صفحه 1081 از 1201 نخستنخست ... 81 581 981 1031 1071 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1091 1131 1181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,801 تا 10,810 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    مدتی میشه بدنه 7dبنده به همراه لنز 10-22 به سرقت رفته.
    از اونجایی که تو 5یا 6 سالی که با 7d مشغول عکاسی بودم نیازی به ارتقا به فول فریم حس نکردم قصد خرید 7d ii داشتم تقریبا به قیمت 4 تومن اما یکی از دوستام مشورت داد که با 5.5 تومن میتونم 5diii دست دوم بگیرم.از اونجایی که این 4 تومن به سختی کنار گذاشتم میخوام نظر و مشورت دوستان با تجربه تر را هم داشته باشم که 1.5 بیشتر برای فول فریم دست دوم هزینه کنم؟

لنزهای که دارم:
    24-70 i
    70-200 ii
    85 f1.8 و 50mm
    اغلب به صورت عمومی عکاسی مینکم ،خانوادگی و ... بیشتر پرتره ...
    اگه فول فریم رو تجربه نکردید تجربه هیجان انگیزی خواهد بود.
    برای کاربری شما 6d بسیار گزینه مناسبی است . رنج تقریبا کاملی هم دارید.
    Mahdi Sadri و lida_sbh تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام خدمت اساتید محترم.
    من واقعا کلافه شدم......
    من دنبال یه بادی خوب هستم و چون به این راحتی نمیشه از برندی به برند دیگه کوچ کرد بین دو مدل گیر کردم...( و هر کسی یه برندی رو معرفی میکنه)
    نیکون D7200 و کانن 80D ....
    از نظر عکاسی خیلی اعداد مقایسه ای بهم نزدیک هستن
    از نظر فیلم برداری خیلی روی کانن مانور هست ولی نمیدونم ایا نیکون یعنی بد فیلم میگیره؟
    حتی توی کانن بین 7MK2 م 80D هم موندم...
    توی نیکون هم بین D7200 و D7100 موندم...
    این دوربین رو میخوام هدیه بدم به همسرم..واسه همین فکرم رو مشغول کرده
    فکر میکنم بیشتر عکس هایی هم که قرار باهاش بگیریم از طبیعت و خانواده و هنگام شب و... باشه
    هزینه بادی این دوربین ها رو به همراه یه لنز 18-135 یا 18-140 و متعلقات(کیف و رم و ...) دارم.
    ممنون میشم یکی از اساتید راهنمایی کنه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط houman_mobini نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم.
    من واقعا کلافه شدم......
    من دنبال یه بادی خوب هستم و چون به این راحتی نمیشه از برندی به برند دیگه کوچ کرد بین دو مدل گیر کردم...( و هر کسی یه برندی رو معرفی میکنه)
    از نظر فیلم برداری خیلی روی کانن مانور هست ولی نمیدونم ایا نیکون یعنی بد فیلم میگیره؟
    فکر میکنم بیشتر عکس هایی هم که قرار باهاش بگیریم از طبیعت و خانواده و هنگام شب و... باشه
    هزینه بادی این دوربین ها رو به همراه یه لنز 18-135 یا 18-140 و متعلقات(کیف و رم و ...) دارم.
    سلام
    چرا به این نتیجه رسیدید که حتما باید dslr بخرید؟
    بدنه های کامپکت با سنسور بزرگ را هم بررسی کنید.
    همچنین میرورلسها را هم در نظر داشته باشید.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام خدمت اساتید محترم.
    من واقعا کلافه شدم......
    سلام
    نیکون هم قابلیت فیلمبرداری با کیفیت بسیار خوب را داراست. تفاوت فیلمبرداری 80D با D7200 در قابلیت فوکوس ممتد است. یعنی وقتی روی سوژه ی متحرکی فوکوس کرده اید (مثلا شخصی که راه می رود یا می دود) 80D به دلیل ساختار دوال پیکسل سنسورش می تواند فوکوس را روی سوژه حفظ کند.
    از نظر قابلیت های عکاسی با توجه به افزایش داینامیک رنج در 80D(قابلیت ثبت همزمان بخش های خیلی روشن و خیلی تاریک منظره) که بیشتر برای عکاسی منظره به کار می آید، این دوربین به رقیب نیکونیش نزدیک شده ولی هنوز با آن فاصله دارد.
    دوربین 7D mk ii قابلیت هایی دارد که برای کار عکاسی از حیات وحش و عکاسی ورزشی بهینه شده است و به نظر من برای منظور شما شاید 80D بهتر باشد.
    نهایتا به نظرم اگر عکاسی منظره اولویت اصلی تر است نیکون D7200 بگیرید. اگر فیلمبرداری هم برایتان اهمیت بالایی دارد کانن 80D با لنز کیت خودش.
    ارادت
    msh2200، M.Nouri، کوروش و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Shikar آواتار ها
    تشکر کرده
    34

