صفحه 39 از 59 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر جديد peymandz آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز ترکیبی که انتخاب کرده اید برای یک دوربین همه کاره مناسب است. اما اگر نیاز و کاربرد خاصی دارید (پرتره و فشن) باید ابزار خاص آن را تهیه کنید.
    در این نوع عکاسی بدنه خیلی تعیین کننده نیست. تمام این بدنه ها کارایی یکسانی برای شما دارند. چه دی7 چه دی600 یک خروجی به شما تحویل میدهند. اما لنز بسیار مهم است. شما برای این نوع عکاسی در آتلیه تقریبا نیاز به لنز خاصی از نظر فاصله کانونی و دیافراگم ندارید. در شرایط و تنظیمات مورد نیاز اتلیه تمام لنزهای زوم نام برده شده عملا یکسان هستند. اما برای محیط خارج از اتلیه داستان کمی متفاوت است. شما به لنزهایی با فاصله کانونی بلند و کشادگی روزنه بالا نیاز دارید. مثل لنزهای فیکس 50 مم یا 85 مم یا 135 مم و یا لنز زوم 200-70 2.8. لنز 15-85 که انتخاب کردید از این نظر که در سمت تله به 85 محدود است و روزنه 5.6 دارد برای اینکار خیلی مناسب نیست. البته نه اینکه نمیشود با آن کاری کرد اما انتظار بالای از آن نداشته باشید. بنظر من لنز 18-135 باوجود اپتیک پایینتر صرفا بخاطر بلندتر بودن مناسبتر است. اگر خرید لنز 18-135 بجای 15-85 امکان تهیه 85 1.8 را به شما میدهد ترکیب بهتری خواهد بود.
    اگر میخواهید بصورت جدی در این رشته کار کنید مخصوصا پرتره محیطی، فقط به لنز فکر کنید و بدنه را کلا فراموش کنید....
    ممنون جناب دانش‌پایه

در نهایت بین این مدلها تصمیم گرفتم کارم رو با Nikon 7100 + 18-105 شروع کنم و بعد کم کم لنزهای مورد نیازم رو تهیه کنم.
    فقط این قضیه که میگن Nikon برای استودیو مناسب نیست جنبه روانی داره یا چیزی هست که اینطور میگن ؟ من تو اکثر Review هایی که دیدم Portrait نیکون بیشتر به مزاجم خوش اومد. حالا چرا اینطور میگن کسی نظری داره؟ یعنی بعدا توی کار استودیو پشیمون میشم که چرا Canon تهیه نکردم ؟
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط peymandz نمایش پست ها
    ممنون جناب دانش‌پایه

در نهایت بین این مدلها تصمیم گرفتم کارم رو با Nikon 7100 + 18-105 شروع کنم و بعد کم کم لنزهای مورد نیازم رو تهیه کنم.
    فقط این قضیه که میگن Nikon برای استودیو مناسب نیست جنبه روانی داره یا چیزی هست که اینطور میگن ؟ من تو اکثر Review هایی که دیدم Portrait نیکون بیشتر به مزاجم خوش اومد. حالا چرا اینطور میگن کسی نظری داره؟ یعنی بعدا توی کار استودیو پشیمون میشم که چرا Canon تهیه نکردم ؟
    این بدنه و لنز برای آتلیه کامل است و برای پرتره محیطی وقتی کمی مطالعه و کار کردید کم کم خرید کنید.
    در مورد عملکرد نچندان دلچسب بدنه های جدید نیکون در پرتره حرف هایی در گوشه کنار فروم خودمان و فرومهای دیگر هست ولی من خودم تجربه‌ای در این مورد ندارم. بیشتر مشکل به مبدل فایل خام داخل دوربین مربوط میشود که در تنظیم وایت بالانس و پالت رنگ پیشفرض بخوبی بدنه‌های دیگر در مورد تون رنگی پوست عمل نمیکند. برای رفع این مشکل باید فایل خام را با استفاده از نرم افزار پردازش کنید. بعضی هم معتقد هستند تکنولوژی ساخت سنسور بدنه‌های نیکون این اختلاف را ایجاد کرده و فقط با تنظیم وایت بالانس و پالت رنگ بطور کامل برطرف نمیشود و نیاز به پردازش بیشتری دارد. بهر حال بدنه با بدنه متفاوت است و ممکن است شما این مشکل را روی باین بدنه نداشته باشید. دوستان نیکونی بهتر میتوانند کمک کنند.
    MEHRDAD.D و peymandz تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    این بدنه و لنز برای آتلیه کامل است و برای پرتره محیطی وقتی کمی مطالعه و کار کردید کم کم خرید کنید.
    در مورد عملکرد نچندان دلچسب بدنه های جدید نیکون در پرتره حرف هایی در گوشه کنار فروم خودمان و فرومهای دیگر هست ولی من خودم تجربه‌ای در این مورد ندارم. بیشتر مشکل به مبدل فایل خام داخل دوربین مربوط میشود که در تنظیم وایت بالانس و پالت رنگ پیشفرض بخوبی بدنه‌های دیگر در مورد تون رنگی پوست عمل نمیکند. برای رفع این مشکل باید فایل خام را با استفاده از نرم افزار پردازش کنید. بعضی هم معتقد هستند تکنولوژی ساخت سنسور بدنه‌های نیکون این اختلاف را ایجاد کرده و فقط با تنظیم وایت بالانس و پالت رنگ بطور کامل برطرف نمیشود و نیاز به پردازش بیشتری دارد. بهر حال بدنه با بدنه متفاوت است و ممکن است شما این مشکل را روی باین بدنه نداشته باشید. دوستان نیکونی بهتر میتوانند کمک کنند.
    ممنون آقای دانش پایه
    دوستان Nikonـی عزیز، در خصوص فرمایشات آقای دانش پایه اگه لطف کنند نظر بدهند بنده دیگه هیچ شکی برای خرید D7100 + 18-105 نخواهم داشت

