صفحه 138 از 225 نخستنخست ... 38 88 128 134 135 136 137 138 139 140 141 142 148 188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

ظاهرا فوجی برای این دوربین جایگزینی معرفی نکرده .فقط S200 EXR هست که اونم داره از رده خارج میشه.الآنم رفته سراغ HS10 و HS20 پر نویز !
    کسی دوربین مشابهی سراغ داره ؟ از هر برندی هم که باشه مهم نیست ولی نویز کم و زوم بالا رو ترکیب کرده باشه :)

متشکرم

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

فعلا وجود ندارد به جز خود فوجی حرکتی کند. ترکیب زوم بالا و سنسور 2/3 اینچی - نویز کم- چند سالیست که تنها یاداور نام فوجی بوده.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 22 June 2011 در ساعت 17:28
    rostamiani تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    فعلا وجود ندارد به جز خود فوجی حرکتی کند. ترکیب زوم بالا و سنسور 3/2 اینچی - نویز کم- چند سالیست که تنها یاداور نام فوجی بوده.
    خیلی متشکرم
    پس باید منتظر بشیم خودش دست به کار بشه
    در ضمن ... فکر کنم منظورتون 1/6 اینچ بود نه 2/3 اینچ :)

تشکر کرده
    4538

شما که اس 200 بیچاره رو نابودش کردید:biggrin: 6/1 کدومه ؟ منظورتون 1/6 اینچه یا 1.6 اینچ؟

منظور شما 1/1.6 اینچه که کمی کوچکتر از 2/3 اینچ ( سنسور اس100 ) است . تصحیح جابجایی کسرها کار خیلی راحتیه و البته ضروری که از کاربران قدیمی انتظار میره. کافیه کسر رو برعکس بنویسید.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 22 June 2011 در ساعت 17:26
    rostamiani تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    380

شما که اس 200 بیچاره رو نابودش کردید:biggrin: 1/6 کدومه ؟ منظورتون 6/1 اینچه یا 1.6 اینچ؟

منظور شما 1.6/1 اینچه که کمی کوچکتر از 3/2 اینچ ( سنسور اس100 ) است . تصحیح جابجایی کسرها کار خیلی راحتیه و البته ضروری که از کاربران قدیمی انتظار میره کافیه برعکس بنویسید.
    خیلی ببخشید
    من هنوزم تند می نویسم و اشتباه تایپی زیاد دارم. امیدوارم دیگه تکرار نشه
    حق با شماست .منظورم همون 1/1.6 بود. ولی نفهمیدم 3/2 از کجا اومد.!
    می دونم اینجا جاش نیست ولی اگه دارم اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید

متشکرم

تشکر کرده
    4538

سایز سنسورها:

sensor size.jpg

پدر s200 EXR رو که میشناسید؟ s100fs سنسورش یه کمی بزرگتر بود . دو سوم اینچ یا همون 1/1.5 اینچ
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 22 June 2011 در ساعت 17:21
    rostamiani تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    4538

شما که اس 200 بیچاره رو نابودش کردید:biggrin: 6/1 کدومه ؟ منظورتون 1/6 اینچه یا 1.6 اینچ؟

منظور شما 1/1.6 اینچه که کمی کوچکتر از 2/3 اینچ ( سنسور اس100 ) است . تصحیح جابجایی کسرها کار خیلی راحتیه و البته ضروری که از کاربران قدیمی انتظار میره. کافیه کسر رو برعکس بنویسید.
    این ادیتور سایت هم روی من رو کم کرد. n بار کسرها رو تصحیح کردم آخر هم n+1 مرتبه همه رو استاد کرد.
    rostamiani تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

Exclamation HS20 VS DSC-HX100V VS SX30 IS

سلام....
    مدتها بود به دنبال يك فروم استاندارد فارسي زبان براي مشاوره در زمينه خريد دوربين عكاسي ميگشتم...
    خوشبختانه به فروم "عكاسي" رسيدم چون واقعا سر نظر دهي و مقايسه با جديت بحث ميشه و نظرات كمتر سليقه اي و از روي علاقه مندي هاي شخصي بيان ميشه كه اين ميتونه بهتر به يكي مثل من كه اطلاعاتش در زمينه عكاسي و دوربين كمه خيلي كمك كنه...
    ------------------------------------------------------------------------
    بنده قصد خريد يك دوربين SLR LIKE رو دارم...(با توجه به بودجه ي كمتر از 600 هزار تومان )
    به اين نتيجه رسيدم يكي از اين سه دوربين رو بگيرم ( با توجه به معيار هاي خودم براي خريد)
    HS20 DSC-HX100V SX30 IS
    تاپيك هاي مرتبط در خصوص اين سه دوربين رو توي فروم "عكاسي" ديدم و تمام صفجات رو خوندم...
    حالا بين دو دوربين HS20 و HX100V گير افتادم به دلايل زير :

