صفحه 45 از 1201 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 145 545 1045 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا whoami آواتار ها
    تشکر کرده
    20

پیش فرض پاسخ: Olympus E-P1

نقل قول نوشته اصلی توسط ziyaeddin نمایش پست ها
    سلام گرامیان!
    رسما این اولین پست بنده در فرومهای تالار عکاسی هست..
    سلام و خوش آمد خدمت شما...
    عرض شود که حالا تا اساتید فن سر برسند ... من چند تا نکته و سوال برام پیش اومد که می‌پرسم شاید جواب هم پیدا شد
    1. آیا مقایسه ep1,d300 کار درستیه؟
    2.آیا تنها و تنها برای نویز کمتر باید سراغ دوربینی مثل d300 رفت ؟ که البته نظر شخص من اینه که اونم راضیتون نخواهد کرد و سر از d700 و نهایتن غولی مثل d3 در بیارید و شایدهم بیشتر ؟
    3.در ضمن تو این سرعت تولید و اختراعات دوربینی که بتونین با انتخابش 10 سال:confused: راحت باشین ممکن نیست
    موفق باشید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام گرامیان!
    درخواست:
    در حال حاضر برای خرید دوربین مردد هستم. تقریبا تصمیمم رو برای خرید nikon d300 - 16-85 قطعی کرده بودم که دستهام ep1 رو لمس کردند. جذاب بنظر میرسه. اما چیزی که من روی کیفیت اون خیلی تاکید دارم مسئله نویز هست . البته بدنه و لنز هم جای خود. من از تکنولوژی جدید المپوس با خبرم اما از کارائیش تو نتیجه عکسها نه. همینقدر فهمیدم که سیستم جدید یعنی سبک شدن وزن بدنه و لنز و کاهش ابعاد. درظاهر که نکات مهمی برای حرف زدن وجود داره و احتمالا صنعت عکاسی متحول خواهد شد اما درباره ep1 اگر بخرم نمیدونم چی از آب درمیاد:. واقعا نمیدونم. بنا به تجربه فهمیدم که تقریبا میشه گفت المپوس یک شرکت خلاق در ارائه نوآوری های تازه است اما مدتی بعد شرکتهایی مثل کانن و نیکون بهتر از المپوس مدلهایی رو ارائه میکنند. حتی اگر کانن و نیکون سیستم 3/4 رو روی سنسور ندارند اما در عوض با لنزهای خوبشون این کمبود رو جبران کردند.
    من تو نمایشگاه دوربین دیجیتال که اردیبشهت ماه امسال برگذار شد، هم با e3 چند تا عکس آزمایشی گرفتم هم با e520 هم با e620 . در حد اطلاعاتم سعی کردم شرایط سختی رو از لحاظ نویز ایجاد کنم. مثلا f/6 s1/100 iso/1600 . باید توجه داشت که عکسها رو توی فضای سالن نمایشگاه گرفتم جایی که سقفش پر بود از لامپهای پر نور و من با تنگ کردن دیافراگم عمدا میخواستم نور کمتری به لنز برسه تا شرایطی شبیه به فضای بسته مثل اتاق فراهم بشه. اما سرعت رو زیاد گرفتم تا سوژه های متحرک مات نشوند. نتایج برای من جالب نبود:( حتی نا امید کننده بود. شایدم از وقتی که تو دیپریویو عکسهای 5d رو دیدم و با فول فریم آشنا شدم توقعم زیاد بالا رفته خوب من از خودم توقع ندارم که بیام و حدود چهار میلیون برای بدنه و لنز پول بدم اما موندم که چقدر d300 میتونه نظرم جلب کنه؟ اگه اونم از این نظر فرقی با اینها نداره چرا نیام ep1 بخرم؟ تازه نمیدونم که دوربینهای المپوس از نظر هات پیکسل الان تو وضعیتی هستند؟ من قبلا یک c740 داشتم ک سال 1383 خریدم. انتظار داشتم که المپوس از نظر رفتار نویز سنسور خیلی پیشرفت کرده باشه ولی گویا از این حیث اصلا به فکر جلب رضایت کاربر نیست: من با همون دوربین فکستنی خودم عکسهای خوبی رو در سالن گرفتم و بعد از دیدن و مقایسه اونها با مدلهای ذکر شده در رایانه با خودم گفتم چند میلیون بخاطر فوکوس 40-30 نقطه ای و بدنه قوی تر و احتمالا یه خورده نویز کمتر؟ بگذریم که فعلا روی ep1 نمیشه بدون مبدل 300000 تومنی از لنزهای خوبی مثل 60-12 استفاده کرد.
    نظر دوستان حرفه ای چیه؟ من بیام و 2میلیون نیکون بخرم یا به همین ep1 اعتماد کنم؟ تو پایتخت از یه فروشنده پرسیدم نویزش چطوریه؟ بعنوان تعریف و تمجید گفت من خودم e620 دارم اینم مثل همونه!والا، این برام راضی کننده نیست ولی خوب حدود 1300000 تومان ذخیره هم کم نیست. شاید بعدها فول فریم ارزون بشه و بتونم با اطمینان از اینکه شاید 10 سالی دوربین نخرم یه مدل رو انتخاب کنم.
    نکته اینکه من به عکاسی پرتره و بدون فلاش علاقه دارم.
    تشکر از حوصله ای که برای مطالعه به خرج دادید.
    سلام
    به تالار گفتگوي سايت خوش آمديد.

