صفحه 145 از 1201 نخستنخست ... 45 95 135 141 142 143 144 145 146 147 148 149 155 195 245 645 1145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در تایید فرمایش جناب کاظمی باید عرض کنم ، وقتی گفته میشود فلان بدنه در برابر گردو غبار و رطوبت مقاوم است معنی زد آب بودن نمیدهد. من یادم هست که در حال عکاسی در سیاهکل بودم که باران تندی گرفت که 5 دقیقه اش کلا آدم رو سر تا پا خیس میکرد من با پر رویی نیم ساعتی زیر بارون عکاسی را ادامه دادم!
    بطوری که از تمام سوراخ های موجود در دوربین دیگر آب میچکید. حالا دوربین D300 بود و مهم نبود اما لنزم 18-135 بود که هیچ امکانی برای عکاسی در چنین شرایطی نداشت و البته مشکلی هم ابدا پیش نیامد. اما خوب تکرار آن میتوانست برای لنز مسلما خطر آفرین باشد. داشتن سیلینگ برای من یک مزیت هست اما فقط همان یک بار بکارم امد و اگر نبود مثلا دوربینم D90 بود فکر نکنم اتفاق مهمی میافتاد.حال بگذریم که در اغلب عکسهایی که گرفته بودم بعدا متوجه شدم قطرات باران روی لنز وجود داشته و در عکس مشهود بود! اما کلا عکاسی زیر باران اصلا پیش نمیاید چون زمان مناسبی محسوب نمیشود.

بقول جناب کاظمی وقتی هم دوربین در آب بیفتد که دیگر داشتن سیلینگ هم برای بدنه کاری نخواهد کرد!
    نمونه اش دوست خوبمان جناب کریمی که کلا خودشان در آب افتادند و تمام لوازمشان سوخت از جمله دوربین ، موبایل ،....

پی نوشت: ضمنا استفاده از کاور برای دوربین هم میتواند مفید باشد من در هوای بارونی همیشه به همراه دارم
    نورنگار هم آنرا دارد

موفق باشید

انوش
    میشه بگی چه کاوری و با چه قیمتی استفاده میکنی؟
    ممنون/
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    میشه بگی چه کاوری و با چه قیمتی استفاده میکنی؟
    ممنون/

درود

حتما

من این کاور رو از نور نگار گرفتم جنسش متوسط هست عالی نیست اما برای کاری که ساخته شده کارش رو انجام میده

35 هزار تومان گرفتم مارکش Namavar هست.

البته مارک متین هم باید با همین قیمت بشه تهیه کرد که کره ای هست.
    این عکس رو آقای عبدل پناه در یکی از سفرهای گروهی گرفتن و الان در تاپیک سفرهای گروهی هست صفحه 189

تا حدی توی عکس مشخص هست

موفق باشید

انوش
    lamagra، Mehdi Rojaie، siavash_f و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    سلام
    نميدونم چه كسي به شما گفته كه 50 دي زير بارون مشكلي نداره؟ اما در اين حد بگم كه: اگر بدنه فول واتر پروفي مثل 1D IV + يك لنز واتر پروف مثلا 100 ماكرو سري L رو در زير بارون شديد استفاده كنيد بايد بگم كه شايد دفعه اول هيچيش نشه اما ميتونيد روي سوختنش در دفعات بعدي حساب كنيد!
    يعني اين نيست كه اگر گفته ميشه يك بدنه در مقابل آب مقاومه ميشه انداختش توي آب! توي منوال همين بدنه هاي ضد آب هم قيد شده : در مقابل بارندگي ملايم مقاوم خواهند بود. قرار نيست زير آب باهاش عكاسي كرد.
    حالا 50d كه فقط درب باتري و كارت حافظه اش مقاومه و محل اتصال لنز هم كمي تقويت شده (نسبت به بدنه هاي قبل)
    بنده هم که گفتم بارون هندی نبود...یه بارون ملایم که خب شکر خدا تا الان که چند باری این اتفاق افتاده مشکلی نبوده...
    البته من درباره بدنه خودم خیلی بی پروا عمل میکنم.منتها همین مشکل قطرات آب که انوش خان اشاره فرمودن آزار دهنده اس...با بستن هود کمی بهتر میشه اما باز هم...
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا Hemad nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض تصمیم گیری :دی