- باطري قلمي خور بودن HS20 برام ناراحت كننده است چون الان با يك دوربين كامپك باطري قلمي خور دارم سر ميكنم كه بعضي وقتا واقعا روي اعصاب ميره...
    - تصاوير نويزي HS20 در شرايط نور كم و ايزوي پائين و بدون فلاش خيلي دلچسب نيست...
    - هر دو دوربين رينگ فوكوس و زوم دستي دارن كه اين خيلي براي منه آماتور جذابه...
    - داغ شدنهاي HS20 كمي نگران كننده است ( تا اونجايي كه من ميدونم اين مشكل با ارائه يك فريم وير از سوي شركت سازنده حل شده ، اما بازم روي محبوبيت اين دوربين تاثير گذاره.)
    - قبلا با HX1 كار كردم اصلا نظرم رو جلب نكرد...حتي ديروز هم توي يك محيط با نور متوسط باهاش عكاسي داشتم ميكردم...زياد جالب توجه نبود و اين نگران كننده است برام كه HX100 هم كمي اين خصيصه رو به ارث برده باشه!!!

و اما انتظاراتم از يك دوربين SLR LIKE :

- سرعت عكساي پياپي بالا
    - عكسبرداري به مدت طولاني و دام بالاي باطري ( با توجه به شرايط عكسبرداري بدون باطري يدك و دور از شهر !!!)
    - نويز كم در شرايط نور كم
    - عكاسي ماكرو ( برام عكاسي از اشيا كوچك خيلي مهم تر و جذاب تر از عكاسي لنداسكيپ هستش! اين طور در نظر بگيريد كه ميخوام سوژه رو به لنز بچسبونم!!!)
    - فيلم برداري با نرخ فريم بالا ( فكر كنم هردوي اين دوربينها اين خصيصه رو دارن )
    - تنوع مود هاي از پيش آماده و قابليت هاي تنظيم دستي...
    و چند مورد ديگه كه الان حضور ذهن ندارم...
    در نهايت بايد اين رو عرض كنم با اينكه الان يه كامپكت قديمي و ساده دارم ،‌اما هميشه همراهم هستش هرجا كه ميرم محاله عكس نگيرم چون از اين كار خيلي لذت مي برم و جز محبوبترين تفريحاتمه عكاسي...
    لطفا يه راهنمايي با توجه به موارد بالا بكنيد و اگر دوربين ديگه اي مد نظرتون هستش خوشحال ميشم بنده رو مطلع كنيد...
    (ضمنا سمپل هاي هر دو دوربين رو ديدم)
    mrif100 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

بهتر است به اینجا سری بزنید.

تاپیک مقایسه دو دوربین hs20 , hx100v : Fuji HS20 or Sony HX100v

فرمت خام ، فلاش اکسترنال و شیار لنز جهت نصب فیلتر و سایر لوازم را در hs20 مد نظر داشته باشید.
    persian.boy، ehsan+، SILVERWOLF و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    روي HS20 و HX100V واقعا خيلي بحث شده . بهتره ابتدا قسمت هاي مربوط به مقايسه ي اين دو دوربين رو در بخش "کداميک بهتر است ؟" مطالعه بفرماييد . اگه نيم نگاهي هم به تاپبک هاي اين دو دوربين در قسمت هاي فنيِ "دوربين ديجيتال" داشته باشيد بد نيست .
    پس از مطالعه ي تمام اين مطالب اگر باز هم مشکلي داشته داشتيد ، سوالتون رو مطرح بفرماييد تا به شکل مبسوط پاسخ بديم . فعلا براي اينکه يک کليد واسه مطالعه ي درست مطالب فوق داشته باشيد اين نکته رو عرض مي کنم که از لحاظ امکانات حرفه اي ، به نظر من فوجي بر سوني چربش داره ... از لحاظ سنسور هم جفتشون خوبن ولي تا موقعي که بررسي هاي معتبر ارايه نشه ، کسي نمي تونه نظر بده که کدومشون بهتر هستن .
    راستي يادتون باشه که از هر دوربيني در سطح خودش بايد توقع داشته باشين و گفتن "تصاوير نويزي HS20 در شرايط نور كم و ايزوي پائين و بدون فلاش خيلي دلچسب نيست" به نظرم اشتباهه . اگر کيفيت بالاتر از اين مي خواين ، ديگه نه HS20 به شما جواب ميده و نه HX100V ؛ در چنين شرايطي بايد لااقل به سمت Hybrid يا entry DSLR ها بريد (که در اين صورت بايد بودجه ي بيشتري هم در نظر بگيريد) .

با آرزوي بهترين ها
    پسر پارسي

پی نوشت : بخشید ! با جناب اکبری خط رو خط "از نوع نیم ساعتی" شد !
    شاهین اکبری، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.