(احتمالا اين پست شما توسط مديران خوب سايت به قسمت مربوطه منتقل بشه).

چند مورد به نظرم ميرسه كه ميتونيد بعنوان همفكري در نظر بگيريد:

ep-1 دوربين لوكس و زيباييه و ممكنه دل هر علاقه مند به عكاسي رو ببره و گواه اين حرفم هم اظهار نظر اساتيد اين فروم در مورد اين دوربين و تمايل به داشتن اونه ولي نبايد فراموش كرد با خريد چنين دوربيني به عنوان ورود به دنياي slr ( هر چند كه اين دوربينو نبايد slr دانست ) بعضي چيزها رو از دست ميديد:

1- ويو فايندر كه عليرغم اهميت اون معمولا مورد بي مهري قرار ميگيره ولي اگه يك بار در نور خورشيد عكاسي كنيد (كه حتما تجربش رو داريد) و قادر به انجام تنظيمات بر اساس lcd نباشيد حتما خواهيد گفت :ايكاش...
    اگر هم بخواهيد ويوفايندرشو جدا بخريد اگه گيرتون بياد كلي بايد پول بديد.( تازه اونوقت فلاش اكسترنال نداريد )
    ضمنا حسي كه كادر بندي تصوير واقعي يك منشور پنج وجهي ( مثلا در d300 ) يا حتي آينه پنج وجهي دوربين slr به آدم ميده يه چيزه و حس ديدن سوژه در lcd نه چندان عاليه ep1 چيزه ديگه.

2- اين دوربين نسبت به وزنش اصلا دوربين خوشدستي نيست ( و با توجه به فلسفه ساختش هم نبايدم باشه ) مخصوصا اگه يه روزي تصميم بگيريد يك لنز تله روش ببنديد.

3- من خودم از علاقه مندان به برند المپوسم ولي حقيقت اينه كه شما با وارد شدن به دنياي المپوس اونم به يك شاخه خاصش ( ep1 ) اونم در ايران ، خودتونو يه جورايي محدود كرديد هم از لحاظ تجهيزات جانبي هم خدمات هم پيدا كردن منابع اطلاعاتي داخلي براي رفع يك مشكلي.

تا بعد..
    Mashhadi Vahid، ashkan 78، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ziyaeddin آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط whoami نمایش پست ها
    نظر شخص من اینه که اونم راضیتون نخواهد کرد و سر از d700 و نهایتن غولی مثل d3 در بیارید و شایدهم بیشتر ؟
    سلام جناب whoami عزیز
    ممنونم از اظهار نظر شما. مطالب خوبی رو مطرح کردید. اما درباره این بخشی از سخنان شما که انتخاب کردم؛ اگر اکثریت دوستان هم همین نظر رو بدهند قطعا d300 رو نخواهم خرید. اینطوری معلوم میشه که بعد از گذشت نزدیک به 10 سال از ورود صنعت دوربین دیجیتال به بازار، هنوز قیمت این تکنولوژی خیلی بالاست چون آدم فقط میتونه با خرید فول فریم مطمئن باشه که عکسهای خیلی خوبی رو میگیره. اگر نظر بقیه اساتید هم همین باشه که شما فرمودید امکان داره بنده همین ep1 رو بخرم و دوسالی منتظر بمونم ببینم آیا فول فریم ارزونتر میشه و یا رفتار نویزی سنسورها بهتر میشه یا نه

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    (احتمالا اين پست شما توسط مديران خوب سايت به قسمت مربوطه منتقل بشه).
    سلام جناب Rouzbeh Ehsani
    ممنونم از لطفتون از راهنماییهای شما استفاده میکنم. با شما موافقم . نمیدونم این المپوس تو این بازار رقابتی چطور یک همچین مانیتور ضعیفی رو گذاشته . رزولوشن 230000 که مال عهد عتیقه
    امیدوارم که این پست منتقل نشه چون من تو اینترنت دنبال یه تاپیک برای ep1 المپوس میگشتم که اینجا پیداش کردم. امیدوارم اگر کسی از دوستان این دوربین رو خریده نظرش رو راجع به دوربین مطرح کنه تا ببینیم با چه چیزی طرف هستیم. بعضی از اعضا شانس کارکردن با انواع دوربینها رو دارند و این میتونه منبع خوبی برای راهنمایی دیگران باشه.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

چون آدم فقط میتونه با خرید فول فریم مطمئن باشه که عکسهای خیلی خوبی رو میگیره.

