صفحه 148 از 1201 نخستنخست ... 48 98 138 144 145 146 147 148 149 150 151 152 158 198 248 648 1148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

برای عکاسی مکرو علاوه بر لنز مکرو نیاز به یک سه پایه خوب هم دارید و چه بهتر که یک فلاش مناسب هم داشته باشید.
    با خرید D7000 Kit شما تا چند سال نیازی به آپدیت دوربین ندارید. فعلا با D7000 و لنز 18-105 خیلی کارها میتونین انجام بدین و کیفیت خروجی خوبی هم دارید.
    برای خرید لنز هم عجله نکنید و فعلا مدتی را با این دوربین و لنز کیت عکاسی کنید، به مرور زمان متوجه می شوید که چه لنزی نیاز دارید.
    Anoosh-Em، aidin594 و Mohamad_Ali تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

من که همون اول گفتم دی 7000 بخر خودتو راحت کن :biggrin:
    حقیقتا الان تو رنج دوربین های دور بر 1.5 7دی کانن و دی7000 نیکون(البته 7دی کمی گرونتر هستش) بهترین گزینه ها هستن
    در دو بدنه عالی، قوی و تقریبا خیلی بیشتر از اونچه شما بخواید هستن
    اما با توجه به بودجه شما بنده دی7000 رو پیشنهاد میدم چرا که باید یه لنز هم بخرید با بقیه پولتون :confused:
    اما اگه از من بپرسید یه 2-3 هفته ای صبر کنید تا التهاب اولیه فروکش کنه بعد قیمت متعادل که شد اقدام کنید به خرید و در نهایت من هم معتقدم تو خرید لنز زیاد عجله نکنید تا دقیقا علاقه هاتون رو پیدا کنید
    Anoosh-Em و Mohamad_Ali تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

تشکر کرده
    1239

جواب به نظر من دقیقا به انتظارات فرد از دوربینش برمیگرده.
    اگر کسی میخواد 500-600 تومن بده بابت دوربین عکاسی و بعد باهاش همه کار بکنه و خیلی هم حساس نیست به نتیجه و دیگه هم قرار نیست خرجی بکنه خوب بای SLRlike بخره!

اما...
    اگر کسی فقط یه مقدار به عکاسی علاقه داره و فکر میکنه بعدا علاقه مند میشه
    اگر میخواد میخواد پیشرفت کنه
    اگر کسی عشق چاپ های بزرگه
    اگر کسی میخواد بعدا هم خرج کنه
    اگر کسی میخواد کارهای خاصی بکنه(مدت زمان های متنوع شاتر، دیافراگم های پایین)
    اگر میخواد از آسمان شب عکاسی کنه(نویز پایین)
    اگر میخواد برسه سراغ عکاسی طبیعت(داینامیک رنج بالا)
    اگر به جزئیات بالا نیاز داره
    حتما باید SLR بخره
    Ali_Ahmadpour، asgaripour، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

خیلی ممنون از پاسخ های دوستان. بتونم جبران کنم.
    بله فعلا صبر میکنم تا شرکت های معتبر هم دوربین را وارد کنند و هم اون افت اندک قیمت هم بشه تا بعد اقدام کنم. دعا کنید مشکلی پیش نیاد تا بخرم.
    یاحق...
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

با تشکر از دوستانی که در این تاپیک تا به حل نظر دادن واقعا باعث خوشحالی من شد که از اولین تاپیکی که ایجاد کردم در یک شب این استقبال شد. فقط یه توضیح دوباره بدم که دوستان هرکسی نظر خودشو در مورد این مقوله بیان میکنه و لزوما همه نظرات قانون عکاسی نیستن. من هم با همین هدف این تاپیک رو ایجاد کردم. حتما قبول دارین که خیلی ها سر این دوراهی موندن و مجموعه نظرات اساتید و دوستان هنرمندمون در این انجمن حداقل میتونه برای این دوستان یک اطمینان قلبی از خریدشون ایجاد کنه و اونها حداقل هدف و خواسته خودشون رو در ذهن دوره کنن و باتوجه به نظرات دوستان در نهایت انتخاب درست تری داشته باشن. بازم ممنون و خواهش میکنم ادامه بدین...
    Back for Good

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

SLR و SLR Like، قدم زدن در دو مسیر متفاوت است!