سلام خدمت اساتید محترم.
    من دنبال یه بادی خوب هستم و چون به این راحتی نمیشه از برندی به برند دیگه کوچ کرد بین دو مدل گیر کردم...( و هر کسی یه برندی رو

سلام
    اساتید از نظر فنی گفتند
    جنبه های دیگری هم هست
    خانم شما با چه دوربینهایی کار کردن
    چه میزان به عکاسی علاقه دارند
    و وزن دوربین را تا حد تحمل میکنند

من خودم موقع خرید درگیر همین موارد بودم .. بعد از خرید و یک مسافرت 10 روزه که هر روز دوربین گردنم بود .. میگفتم کاش یک دوربین سبکتر انتخاب میکردم
    موفق باشید
    houman_mobini تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

يكي از عوامل بازدارنده كه تا حالا خريد نكردم همين وزن هستش ،نميدونم ! ميدونم كه وزن زياد اونم اگه مثل من پياده روي زياد كني ناراحت كنندس، ولي نميدونم مثلا نهايت ٣٠٠ گرم اونقدر تاثير گذار هست يا نه كه يه دوربين با وزن كمتر بگيرم كه حالا يكم از نظر فني ضعيف تر باشه،!فكر كنم دوربين و لنز با هم يه يك كيلو و سيصد بشن!ولي امروز رفتم نيكون ٥٥٠٠ و٥٣٠٠ هم ديدم ،از نظر وزي حدود ٣٠٠گرم كمتر هستن،كنون هم ٧٦٠ خوب بود وزنش، ولي عكسش رو نميدونم مثل اين ٨٠. و٧٠ كنون يا ٧٢٠٠ نيكون خوب باشه؟ همه ميگن بيشتر پول بابت لنز بدين بهتره!من كلا دوس دارم يك بار واسه يه چيز هزينه كنم واسه همين مرددم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    نیکون هم قابلیت فیلمبرداری با کیفیت بسیار خوب را داراست. تفاوت فیلمبرداری 80D با D7200 در قابلیت فوکوس ممتد است. یعنی وقتی روی سوژه ی متحرکی فوکوس کرده اید (مثلا شخصی که راه می رود یا می دود) 80D به دلیل ساختار دوال پیکسل سنسورش می تواند فوکوس را روی سوژه حفظ کند.
    از نظر قابلیت های عکاسی با توجه به افزایش داینامیک رنج در 80D(قابلیت ثبت همزمان بخش های خیلی روشن و خیلی تاریک منظره) که بیشتر برای عکاسی منظره به کار می آید، این دوربین به رقیب نیکونیش نزدیک شده ولی هنوز با آن فاصله دارد.
    دوربین 7D mk ii قابلیت هایی دارد که برای کار عکاسی از حیات وحش و عکاسی ورزشی بهینه شده است و به نظر من برای منظور شما شاید 80D بهتر باشد.
    نهایتا به نظرم اگر عکاسی منظره اولویت اصلی تر است نیکون D7200 بگیرید. اگر فیلمبرداری هم برایتان اهمیت بالایی دارد کانن 80D با لنز کیت خودش.
    ارادت
    واقعا ممنونم ....بسار كاربردي توضيح دادين....بالاخره يكي يه طوري گفت كه متوجه شدم تفاوت اين دوربين ها رو......ممنون
    Dariush Chegini و harrypotter2020 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Shikar آواتار ها
    تشکر کرده
    34