با عرض معذرت باید بگم کاملا ً در اشتباهید!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این روش برای خرید دوربین SLR صحیح نیست. آیا برای خرید اتوموبیل، فقط بر اساس سایز رینگ عمل می‌کنید؟
    Navid7h تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

با عرض معذرت باید بگم کاملا ً در اشتباهید!
    سلام جناب قدیری عزیز
    ای کاش بیشتر توضیح میدادید تا بنده بیشتر یاد بگیرم.اگر شما مثالی دارید که در آن با یک دوربین غیر فول فریم میتوان عکسهایی بهتر از فول فریم گرفت بفرمایید. شاید هم برداشت من از فرمایش شما اشتباه باشد؟
    با تشکر

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

اگر شما مثالی دارید که در آن با یک دوربین غیر فول فریم میتوان عکسهایی بهتر از فول فریم گرفت بفرمایید.
    بستگی به عکاسش دارد, فول فریم در دست کسی مثل من فرقی با D60 ی که دارم نخواهد داشت

این تاپیک را هم یک نگاهی بیاندازید:
    فول فریم : برتري ها و محدوديت ها
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    این روش برای خرید دوربین SLR صحیح نیست. آیا برای خرید اتوموبیل، فقط بر اساس سایز رینگ عمل می‌کنید؟
    سپاس جناب nmroshan عزیز
    خدمت شما عرضم که بنده هم با شما موافقم که برای خرید خودرو، رینگ از اولویت توجه برخوردار نیست. اما اگر مثال شما از رینگ کنایه ای به موضوع نویز باشه، از نظر من نویز کم و کمتر، یکی از ویژگیهای یک عکس خوبه. من مسئله نویز رو با شاخص " هندلینگ" خودرو مقایسه میکنم. هندلینگ خودرو یعنی "لذت رانندگی". بعضی خودروها سواری بسیار راحتی به مسافران خود میدهند بطوری که در دست اندازها و سرعت بالا نه تنها شما تکان شدیدی را احساس نمیکنید بلکه از رانندگی نهایت لذت را هم میبرید. همان طور که مسئله هندلینگ در خودروهای بسیار گران قیمیت مشاهده میشود بنده تا الان نویز کم را فقط در دوربینهای گران قیمت سراغ دارم به استثنای یکی دو تا کامپکت خاص مثلا lx3 که نمیدونم چرا دیگه تو ایران پیدا نمیشه (شایدم به من اطلاعات اشتباهی دادن). در هر صورت منتظر فرمایشات خوب شما هستم قطعا این بحثها به کاربران مرئی و نامرئی این مطالب آگاهی های خوبی رو میده.
    راستی الان که تو سایت ایمیجینگ ریسورس داشتم راجع به ep1 مطالعه میکردم این نتایج رو فهمیدم:
    نویز این دوربین از Olympus e30 و Panasonic gh1 و Canon T1i کمتره درعوض تقریبا با Nikon D5000 برابری میکنه شاید یه کمی هم بهتر عمل کنه.
    لرزش گیر داخل بدنه چندان قوی عمل نمیکنه و این دو علت داره. یک نرم افزار داخلی این دوربین است که با آپ دیت به ورژن بالاتر تصحیح میشه(firmware). دوم مربوط به ساختمان نه چندان قوی 42-14 است . من این طور ترجمه کردم که المانهای جلویی زیادی شل هستند ( یا چیزی شبیه به این) دلیلش هر چی باشه بر میگرده به سیستم میکرو لنز و المپوس باید در این ساختار اقدام به رفع نقص بکنه.این نقص باعث میشه که عکسها گاهی کمی بلار ثبت بشوند.

با تشکر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خیر منظورم نویز نبود. روش ورود شما به حیطه انتخاب درست نیست. از EP خوشتان آمده است و بعد می‌گویید که اگر دی300 هم چنان باشد، پس ...
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 45 از 1201 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 145 545 1045 ... آخرینآخرین