صفحه 172 از 225 نخستنخست ... 72 122 162 168 169 170 171 172 173 174 175 176 182 222 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

متاسفانه در دوربین های سوپر زوم مثل Canon SX40 و یا دوربینهای سوپر زوم دیگر (همه این مشکل را دارند) برای رسیدن به زوم اپتیکال بالا تر مجبورند که سایز سنسور را در سایز کوچک حفظ کنند که این امر باعث نویز زیاد در عکس ها در مکان های کم نور و کیفیت کم عکس ها میشود که این امر باعث میشود که بنده بشخصه علاقه ای به دوربین های SLR Like با زوم بالا نداشته باشم چون کیفیت فدای زوم بالا میشود و همینطور این نوع دوربینها قیمت بالایی دارند که بنظر من ارزش آنچنانی با این قیمتها ندارند فقط برای کسانی خوبه که کیفیت خوب عکس و نویز کم عکس برایشان مهم نیست و فقط زوم اپتیکال بالا میخواهند بعنوان مثال دوربین های Canon SX40 و Canon G12 تقریبا قیمت مشابه ای دارند ولی در میان این دو دوربین Canon G12 عکس های با کیفیت بالاتر و نویز کمتری در مکان های کم نور خواهد داشت. (این خیلی جالبه که سایز سنسور Canon SX40 با سایز سنسور دوربین 120.000 تومانی کنون مثل PowerShot A800 یک اندازه است حال خودتان حدس بزنید چه مشکلاتی خواهید داشت) .
    ahmad.abaee و hkhaghani تشکر می‌کنند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_55 نمایش پست ها
    متاسفانه در دوربین های سوپر زوم مثل Canon SX40 و یا دوربینهای سوپر زوم دیگر (همه این مشکل را دارند) برای رسیدن به زوم اپتیکال بالا تر مجبورند که سایز سنسور را در سایز کوچک حفظ کنند که این امر باعث نویز زیاد در عکس ها در مکان های کم نور و کیفیت کم عکس ها میشود که این امر باعث میشود که بنده بشخصه علاقه ای به دوربین های SLR Like با زوم بالا نداشته باشم چون کیفیت فدای زوم بالا میشود و همینطور این نوع دوربینها قیمت بالایی دارند که بنظر من ارزش آنچنانی با این قیمتها ندارند فقط برای کسانی خوبه که کیفیت خوب عکس و نویز کم عکس برایشان مهم نیست و فقط زوم اپتیکال بالا میخواهند بعنوان مثال دوربین های Canon SX40 و Canon G12 تقریبا قیمت مشابه ای دارند ولی در میان این دو دوربین Canon G12 عکس های با کیفیت بالاتر و نویز کمتری در مکان های کم نور خواهد داشت. (این خیلی جالبه که سایز سنسور Canon SX40 با سایز سنسور دوربین 120.000 تومانی کنون مثل PowerShot A800 یک اندازه است حال خودتان حدس بزنید چه مشکلاتی خواهید داشت) .
    ممنون از راهنمایی تون ، به نکته خوبی اشاره کردید در مورد سایز سنسور
    در مورد Fujifilm X-S1 نظرتون چیه که در واقع سنسور بزرگتری نسبت به همتایانش داره؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    در مورد Fujifilm X-S1 نظرتون چیه که در واقع سنسور بزرگتری نسبت به همتایانش داره؟
    تا جایی که من میدونم x-s1 کیفیت بهتری نسبت به hs20 دارد . یادمه در یکی از ریویوها خوندم در حدود سی تا چهل درصد . اما متاسفانه عین منبع رو به خاطر ندارم . چون اخبار این دوربین رو دنبال می کردم و منابع زیادی رو در موردش خوندم . سمپلهای این دوربین هم موجوده . میتونید در لینک زیر نمونه عکس های این دوربین رو ببینید . فقط میمونه قیمت اش که باید دید ارزش اش رو داره یا نه ؟

Fujifilm X-S1 test photos | LetsGoDigital

در ضمن این دوربین در خود ژاپن تولید میشه بر خلاف hs20.
    ahmad.abaee و mohammad_55 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز با این قیمتی که Fujifilm X-S1 داره و اگه واقعا خروجی بهتر رو بر زوم بالاتر ترجیح میدهید واقعا گزینه های بسیار مناسبتری میتونید داشته باشید.
    با یک ملیون و چهارصد خیلی راحت دوربینهایی مثل Olympus EPL1 , Sony nex c3 , Canon 550d , Sony nex5و....... میتونید بخرید.
    AliAk، ahmad.abaee، hkhaghani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Siencere
    Olympus EPL-1
    Olympus OM-D-EM5

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    میخوام یه دوربین سوپر زوم بگیرم، لطفا راهنمایی کنید که بین دوربین های زیر کدوم بهتره
    (فیلم برداری خوب و زوم زیاد برام خیلی مهمه)

canon sx40
    sony hx100v
    nikon P500

خیلی ممنون

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط msb95 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخوام یه دوربین سوپر زوم بگیرم، لطفا راهنمایی کنید که بین دوربین های زیر کدوم بهتره
    (فیلم برداری خوب و زوم زیاد برام خیلی مهمه)

canon sx40
    sony hx100v
    nikon P500

خیلی ممنون
    با درود بین این سه دوربینی که انتخاب کردیدCanon PowerShot SX40 HS از دو دوربین دیگر بهتر است به ترتیب :
    Canon PowerShot SX40 HS
    Sony Cyber-shot DSC-HX100V
    Nikon Coolpix P500

