صفحه 273 از 1201 نخستنخست ... 173 223 263 269 270 271 272 273 274 275 276 277 283 323 373 773 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,721 تا 2,730 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با وجود هزینه ای که فرمودید
    درمورد دوربینهای SLR این مورد روهم درنظر بگیرید این با وجود بدنه شما به لنزهم احتیاج دارید و دراینجا هزینه شما باید به دوبخش تقسیم بشه !
    درمورد SLR Like هم اين میزان هزينه احتياج نیست .
    درمورد کامپکت هم دوربینهای کامپکت فکر نکنم جوابگوی این همه مطالبی که گفتید باشه .

از بین SLR و SLR Like هم با توجه به نیازتون می تونید تصمیم بگیرید .
    ضمن اینکه دوربینهای SLR عملکرد بهتری رو نسبت به SLR Like دارن و به همین میزان هم احتیاج به اطلاعات بیشتری درزمینه عکاسی و شناخت از تنظیمات دوربین دارن .

یعنی با وجود اطلاعات کم شما الان نمی تونن نتیجه خیلی خوبی رو بهتون بدن !
    اما با گذشت زمان و تجربه ، این دوربینهای SLR Like هستند که ديگر جوابگوي نیاز شما نیستند !
    دوربینهای SLR به نسبت کيفیت و عملکرد بهتر نسبت به دیگر دوربینها هزینه بر و پرخرج هستند ولي دوربینهای SLR و campact با وجود هزینه کم توانایی زيادی در تغییر و ارتقاع ندارند .
    خوب حالا ببنید کدوم بیشتر به درد شما می خوره .
    m.daemi تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با این مواردی که شما فرمودید به نظر من بهترین انتخاب از خانواده نکس هست.مجموعه ای از امکانات خوب و کیفیت بسیار خوب در یک بدنه کوچک و محکم(البته در بدنه های فلزی مثل نکس5)
    مقدار زیادی از پولتون هم باقی میمونه اگر با دو لنز 55-18 و 16 مم اون رو خریداری کنید.برای حمل و نقل و کوهنموردی هم عالی هست.خود من به شدت منتظر ورود نکس 7 به بازار و خرید اون برای دوربین دوم و همراه هستم.کوه نوردی و بیابان گردی و ماهیگیری و بعضا شکار و قایق سواری و ... انجام میدم و از هر نظر این خانواده رو مناسب میبینم.تا نظر سایر دوستان چی باشه.
    m.daemi تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا فرهاد آواتار ها
    تشکر کرده
    73

اگر شما تصمیم دارید در برنامه های گروهی کوهنوردی عکاسی کنید بهترین گزینه دوربینهای کامپکت هستش چون هم سبک وسریعتره ونیاز شمارو به داشتن چند لنز کاهش میده وراحت هم با گرفتن عکسها میتونید سریع به هم گروهیاتون برسید . ولی اگه بخواهید تنهایی به کوه برید وبا صبر وحوصله ووقت کافی برای پیداکردن سوژه صرف کنید دوربینهای slr بسیار عالین .
    m.daemi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

llamagra عزیز اگه با یک اس ال آر کار کنم اونهم در محیط کوه ،بنظرت با شرایط کوهنوردی،بسیاری از صحنه هارو از دست نمیدم؟
    nex5 چند هست؟با لنز 18-55 چند میشه؟
    nex7 کی به بازار میاد و قیمتش چنده؟

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_dvb نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی والا من به سه مدل Sony Alpha NEX-3 - Canon EOS 600D - Nikon D5100رسیدم که یکم انتخابم مشکل دارم و راهنمایی دوستان رو خواستارم.بیشتر در مسافرت خارج از کشور با خودم ببرم و واقعا کیفیت عکس مهترین ملاکه - فیلم هم خیلی مهم نیستش و نیکون ظاهرا 5 دقیقه کلیپ ریکورد میکنه؟ایا 600دی یکسره ریکورد میکنه یا اونم محدویت داره و همچنیین درباره نکس هم بفرمایید خیلی هم اهل تعویض لنزو و اینا هم نیستم ولی میخوام ی چرخی تو دنیای عکسای بزنم و اینکه این قضیه تمیز کردن خودکار سنسور خیلی لازمه و در کدوم مدل ضروری نیستش با توجه به ساختشون با تشکر سپاس پیشاپیش
    با سلام
    مدلهای D5100 و 600D هر دو دوربینهای خوبی هستند و برای کار شما بدرد میخورن اما در مورد کیفیت عکس برتری تا حدودی با مدل نیکونی است (البته کیفیت بهتر در هر دو دوربین با اضافه کردن لنزی غیر از 55-18 کیت بدست میاد (مثلاً در مورد مدل نیکونی لنز 105-18 و در مورد کنونی لنر 135-18 (علاوه بر اینکه استفاده از لنزهای نام برده شده رنج وسیعتری رو ارائه میدن که باز برای نیاز شما مناسبتره))
    در مورد مدل Sony Alpha NEX-3 هم باید عرض کنم که دوربین SLR نیست و خوب مقایسه اش با دوربینهای SLR نمیتونه درست باشه
    اما مقایسه ای که در سایت snapsort (بر اساس یافته های DXOMARK ) انجام داده رو در زیر میتونید ببینید
    در کل خیلی فرق هست بین یه SLR و یه Mirror-less اما خوب هر دوربینی ویژگیهای خودش رو داره،مثلاً یکی از ویژگیهای SLR استفاده از لنزهای مختلف با تنوع زیاده اما دوربینهای Mirror-less با اینکه لنزشون قابل تعویشه اما این مدل سونی که شما نام بردید تنها 6 مدل لنز برای استفاده داره در مقابل 169 لنز قابل استفاده در SLRهای نیکون!
    با تمام این تفاسیر،خود شما هستید که میتونید با شناختی که از نیازتون دارید،بهترین دوربین رو انتخاب کنید

