي ايران خودمون +150 بهشون بايد اضاف كنيم كه بشه قيمت فعلي هركدوم!
    البته مي بايست هزينه رم رو فراموش نكرد...چون فك نكنم كمتر از 30 تومن باشه....

حالا بحث قيمت اينجا جاش نيست و چيز حساس و مهمي هم نيستش...اين مرحله ي آخره...
    مهم كيفيت كاري هستش كه اگر حتي هزينه نهايي رو بالا ببره بازم ارزششو داره...

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط SILVERWOLF نمایش پست ها
    آمازون كه زده 450$ واسه hx100
    واسه فوجي hs20 كه زده 425$
    كه توي ايران خودمون +150 بهشون بايد اضاف كنيم كه بشه قيمت فعلي هركدوم!
    البته مي بايست هزينه رم رو فراموش نكرد...چون فك نكنم كمتر از 30 تومن باشه....

حالا بحث قيمت اينجا جاش نيست و چيز حساس و مهمي هم نيستش...اين مرحله ي آخره...
    مهم كيفيت كاري هستش كه اگر حتي هزينه نهايي رو بالا ببره بازم ارزششو داره...
    درود
    راستش تا اونجای که من اطلاع دارم ، اختلاف پایه ی قیمت این دو مدل در ایران بین 120 تا 150 تومنه (اگر اشتباه می گم دوستان تصحیح کنند) و همین طور اطلاع دارید که ابزار جانبی سونی معمولا گرونتر هستن . لذا اختلاف این مدل با ابزار جانبی حدود 150 تومنه (نه 100 تومن) که دیگه هیچ توجیهی برای خرید HX100 باقی نمی ذاره . در مورد کیفیت خروجی که فرمودید دو دل هستید ، تا اونجایی که من سمپل ها رو دیدم ، تفاوت عمیقی بین خروجی این دو مدل نیست اما نمیشه به شکل دقیق مقایسه کرد که خروجی کدوم بهتره چرا که سمپل معتبری در اختیار نیست .
    اما موردی که می مونه اینه که فرمودید "قيمت چيز حساس و مهمي هم نيستش" ؛ در واقع می خوام بگم که اگر اینقدر کیفیت براتون مهمه و در ضمن مشکل مالی هم ندارید ، با افزایش بودجه به 800 تومن ، مدل های هیبرید یا شبه حرفه ای هایی مثل G12 بهتر می تونن توقعتون رو برآورده کنن . با این حال من هم چنان معتقدم که HS20 به نسبت پولی که بابتش خرج می کنید ، واقعا مدل ارزشمندیه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    شاهین اکبری، Moty و ehsan+ تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    این گونه مقایسه از شما که ی پیشکسوتی بعیده اخه zs7 بیچاره رو چه به p300
    zs7 محصول 2010 p300 محصول 2011 zs7 ی سوپر زوم کامپکت با F3.3 - F4.9 و p300 ی کامپت ساده با F1.8 - F4.9 شما باید zs7 رو با دوربین هایی چون hx5 , sx110و... مقایسه کنید خود dpreview هم p300 رو با lx5 , s95 مقایسه کرده البته قبول دارم که سنسور کوچکتری داره ولی مقایسه ی اون با zs7 کار درستی نیست.
    همه حرفایی که زدید از دید من نوعی تلاش بیهوده برای به کرسی نشاندن باوری نادرست است. گرچه به سادگی میتونم از اشتباه درتون بیارم اما شیوه اظهار نظرتان بد است. امیدوارم شما هم روزی پیشکسوت شوید.

به دوستان اطمینان میدم مطالبی که عرض شد مستند است اگر سوالی بود در خدمتم.
    Miri تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

ممنون از راهنمايي ها و دقت نظر شما سروران گرام...
    خدمتتون عرض كنم كه قبل از HS20 دوربين مد نظرم G12 بودش...اما تنوع امكانات و بهتره بگم بيشتر در امر ظاهري مغلوب HS20‌ شدم...
    G11 رو تا حدي ميشناختم اما از G12‌فقط ميدونم كيفيت فيلمبرداريش به HD‌ رسيده،چيز ديگه اي نمي دونم ازش...
    اما در مورد افزايش بودجه...هركسي براي هركاري يه بودجه اي در نظر ميگيره...مثلا واسه خريد يه خودرو اگه تا 15 تومن كنار بزارين مجبورين در يك محدوده خاص خريد كنيد...اما اگه همين بودجه رو به 20 افزايش بدين تنوع محصول حتما بيشتر ميشه...
    در مورد خريد هر وسيله و تجهيزاتي اين مثال صدق ميكنه ... اگه ميخواستم تا مرز حدودي 1 تومن ( البته با تجهيزات فك كنم از 1.300 بالا بزنه) بزارم ، بيشتر توجه ام به سمت D600 كانن بودش...واسه منه نيمچه آماتور هم جوابگو بود با يه لنز تله...
    ولي خب واسه يه دوربين خونگي و همراه هميشگي ميخوام تا سقف 600 بيشتر نزارم...
    حالا با اين اوصاف از تصميمي كه گرفته بودم بيشتر مطمعن شدم و تا اين لحظه از خريد HS20 مطمعنم...اميدوارم تا روز خريد دوربين جديدي در اين رده قيمتي و LEVEL‌ نياد!!! D-:

البته اگه مورد ديگه اي در خصوص HS20 هستش خوشحال ميشم مطلع ام كنيد...
    ضمنا اينو بازم ياد آوري كنم عكاسي مورد علاقه ي من بيشتر سوژه هاي طبيعت بصورت ماكرو و ثبت تصاوير پر تحرك و اكشن و پر سرعت و شكار لحظه اي هستش...زياد به عكاسي توي شرايط نوري كم و فضاهاي داخلي و همچنين استفاده از بزرگنمايي زياد هم علاقه اي ندارم...

ممنون از راهنمايي همتون...
    persian.boy تشکر می‌کند.