البته لازم است مطالعه بیشتری در مورد دوربین های سوپر زوم داشته باشید تا خدایی ناکرده دچار ضرر و پشیمانی نشوید دوربین های سوپر زوم بیشتر در نور خوب عکس های خوبی میگیرند ولی عکسشان در نور کم نویز زیادی دارند عجولانه تصمیم نگیرید بیشتر تحقیق کنید تا بعد از خرید پشیمان نشوید .
    ویرایش توسط mohammad_55 : Friday 13 April 2012 در ساعت 08:49
    msb95 تشکر می‌کند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    98

دوستان من تو انتخاب بین Canon Powershot SX40 HS و Sony HX100 موندم! کلی هم ریویو خوندم
    کدوم سنسور بهتری دارن؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Lightbulb راهنمایی برای خرید دوربین خارج از ایران با بودجه محدود

سلام دوستان

من قصد خرید یه دوربین دارم و می خوام ازش استفاده های روزمره و خانوادگی (داخل اتاق) و در عین حال عکسبرداری از طبیعت و منظره رو انجام بدم. شفافیت تصویر برام خیلی مهمه و در مرحله بعد قدرت زوم و قابلیتهای عکسبرداری و فیلمبرداری. می خواستم با توجه به تجربتون من رو در انتخاب دوربین راهنمایی کنید. من در حال حاضر در امریکا هستم و از منابع مختلف دوربین رو با قیمت های مختلف می تونم تهیه کنم. بعضی فروشگاه ها رو یه مدل هایی از دوربین ها تخفیف ویژه می ذارن و من هم به علت محدودیت بودجه (تا 200 دلار و اگه شد کمتر) میخوام با قیمت مناسب دوربین با کیفیت مناسب رو از این میون بدست بیارم. میدونم هر چی پول بدی آش می خوری ولی متاسفانه پولم محدوده.

انتخاب هایی که با توجه به آفرهای فروشگاهها دارم اینا هست (می دونم رده ها متفاوت و مقایسه بعضی ها با هم احمقانست! اینا صرفا آفرهاییه که باهاش برخورد کردم):

Samsung ST700 حدود 100 دلار (نو)
    Olympus SP-800UZ حدود 200 دلار (نو)
    Canon SX130 IS حدود 120 دلار (refurbished)
    Nikon Coolpix L120 حدود 150 دلار (refurbished)
    اینم هست Olympus Pen E-PL1 حدود 150 دلار (نو) ولی باید یه لنز براش بخرم که به بودجم نمی خوره.

برای کسایی که ممکنه ندونن: refurbished به چیزی میگن که به هر دلیلی (خرابی یا پشیمانی خریدار یا ...) پس فرستاده شده و پس از سرویس توسط کارخونه دوباره به فروش میرسه. (در حقیقت نو نیست ولی دست دومم نیست! وسطشونه! یعنی وارانتی و بقیه چیزا رو داره)

البته اگه دوربین دیگه ای رو مناسب می دونید جتما بهم پیشنهاد کنید. می گردم قیمت مناسب ببینم میتونم پیدا کنم! من قبلا کنون sx230 داشتم و از فیلمبرداریش کاملا راضیم. عکسبرداریش برای استفاده اون موقع که فقط خانوادگی بود خوب بود ولی کاملا راضیم نکرد. در حال حاضر هیچ دوربینی ندارم و به مدلها پایینتر هم به علت محدودیت مالی راضی شدم! ولی این دوربینا رو که دیدم خواستم از تجربه ی شما هم استفاده کنم. پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

من 1 ماهی میشه فوجی خریدم
    خیلی کم باش عکاسی کردم
    ولی یه چیز رو خوب فهمیدم
    اونم اینه که اگه بذاری روی مودهای غیر از دستی، به طرز فجیعی عکسای که در نور کم گرفته میشه، خراب میشه!
    ولی عکسایی که دستی گرفته میشه فوق العاده اس
    ممنون از دوستانی که در مورد خرید دوربین راهنمایی کردن!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

فکر میکنم کمی وقت لازم دارید تا روال کار با آن دستتان بیاید خصوصا مطالعه کتابچه راهنمای آن هم لازم است اصولا باید مود های دوربین را بشناسید خصوصا بدانید مود هایی که تنظیمات را خود برعهده دارند دقیقا چه تنظیماتی را کنترل میکنند مسلما اگر ایزو را خود دوربین قرار باشد کنتترل کند ، در جاهای تاریک تا سر حد ممکن ایزو را بالا خواهد برد و عکس شما نویزی میشود بهتر است با آزمایش و خطا ببینید تا چه محدوده ای از ایزو مقدار نویز در خروجی دوربین شما قابل قبول است و از آن حد ایزو را بیشتر نکنید .اساسا مود Auto همه دوربین در همه موقعیت ها به خوبی عمل نمیکند در موقعیتهایی لازم است مدیریت تنظیمات دوربین را خود در دست بگیرید و حتم داشته باشید با بکار گیری تنظیمات هوشمندانه بجای تنظیمات Auto به مقتضای موقعیتی که در آن هستید خروجی بهتری خواهید داشت

موفق باشید

انوش
    MehdiM، 5131 و ahmadii تشکر می‌کنند.