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط peymandz نمایش پست ها
    ممنون آقای دانش پایه
    دوستان Nikonـی عزیز، در خصوص فرمایشات آقای دانش پایه اگه لطف کنند نظر بدهند بنده دیگه هیچ شکی برای خرید D7100 + 18-105 نخواهم داشت
    ترکیب خوبی است که تقریبا یه جورایی هم آچار فرانسه است.یعنی نه تنها در کار پرتره بلکه در ژانر های دیگر هم از آن استفاده خواهید کرد.رزولوشن بالای این بدنه برگ برنده شما در این ژانر است.
    اینگونه بحثهای برندی هم بیشتر در مغازه ها و بین فروشنده ها مطرح میشه که خب طبیعیه...با فرمت خام عکاسی کنید و به این حرفها گوش ندید.
    lamagra، Dariush Chegini و peymandz تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    30

ممنون جناب احسانی عزیز، با توجه به بررسی های دوربین های ِ توی این رنج، اهداف و علاقه خود D7100 + 18-105 تهیه کردم.

ممنون از همه دوستان
    Rouzbeh Ehsani و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر جديد gollpar آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام.
    من دنبال یک لنز و دوربین مناسب برای عکاسی از پرتره هستم، برام مهمه که بشه در فضای محدود عکس واضح و خوبی از صورت دراورد، طوری که آرایش طرف و بافت صورتش دقیقا معلوم باشه.
    به لنز تله‌ی کنون ۸۰ رسیدم با بادی ۷دی. نظر شما چیه؟ لازم نیست که بادی فول فریم باشه؟ حتا بادی ۶۰ دی هم میتونه کافی باشه یعنی؟
    ممنونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با عرض سلام خدمت همه ی شما عزیزان,اگه میشه منو راهنمایی کنید:
    با بودجه ی حداکثر تا 4 تومان چه دوربینی برای کار اتلیه بخرم؟؟؟
    کانن بخرم یا نیکون ؟با چه لنزی؟
    ممنون از نظرات ارزشمندتون!

mahtisa
    Guest

سلام .من میخواسم در تهیه یه دوربین حرفه ای برا اتلیه و عکس های خانوادگی اطلاعات بگیرم و اینکه برا یاد گیری مطالب عکاسی به صورت حرفه ای چیکار باید کرد؟با توجه به اینکه دانشجو هستم و نمیتونم وقت زیادی رو به مطالعه عکاسی اختصاص بدهم.از سایت خوبتون هم کمال تشکر را دارم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

با سلام
    دوستان من هم چند مدتی هستش که تو سرم تعویض برند افتاده
    سال پیش یه 600 دی کنون خریدم
    با لنز 18-200 سیگما و 50 اف 1.8
    کارم هم آتلیه هستش
    مدلینگ عروسی و پرسنلی کار میکنم
    منتها نمیدونم چرا عکاسی با کنون به من حال نمیده
    البته بماند که خیلی عکسای با کیفیتی میندازم
    اما ضمن این که عکس هام فوق العلاده با کیفیت هستش
    خوشم نمیاد
    نمیدونم شاید به خاطر تون رنگش هستش
    به خاطر همین میخوام نیکون دی7100 بخرم
    که از همه نظر فوق العلاده هستش
    و بهترین دوربین APSC نیکون هست
    میخوام بدونم خوبه این کار یل نه.
    مشکل من تون رنگ کنون و نویز هستش
    ضمنا بل 5 دی مارک 2 هم کار کردم
    بهتره نسبتا اما اصلا ارضا نمیکنه من رو

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط gollpar نمایش پست ها
    سلام.
    من دنبال یک لنز و دوربین مناسب برای عکاسی از پرتره هستم، برام مهمه که بشه در فضای محدود عکس واضح و خوبی از صورت دراورد، طوری که آرایش طرف و بافت صورتش دقیقا معلوم باشه.
    به لنز تله‌ی کنون ۸۰ رسیدم با بادی ۷دی. نظر شما چیه؟ لازم نیست که بادی فول فریم باشه؟ حتا بادی ۶۰ دی هم میتونه کافی باشه یعنی؟
    ممنونم
    سلام و عرض ادب . ..
    بودجتون رو اعلام کنید تا دوستان بتونن کمکتون کنن . . .

صفحه 39 از 59 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین