صفحه 220 از 1201 نخستنخست ... 120 170 210 216 217 218 219 220 221 222 223 224 230 270 320 720 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,191 تا 2,200 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط leila.h نمایش پست ها
    سلام به بچه های خوب ایران زمین
    ضمن تشکر فراوان به خاطر راه اندازی این سایت و همکاری و همدلی صادقانه اعضا با یکدیگر
    از اینکه تونستم تو این جمع صمیمی حضور پیدا کنم خیلی خوشحال و خرسندم
    مثل اکثر دوستان من هم به کمکتون نیاز مبرم دارم
    من حدود دوسالی هست یه دوربین canon sx10 گرفتم ازش هم راضی بودم گاها باهاش عکسای خوبی هم گرفتم هیچ دوره عکاسی هم ندیدم ولی علاقه به عکاسی دارم سلیقم هم بدک نیست خواستم یه دوربین nikon D90 بگیرم باهاش کار عکاسی انجام بدم البته بیشتر عکسهای پرسنلی و بعضا عکاسی مجالس عروسی پول زیادی هم ندارم (نهایتا دو میلیون و نیم ) تا جایی که پرسیدم گفتند علی الحساب می تونم با لنز خود دوربین کنار بیام و نیاز به لنز دیگه ندارم
    حالا سوال من از دوستان اینه که چون دوربین قبلیم حرفه ای نبوده با خرید nikon D90 مشکلی پیدا نخواهم کرد و همچنین با توجه به بودجه کمی که دارم یه فلاش بتونه کارمو راه بندازه بهم معرفی کنید.
    یه مورد دیگه هم که هست یه دوربین کارکرده ولی تر و تمیز D80 با لنز 18-135 هم بهم پیشنهاد شده یک ملیون به نظر شما می صرفه یا همون D90 رو پیشنهاد می کنین؟
    با تشکر و سپاس فراوان.
    با سلام و خوش آمد گویی:

در مورد بودجه شما باید گفت که خیلی هم کم نیست و میشه با این مبلغ به مدل های بالاتری هم فکر کرد، از جمله d7000 نیکون.
    مدل d90 یکی از دوربین های بسیار خوب موجود در بازاره که با وجودش به نظر من حتی یک لحظه نباید به d80 فکر کرد،اما از اونجایی که مشخصه شما با خرید این بدنه به این زودی ها قصد تعویض و خرید بدنه جدید ندارید پس بهتره مدل d7000 رو تهیه کنید که مواردی چون فیلم برداری بهتر ، از نظر سنسور از نظر عمق رنگ ، دینامیک رنج ، وضعیت نویزی بهبود قابل توجهی پیدا کرده ( جهت عکاسی مجلسی و نور محیط خانه) که از این موارد نمیشه بسادگی صرف نظر کرد. اینها مستقیما باعث خروجی بهتر می شوند. شما می تونید با لنز 18-105 که لنز خوبی هم هست کار با slr رو شروع کنید تا بعد مدتی اون دسته لنزهایی که احتیاج دارید رو تهیه کنید.

موفق باشید...
    Miri تشکر می‌کند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

حالا سوال من از دوستان اینه که چون دوربین قبلیم حرفه ای نبوده با خرید nikon D90 مشکلی پیدا نخواهم کرد و همچنین با توجه به بودجه کمی که دارم یه فلاش بتونه کارمو راه بندازه بهم معرفی کنید.
    درسته که دوربین قبلیتون حرفه ای نبوده ولی دارای تنظیمات دستی کاملی بوده که تقریبا همون تنظیمات با کمی اختلاف و اضافات در دوربینهای اس ال آر هم موجوده. بدون هیچ ترسی از این بابت خرید کنید. ضمن اینکه منم مثل دوستان دی80 رو پیشنهادنمیکنم. هر مدل جدیدی حرفایی برای گفتن داره.

موفق باشید
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    Back for Good

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شرمنده اگر کمی رک میگم

کسی که براش مهمه HDR حاصله با چند شات و چه سطوح نوردهی گرفته میشه یکم عجیبه که دنبال پروسس داخلی دوربین برای این منظور باشه.
    اول که کلی جالب بود پستتون و کلی خندیدم . دلیلش اینه که من اصلا حوصله کار با عکس تو کامپیوتر رو ندارم و در ضمن اصلا علاقه ای به HDR هایی که جدیدن اینقدر شبیه نقاشی شدن تا عکس نیستم یه چیزی در حد معقول و کفایت میخوام که ظاهرا internal HDR یه چیزی در همین حده .
    راستش 60D نمیخوام بگیرم تو کنون ترجیحم 600D و 550D بود ولی فکر کنم باید کمی تجدید نظر کنم با توجه به این مسائله . در مورد سونی هم باید بگیرم دستم ببینم میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم یا نه که بعید میدونم !!!
    mahdi_1984 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo_1593 نمایش پست ها
    اول که کلی جالب بود پستتون و کلی خندیدم . دلیلش اینه که من اصلا حوصله کار با عکس تو کامپیوتر رو ندارم و در ضمن اصلا علاقه ای به HDR هایی که جدیدن اینقدر شبیه نقاشی شدن تا عکس نیستم یه چیزی در حد معقول و کفایت میخوام که ظاهرا internal HDR یه چیزی در همین حده .
    راستش 60D نمیخوام بگیرم تو کنون ترجیحم 600D و 550D بود ولی فکر کنم باید کمی تجدید نظر کنم با توجه به این مسائله . در مورد سونی هم باید بگیرم دستم ببینم میتونم باهاش ارتباط برقرار کنم یا نه که بعید میدونم !!!
    سلام
    شاد باشی همیشه!

