صفحه 173 از 225 نخستنخست ... 73 123 163 169 170 171 172 173 174 175 176 177 183 223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط amir287 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من قصد خرید یه دوربین دارم و می خوام ازش استفاده های روزمره و خانوادگی (داخل اتاق) و در عین حال عکسبرداری از طبیعت و منظره رو انجام بدم. شفافیت تصویر برام خیلی مهمه و در مرحله بعد قدرت زوم و قابلیتهای عکسبرداری و فیلمبرداری. می خواستم با توجه به تجربتون من رو در انتخاب دوربین راهنمایی کنید. من در حال حاضر در امریکا هستم و از منابع مختلف دوربین رو با قیمت های مختلف می تونم تهیه کنم. بعضی فروشگاه ها رو یه مدل هایی از دوربین ها تخفیف ویژه می ذارن و من هم به علت محدودیت بودجه (تا 200 دلار و اگه شد کمتر) میخوام با قیمت مناسب دوربین با کیفیت مناسب رو از این میون بدست بیارم. میدونم هر چی پول بدی آش می خوری ولی متاسفانه پولم محدوده.

انتخاب هایی که با توجه به آفرهای فروشگاهها دارم اینا هست (می دونم رده ها متفاوت و مقایسه بعضی ها با هم احمقانست! اینا صرفا آفرهاییه که باهاش برخورد کردم):

Samsung ST700 حدود 100 دلار (نو)
    Olympus SP-800UZ حدود 200 دلار (نو)
    Canon SX130 IS حدود 120 دلار (refurbished)
    Nikon Coolpix L120 حدود 150 دلار (refurbished)
    اینم هست Olympus Pen E-PL1 حدود 150 دلار (نو) ولی باید یه لنز براش بخرم که به بودجم نمی خوره.

برای کسایی که ممکنه ندونن: refurbished به چیزی میگن که به هر دلیلی (خرابی یا پشیمانی خریدار یا ...) پس فرستاده شده و پس از سرویس توسط کارخونه دوباره به فروش میرسه. (در حقیقت نو نیست ولی دست دومم نیست! وسطشونه! یعنی وارانتی و بقیه چیزا رو داره)

البته اگه دوربین دیگه ای رو مناسب می دونید جتما بهم پیشنهاد کنید. می گردم قیمت مناسب ببینم میتونم پیدا کنم! من قبلا کنون sx230 داشتم و از فیلمبرداریش کاملا راضیم. عکسبرداریش برای استفاده اون موقع که فقط خانوادگی بود خوب بود ولی کاملا راضیم نکرد. در حال حاضر هیچ دوربینی ندارم و به مدلها پایینتر هم به علت محدودیت مالی راضی شدم! ولی این دوربینا رو که دیدم خواستم از تجربه ی شما هم استفاده کنم. پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.
    متاسفانه کسی حواب منو نداده تا حالا!
    راستش من دوربین الیمپیوس SP-800UZ نو رو با قیمت 150 دلار پیدا کردم ولی از کیفیتش مطمئن نیستم. میدونم محدودیت هایی مثل عدم زوم در حال فیلمبرداری و نبود eye view finder رو داره. باتری ضعیفی هم داره. در عوض حافظه داخلی 2 گیگ, زوم 30 برابر داره. مشکل باتری رو با باتری زاپاس! حل می کنم. اما در مود کیفیت عکساش شک دارم.

راستی دوربین فوجی S4300 رو هم با قیمت 200 دلار میشه بخرم. زوم 26 داره. هر دو سایز سنسور CCD یکسان دارن. ولی خب علاده بر قیمت بالاتر واسه این یکی باید پندتا باتری قابل شارژ و کارت حافظه بخرم.

یعنی کسی نیست منو راهنمایی کنه؟!!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

باسلام
    قصد خريد يك دوربين عكاسي دارم
    1- كيفيت برايم مهم است
    2- در محيط هاي داخل اتاق - تاريك كيفيت بالا داشته باشد.
    3- با توجه به اينكه در سفر هستم از تصاوير مناظر و طبيعت عكاسي انجام ميدهم.
    4- تجربه عكاسي خيلي كم در حد استفاده از دوربين زنيط دارم.
    5-قيمت در حدود 500الي 600 هزار تومان .
    از استاتيد محترم خواهشمند است نسبت به خريد دوربين راهنمايي نمايند

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

پیش فرض با 4 مليون تومان پس اندازم چي بگيرم

براي عكاسي( آتليه و طبيعت و در شب) چي پيشنهاد ميدين با مبلغ چهار مليون تومان . ممنون

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط 5131 نمایش پست ها
    براي عكاسي( آتليه و طبيعت و در شب) چي پيشنهاد ميدين با مبلغ چهار مليون تومان . ممنون
    اين هم از اون پست هاي ....
    اولا : شما كه آتليه داريد ، با چه برندي كار ميكنيد؟
    دوما : تجهيزات فعلي چي هستش؟