ما که با راهنمایی خوب و درست دوستان عزیز به خصوص انوش جان تصمیم گرفتیم واستیم تا دی 7000 بیاد...
    از همه خصوصا انوش عزیز متشکرم.
    Anoosh-Em و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

گذشته از اینکه مثل اینکه دیروز کسی تو یکی از تاپیک ها که یادم نیست کدام بود نوشته بود D7000 بدنه خالی رو 1330 دیده
    جناب انوش این قیمتی که شما دیده اید قیمت 60 دی هستش نه دی 7000
    علیرضا اصلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    153

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Reza Aslani نمایش پست ها
    جناب انوش این قیمتی که شما دیده اید قیمت 60 دی هستش نه دی 7000
    همینطوره. اگر 1,330 را در خاطر داشتند احتمالاً مربوط به قیمتی بوده که دوستان از 60D اعلام کردند.

كاربر جديد greenline آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض canon 60d

سلام
    مدتی هستش که سر و کله مهمون جدیدی توی فروشگاه ها پیدا شده که بسیار وسوسه کننده هستش
    canon 60d که قیمت حدود 1330 برای بدنه براش در نظر گرفته شده که با یه لنز متوسط چیزی در حدود 2 میلیون قیمت پیدا می کنه. حالا به نظر شما خرید این دوربین توجیح فنی و اقتصادی داره یا خرید canon 7d دست دوم یا حتی canon 550d با یه ترکیب لنز خوب؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

اگر به ویژگی های خاص بدنه ای مثل 7D یا حتی 60D نیاز ندارید و با بدنه های کوچکتر و ساده تر کارتان راه می افتد به نظرم خرید 500D یا حتی 450D با یک لنز خوب بسیار بهتر است.
    550D که جای خود دارد.

اگر هم بدنه بزرگ تر علاقمندید به نظرم 50D خرید مناسبی است.60D خیلی جدید است و شاید قیمت آن معتدل نشده باشد.

اصولا داشتن بدنه های جدید وسوسه خاص خودش را دارد.

به یاد داشته باشید که لنز برای شما می ماند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد greenline آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

اگر به ویژگی های خاص بدنه ای مثل 7D یا حتی 60D نیاز ندارید و با بدنه های کوچکتر و ساده تر کارتان راه می افتد به نظرم خرید 500D یا حتی 450D با یک لنز خوب بسیار بهتر است.
    550D که جای خود دارد.

اگر هم بدنه بزرگ تر علاقمندید به نظرم 50D خرید مناسبی است.60D خیلی جدید است و شاید قیمت آن معتدل نشده باشد.

اصولا داشتن بدنه های جدید وسوسه خاص خودش را دارد.

به یاد داشته باشید که لنز برای شما می ماند.
    حرف شما کاملا معقول هستش ولی 60d اینقدر ویژگیهای مثبتی توی کاتالوگش هست که خیلی وسوسه کننده هستش
    بخصوص فیلمبرداری با فوکوس ممتد و سیستم پردازش raw که داخل خود دوربین هستش و lcd گردونش هم فوق العادست

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط greenline نمایش پست ها
    حرف شما کاملا معقول هستش ولی 60d اینقدر ویژگیهای مثبتی توی کاتالوگش هست که خیلی وسوسه کننده هستش
    بخصوص 1.فیلمبرداری با فوکوس ممتد 2.سیستم پردازش raw که داخل خود دوربین هستش 3.lcd گردونش هم فوق العادست
    سلام بازگشت دوبارتون رو تبریک میگم
    این که هر امکان جدید وسوسه کنندست شکی توش نیست اما اگر کمی فکر کنید میبینید که ین امکانات فقط اسامس جذابی دارند شاید کارایی چندانی نداشته باشند
    مثلا فوکوس ممتد یعنی صدای دائمی تازه این رو هم در نظر بگیرید که سرعت و دقت هم نکات مهمی هستند که هنوز از کیفیت اونها بی خبریم
    سیستم پردازش raw یا jpg یا هر پسوند دیگه ای به چه دردی میخوره وقتی شما از یک ال.سی.دی اِ متوسط 3 اینچی برا این کار استفاده میکنی؟
    ال.سی.دی چرخان خوبه اما موارد کاربرد محدودی داره که شاید بشه ازش چشم پوشی کرد
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8