اینکه می‌فرمایید HDRهای جدید شبیه نقاشی شده، چه ربطی دارد آخر؟ شما می‌تونید شبیه نقاشیش نکنید!
    اگر کیفیت پایین‌تر از سطح SLR‌ها شما را راضی نمی‌کند، این داستان را دنبال نکنید. بدون فاکتور HDR بدنۀ مناسب را انتخاب کنید.
    M. Beyrami و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    60

سلام ممنون از اطلاعاتتون
    من کارم معماری هستش و برای گرفتن عکس از نمونه کارهام باید دوربینی با نسبت تصویر 16:9 داشته باشم که خوشبختانه این دوربین این قابلیت رو داره و همینطور که می شه دید ال سی دی این دوربین هم با نسبت تصویر 16:9 ساخته شده .
    باید بگم که من اصلا یه عکاس حرفه ای نیستم ولی خیلی به عکاسی علاقه دارم ، دنبال یه دوربین کامل و در عین حال ساده می گردم ، طبق تحقیقاتی که توی فروم ها کردم 550 دی کنون رو خیلی پسندیدم اما با معرفی این دوربین یکم دودل شدم .
    کنون دوربینی شناخته شده هستش که قدمتش زیاده اما سونی تقریبا تازه وارده در این مورد کنون رو می پسندم .
    الگوریتم پردازش عکس ها در کنون و نیکن خیلی قویتر از سونی در این مورد هم کنون رو میپسندم . ( حتی طبق تجربه ی خودم در دوربین کامپکت سونی و کنون ، کنون خیلی قویتر بود با توجه به اینکه مگا پیکسل کنون از سونی کمتر هم بود )
    تجهیزات جانبی کنون فراوانند اما سونی محدود باز هم در این مورد کنون رو می پسندم .
    نسبت تصویر سونی 16:9 هستش اما کنون 3:2 پس در این مورد سونی رو می پسندم .
    در مورد فوکوس کردن اگه 550 دی فوکوس کندی داشته باشه برای عکاسی سریع شاید مناسب نباشه این رو نمی دونم که چقدر فرق بین فوکوس کنون و سونی هست.
    در مورد راحتی کار کردن که توی مشخصات سونی گفته که حتی برای کسایی مثل من که تازه وارد دنیای اس ال ار شده اند هم کاربری راحتی داره در این مورد هم سونی رو می پسندم.
    قیمت سونی هم کمتره
    حالا نمی دونم کدومش رو انتخاب کنم ؟ به نظر اساتید حرفه ای عکاسی اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب می کردین و به چه دلیلی .
    ممنون از راهنماییتون .

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo_1593 نمایش پست ها
    عموما اینگونه خنده ها نه با آن دلیلی که شما ذکر کردید، بلکه از سر ناآگاهیست.
    M.Barani تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه drfarahnak آواتار ها
    تشکر کرده
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_1984 نمایش پست ها
    سلام ممنون از اطلاعاتتون
    من کارم معماری هستش و برای گرفتن عکس از نمونه کارهام باید دوربینی با نسبت تصویر 16:9 داشته باشم که خوشبختانه این دوربین این قابلیت رو داره و همینطور که می شه دید ال سی دی این دوربین هم با نسبت تصویر 16:9 ساخته شده .
    نسبت تصویر سونی 16:9 هستش اما کنون 3:2 پس در این مورد سونی رو می پسندم .حالا نمی دونم کدومش رو انتخاب کنم ؟ به نظر اساتید حرفه ای عکاسی اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب می کردین و به چه دلیلی .
    ممنون از راهنماییتون .
    دوست عزیز در منوی تنظیمات دوربین 600D می توان نسبت 3:2 را به16:9 و 4:3 و حتی 1:1 تغییر داد. 550D هم احتمالا این خصوصیت را دارد.
    mahdi_1984 تشکر می‌کند.

كاربر جديد greenline آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض Canon EOS 550D vs Nikon D7000

سلام
    بنده برای عکاسی آماتور ( عمومی و در شرایط مختلف ) نیاز به دوربین عکاسی دارم و بودجه بنده حداکثر دو میلیون تومان است
    بین این دو انتخاب سرگردان هستم
    لطفا راهنمایی فرمایید
    Canon 550d + 15-85
    Nikon d7000 + kit

ممنونم

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

hسلام
    به هیچ برند خاصی علاقه ندارید؟
    بین این دو مدل قطعا D7000+Kit بهتر هست.
    پیشنهاد بنده هم دی7000 هسش.
    greenline، M.Barani و ehsan+ تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

با سلام
    تفاوت این دو دوربین بسیار زیاد است
    چه از لحاظ قیمت چه از لحاظ کارایی و ..........
    البته باید معیار های اولیه تون رو مشخص کنید که دوربین و لنز رو برای چه کاری میخواهید و بیشتر به چه ژانری در عکاسی علاقمند هستید
    البته شما قصد مقایسه رو ندارید بلکه بین این دو انتخاب موندید بنظر من نیکون 7000 دی بسیار بهتر است و البته خیلی هم گرانتر
    توصیه میکنم در کنار نیکون نگاهی هم به کانن 60 دی داشته باشید دوربین بسیار خوبیست و البته با کمی افزایش بودجه میتونید کانن 7 دی رویایی رو هم در نظر داشته باشید
    greenline، M. Beyrami، Lost Soul و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.