يكي از عوامل بازدارنده كه تا حالا خريد نكردم همين وزن هستش ،نميدونم ! ميدونم كه وزن زياد اونم اگه مثل من پياده روي زياد كني ناراحت كنندس، ولي نميدونم مثلا نهايت ٣٠٠ گرم اونقدر تاثير گذار هست يا نه كه يه دوربين با وزن كمتر بگيرم كه حالا يكم از نظر فني ضعيف تر باشه،!فكر كنم دوربين و لنز با هم يه يك كيلو و سيصد بشن!ولي امروز رفتم نيكون ٥٥٠٠ و٥٣٠٠ هم ديدم ،از نظر وزي حدود ٣٠٠گرم كمتر هستن،كنون هم ٧٦٠ خوب بود وزنش، ولي عكسش رو نميدونم مثل اين ٨٠. و٧٠ كنون يا ٧٢٠٠ نيكون خوب باشه؟ همه ميگن بيشتر پول بابت لنز بدين بهتره!من كلا دوس دارم يك بار واسه يه چيز هزينه كنم واسه همين مرددم
    از نظر بنده که وزن و قدم کم نیست و 10 روز مسافرتی رفتم که هر روز از صبح تا شب پیاده میرفتم
    وزن 500 گرمی لنز + 500 گرم بدنه (حدودی) برای دوربین مسافرتی افراد اماتور زیاد هست

این زیادی وقتی احساس میشه که شما دوربین رو به گردن بندازید .. اما اگر به دوش باشه اینطور نیست
    بحث دوم سرعت به کار گیری دوربین هست که اگر به گردن باشد یا داخل کیف به دوش فرق میکنه ( که وابسته به انرژی و حال شما در عکاسی دارد)

سوم اینکه در عکاسی سفر کمتر به زوم احتیاج پیدا میشه
    چهارم اندازه دوربین و جلب توجه در کوچه و خیابان هست

با این شرایط کامپکهای پیشرفته مثل سری G کنن مناسبتر جلوه میکنند .. مخصوصا اگر در نور روز عکاسی انجام بشود.

بیشترین تفاوت کیفیتی در عکسهای دوربینهای حرفه ای در نور کم دیده میشود.

به هر حال تکلیف خودمون رو روشن کنیم .. دوربین تقریبا حرفه ای نیاز به حس و تلاش و پشتکار بعدیش داره و برای کار اماتور و ... نیاز به دوربین هم سنگ اون هست.

موفق باشید
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    373

سلام . خدمت اساتید ، در مورد خریددوربین دچار دوگانگی شدم .با توجه به مطالعاتی که جهت خرید دوربین داشتم D7200 نیکون رو برای عکاسی انتخاب کردم ولی هنوز نخریدم. ولی برا اساس مشاهدات دوربین های عکاسی که در دست عکاسان دیدم اکثرا مارک کنون استفاده می کردن . اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید .1-برای عکاسی چه نوع و مدل دوربینی جهت عکاسی مناسب هست که از نظر به صرفه بودن هزینه خرید لنز و کیفیت در آینده دچار مشکل نشوم و
    2-چرا اکثرا کنون استفاده می کنن؟؟

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط harrypotter2020 نمایش پست ها
    سلام . خدمت اساتید ، در مورد خریددوربین دچار دوگانگی شدم .با توجه به مطالعاتی که جهت خرید دوربین داشتم D7200 نیکون رو برای عکاسی انتخاب کردم ولی هنوز نخریدم. ولی برا اساس مشاهدات دوربین های عکاسی که در دست عکاسان دیدم اکثرا مارک کنون استفاده می کردن . اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید .1-برای عکاسی چه نوع و مدل دوربینی جهت عکاسی مناسب هست که از نظر به صرفه بودن هزینه خرید لنز و کیفیت در آینده دچار مشکل نشوم و
    2-چرا اکثرا کنون استفاده می کنن؟؟
    دلیل شایع وجود کنون در دست عکاسان مربوط به سالهاییه که کنون از نظر کیفیت و قیمت بصرفه تر بوده! مثلا بین دوره 350دی تا 600دی نیکون بدنه های خیلی خوب کراپ تولید نمیکرد یا قیمتشون واقعا بالا بود. روی فول فریم هم به همین منوال. ولی شاید 2سال اخیر نیکون قیمتا کمی بصرفه تر به نظر میاد.
    از طرف دیگه شما به کنون و نیکون و سونی و غیره کاری ندارید! مهم اینه که شما از دوربین چه انتظاری دارید! انتظار شما تعیین میکنه چه موردی بصرفه تر و به قیمتتر خواهد بود نه اینکه اول بخواید بر اساس قیمت یا امکانات کلی خرید کنید بعدش متوجه بشید که 3برابر پول دادید و نهایتا هنوز کاربرد اصلی شمارو تامین نکرده!
    harrypotter2020 تشکر می‌کند.