راهنمايي : اگر به اين فروم براي راهنمايي آمده ايد ، اول يه مقدار از خودتان بگوييد ،
    1- تا چه اندازه از عكاسي اطلاعات داريد
    2- هدفتان چيست ؟ تفريحي ، جدي ، فقط براي يادگاري (مثل من)
    4-و يا اينكه حوصله كار و تنظيم دوربين داريد
    5- حوصله لنز و دردسرهايش را داريد
    و.... يا اينكه مي خواهيد آتليه باز كنيد و وارد اين حرفه شويد و چه قدر تجربه داريد ... هر چي كه لازم ميدونيد.....
    مطمئن باشيد دوستان شما را راهنمايي ميكنند
    5131 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط ab1hosini نمایش پست ها
    باسلام
    قصد خريد يك دوربين عكاسي دارم
    1- كيفيت برايم مهم است
    2- در محيط هاي داخل اتاق - تاريك كيفيت بالا داشته باشد.
    3- با توجه به اينكه در سفر هستم از تصاوير مناظر و طبيعت عكاسي انجام ميدهم.
    4- تجربه عكاسي خيلي كم در حد استفاده از دوربين زنيط دارم.
    5-قيمت در حدود 500الي 600 هزار تومان .

Fuji HS20 680
    Canon powerShot SX40 790
    Canon PowerShot G12 860

G12 دست دو تميز گير بياريد ، حتما شما را راضي خواهد كرد
    5131 و ab1hosini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    635

نقل قول نوشته اصلی توسط babek205 نمایش پست ها
    اين هم از اون پست هاي ....
    اولا : شما كه آتليه داريد ، با چه برندي كار ميكنيد؟
    دوما : تجهيزات فعلي چي هستش؟

راهنمايي : اگر به اين فروم براي راهنمايي آمده ايد ، اول يه مقدار از خودتان بگوييد ،
    1- تا چه اندازه از عكاسي اطلاعات داريد
    2- هدفتان چيست ؟ تفريحي ، جدي ، فقط براي يادگاري (مثل من)
    4-و يا اينكه حوصله كار و تنظيم دوربين داريد
    5- حوصله لنز و دردسرهايش را داريد
    و.... يا اينكه مي خواهيد آتليه باز كنيد و وارد اين حرفه شويد و چه قدر تجربه داريد ... هر چي كه لازم ميدونيد.....
    مطمئن باشيد دوستان شما را راهنمايي ميكنند
    [SIZE=2]

با سلام و تشکر از نحوه نگارش دوستانه و ملایم تان و دلسوزانه پاسخ دادن تان واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و شرمسارم از اینکه اطلاعات ناقص دادم.

بنده حقیر حسین صمدی عکاسی را از سال1376 شروع کرده ‏و تصویر برداری را در سینمای جوان وفنون عکاسی را دانشکده خبر بصورت آزاد فرا گرفتم . در سال 1385 موفق به اخذمقام اولی مسابقات عکاسی در ساوجبلاغ و نفر دوم ‏در نظرآبادشدم . اولین نمایشگاه انفرادی بنده حقیر که حاصل 8 سال عکاسی از طبیعت ایران بود در سال 1390 در شهر نظرآباد فرهنگسرای مهر برپا شد. منتخب ویژه داوران در جشنواره قاب بیداری استان البرز در سال 1390 شدم. بصورت خصوصی کلاسهای کارگردانی را آموختم و موفق به ساخت سه ‏فیلم کوتاه با عنوانهای امامزاده اسماعیل در شهریارو سفری به سرزمین اجدادی و مدرسه شهید ‏رجائی در یک نگاه شدم.‏‎ ‏ هم اکنون مشغول عکاسی آتلیه و پرتره و پرسنلی وگاهی اوقات صنعتی در مغازه ام هستم . کلکسیون دوربینهای آنالوگی که باهاشون کار میکردم هنوز دارم . از ماندگارترین فعالیت ام به کمک ومشارکت دوستان تاسیس کانون فیلم و عکس شهرستان نظرآباد می باشد.والسلام.
    خجالت داره اگه بگم با دوربین sony R1 تمام عکس هام رو تهیه میکنم شاید بخندید اما خیلی ازش راضی ام جدیدا رو عکس های 360-180 کار میکنم اما دیگه واقعا جواب عکس های دلخواه من رو نمیده Rawعکاسی میکنم . دوربین ام همیشه رو تنظیمات دستی هست کمتر اتفاق میافته رو حالت اتومات عکس بگیرم اکثرا برای نورهای کم مشکل دارم از لرزش گیر دوربین ام خیلی حال میکنم در حال دویدن باهاش عکس بگیری چنان فریز میکنه که انگار رو سه پایه عکس گرفتی . یه دوربین لنگه خودش رو پارسال خریدم هر دوتا رو کنار هم رو سه پایه کوبل کردم با دو دستم شاتر میزدم عکس های استریوسکوپی و آناگلیف میگرفتم یه زمانی سعی کردم کنترل از راه دور براش بسازم جواب نداد.
    از عکاسی عروسی خوشم نمیاد هرچند پول توش هست. پرتره هام رو با سه فلاش جی تی ال 250 ژول کار میکنم سرعت سینک دوربین ام تا 320 جواب میده. کمی از نورپردازی و سبک و سیاق اش میدونم بعضی از کارهام رو سایز بزرگ 100 در 70 رو شاسی میزنم از HDR گرفته تا پنینگ و تون مپینگ و غیره رو تجربه کرده ام . بعد از کلی پس انداز با گران شدن قیمت های دوربین طی یکسال و اندی اخیر هاج و واج موندم که چه دوربینی بخرم .
    به هر حال ببخشید . حالا بگین چی بگیرم با چهار ملیون تومان چی میتونم بگیرم؟.
    ارادتمند .
    ویرایش توسط 5131 : Monday 7 May 2012 در ساعت 00:25 دلیل: تصحیح غلط تایپ املا فارسی
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    691