موفق باشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

در NEX-C3 این فلاش چطوری توی دوربین جا میشه اصلا با عقل جور در نمیاد ؟

2011-04-22-a-17_28.jpg

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid88 نمایش پست ها
    در NEX-C3 این فلاش چطوری توی دوربین جا میشه اصلا با عقل جور در نمیاد ؟
    فلاش اکسترنال میباشد
    این دوربین Built-in flash ندارد و در بالا کانکتور اتصال فلاش خارجی داره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daemi نمایش پست ها
    llamagra عزیز اگه با یک اس ال آر کار کنم اونهم در محیط کوه ،بنظرت با شرایط کوهنوردی،بسیاری از صحنه هارو از دست نمیدم؟
    nex5 چند هست؟با لنز 18-55 چند میشه؟
    nex7 کی به بازار میاد و قیمتش چنده؟
    البته همونطور که دوستان هم گفتن نکس ها اس ال آر نیستن.ولی کیفیت بسیار بالایی دارن و نزدیک به اس ال آرها.برای کسی که میدونه چی میخواد(مثل خودم) بهترین گزینه اس.محدودیتهاش هم همون محدودیتهای لنز هست که برای من همون دو لنزی که گفتم کافیه.شاید بعدها 30 مم ماکرو رو هم بخرم.ولی برای مواردی که توی پست قبلیم گفتم و افراد قانع که خیلی هم نمیخوان خودشون رو درگیر عکاسی حرفه ای بکنن عالیه واقعا.لنزهای فعلی هم به نظر من کاملا کفاف نیازها رو میدن.
    نکس5 با اون دو لنز باید قیمتی بین 850تا900 داشته باشه(قیمت دقیق ندارم)
    نکس 7 ولی گرونتره.با لنز 55-18 به تنهایی 1400 دلار قیمت خورده.توی بازار ایران که به این زودی ها بعید میدونم وارد بشه.دست کم تا عید بعید میدونم.ولی در خارج از کشور به زودی.
    اگر امکان خرید از خارح از کشور رو دارید نکس5 ان هم گزینه بسیار قابل تاملی هست.
    فقط قبل از هر خریدی(چه کامپکت چه بدون آینه چه اس ال آر)حتما تحقیق کنید و به نظر من دست کم یکماهی مطالعه کنید و اصلا عجله نکنید.
    Madjidm، m.daemi و Mahshid Kazemi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه peiman_h آواتار ها
    تشکر کرده
    3198

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بعد از گشت و گذار در فروم و خواندن مطالب و راهنمایی های دوستان ، هفته گذشته دوربین خریدم با مشخصات و قیمت های زیر :

CANON 1100 D + 18-55 kit گارانتی 24 ماهه ایده آل قیمت : 720 تومان
    کابل HDMI - CANON HTC-100 1.5 meter ، قیمت : 55 تومان
    مموری Kodak Professional 200X - 16G - Class 10 گارانتی 2 ساله راد همراه قیمت : 135 تومان
    فیلتر UV مارک CANON قیمت : 8 تومان
    محافظ LCD قیمت : 5 تومان
    کیف مارک BENRO مدل Beyond Z20 قیمت : 77 تومان
    بیمه 1 ساله کار آفرین قیمت : 20 تومان
    تخفیف یک عدد فلش مموری 8 گیگ ScanDisk Original
    دوستان در مورد قیمت ها اگه نظری داشتن لطف کنن . اگه گرون داده برم یقه شو بگیرم

ضمنا لنز 200-55 از نظر کیفیت چطوره ؟ ارزش خریدن داره یا پول دور ریختنه ؟
    ممنون از راهنمایی هاتون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_h نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    بعد از گشت و گذار در فروم و خواندن مطالب و راهنمایی های دوستان ، هفته گذشته دوربین خریدم با مشخصات و قیمت های زیر :

CANON 1100 D + 18-55 kit گارانتی 24 ماهه ایده آل قیمت : 720 تومان
    کابل HDMI - CANON HTC-100 1.5 meter ، قیمت : 55 تومان
    مموری Kodak Professional 200X - 16G - Class 10 گارانتی 2 ساله راد همراه قیمت : 135 تومان
    فیلتر UV مارک CANON قیمت : 8 تومان
    محافظ LCD قیمت : 5 تومان
    کیف مارک BENRO مدل Beyond Z20 قیمت : 77 تومان
    بیمه 1 ساله کار آفرین قیمت : 20 تومان
    تخفیف یک عدد فلش مموری 8 گیگ ScanDisk Original
    دوستان در مورد قیمت ها اگه نظری داشتن لطف کنن . اگه گرون داده برم یقه شو بگیرم

ضمنا لنز 200-55 از نظر کیفیت چطوره ؟ ارزش خریدن داره یا پول دور ریختنه ؟
    ممنون از راهنمایی هاتون
    سلام
    مباركه. دوربين خوبي خريديد.فقط من اگه جاي شما بودم احتمالا يك ترنسند 8 گيگا بايت كلاس 10 بيست هزار تومني ميخريدم.
    lamagra، Miri و peiman_h تشکر می‌کنند.