صفحه 169 از 225 نخستنخست ... 69 119 159 165 166 167 168 169 170 171 172 173 179 219 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    390

پیش فرض انتخاب بین PowerShot SX40 ، Cyber-Shot DSC-HX100V یا Lumix DMC-FZ100

سلام خدمت دوستان عزیز ...
    خیلی خوسحالم که با همچین فروم تخصصی و حرفه ایی اشنا شدم ...

حقیقتش من هیچی در مورد حرفه ی عکاسی نمیدونم ! و تا الان هم به صورت حرفه ای دنبال عکاسی نبودم ... به تازگی تصمیم گرفتم که یه دوربین بگیرم شاید کمی در این راه کمکم بکنه ، چون هم علاقه مند هستم و هم کنجکاو !

این سه دوربین رو در نظر دارم :

Canon PowerShot SX40 HS

Sony Cyber-Shot DSC-HX100V

Panasonic Lumix DMC-FZ100

بنظرتون کدوم یکی از اینها بهتر هستش ؟ میانگین چه امتیازی به این دوربین ها میدید ؟؟ بهتر بودن منظورم راحتی در کاربرد نیست ، چیزی که نمیخوام کم بیارن ، عکاسی در شب هست و همچنین تفکیک نور ( مثلا وقت غروب خورشید عکس رو سیاه نندازه :d ) ...

ممنون میشم راهنماییم کنید ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

سلام
    من یک فوجی hs20 خریدم ولی یه جورایی برام ضعیف به نظر میرسه!
    مثلا عکساش همه نویز داره! سایزش کوچیکه با اینکه 16 مگاپیکسله! 2 تا زوم که میری روش کلی نویز رو تصویره! تنظیم خاصی داره یا کلا دوربینش اینطوریه؟
    ممنون

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    سلام
    مثلا عکساش همه نویز داره! سایزش کوچیکه با اینکه 16 مگاپیکسله! 2 تا زوم که میری روش کلی نویز رو تصویره! تنظیم خاصی داره یا کلا دوربینش اینطوریه؟
    ممنون
    سلام آقاي احمدي، الان نمونه عكسهاي دوربين رو ديدم، ميشه گفت نويزي تر از دوربينهاي هم رده نيست تازه مي تونيد با مد RAW هم عكاسي كنيد و بعد به سليقه خودتون ويرايش كنيد( رفتار نويزي قابل كنترل تر هست) ، سعي كنيد روي مد AUTO عكاسي نكنيد اجازه نديد ISO بيشتر از 400 بشه، در محيط خارج احتمالا مشكلي نخواهيد داشت و فقط فضاي داخلي كمي مشكل ايجاد خواهد كرد، سعي كنيد در محيط تاريكتر از 3 پايه استفاده كنيد تا بتونيد نوردهي رو در ايزوهاي پايين كمي طولاني تر كنيد. به نظرم باز هم داريد مثل اون كارت حافظه عجله مي كنيد، سعي كنيد هر عكسي مي گيريد سريع در كامپيوتر به صورت 100% اندازه نگاه نكنيد. خلاصه از عكاسي لذت ببريد.
    persian.boy، ahmadii و alex_love تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    سلام آقاي احمدي، الان نمونه عكسهاي دوربين رو ديدم، ميشه گفت نويزي تر از دوربينهاي هم رده نيست تازه مي تونيد با مد RAW هم عكاسي كنيد و بعد به سليقه خودتون ويرايش كنيد( رفتار نويزي قابل كنترل تر هست) ، سعي كنيد روي مد AUTO عكاسي نكنيد اجازه نديد ISO بيشتر از 400 بشه، در محيط خارج احتمالا مشكلي نخواهيد داشت و فقط فضاي داخلي كمي مشكل ايجاد خواهد كرد، سعي كنيد در محيط تاريكتر از 3 پايه استفاده كنيد تا بتونيد نوردهي رو در ايزوهاي پايين كمي طولاني تر كنيد. به نظرم باز هم داريد مثل اون كارت حافظه عجله مي كنيد، سعي كنيد هر عكسي مي گيريد سريع در كامپيوتر به صورت 100% اندازه نگاه نكنيد. خلاصه از عكاسي لذت ببريد.
    ممنون
    لطف میکنید بگید چه آموزش هایی رو بخونم یا ببینم که بفهمم که چه پارامتر هایی را در عکاسی دستی باید در نظر بگیرم!
    خب من تازه گرفتم و خیلی چیز ها رو نمیدونم!

بازم ممنون

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

ممنون
    لطف میکنید بگید چه آموزش هایی رو بخونم یا ببینم که بفهمم که چه پارامتر هایی را در عکاسی دستی باید در نظر بگیرم!
    خب من تازه گرفتم و خیلی چیز ها رو نمیدونم!