با سلام و تشکر از نحوه نگارش دوستانه و ملایم تان و دلسوزانه پاسخ دادن تان واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و شرمسارم از اینکه اطلاعات ناقص دادم.

.
    دوست عزيز از گفتار من ناراحت نشويد ، پست قبلي شما خيلي ناقص بود ، آخ فعل هم نداشت ، حتي !
    بهتر هست در تاپيك ، راهنمايي براي خريد دوربين SLR ، راهنمايي بخواهيد تا ، همكارانتان راهنمايي كنند .
    راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با تشكر نظراتان در خصوص دوربين سوني مدل nex چيست ايا كيفيت آن در محيط تاريك مناسب ميباشد . طبق اظهارت فروشنده سنسور slrدر اين دوربين ها طراحي شده است .

تشکر کرده
    635

با تشکر از اینکه پست مرا خواندید .
    اگه میشه لطفا راهنمائی کنید
    چی میتونم بگیرم
    برای لینک تان هم ممنونم .
    دست دوم هم باشه قبول.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با تشکر از اینکه پست مرا خواندید .
    اگه میشه لطفا راهنمائی کنید
    چی میتونم بگیرم
    برای لینک تان هم ممنونم .
    دست دوم هم باشه قبول.
    دوست عزيز
    به نظر من با حدود 4 ميليون تومان براي آتليه و منظره مي توانيد دوربين Canon 600D به قيمت 1370000 تومان يا Canon 550D‌به قيمت 1190000 تومان به علاوه لنزهاي 15-85 EF-S به قيمت 1320000 تومان و 10-22 EF-S به قيمت تقريبي 1400000 تومان خريداري كنيد. البته به جاي 15-85 مي توانيد 18-135 به قيمت حدود 730000 تومان يا 18-200 به قيمت 1100000 تومان بگيريد كه رنج بهتري دارند (مخصوصاً براي پرتره بسته) ولي كيفيت تصوير 15-85 به مراتب از هر دو لنز گفته شده بهتر است. اگر به سه پايه و تجهيزات نورپردازي هم نياز داشته باشيد (كه حتماً نياز خواهيد داشت) بايد قيد لنز وايد 10-22 را بزنيد، مي توانيد فلاش Nissin Di 866 Mark II به قيمت 380000 تومان و يا Nissin 622‌به قيمت 230000 تومان بخريد. البته به سه پايه هم نياز داريد كه پيشنهاد من براي سه پايه و هد مربوطه با قيمت مناسب كيتVanguard Alata Pro 263 AT با هد PH 32 و كيسه حمل سه پايه جمعاً به قيمت 280000 تومان هست. براي نور پردازي به چتر ديفيوزر و سه پايه فلاش و هد براي نصب فلاش روي سه پايه هم نياز داريد كه جمعاً حدود 75000 تومان قيمت دارد . فلاش مموري 16 گيگابايت كلاس 10 هم حدود 50000 تومان و كيف براي حمل دوربين و فلاش و ... به قيمت تقريبي 90000 تومان (Lowepro AW 170) . پس پيشنهاد من:
    گزينه 1:
    Canon 550D= 1190000
    ٍEF-S 15-85= 1320000
    EF-S 10-22= 1400000
    Flash Memory= 50000
    Lowepro AW 170= 90000
    قيمت كل 4050000 تومان

گزينه 2:
    Canon 600D= 1370000
    ٍEF-S 15-85= 1320000
    EF-S 55-250= 435000 (لنز تله فوتو ارزان با كيفيت نه خيلي خوب!)
    Nissin Di 866 MK II= 380000
    Vanguard Tripod= 280000
    Umbrella+ Tripod + Head= 75000
    Flash Memory= 50000
    Lowepro AW 170= 90000
    جمع موارد بالا حدود4000000 تومان

موفق باشيد
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 7 May 2012 در ساعت 10:53
    5131، ALI.Barutkub، manibest و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.