در میهمانی و امثال آن SLR-Like نعمتی است و در آتلیه SLR.

اگر هدف فراگیری عکاسی باشد و در کمتر از یک سال فرصتی برای خریدهای جانبی (لنز و...) نباشد، قطعاً SLR-Like ارجح است؛ مگر آنکه مباحثی مانند عمق میدان کم و لذت در دست گرفتن SLR مطرح شود که بحثی دیگر است.
    Rouzbeh Ehsani و green day تشکر می‌کنند.
    .

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    از من میپرسید 50 دی رو نفروشید
    چون واقعا دوربین خوبیه
    نمیفهمم چرا اینقدر اصرار دارید که بفروشیدش
    نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    دليل اصلي-اي که باعث شد به فکر تعويض اين دوربين بيافتم، نداشتن قابليت فيلم برداري بود. (خودم اين دوربين رو خريداري نکردم - يک هديه بود)
    مي خواستم بدونم دوستان با توجه به تجربه و اطلاعاتي که داريد در صورتی که تصميم به فروش اين دوربين بگيرم، ارتقا به 60d بهتر هست يا 7d
    ممنون ميشم دليلتون رو هم بگيد.
    بازم از اينکه لطف مي کنيد و زحمت پاسخ دادن رو مي کشيد ممنونم.
    یعنی فیلم برداری اینقدر براتون مهمه؟:confused:
    چرا دوربین فیلم برداری نمیخرید؟
    اگه فقط این امکانو میخوایین 550دی هم کارتون رو به خوبی راه میندازه!
    چون تفاوتی در فیلم برداری بین550، 60 و 7 دی وجود نداره!
    اگر امکان فیلم برداری اینقدر براتون مهمه توصیه من اینه که 60 دی بخرید چون حداقل ال.سی.دی چرخان داره که خیلی تو فیلم برداری کمکتون میکنه
    ویرایش توسط beh_b7 : Wednesday 3 November 2010 در ساعت 17:19
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

دوست عزیز
    واقعیتش اینه که اکثر کسانی که s l r دارند یک دوربین سبکتر هم دارند مثلا بنده یک فوجی 6500 دارم چون اگر شما عاشق عکاسی باشید داشتن دو بدنه یک نیاز و باید هست چون به یک اندازه به هر دو نیاز خواهید داشت حالا کدام را ابتدا بخرید به شما بستگی دارد

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

netwalker عزیز ارتقاء فقط به قصد فیلمبرداری خیلی عاقلانه نیست.پست بهنام رو حتما با دقت و تامل بخونید.ضمنا از دردسرهای فیلمبرداری با اس ال آر با خبرید؟
    اگر فیلمبرداری رو بدنه های اس ال آر اینقدر براتون مهمه به بدنه های جدید نیکون هم یک نگاهی بندازید.به نظر میاد برای آماتورها کم دردسر تر باشه...دست کم فوکوس اتوماتیک دارید...
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

ممنون از شما دوست عزیز که زحمت راهنمایی رو کشیدید. و شرمنده بابت عدم آگاهی در نحوه مطرح کردن سوال.
    البته درسته که دلیل اصلی-ای که می خواستم دوربینم رو رد کنم عدم قابلت فیلم برداری بود، اما دلیل پیشنهاد این 2 دوربین بعنوان جایگزین، مقایسه هایی بود (بین 3 رقمی ها و 2 رقمی ها)که از توانایی هاشون در جستجوهام انجام داده بودم مثل کیفیت ساخت و ارگونومی و سرعت و سرعت فوکوس و... که حتما از اون ها آگاهی دارید.
    البته من اگر فیلم برداری برام خیلی مهم بود که حتما یک دوربین فیلم برداری می خریدم اما می خواستم در کنار عکاسی که هدف اصلی من است، در مواقع ضروری که تابحال هم پیش آمده، امکان فیلم برداری هم داشته باشم. درثانی چون هدف فراگیری عکاسی بصورت جدی را دارم و شاید در آینده ای نزدیک هم برای این منظور تصمیم به خرید یک لنز 70-200 is f4 را دارم (علاقمندی به عکاسی پرتره و پیشنهادی که یکی از دوستان فروم دادند برای این منظور) تصمیم دارم تا دوربینی را انتخاب کنم تا مدت ها به فکر تعویض بدنه نباشم.
    ممنون از دوستان