بازم ممنون
    سلام، از مقاله هاي همين سايت شروع كنيد يه نگاهي به دفترچه دوربين هم داشته باشيد بد نيست:
    حساسیت (ISO) و نویز در عكاسی دیجیتال | عکاسی
    عکاسی در شب- قسمت اول | عکاسی
    عکاسی در شب - قسمت ۲ | عکاسی
    تراز سفیدی | عکاسی
    هیستوگرام چیست؟ قسمت اول | عکاسی
    هیستوگرام چیست؟ قسمت دوم | عکاسی
    هیستوگرام چیست؟ قسمت سوم (آخر) | عکاسی
    تاثیر سرعت شاتر بر روی عکس | عکاسی
    فایلهای خام (RAW) | مقالات | عکاسی
    ترکیب بندی | مقالات | عکاسی
    hajkamran، ahmadii و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

کتابهای برایان پترسون رو هم میتونید مطالعه کنید.واقعا آموزنده است.جناب شهبازی زحمت ترجم 2 جلد از آنها را کشیده.به هیچ عنوان از خوندن کتابهاش خسته و دلزده نخواهید شد.
    MehdiM، Amir Abdolpanah، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سلام
    ممنون
    همانطور که دوستان گفتند اولین کار اینه که دوربین رو از حالت اتومات خارج کنید . چون در این حالت در نور کم دوربین ایزو رو بالا می بره و تصویر شما بسیار نویزی تر خواهد شد . از مدهای a یا s یا m استفاده کنید . دفترچه دوربین خودتون رو ( که بر روی CD همراه دوربین است مطالعه کنید و حتی بهتر است یک پرینت از آن بگیرید که به آن بتوانید مراجعه کنید ) . ایزو رو تا حد امکان بیشتر از 400 بالا نبرید . و سعی کنید در انتهای زوم حتما از سه پایه استفاده کنید . دوربین شما ، به دلیل داشتن امکانات منوال بسیاری ، از دوربین های دیگر شاخص تر شده است ، پس سعی کنید حتمن این امکانات رو یاد بگیرید . لنز دوربین شما امکان نصب فیلتر را دارد . از فیلتر UV با کیفیت بالا استفاده کنید . به زودی یاد خواهید گرفت که از مدهای exr این دوربین علیرغم شایستگی هاش استفاده نکنید .( در یکی دو حالت حداکثر خروجی این مدها 8 مگاپیکسله و حاصل تلفیق پیکسل های مجاور و نه 16 که در داخل دفترچه توضیح داده شده ) یک سری موارد ریز دیگر هم وجود دارد مانند ، تنظیم داینامیک رنج و .... که بهتر است ابتدا با این مفاهیم آشنا شوید ( با رجوع به منابعی که دوستان ارایه کردند ) و بعد راجع بهش صحبت کنیم .
    M.karami، ahmadii و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من یه کاربر اماتور هستم که اصلا از عکاسی اطلاعی ندارم ولی خیلی علاقه دارم که یاد بگیرم بودجه محدودی دارم بنظرتون این مدل مدل مناسبیه البت من تونسته بودن با قیمت 500 گیرش بیارم بدون گارانتی که از دستم پرید
    Olympus SP-810UZ (Black) 14MP 36X Zoom 3" LCD Digital Camera

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

کیفیت تصویرشو حتما تو رویو ها ببینید چون الیمپوس مدل به مدل خیلی فرق میکنه
    تو این لینک همین مدل رو با دوربینهای مشابه مقایسه کنید . کیفیت عکسش جالب نیست
    http://www.dpreview.com/reviews/q311...est/page10.asp

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_love نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز ...
    خیلی خوسحالم که با همچین فروم تخصصی و حرفه ایی اشنا شدم ...

حقیقتش من هیچی در مورد حرفه ی عکاسی نمیدونم ! و تا الان هم به صورت حرفه ای دنبال عکاسی نبودم ... به تازگی تصمیم گرفتم که یه دوربین بگیرم شاید کمی در این راه کمکم بکنه ، چون هم علاقه مند هستم و هم کنجکاو !

این سه دوربین رو در نظر دارم :

Canon PowerShot SX40 HS

Sony Cyber-Shot DSC-HX100V

Panasonic Lumix DMC-FZ100

بنظرتون کدوم یکی از اینها بهتر هستش ؟ میانگین چه امتیازی به این دوربین ها میدید ؟؟ بهتر بودن منظورم راحتی در کاربرد نیست ، چیزی که نمیخوام کم بیارن ، عکاسی در شب هست و همچنین تفکیک نور ( مثلا وقت غروب خورشید عکس رو سیاه نندازه :d ) ...

ممنون میشم راهنماییم کنید ...
    من SX40 HS را پیشنهاد می کنم خروجی این دوربین بهتر از دو انتخاب دیگر است همچنین HS بودن آن نسبت به مدل های قبلی نشان دهنده بهتر عمل کردن سنسور در شب
    است فقط اگر خروجی RAW داشت و ال سی دی 3 اینچ خوب عالی می شد.
    موفق باشید.
    alex_love تشکر می‌کند.